בית פורומים בחדרי חרדים

נישואי קטינים בוויליאמסבורג

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-21/3/2021 10:08 לינק ישיר 

אליבא כתב:

אניכברחוזר כתב:

הוא טיפוס מזעזע מאוד!
הייתי אומר סוטה מין 
הוא רגיל להסריט את השיעורים שנותן לבחורים צעירים מאוד
ישנו קליפ אחד שלו ביו טיוב שלא אעלה אותו כאן משום הרחק מהכיעור והדומה לו 
הוא מזהיר אותם שלא לעבור עבירה מסויימת וד"ל תוך כדי שהוא מנבל את פיו בצורה מזויעה 
לא מבין איך לא קמו עליו רבנים עד היום 
אה ואיך שכחתי? הוא מתלמידיו של המוהר"ש מנהיגה לשעבר של הכת הידועה מיבנאל שמשיאה קטינים וקטינות בנות 13!!
אם עדיין לא הבנתם, זה פחות או יותר מסביר הכל 

מוהרא"ש חיתן בגילאי 16, לא 13. אולי הכי מוקדם היה 15, וזה נדיר. לא מזמן פורסמה כתבה גדולה מאוד אודותיו. הרב יואל ראטה הוא אדם מיוחד מאוד, שעושה הרבה למען התורה והקדושה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

הכתבה שפורסמה על מנהיג הכת מואר"ש היתה מזעזעת בכל קני מידה
הנערות שהוא חיתן אותן בגיל 15 או 16 טענו שהרגישו כמו שאונסים אותם
ומשום מה בחרת להתעלם לגמרי ממה שכתבתי אודות יואלי ראטה והסטיות שלו
האם אתה לא יודע על איזה קליפ אני מדבר?
דומה לי שאתה מכיר אותו טוב טוב וד"ל

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2021 10:21 לינק ישיר 

אליבא כתב:

hot_tr כתב:

בונדמן כתב:

בסרטון המתפרסם ברשת, נראה יואלי ראטה פונה לנער צעיר שעורך סיום מסכת ומבטיח לו שאם הוא ישמור על עיניו הוא מבטיח לו כלה מאוד יפה, והוא אומר לו שכך כבר היה עם כמה בחורים בישיבה, ששמרו על עיניהם והם קיבלו כלה מאוד יפה, 

נראה לי שחרם גדול על ראטה עם סגנון מאוד חריף וחתימות של כל גדולי ברוקלין, קרוב מאי פעם, 

תמצית הרע-בנים. *אתה הבחור* תשמור על העיניים, *ואני הרה''צ* אמצא לך בחורה יפה.
אז הרע-בן, לא צריך לשמור על עיניו?!
הזהרו מן הצבועין...

נשלח מהאנדרואיד שלי

הוא לא אמר שהוא יחפש לו כלה נאה, אלא שהוא מבטיח בזכות שמירת העיניים. חבל על העולם הבא שלך, מילים שאתה זורק כאן סתם מתוך שעמום או כדי לצאת cool, יכולים לסבך אותך מאוד שם למעלה וגם כאן למטה, כי על עניינים שבין אדם לחברו נפרעים כבר כאן.

נשלח מהאנדרואיד שלי

איך הוא יכול להבטיח?
ואיך מדברים על זה בריש גלי?
האם שיא השתוקקות האדם החסיד עובד ה' צריכה להיות אישה יפה?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2021 10:28 לינק ישיר 

אליבא כתב:

בונדמן כתב:

בסרטון המתפרסם ברשת, נראה יואלי ראטה פונה לנער צעיר שעורך סיום מסכת ומבטיח לו שאם הוא ישמור על עיניו הוא מבטיח לו כלה מאוד יפה, והוא אומר לו שכך כבר היה עם כמה בחורים בישיבה, ששמרו על עיניהם והם קיבלו כלה מאוד יפה, 

נראה לי שחרם גדול על ראטה עם סגנון מאוד חריף וחתימות של כל גדולי ברוקלין, קרוב מאי פעם, 

לא הבנתי מה הבעיה בציטוט שהבאת, שהשומר עיניו יזכה לבחורה נאה?

בכל מקרה אין בזה שום פסול, במגזר החילוני בני 15 ובנות 14 שוכבים חופשי חופשי, וגם בגילאים יותר מוקדמים. חלק גדול מהם נכנסים להריון, הפלות וכו'. יש אפילו אנסים בני 12, תוצרת ישראל. אז חתונה? זה מה שמפריע?

כולנו יודעים מה עושים בחורי ישיבות עם סמארטפון לא מסונן, ויש רבים כאלה, גם בישיבות הטובות (לחלקם יש גם חברה...) אבל העיקר להתעקש על נישואין מאוחרים ולהחרים מי שמחתן מוקדם.

"אמר רב חסדא האי דעדיפנא מחבראי דנסיבנא בשיתסר ואי הוה נסיבנא בארביסר הוה אמינא לשטן גירא בעיניך".

נשלח מהאנדרואיד שלי

השוואת נישואין מוקדמים ליחסים מוקדמים, זה כמו השוואת שכירת דירה לרכישת דירה. לא תתן לילד בן 15 להכנס להתחייבויות הרבות הכלולות ברכישת דירה.

יחסים בין צעירים ללא נישואין זה מבחירה אישית מלאה ובלי שום לחץ חברתי, לעומת זאת נישואין מוקדמים זה לחץ חברתי זה כמו יחסים בין עובדת ומעביד שאפילו שזה ב'הסכמה' זה אסור בתכלית.

אין שום פתרון לשמירה על קדושה וטהרה על ידי נישואים מוקדמים, וכבר הארכתי בנושא לעיל.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2021 11:04 לינק ישיר 

מושגים כתב:
אליבא כתב:

בונדמן כתב:

בכל מקרה אין בזה שום פסול, במגזר החילוני בני 15 ובנות 14 שוכבים חופשי חופשי, וגם בגילאים יותר מוקדמים. חלק גדול מהם נכנסים להריון, הפלות וכו'. יש אפילו אנסים בני 12, תוצרת ישראל. אז חתונה? זה מה שמפריע?

כולנו יודעים מה עושים בחורי ישיבות עם סמארטפון לא מסונן, ויש רבים כאלה, גם בישיבות הטובות (לחלקם יש גם חברה...) אבל העיקר להתעקש על נישואין מאוחרים ולהחרים מי שמחתן מוקדם.

"אמר רב חסדא האי דעדיפנא מחבראי דנסיבנא בשיתסר ואי הוה נסיבנא בארביסר הוה אמינא לשטן גירא בעיניך".

נשלח מהאנדרואיד שלי

השוואת נישואין מוקדמים ליחסים מוקדמים, זה כמו השוואת שכירת דירה לרכישת דירה. לא תתן לילד בן 15 להכנס להתחייבויות הרבות הכלולות ברכישת דירה.

יחסים בין צעירים ללא נישואין זה מבחירה אישית מלאה ובלי שום לחץ חברתי, לעומת זאת נישואין מוקדמים זה לחץ חברתי זה כמו יחסים בין עובדת ומעביד שאפילו שזה ב'הסכמה' זה אסור בתכלית.

אין שום פתרון לשמירה על קדושה וטהרה על ידי נישואים מוקדמים, וכבר הארכתי בנושא לעיל.

פשש מויראדיג!
יש לנו כאן בעצם מחלוקת בין אמוראים בגמ'
לבין... מושגים.. ניק בחדרי.. חולק וחושב אחרת
האם זה פיתרון לשמירה על קדושה וטהרה? תלוי אם נסבור כרב חסדא, או כמו "רב מושגים"
האם רצוי להתחתן כמה שיותר מוקדם? תלוי, דעת הגמ' רב אשי ורבינא מחבריו, או.. מושגים..

עצוב, מבדר, מוזר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2021 11:35 לינק ישיר 

אניכברחוזר כתב:

אליבא כתב:

אניכברחוזר כתב:

הוא טיפוס מזעזע מאוד!
הייתי אומר סוטה מין 
הוא רגיל להסריט את השיעורים שנותן לבחורים צעירים מאוד
ישנו קליפ אחד שלו ביו טיוב שלא אעלה אותו כאן משום הרחק מהכיעור והדומה לו 
הוא מזהיר אותם שלא לעבור עבירה מסויימת וד"ל תוך כדי שהוא מנבל את פיו בצורה מזויעה 
לא מבין איך לא קמו עליו רבנים עד היום 
אה ואיך שכחתי? הוא מתלמידיו של המוהר"ש מנהיגה לשעבר של הכת הידועה מיבנאל שמשיאה קטינים וקטינות בנות 13!!
אם עדיין לא הבנתם, זה פחות או יותר מסביר הכל 

מוהרא"ש חיתן בגילאי 16, לא 13. אולי הכי מוקדם היה 15, וזה נדיר. לא מזמן פורסמה כתבה גדולה מאוד אודותיו. הרב יואל ראטה הוא אדם מיוחד מאוד, שעושה הרבה למען התורה והקדושה.

הכתבה שפורסמה על מנהיג הכת מואר"ש היתה מזעזעת בכל קני מידה
הנערות שהוא חיתן אותן בגיל 15 או 16 טענו שהרגישו כמו שאונסים אותם
ומשום מה בחרת להתעלם לגמרי ממה שכתבתי אודות יואלי ראטה והסטיות שלו
האם אתה לא יודע על איזה קליפ אני מדבר?
דומה לי שאתה מכיר אותו טוב טוב וד"ל

נשלח מהאנדרואיד שלי

אני לא יודע על איזה קליפ אתה מדבר, תן לינק.

על מוהרא"ש כבר פורסמה כתבה בעבר הרחוק, ראיינו הרבה זוגות צעירים שהוא חיתן, וכולם הצהירו שהם נשואים באושר. כעת מצאו איזה גרושה מרירה שחיה לבד ונמצאת במלחמה עם שכניה, ובנו סביבה כתבה. הפניתי לכתבה כי שם משמע שהוא חיתן בגילאי 16 ומעלה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2021 11:40 לינק ישיר 

מושגים כתב:

אליבא כתב:

hot_tr כתב:

בונדמן כתב:

תמצית הרע-בנים. *אתה הבחור* תשמור על העיניים, *ואני הרה''צ* אמצא לך בחורה יפה.
אז הרע-בן, לא צריך לשמור על עיניו?!
הזהרו מן הצבועין...

נשלח מהאנדרואיד שלי

הוא לא אמר שהוא יחפש לו כלה נאה, אלא שהוא מבטיח בזכות שמירת העיניים. חבל על העולם הבא שלך, מילים שאתה זורק כאן סתם מתוך שעמום או כדי לצאת cool, יכולים לסבך אותך מאוד שם למעלה וגם כאן למטה, כי על עניינים שבין אדם לחברו נפרעים כבר כאן.

איך הוא יכול להבטיח?
ואיך מדברים על זה בריש גלי?
האם שיא השתוקקות האדם החסיד עובד ה' צריכה להיות אישה יפה?

נשלח מהאנדרואיד שלי

איני רואה בעיה לדבר בריש גלי על שמירת העיניים.

לא מדובר כאן על שיא ההשתוקקות אלא על דבר שכל אחד היה רוצה מן הסתם. וכנגד התאווה הזאת של הסתכלות בנשים, הוא מבטיח משהו דומה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2021 12:07 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

מושגים כתב:
אליבא כתב:

בונדמן כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

פשש מויראדיג!
יש לנו כאן בעצם מחלוקת בין אמוראים בגמ'
לבין... מושגים.. ניק בחדרי.. חולק וחושב אחרת
האם זה פיתרון לשמירה על קדושה וטהרה? תלוי אם נסבור כרב חסדא, או כמו "רב מושגים"
האם רצוי להתחתן כמה שיותר מוקדם? תלוי, דעת הגמ' רב אשי ורבינא מחבריו, או.. מושגים..

עצוב, מבדר, מוזר.

פשש מוראדיג.
האם רב חסדא הורה כך לדורות?
האם זה כתוב בשולחן ערוך?
האם כולם רב חסדא?
באבות כתוב בן יח לחופה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2021 13:42 לינק ישיר 

מושגים כתב:

א. לצערנו אנו החרדים כבר לא צריכים לחפש ללוות מבחוץ עבריינים אנסים ורוצחים בנפש ואפילו בגוף.
ליידער יש לנו מספיק אייגענע משלנו.

ב. נישואין מוקדמים אינם פותרים שום בעיה של קדושה וטהרה. הצעירים תולים תקוות ואחרי החתונה מפח נפש, זה לא כמו שזה הצטייר, לא מתקרב אפילו.
לוקח שנים לצעירים חרדים להבין בכלל את הפורמט, אחרי שנים של הינזרות ודמוניזציה של כל התחום המיני.
לאחרונה זה קצת יותר טוב, אבל עדיין הדרך ארוכה.

ג. בחינוך שלנו האישה נועדה לשרת את הגבר ולספק את צרכיו. מגיע לו נער צעיר מתחתן ו'תובע' את זכויותיו, הרי האישה אמורה להציל אותו מן החטא, לדידו האישה הינה כלי למילוי צרכיו.
דא עקא האישה לא תמיד מתחברת לרעיון. יש לה את הקצב שלה.
והנה לנו מתכון מנצח של בעיות בשלום בית כולל אכזבה ומפח נפש.

נשלח מהאנדרואיד שלי

הדגשתי את דבריך.
דברים כל כך פשוטים ונכונים.
מי שלא מתעקש לאטום את המוח שלו והעניים שלו למול המציאות, שיפעיל קצת שכל ישר, ויגיע למסקנה הפשוטה, היום נישואין בגיל צעיר לא רק שאינן פותרים שום דבר, אלא יוצרים בעיות למכביר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2021 14:10 לינק ישיר 

במקהלות חסידים מקובל להתחתן בגיל צעיר.
חברים שלי התחתנו גם לפני גיל 18 וחיים באושר ובשמחה עד היום כבר עשרות שנים.
לכל מי שטוען שנישואין זה עול נפשי וכלכלי כבד - דבר ראשון אצל החסידים אולי לא קונים לחתן דירה, אבל בדרך כלל הזוג סמוך על שולחן ההורים כפשוטו כמה שנים טובות, הרבה יותר מבעדות שקונים דירה ושלום ולא להתראות.
גם לגבי המורכבות הרגשית, מדובר במערכת חינוכית שלמה ובדרך כלל לבחור החסידי בן ה18 יש בגרות ובשלות רגשית שהלוואי על אחרים בגיל 24. והדברים ידועים.
ואלו שבכ"ז עדיין לא בשלים? בדרך כלל לא מחתנים אותם מוקדם אלא מחכים "שיבשילו". והיוצאים מן הכלל שמתחתנים בכ"ז? זה כי ההורים לא הבינו את השיטה ואת הרעיון. הבעיה בהורים, לא בשיטה. בכל שיטה חינוכית ויהודית יש כאלה שלא מבינים אותה ועושים בשמה שטויות ונזקים.
כך שנראה יותר שכל המזועזעים זה סה"כ סינדרום של עודף "נאורות" שהושפעה עליהם כתוצאה מצריכה מרובה של כלי תקשורת חילוניים/מערביים וערימות הטימטום שהם מלעיטים בהם את הנפש.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2021 14:25 לינק ישיר 

לחתן בגיל 18 זה נורמלי.
לחתן בגיל 15-16 ואפילו 17 זה לא נורמלי.
ומי שיטען שלחתן מגיל צעיר מי"ח מצילה מן החטא, הוא טועה ומטעה.

גם אחרי גיל יח הנישואין לא בהכרח מצילים מן החטא.
מתחתנים בגלל כל מיני סיבות כי כך ציווה הבורא, כי אי אפשר לחיות על החיים ע"ח ההורים, כי לא לתוהו בראה לשבת יצרה, כי לא טוב היות האדם לבדו, כי כולם מתחתנים,

בסופו של דבר אם בני הזוג משקיעים ומשקים את פרח הזוגיות, היא פורחת ומצמיחה פירות טובים. ואם לאו הם נובלים.

ובוודאי שנישואי בוסר אינם מצילים מן החטא, אלא גורמים סבל ונזק רב.
שתוצאותיה ניכרים לעיתים שנים רבות מאוחר יותר.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2021 14:39 לינק ישיר 

מה שמציל מן החטא זה לימוד תורה, בראתי יצר בראתי תורה תבלין, מה שמציל מן החטא זה שמירת עיניים.

ולאדם אשר עיניים בראשו, ומשקיע בזוגיות , אזי הזוגיות אמורה לענות על צרכי שני בני הזוג.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2021 16:33 לינק ישיר 

מושגים כתב:

לחתן בגיל 18 זה נורמלי.
לחתן בגיל 15-16 ואפילו 17 זה לא נורמלי.
ומי שיטען שלחתן מגיל צעיר מי"ח מצילה מן החטא, הוא טועה ומטעה.

גם אחרי גיל יח הנישואין לא בהכרח מצילים מן החטא.
מתחתנים בגלל כל מיני סיבות כי כך ציווה הבורא, כי אי אפשר לחיות על החיים ע"ח ההורים, כי לא לתוהו בראה לשבת יצרה, כי לא טוב היות האדם לבדו, כי כולם מתחתנים,

בסופו של דבר אם בני הזוג משקיעים ומשקים את פרח הזוגיות, היא פורחת ומצמיחה פירות טובים. ואם לאו הם נובלים.

ובוודאי שנישואי בוסר אינם מצילים מן החטא, אלא גורמים סבל ונזק רב.
שתוצאותיה ניכרים לעיתים שנים רבות מאוחר יותר.

נשלח מהאנדרואיד שלי

גמרא מפורשת שזה מציל מן החטא, ואתה טוען שהיא טועה ומטעה? עזוב שהמציאות מוכיחה כדברי הגמרא, אבל איך אפשר בכלל להתבטא כך?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/3/2021 16:44 לינק ישיר 

כתוב כך בגמרא.
והגמרא אומרת עוד המון דברים.
הגמרא גם אומרת גוזמא בעלמא על דברים מסויימים.
מה שקובע זה מה נפסק בשולחן ערוך.
אני לא רואה שהמציאות מוכיחה כדבריך.
אני רואה דווקא ההיפך.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/3/2021 19:48 לינק ישיר 

מושגים כתב:

תמניא_אפי כתב:

מבלי להיכנס לגופו של עניין, מעניינים הליברלים האלו

ילד בן 7 או 8 יש לו את היכולת להחליט אם הוא בן או בת ולעבור ניתוח לשינוי מין.

אבל חס וחלילה הוא לא מסוגל להחליט עם מי הוא רוצה להתחתן.

הכל תלוי באג'נדה

תביא מקור לזה שבגיל 7-8 אפשר לעשות ניתוח לשינוי מין.

שבוע שעבר הוטל מאסר על אבא שדיבר לבתו בת ה14 בלשון נקבה.
מאסר!!

יצוין שבית המשפט צידד בעמדת האם מול האב בעניין שינוי מין לבתם בת ה14.

והם הם הקנאים בעניין נישואי קטינים.
אינני בא להצדיק נישואי קטינים על אף שלדעתי באופן כללי הדוב לא כל כך נורא, כמובן תלוי במשתנים. רק באתי להדגיש את הצביעות של מטיפי המוסר.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/3/2021 19:49 לינק ישיר 

שכחתי לציין שהסיפור של מאסר הוא בקנדה

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > נישואי קטינים בוויליאמסבורג
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.