בית פורומים בחדרי חרדים

למה לכפות על כולם הפרדה? למה אי אפשר להוסיף מתחם למשפחות?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-12/8/2019 12:35 לינק ישיר 

עמ_קנית כתבה:

יצחקהספרן כתב:
עמ_קנית כתבה:

יש הבדל בין הפרדה בתחבורה ציבורית
להפרדה באירוע תרבות.

ארוע תרבות מטבע הדברים הוא יותר משוחרר, שירים, מחיאות כפים וכו'.
גם אם אכן היה מדובר רק במשפחות שיכנסו עם תעודת נישואין - זה לא מתאים.
(ולא מקובל עלי כלל הפרדה בתחבורה ציבורית ! )

פלא גדול על הציבור החרדי / ח"כים / משפטנים -
שיושבים בשקט מול הכפייה חילונית.

לא יעלה על הדעת שאי מי -  גם אם הוא עוטה גלימה כלשהיא יתערב באורח החיים הדתי / חרדי
מה עם זכויות בסיסיות ? 
זכויות אדם של נשים ושל גברים בחברה החרדית ?!
מה עם הכלה וכיבוד תרבויות שונות -גם- במרחב הציבורי? האם רק הפוכים זכאים להכרה ולגיטימיות??
הזוי - זו לא מילה

פסק דין הגון היה עומד על עקרון השוויון - ותו לא!!
זה מאד מאד פשוט, גם אם מתקיים ארוע לגברים בלבד, מוודא מול המפעילה שהיא מקיימת גם ארועי תרבות לנשים באותה רמה ובאותו היקף.

שוויון אינו כפיית דעתו של אדם / מגזר מסוים - על מגזר אחר !!!
זו כפייה, דיקטטורה.

ולמה את נגד הפרדה בתחבורה ציבורית ששם דוקא אפשר משפחות באמצע ?

נשלח מהאנדרואיד שלי

ראשית, אני לא מתנגדת לתחבורה ציבורית שמאפשרת ישיבת משפחות באמצע.
מכיון שעל בשרי חויתי שגם הפרדה כזו אינה ראויה בעיני חוגים מסוימים, ציינתי את התנגדותי להפרדה באוטובוסים.
כל עוד נשמרים מקומות קדמיים לגברים או אפשרי לשבת משפחת באמצע - אין לי כל בעייה אישית עם זה.

ההבדל בין תחבורה ציבורית לבילוי תרבותי, הוא פשוט בעיני : 

אם צריך אני אסביר,

למה ברחוב אין הפרדה? 
תחבורה ציבורית בעיני, היא כמו הליכה ברחוב.
הרחוב משמש מקום מעבר בין יעד ליעד, 
אין לאנשים הצועדים ברחוב כל קשר והווי משותף - מעבר לכמה שניות / דקות של הליכה בתוואי זהה או מנוגד. 
יתירה מזו, זוגות נוהגים ללכת יחד, לא בתור כורח, ( מה לעשות... שנינו נאלצים לנסוע לאותו אירוע..... )
אלא מלכתחילה, מתוך רצון והנאה. וכמובן גם בני משפחה נוספים, 
אין כל היתר לכפיית החמרה - שפשרה לא ברור, על קשר בין בעל ואשה נשואים כדת משה וישראל, ואדרבה ההפך הוא הנכון, מדובר בקשר טוב וראוי, מובן כי בפרהסיה יש גדרים, אבל מעבר לכך.... כגון הליכה משתופת, זהו דבר מותר, נכון, ראוי ומבורך.  
יתכן שלסוטים - גם הליכה ברחוב שלצידם או למולם אישה (זרה או שלהם ) - מהווה הפרעה / משיכה. 
ועל אותו משקל, אולי גם פרשיות בתורה בהן מוזכרות נשים וכו' מהוות בעייה שצריך לפתור ע"י דילוג או גרפיקה ? 
אולי .... 

בלוי תרבותי  - הוא פונקציה שונה לחלוטין
בלוי - הוא חוויה  שמפעילה גם רגש ודמיון, שחרור, שהות משותפת הווי משותף,
אולי אפשר לדמות זאת ללימודים מעורבים?  
ולמעשה, בילוי מעורב צורם הרבה יותר, בשל האופי המשוחרר של של שהות בילוי משותפת.
.
בשעת שירה לעיתים אנשים נעמדים על הרגליים וברגש מריעים / מוחאים כפיים, 
זמזום על השפתיים מתבקש, 
ומי מדבר על שירה בציבור כפי שקורה הרבה בארועים מסוג זה .

אין כאן הדרה של אשה כי היא אשה (או הדרה של גבר כגבר) כי המראה שלה בעיניים מפריע מכל בחינה שלא תהיה...  - כפי  שבא לידי ביטוי בתחבורה ציבורית
אלא הגיון ענייני: בילוי מעורב  - לא מתאים לאורח החיים החרדי.

כנראה אינך נוסעת בתחבורה בין עירונית בקביעות,
מתפתחים חברויות וקשרים מעין מקום עבודה ואני לא ירחיב אבל אני יודע על יותר מאשה אחת שנאסרה לבעלה וזה רק בקו בין עירוני אחד,
ומי מדבר על מטרידים למיניהם,
לא לחינם רבות מהנשים מרוצות מההפרדה,
ומי שבוער לו לשבת עם אשתו יכול לעשות זאת באמצע האוטובוס,
בגדול זה הביא ברכה לכולם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/8/2019 12:38 לינק ישיר 

שדה9 כתב:

הרי זה בדיוק הבעיה שבתחבורה ציבורית אי אפשר משפחות באמצע, כי אתם מנעתם זאת.. מדוע לא הציעו אותם עסקנים גאונים שהמציאו את ההלכה אוטובוסים מהדרין באמצע למשפחות?????????כי התנגדתם לזה בתוקף, כי אתם נלחמתם בזה, ורק באינטרנט אתה מנסה לשחק אותה ולהציע כביכול, "אעלעק מציע" למה לשקר ולרמות?הרי שלחתם ילדים מנוזלים שיציקו לבני שמונים להלכות שאף אחד לא שמע מהם מעולם,התרתם הלבנת פנים של שפיכות דמים בשביל אוטובוס מהדרין אלימות מילולית ופיזית, שבעגה הרישמית נקראת "בדרכי נועם" בגלל הדרכי נועם הזה חרב בית מקדש שני,הרי זה אותו בולשיט עם השם אוטובוס מהדרין, אם זה על באמת מהדרין למה מציקים לנוסעים אחרים שלא רוצים לנהוג בהמהדרין, דבר ששישים שנה לא הייה בארץ, כי רישמית אתם קוראים לזה בשם המכובס מהדרין, ולמעשה מבחינתכם זה הלכה, ולא סתם הלכה אלא ייהרג ולא יעבור ויהרוג אחרים, ואם לא בג"ץ שעשה בזה קצת סדר, מי יודע איפה היינו היום עם זה?

זה שתסלף את כללי קווי המהדרין בכדי להתנגח בקוים הללו,
לא ישנה את המציאות וזה שיש מנוזלים שאף אחד לא שלחם והם מדומיינים שמצווה הם עושים זה ממש לא עושה אותם שלוחי דרבנן,
אני מכיר את קווי המהדרין מערש לידתם כך שלי לא תמכור סיפורים אפשרות המשפחות היו מיסוד קווי המהדרין.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/8/2019 12:41 לינק ישיר 

חריף_ומקשה כתב:

אכן יש הקצנה
אחד הדברים המזעזעים בעייני
זה לראות דרדק צעיר שעוד לא צימח זקנו
ניגש לזוג מבוגר שיושב באמצע האוטובוס ומעיר להם בהבעה צדקנית "זה אוטובוס מהדרין"
איכסס להקיא!
וריבונו של עולם! שמישהו יסביר לי את ההיגיון במצב הזה??

כשמישהו יסביר לך קיצונים שונים ומשונים תבקש הסבר גם על צדיקים אלו בעיני עצמם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/8/2019 13:06 לינק ישיר 

זה שאתה לוקח לעצמך אפוטרופסות על הכרת קווי מהדרין מערש לידתם זה יפה, מה זה משהו סודי? כולנו חווינו זאת מערש לידתם את ההלכה המשונה הזאת שניכפתה לכאורה על ידי חסידות מסויימת על כלל הציבור החרדי שסבל בגלל זה מהצקות, והם אלו שהולידו את דינה זילבר ואת איסור ההפרדה במרחב הציבורי, העיתונות גם הייתה מלאה על מעללי ערש הולדתה של הרפורמה החדשה, היתר שפיכות דמים על החמרה או סטייה של לכפות על הציבור דבר שאיננו הלכה, זוג אנשים חוזרים מחתונה רוצים לשבת אחד ליד השני ולדבר על מה שלא הספיקו במשך כל היום העמוס, מי אתה שתחליט שזה אסור? האוטובוס חשוך, כל אחד מכוסה עם המשענת, חוץ מסוטים במסווה של קדושה, למי זה אמור להפריע ? גדולי עולם ישבו כך כל השנים למי זה הפריע? איך פיספסתי כזה סקופ?אפשרות משפחות בנפרד הייה בקווי היסוד של קווי מהדרין .....אולי כבודו יביא רק ציטוט אחד מאותם קווי יסוד באיזה שהוא מקום. משום מה אף אחד לא זכה לראות כזה דבר. אתה שקרן ורמאי

תוקן על ידי שדה9 ב- 12/08/2019 11:08:19

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/8/2019 14:50 לינק ישיר 

שדה9 כתב:

זה שאתה לוקח לעצמך אפוטרופסות על הכרת קווי מהדרין מערש לידתם זה יפה, מה זה משהו סודי? כולנו חווינו זאת מערש לידתם את ההלכה המשונה הזאת שניכפתה לכאורה על ידי חסידות מסויימת על כלל הציבור החרדישסבל בגלל זה מהצקות, והם אלו שהולידו את דינה זילבר ואת איסור ההפרדה במרחב הציבורי,העיתונות גם הייתה מלאה על מעללי ערש הולדתה של הרפורמה החדשה, היתר שפיכות דמים על החמרה או סטייה של לכפות על הציבור דבר שאיננו הלכה, זוג אנשים חוזרים מחתונה רוציםלשבת אחד ליד השני ולדבר על מה שלא הספיקו במשך כל היום העמוס, מי אתה שתחליט שזה אסור?האוטובוס חשוך, כל אחד מכוסה עם המשענת, חוץ מסוטים במסווה של קדושה, למי זה אמור להפריע ?גדולי עולם ישבו כך כל השנים למי זה הפריע? איך פיספסתי כזה סקופ?אפשרות משפחות בנפרד הייה בקווי היסוד של קווי מהדרין .....אולי כבודו יביא רק ציטוט אחד מאותם קווי יסוד באיזה שהוא מקום. משום מה אף אחד לא זכה לראות כזה דבר. אתה שקרן ורמאי

תוקן על ידי שדה9 ב- 12/08/2019 11:08:19

זה ההבדל ביני לבינך שאתה ניזון משקרי התקשורת ואני ניזון ממידע מדוייק,
חוץ מהשקר שזה של חסידי גור חתמו על קטי מהדרין רבנים ליטאים כרב אלישיב והרב שטיינמן והאדמור מויזניץ והאדמור מבעלז ועוד,
וקו זה הוקם כקו פרטי לכל דבר טכניים בנוסף לקו רגיל אשדוד בני ברק וזה כמובן רק חלק מהפרטים ששונים מהותית ממה שהתשקורת מכרה לציבור
אז אתה כועס על מה שהסיתו אותך שאין בין זה למציאות ולא כלום.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/8/2019 15:43 לינק ישיר 

זה ההבדל ביני ובינך ברחתה לתחום האהוב עליך סיסמאות ריקות מתוכן, וכי מישהו התווכח שחתמו עוד רבנים? ואם עוד רבנים חתמו אז מה זה מוכיח ? שמה ? שמי? האם לא הייתה אלימות מילולית ופיזית בקווי מהדרין? האם זה המצאה של התקשורת החילונית? הרי החרדים הם אלו שחוו את האלימות. ומדוע בחור ישיבה חסידי מחפש בימים אלו ממש אישה שנסעה באוטובוס מבני ברק מהתחנה בדמשק אליעזר ובראיון ברדיו קול חי ובאתר כיכר השבת הוא נחשף בשמו שהוא ועוד כמה בחורי ישיבות הציקו לאישה וזרקו עליה דברים וכיום כל החברה מעוכבי שידוך ורב אמר לו שהוא לחפש אותה ולבקש סליחה מה גם אותו בחור ישיבה שמחפש את האישה שהורידה דמעות בגלל ההצקות זה בעצם "ספין אולי של יאיר לפיד" ואולי בכלל יאיר לפיד מפעיל את אותו בחור ישיבה שמעוניין להשמיץ את הציבור החרדי.????????????? שנצטווה להעיר "בדרכי נועם" ולא הבנתי מתי פורסם מטעם מקימי קווי מהדרין או ממישהו בכתב או באיזה שהיא צורה שמשפחות יכולות לשבת באמצע? נוכל. תתבייש לך. הרי רדפתם את מי שישב באמצע עם אשתו או עם ילדיו הרי ילדים מנוזלים קיבלו הוראות של "בדרכי נועם" לבני שמונים ותשעים כי אולי זה יעשה להם הירהורים סוטים במסווה קדושה הציקו לאנשים כיצד החי יכול להכחיש את החי. אין בושה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/8/2019 15:57 לינק ישיר 

ליצחק הספרן אין בושה.
הבן שלי קיבל צעקות מאיזה גערער כשישבו ביחד הוא ואשתו.
חמותי ע"ה קיבלה צעקות באוטובוס בנסיבות דומות.
אני ראיתי בחור ליטאי בן 17 גוער באשה מבוגרת בנסיבות דומות. צעקתי עליו כמו מטורף. והוא התקפל.

יצחק,אתה והרעבע שלך אחראים לכל זה!!!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/8/2019 16:46 לינק ישיר 

שחור_כתום כתב:

ליצחק הספרן אין בושה.
הבן שלי קיבל צעקות מאיזה גערער כשישבו ביחד הוא ואשתו.
חמותי ע"ה קיבלה צעקות באוטובוס בנסיבות דומות.
אני ראיתי בחור ליטאי בן 17 גוער באשה מבוגרת בנסיבות דומות. צעקתי עליו כמו מטורף. והוא התקפל.

יצחק,אתה והרעבע שלך אחראים לכל זה!!!

קשקשן,
הזויים היו ויהיו כך שאין שום קשר להיזהר אדמור או רב כי אין שום הוראה כזו
ואינך מספר שרוב רובם של הנסיעות זה לא קורה,
אתה לוקח מקרים חריגים ועושה אותם כהוראת אדמור או רב אז די לדמגוגיה השקרית,
ודרך אגב הוא התחיל כקו פרטי לצד הקו הרגיל וככזה יש גם זכות לדרוש הפרדה מלאה,
רק לצערנו במדינה זו שלחרדים אין זכויות ביטלו זאת בניגוד לחוזים חתומים כדת וכדין על פי חוק,
כך שהעוולה היא לא מצד מקימי הקו אלא מצד אותם אלו שבכיוון לאסור גם הפרדה במוסדות לימוד ובלי כנסת.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/8/2019 16:58 לינק ישיר 

מר יצחק ספרן הנכבד
צר לי להודיעך
אבל אתה הוא הקשקשן ההזוי!

כולנו חיים בציבור החרדי
וכולנו יודעים מה קורה אחרי שיוצא מכתב שקורא "להעיר בדרכי נועם".
וכולנו יודעים היטב על הטירוף שמתרחש באוטובוסים.
הציבור החרדי צריך לשאול את עצמו איך הגענו למצב שמשפחה שרוצה לשבת ביחד באוטובוס "עושים להם טובה" ורק "מעירים להם בדרכי נועם"..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/8/2019 19:39 לינק ישיר 

חריף_ומקשה כתב:

מר יצחק ספרן הנכבד
צר לי להודיעך

כולנו חיים בציבור החרדי
הציבור החרדי צריך לשאול את עצמו איך הגענו למצב שמשפחה שרוצה לשבת ביחד באוטובוס "עושים להם טובה" ורק "מעירים להם בדרכי נועם"..

תראה אני מלווה את התחבורה הבין עירונית באופן יום יומי למעלה מ25 שנה לפני כל מהדרין שהוא וליותי את כל חבלי הלידה שלו ורבות בשנים אחר כך,
אין לי מושג אם בכלל אתה נוסע באוטובוסים בין עירוניים וכמה,
מה שברור לי שאף אחד לא ימכור לי מה המציאות של קווי המהדרין,
ולא לחינם אמרתי שאתה מקשקש כי אין כמו לחיות את הקווים הללו יום יומי ולראות את כל התהליך באופן הכי יסודי,
והמציאות זה בדיוק כפי שכתבתי,
אז יש כאלו שקווי המהדרין הם כקוץ בעיניהם והם יעשו הכל להכפיש,
אותי אף אחד לא יטעה כי אין שום דבר שדומה למראה עיניים יום יומי,
ולכן תמכור סיפורים לאחרים, לא לי !!!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/8/2019 20:22 לינק ישיר 
כושי101

א. אם כבר עלה הנושא של הקווי מהדרין, על דבר אחד אף אחד פה לא דיבר: צורת החלוקה. הגברים מתפנקים להם להנאתם במושבים הקדמיים בעוד הנשים - על הריונן, חלישותן, ובחילתן - יושבות בירכתי האוטובוס, במקום שמגביר בחילות. מישהו חשב על הסבל שהן עוברות? אני בתור גבר שהנסיעה באוטובוס גורמת לי לבחילות לא מסוגל לשבת בסוף האוטובוס, אז מה תגדנה אותן נשים שרוב חייהן הן סביב בחילות הקאות ולידות? מישהו חשב עליהן? 

ב. לגלגל עיניים ולהצטדק שהאוטובוסים הראשונים של המהדרין היו פרטיים זה טמטום ורשעות גם יחד. הרי ברור שזה יגרום לסחף, כמו שכל "חיזוק" והחמרה גורמים. ואז רוב הציבור שלא היה שותף ליוזמה הזו נאלץ להיות כבול לטרנד החדש.

ג. הסיפורים על בין אדם לחברו שנרמס השכם והערב בימי המהדרין החגיגיים לא פסח על אף אחד מאיתנו. שניים מהם עולים לי כרגע:
א. קרובת משפחתי נכה עם קביים שעברה השפלות כדי שתעבור לספסלים האחוריים.
ב. אישיות חשובה ביותר ששאגה על בחורה ד"לית שישבה באמצע האוטובוס ובסיוע הנהג שהכריז ברמקול שפה זה אוטובוס מהדרין. עד שהיא לא עברה לספסל אחורי על כובד משקלה והחבילות שאיתה (כמובן בסיוע האישיות הצדיקה שעזרה לה לשנע את הכבודה) הם לא נרגעו. סיפור קמצא ובר קמצא קם לתחייה מול עיניי. הצדיק דאג גם להודיע לי ולאשתי שהתעקשנו לשבת ביחד שאנחנו זה קו התפר ואסור לנשים לשבת לפנינו... בסוף הנסיעה כשהיא קיבלה אומץ ושפכה בפני בצדיק הגדול את כל הקללות שבעולם אמרתי לעצמי "מסכן גם קיבל בזיונות וגם הגיהנום מובטח לו". בחורה בקושי דתית שיושבת באמצע אוטובוס....

תוקן על ידי כושי101 ב- 12/08/2019 18:24:03

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/8/2019 20:43 לינק ישיר 

יצחקהספרן כתב:
חריף_ומקשה כתב:

מר יצחק ספרן הנכבד
צר לי להודיעך

כולנו חיים בציבור החרדי

תראה אני מלווה את התחבורה הבין עירונית באופן יום יומי למעלה מ25 שנה לפני כל מהדרין שהוא וליותי את כל חבלי הלידה שלו ורבות בשנים אחר כך,
ולא לחינם אמרתי שאתה מקשקש כי אין כמו לחיות את הקווים הללו יום יומי ולראות את כל התהליך באופן הכי יסודי,

נשלח מהאנדרואיד שלי

חחח
אמין ממש כמו הסיפור שלך על אשה שנאסרה על בעלה בגלל נסיעה באוטובוס.. (באותו התירוץ השתמשו לאסור SMSים..)
זה רק מוכיח כמה אתה מנותק ובודה הזיות מוחך הקודח.
כולנו נוסעים באוטובוסים ויודעים בדיוק מה קורה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/8/2019 20:44 לינק ישיר 

כושי101 כתב:
א. אם כבר עלה הנושא של הקווי מהדרין, על דבר אחד אף אחד פה לא דיבר: צורת החלוקה. הגברים מתפנקים להם להנאתם במושבים הקדמיים בעוד הנשים - על הריונן, חלישותן, ובחילתן - יושבות בירכתי האוטובוס, במקום שמגביר בחילות. מישהו חשב על הסבל שהן עוברות? אני בתור גבר שהנסיעה באוטובוס גורמת לי לבחילות לא מסוגל לשבת בסוף האוטובוס, אז מה תגדנה אותן נשים שרוב חייהן הן סביב בחילות הקאות ולידות? מישהו חשב עליהן? 

ב. לגלגל עיניים ולהצטדק שהאוטובוסים הראשונים של המהדרין היו פרטיים זה טמטום ורשעות גם יחד. הרי ברור שזה יגרום לסחף, כמו שכל "חיזוק" והחמרה גורמים. ואז רוב הציבור שלא היה שותף ליוזמה הזו נאלץ להיות כבול לטרנד החדש.

ג. הסיפורים על בין אדם לחברו שנרמס השכם והערב בימי המהדרין החגיגיים לא פסח על אף אחד מאיתנו. שניים מהם עולים לי כרגע:
ב. אישיות חשובה ביותר ששאגה על בחורה ד"לית שישבה באמצע האוטובוס ובסיוע הנהג שהכריז ברמקול שפה זה אוטובוס מהדרין. עד שהיא לא עברה לספסל אחורי על כובד משקלה והחבילות שאיתה (כמובן בסיוע האישיות הצדיקה שעזרה לה לשנע את הכבודה) הם לא נרגעו. סיפור קמצא ובר קמצא קם לתחייה מול עיניי. הצדיק דאג גם להודיע לי ולאשתי שהתעקשנו לשבת ביחד שאנחנו זה קו התפר ואסור לנשים לשבת לפנינו... בסוף הנסיעה כשהיא קיבלה אומץ ושפכה בפני בצדיק הגדול את כל הקללות שבעולם אמרתי לעצמי "מסכן גם קיבל בזיונות וגם הגיהנום מובטח לו". בחורה בקושי דתית שיושבת באמצע אוטובוס....

כל מילה זהב

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/8/2019 00:30 לינק ישיר 

חריף_ומקשה כתב:

יצחקהספרן כתב:
חריף_ומקשה כתב:

מר יצחק ספרן הנכבד
צר לי להודיעך

כולנו חיים בציבור החרדי

נשלח מהאנדרואיד שלי

חחח
אמין ממש כמו הסיפור שלך על אשה שנאסרה על בעלה בגלל נסיעה באוטובוס.. (באותו התירוץ השתמשו לאסור SMSים..)
זה רק מוכיח כמה אתה מנותק ובודה הזיות מוחך הקודח.
כולנו נוסעים באוטובוסים ויודעים בדיוק מה קורה.

לץ קל דעת שכמוך מסתבר שלא ראוי ליחס כל שהוא.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/8/2019 00:39 לינק ישיר 

כושי101 כתב:
כושי101

תוקן על ידי כושי101 ב- 12/08/2019 18:24:03

א.
צורת החלוקה היה הלכתית לאשה אין בעיה לשבת מאחורי גבר מה שאין כן להיפך,
ב.
הסחף החילוני לא מטריד אותך,
מה שמטריד אותך זה הסחף החרדי שנגרם כהגנה מהסחף החילוני,
בגלל א ו-ב (וגם ג) מבטך אינו חרדי ולכן זה כנראה יהיה שיח חרשים,
ג.
את הדוגמאות הנפלאות של התחשבות ועזרה לנשים בכיוון החיובי כולל ישיבה קדימה במקרה הצורך זאת לא ראית אולי כי זה מנפץ לך את המבט הרע על המושג מהדרין,
אני שהייתי באלפי נסיעות ויותר ראיתי גם ראיתי את הפנים היפות של ציבור המהדרין וזה עולה עשרת מונים על הטענות המדוברת.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > למה לכפות על כולם הפרדה? למה אי אפשר להוסיף מתחם למשפחות?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 5 6 לדף הבא סך הכל 6 דפים.