בית פורומים בחדרי חרדים

על מה נודה לקב"ה מחר ביום העצמאות? על הרבה הרבה מאוד דברים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-8/5/2019 20:26 לינק ישיר 
גלאגוזים

hhaavv כתב:
תפסיקו עם הדמגוגיה - זה לא הפורום של יאיר לפיד.
מישהו כתב שלא צריך להודות לקב"ה???
אבל אתם מתעקשים שוב ושוב לדחוף לכאן את המדינה (ועוד לכתוב דברי כפירה כביכול הקב"ה בלי המדינה לא היה יכול להעניק לנו את כל זה עפ"ל).
גם אם המדינה היוותה כלי ואמצעי בל כרחה - ואפילו אם נאמר שצריך להכרת הטוב גם לכלי - אבל לחגוג??? עד היום הם רודפים את היהדות החרדית בכל הזדמנות, אלמלא הנציגים בכנסת וכו', אל תיתממו. הם לא יאהבו אתכם יותר בגלל זה...
תודו להקב"ה על כל הטוב בכל יום, זה ממש לא קשור למדינה ובטח שלא ליום העצמאות.

זו לא דמגוגיה, זו תחושה אמיתית. כשמדברים על הודאה להקב"ה על הנס של שיבת העם לארצו, מודים לו על המדינה, ולא על הנהגתה.
והמדינה, זו מילה כוללת את כל חלקי השלטון כולל נציגי המפלגות הדואגות לצביון הרוחני של המדינה. גם על זה יש להודות.
ולזה שכתב שהיה מעדיף שלטון אחר, אפנה אותו לגולת לונדון ואנטוורפן, שם החינוך התורני נמצא בסכנת קיום. פה לא!!
גם אם לפידים למיניהם יצליחו לקצץ תקציבים, עדיין יהיה ניתן לקיים פה ורק פה חינוך יהודי על טהרת הקודש.
ועל כך: "יודו לה' חסדו ונפלאותיו לבני אדם".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/5/2019 20:33 לינק ישיר 

ממי שמודה על המדינה ולא על הנהגתה מצופה שיחגוג דוקא בכט לנובמבר

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/5/2019 20:47 לינק ישיר 

יוחנןש כתב:

רוב ככל הנ"ל יש גם לאחינו החרדים באמריקה

לא שמעת על הפיגועים האחרונים בבית חבד ובתי כנסת
בארצות הברית ואירופה ואפריקה ???

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/5/2019 21:30 לינק ישיר 

כשאדם גדול טועה טעות קטנה. אצלו היא טעות קטנה!
אך אצל האחרים היא
טעות גדולה!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/5/2019 21:42 לינק ישיר 

hhaavv כתב:

תפסיקו עם הדמגוגיה - זה לא הפורום של יאיר לפיד.
מישהו כתב שלא צריך להודות לקב"ה???
אבל אתם מתעקשים שוב ושוב לדחוף לכאן את המדינה (ועוד לכתוב דברי כפירה כביכול הקב"ה בלי המדינה לא היה יכול להעניק לנו את כל זה עפ"ל).
גם אם המדינה היוותה כלי ואמצעי בל כרחה - ואפילו אם נאמר שצריך להכרת הטוב גם לכלי - אבל לחגוג??? עד היום הם רודפים את היהדות החרדית בכל הזדמנות, אלמלא הנציגים בכנסת וכו', אל תיתממו. הם לא יאהבו אתכם יותר בגלל זה...
תודו להקב"ה על כל הטוב בכל יום, זה ממש לא קשור למדינה ובטח שלא ליום העצמאות.

זה בערך כמו ללכת לבקר חולה שבנס הציל את מאור עיניו, ולהגיד לו: "שוטה שבעולם, מה אתה מברך את הקב"ה על בריאות עיניך, וכי הקב"ה לא יכול לגרום לכך שתראה גם ללא עיניים? ואדרבה, העיניים רק מפריעות לך, כי בגינן אתה גם נכשל בראיות אסורות ב"מ!"

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/5/2019 22:03 לינק ישיר 

איך אפשר להשוות את ההתבוללות בישראל להתבוללות הנוראה של יהודי התפוצות?

ולגבי החגיגות: כחרדים אנחנו לא חוגגים, אבל בכל יום כשמודים לקב"ה על כל הטוב, צריך להודות גם על הדברים הטובים שאנחנו מקבלים דרך מדינת ישראל.

וכן, גם על המדינה עצמה צריך להודות, על שיש לעם היהודי מקום להניח בו את הראש, בלי טובות של  אנטישמיים ש"יסכימו" או שלא יסכימו לקבל אותנו. עדיין אנחנו זוכרים את הבריטים ימ"ש שסגרו את שערי הארץ בפני יהודים, בשעה שליהודים לא היה לאן ללכת.
כולנו היינו רוצים שהמדינה תוקם על טהרת הקודש, בידי יהודים יראים ושלמים. אבל זה לא קרה. מתברר למפרע שזה לא היה רצונו יתברך. ועדיין, למרות התחזיות השחורות של חלק מגודלי וענקי הדור ההוא זצוק"ל וזיע"א, מדינת ישראל היא המקום הטוב ביותר בעולם ליהודים - מבחינה רוחנית.

וכמובן שצריך גם להתפלל ולבקש שיציל אותנו מהמיעוט הפרוגרסיבי ורדיקלי - שמרגיש שאנחנו "גונבים" להם את המדינה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/5/2019 23:28 לינק ישיר 

onig2 כתב:
רעיונוביץ

ציינת בין הסעיפים את "המיליארדים שזורמים" וכו'...

אז 

1. ביחס למערכת "החינוך" הכללי (אוי לאותו חינוך. תעשה "טיול" קטן ברחבי הנט ותראה את תוצאותיו) אז מיליארדים אלו הם אולי טיפטוף.

2. הרבי מקלויזנבורג זצ"ל וממשיכו שליט"א וכן הרבי מבעלזא (ועוד) טענו (כמובן בניגוד לשיטת סאטמר שכבודה ונימוקיה במקומם מונחים) שאנו לא "לוקחים" או "מקבלים" "מהם" משהו.

זה שלנו.

גנבו לנו אותו ואנו מצילים מעט כפי האפשר מפי הארי!!

1. כמה מיליארדי שקלים זה לא טפטוף, זה הרבה מאוד,

בשום מצ'ינג לא תאסוף ולו שמינית ממה שאתה מקבל כל שנה.

2. בהחלט מגיע לנו יותר, אבל להיות כפוי טובה כלפי שמיא על מה שאנחנו מקבלים, זה ממש לא בסדר ! ! !

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/5/2019 23:42 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

יפה ענו לך, וחבל שאינך מבין את התשובה, המדינה תקעה רגלים כמה שרק יכלה בגלגלים הרוחנים, ולמרות זאת, ובגלל המלחמות שאינן פוסקות הצלחנו להקים כאן ישיבות במלחמת השירדות כפשוטה, תחת הסתה הרסנית ודורסנית ומלחמה על כל שקל כדי לקבל חצי מחינוך חובה חינם שמקבל כל אזרח
זהו ה"למרות"

רובנו כאן צברים נכדים לסבים שחיו כאן הרבה לפני קום המדינה, המצב הרוחני בירושלים של לפני 100 שנה היה טוב וחזק פי עשרת מונים, והמצב הגשמי הטוב והמרובה הוא קללה לרוחניות ואין כאן מקום להאריך בגודל נסיון העושר, ואני מדבר מהמבט היהודי על הנושא.

אילו היה זה אפשרי הייתי מעדיף לחיות בארץ ישראל שלא תחת שלטון ערבי מכל סוג או יהודי חילוני.

פעם אכן היו צריכים להילחם על כל שקל שקיבלו מהמדינה,

אכן נלחמו ואכן קיבלו,

אומנם מעט, אולי מעט מאוד, אבל קיבלו,

לולא התמיכה מהמדינה עולם התורה בארץ היה קיים ככל הנראה הרבה פחות מחו"ל,

בגלל רמת החיים הנמוכה יותר בארץ !

והכי מרגיז, משום מה אתה מנסה להאכיל את שקרי הצ'למערס הקבועים,

עשרות שנים לפני קום המדינה המצב הרוחני היה כאן איום ונורא !

חיידרים לא היו כמעט בכלל !

מי שלא היה כסף להוריו, לא למד !

רוב הילדים החרדים היו הולכים לעבוד בגיל 12 - 9 שנים (לא טעות)

בשוק כסבלים לאנשים מבוגרים, במאפיות, ובכל מיני עבודות קלות.

מפורסמת העובדה שמרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל,

הפסיק ללמוד בבית הספר "בני ציון" בגלל עלות הלימודים,

שהוריו לא יכלו לעמוד בה בגלל הרווחים הזעומים מחנות המכולת שהייתה להם,

והמנהל הרב משה פרוש זצ"ל שהבחין בגאונותו של הילד,

שילם ממשכורתו האישית את שכר לימודיו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל.

לא צריך לחשוב הרבה איזה ניסיונות עברו אותם ילדים מסכנים בשוק עם הערבים........

בתי ספר לבנות לא היו, היו בירושלים רובעי פריצות עם הרבה בנות ה' ירחם.

המצב הכלכלי היה נורא, והמצב הרוחני היה לא הרבה פחות..........

אין כמעט שום דבר להתגעגע לימים הללו בירושלים.

תוקן על ידי רעיונוביץ ב- 08/05/2019 22:08:02

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/5/2019 00:11 לינק ישיר 

אל תנסה לבשל מציאות חדשה
ילדים לפני 100 שנה לא עבדו, היו תלמודי תורה וכולם הלכו ללמוד, נכון היתה עניות אבל היו כספי חלוקה, חיו בדחקות וחס ושלום לא ילדים לא יצאו לעבוד, לא יודע מאיפה אתה מביא את הסיפורים שלך
כבר אז היה גם את בית היתומים של דיסקין שדאג גם להם
הקהילה החרדית היתה הומוגנית לגמרי, לעומת מצב הנושרים כיום המסארטפונים והפריצות
כשאתה משווה את רחוב יפו של היום לרחוב הכי פרוץ בכל הארץ שהיה לפני 100 שנה אני מבין שכל מה שכתבת דמגוגיה אחת גדולה
ככלל אני ממליץ לך לקרוא את הספרים "ירושלים של מעלה" כדי להבין ולחוות טוב יותר את החיים כאן לפני 100 שנה ואז תבוא ונדבר שוב

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/5/2019 00:33 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:
אל תנסה לבשל מציאות חדשה
ילדים לפני 100 שנה לא עבדו, היו תלמודי תורה וכולם הלכו ללמוד, נכון היתה עניות אבל היו כספי חלוקה, חיו בדחקות וחס ושלום לא ילדים לא יצאו לעבוד, לא יודע מאיפה אתה מביא את הסיפורים שלך
הקהילה החרדית היתה הומוגנית לגמרי, לעומת מצב הנושרים כיום המסארטפונים והפריצות
כשאתה משווה את רחוב יפו של היום לרחוב הכי פרוץ בכל הארץ שהיה לפני 100 שנה אני מבין שכל מה שכתבת דמגוגיה אחת גדולה
ככלל אני ממליץ לך לקרוא את הספרים "ירושלים של מעלה" כדי להבין ולחוות טוב יותר את החיים כאן לפני 100 שנה ואז תבוא ונדבר שוב

תלמד היסטוריה של ירושלים ותראה מה הייתה המציאות באמת,

ואת הספרים "ירושלים של מעלה" אסור לקרוא כי הם מלאי שקרים  !

מכיוון שזה פורום חרדי !

ולא מעט נערים צעירים קוראים בשקיקה כל מילה,

אינני יכול להביא לכאן קישורים על מצב חוסר הצניעות בירושלים באותם ימים.

והמצב היה באותם ימים,מזעזע, איום ונורא, לא פחות מזה !

הנה ציטוט קטן מה גרם להקמת בית היתומים דיסקין (ראה ויקיפדיה)

הרב דיסקין, אשר נוכח מקרוב "כי נמצאים ילדים חובקי אשפתות ... ערומים ויחפים, וישאל: בני מי אלה ? ויגידו לו כי הם יתומים בלי אב או בלי אם, ומחמת עניים אין להם מקום.

ומי שהיו לו הורים הלך לעבוד בגיל צעיר ! כדי שיהיה לו ממה לחיות.

אולי אתה יכול להראות איפה היו אותם חיידרים? איפה היו הבניינים שבהם הם למדו?

היו בסך הכול לתלמוד תורה "עץ חיים" כמה חדרים ליד החורבה וזהו !

ישיבות קטנות לא היו בכלל, היו בירושלים רק 2 ישיבות עם עשרות תלמידים ששם למדו מגיל צעיר מאוד עד הנישואין.

עץ חיים וישיבת תורת חיים ותו לא.

אגב: גדלתי בירושלים, ושעות רבות שמעתי מזקני ירושלים על החיים באותם ימים,

אף אחד מהם לא התגעגע לאותם ימים קשים.

תוקן על ידי רעיונוביץ ב- 08/05/2019 22:42:36

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/5/2019 00:47 לינק ישיר 
יוחנןש

שרית560 כתב:
יוחנןש כתב:

רוב ככל הנ"ל יש גם לאחינו החרדים באמריקה

לא שמעת על הפיגועים האחרונים בבית חבד ובתי כנסת
בארצות הברית ואירופה ואפריקה ???

נשלח מהאנדרואיד שלי

בסולם הפיגועים - אנחנו תמיד יותר גבוהים כאן בארץ, בפחדים ובסכנות, מאשר בארה"ב

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/5/2019 01:21 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:
א

אני לא יודע אם לצחוק או לבכות.
אני דיברתי עם כמה מבוגרי המוסד הנאלח הלזה. (המפורסמים שבהם, הגה"צ ר' שלום שבדרון זצ"ל, והרב בן ציון קלצקין ז"ל), הסיפורים שהם סיפרו היו נוראים ואיומים, לא טיפלו ביתומים רק עינו אותם והיכו אותם מכות מוות כפשוטו, (ר' שלום ברח משם דרך החלון, אחרי שנעלו אותו בשירותים ל24 שעות), רוב הבוגרים יצאו חילוניים גמורים.

תוקן על ידי תם_יושב ב- 09/05/2019 00:08:14

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/5/2019 02:08 לינק ישיר 

בתקופה שאחר מלחמת העולם הראשונה ועד קום המדינה, היתה בירושלים התפרקות כללית, רוב הנוער נשר והתפקר, הגר"ש אויערבך זצ"ל, סיפר לי שמהכיתה שלו בעץ חיים נותרו שלשה ילדים חרדים (הגר"ש, הגר"א זלזניק, ולהבל"ח ר' יצחק אנגל) ואחד חצי חרדי (קראו לו פרוש, מחבר ספר הבדיחות חד וחלק), כל השאר נעשו חילונים, הוא סיפר לי שבכיתה זו למד גם האלוף גורדיש, וכבר אבא שלו היה מחלל שבת, ושלח את בנו לעץ חיים רק כי שם יכל להשתמט מתשלומי שכר לימוד. על רמתם האנושית של חלק מהמלמדים אין להכביר במילים, (מעט מן המעט, תמצא במעילו של שמואל), ויש עוד היום מספיק זקנים שיספרו לך על חוויותיהם המזעזעות בחיידר.
הגה"ח ר' חיים ברים ור' ישראל גרוסמן זצ"ל סיפרו לי גם הם על האוירה הנוראה שהיתה באותם הימים, אוירה של התפרקות כללית, ולדעתם לא הציונים היו אשמים במצב, הם כבר הגיעו אל המוכן, הציבור עט אחרי כל מי שהציע לו לצאת מן העליבות הירושלמית. (הגר"י גרוסמן זצ"ל, אף נתן לפני יותר מעשור ראיון מפורט לעיתון משפחה (אאל"ט בגליון החג של ערב סוכות), ובו זכרונותיו ופרשנותו למה שקרה שם).
סיפוריו של גרליץ (ירושלים של מעלה), לא היו ולא נבראו ואפילו משל לא היו. ידוע הבדיחה שפעם פרסם מישהו אחד מסיפוריו תחת שם אחר, וגרליץ תבע אותו לד"ת, טען הלז, הרי סיפור היה, וגם אני שמעתי את הסיפור ממקור אחר ופרסמתי אותו, השיב לו גרליץ, הרי כל הסיפורים הם פרי דמיוני בלבד, וכל המספר אותם העתיקם ממני.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/5/2019 02:30 לינק ישיר 

תרשה לי להאמין לגרליץ ולקחת את כל הסיפורים שלך כמצוצים מן האצבע
שהרי חלק גדול מהסיפורים שם המסופרים על ר' שמואל סלנט, על רי"ח זוננפלד ורי"ל דיסקין הם סיפורים ידועים מעוד הרבה מקורות
אילו היית אומר שחלקם המועט המציא גרליץ , ניחא, אבל כשאתה אומר שהכל מצוץ אני יודע שאתה פשוט מחרטט מה בא לך

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/5/2019 09:05 לינק ישיר 

סליחה על ההפרעה בוויכוח החשוב
לצערו של איש-חשוב, מי שעורר לאחרונה את נושא תוצאות החינוך האנטי ציוני, הוא לא פחות מהעיתון המתחרה של המודיע, לפני תקופה קצרה - ערב הבחירות... (הובאו כאן קישורים למאמרים עצמם על הפער בין התוצאות של החינוך התל אביבי לעומת הירושלמי, אם זה חשוב אחפש ואענה להעלות מה שהורדתי אז מהאתר).

אגב, אני חושב שיותר מהבעיה הכלכלית, החינוך האולטרה דתי נכשל בבעיה אחרת ורואים זאת גם היום, שלקיצוניים לא חסר כסף. הבעיה במקומות האלה הוא העדר הפיקוח והאווירה התיאוקרטית, שמאפשרת לכל מלמד לעשות מה שהוא חושב שנכון לעשות, כאשר הוא גם לא תמיד בקי בתחום, גם משוחד וגם לא עובר שום מעקב וביקורת.

אבל ללא קשר, אני ממש מבקש לדעת על גרליץ הלז, מה הסיפור שלו? מאיפה הוא הגיע לנושא, במה הוא אמין ובמה לא?

בזמנו ראיתי מאמר של הרב א.הנקין, שבו הוא מציין את הצנזורות והעריכה שעשה גרליץ לדברי גדולי ישראל בכדי שאלו יתאימו למסר שהוא מבקש להעביר. לפחות בעיניי, אדם שמשנה את התוכן בכתבים שהוא מביא/מהדיר, הוא פושע ולא שווה שום יחס.

מאידך, אני יודע שהרבה ליטאים בריסקערס וצאלמרס עדיין נעזרים בו לההדרת כתבים של גדו"י ואולי גם יותר מכך, מה שאומר שחושבים שהוא אדם ישר ומבין בהיסטוריה.

רק אציין שהיו כבר אנשים שעסקו בההדרה והיסטוריה והרבה מהפרסומים שלהם היו אנטי ציוניים (לדעתי, לא בגלל אידאולוגיה אלא שקל מאוד לטעון שהרב ׳ היה נגד ונגד כי תוכל להטריל את מי שיפקפק ולהגיד שהוא אינטרסנט ובעצמו רשע - ולו בגלל שבוא ציוני..). אחת הדוגמות המפורסמות הוא בלוך, שהטעה הרבה תמימים במשך השנים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > על מה נודה לקב"ה מחר ביום העצמאות? על הרבה הרבה מאוד דברים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 5 6 לדף הבא סך הכל 6 דפים.