בית פורומים בחדרי חרדים

הציבור החרדי אוכל במסעדות ללא הכשרים...

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-15/11/2003 19:50 לינק ישיר 

רבותי תעודת כשרות זה לא צחוק!
יש חנות ידועה מאוד בבני ברק שמוכרים שם דברי מאפה בכשרות מהודרת ולפעמים מחממים אותם במיקרוגל (או לבקשת הקונה או כדי שיריחו טוב)
אני עצמי הייתי נוכח כאשר איזה פועל זר נכנס וביקש לקנות משהו, ובינתיים הוציא מהשקית איזה סנדויץ או פיתה עם משהו בפנים נדמה לי נקניק, ניגש בטבעיות וחימם לעצמו במיקרו - המוכר היה עסוק להכין לו מה שהזמין ולא שם לב.
מההתנהגות שלו היה נראה שהוא קונה הרבה בחנות הזאת כמעט בן בית.
מה אני יגיד לכם נאי לא טיפוס של מהומות וצעקות כמו המעויררים אז לא אמרתי כלום (ממלא המוכר היה בחור צעיר שלא היה שם עלי)
אבל מאז אני לא דורך שם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2003 01:08 לינק ישיר 

למה שיקחו הכשר של רבנות מסויימת וישלמו כסף, הרי בחנויות האלה לא שולחים בכלל משגיחים ורק סוחטים וסוחטים וסוחטים כספים. מי שלא רוצה שלא יקנה ומי שנורא רוצה ולא מעיז כיוון שאין שם תעודת כשרות - יתאפק ויילך למרכז העיר לחנויות שיש שם תעודת כשרות (אבל על הכשרות שם לא היינו מהמרים.) מספרים שבריסקר אחד הגיע מארה"ב ללמוד בישיבה בארץ. ניגש לרב ושאלו איפה מותר לי לקנות אוכל בשרי עם הכשר הכי טוב בארץ, ענה לו הרב אחד שאוכל באמריקע בשר עם ההכשר הכי טוב במשך כמה שנים - "האט ער אפאר חזירימלאך אין בויך" (יש לו כמה חזירים קטנים בבטן)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2003 01:26 לינק ישיר 

לי אף פעם עוד לא יצא לאכול בהדר גאולה, אבל אני מכיר את ר' משה רוט ומשפחתו שיחי' אישית ומצוין.אני הייתי סומך עליהם בלי שום חשש.
אגב. שאלתי אותו פעם למה אין לו הכשר, אז הוא הסביר לי שזה קשור לזה שהוא מוכר קוקה קולה של הרב לאנדא והעדה דרש ממנו שימכור רק פפסי ואם לא אז יורידו לו את ההכשר, אז הוא אמר להם בבקשה אני יוריד את לבד...

תוקן על ידי - sammy - 16/11/2003 1:30:30

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2003 01:27 לינק ישיר 

האחד חטא ועל כל העדה תקצוף?
תסלח לי, אני מכיר כמה וכמה חנויות אוכל מסוג הזה עם הכשר של וועד כשרות, והמשגיח נמצא שם רוב הזמן ומשגיח, כמו שצריך.
למה להוציא לעז?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2003 02:36 לינק ישיר 

הגאון הגדול
אתה חייב לדחוף את השנאה שלך לכל דבר זה מובן
אבל מה הקשר להדר?

ולעניין
הלוואי שכל המסעדות עם ההכשרים הכי מהודרים היו מתקרבים לרמת הכשרות ובעיקר לרמת הניקיון של הדר גאולה ומשפחת רוט
ואיך אומרים : יחיו הקנאים ויסבלו

תוקן על ידי - דוד10 - 16/11/2003 3:12:48

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2003 02:42 לינק ישיר 

האם מישהו ראה במקום המדובר ששטפו את החסה?!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2003 02:58 לינק ישיר 

אדרבה,
האם מישהו ראה במסעדות שבהכשר ******* ששוטפים את החסה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2003 03:07 לינק ישיר 

כן. במסעדות עם הכשר שוטפים את החסה, וגם בחלק מהן שההכשר אינו למהדרין.

בכמויות החסה שהם משתמשים (המסעדה שדיברו עליה) הם צריכים אדם מיוחד לשטוף ירקות עלים. האם יש אחד כזה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2003 04:16 לינק ישיר 

לפי ההלכה הפשוטה.
עד אחד נאמן באיסורין.
והגמרא (גיטין ב:) אומרת שזה בגלל שזה "בידו", אומר תוס' שבידו זה לא רק עם בידו לתקן מכאן ולהבא כגון מעשר, אלא אפילו לשעבר, שהיה בידו ללכת ללמוד לשחוט, לכן נאמן שהוא הלך ולמד ושחט כהלכה.
כמובן שזה חידוש עצום.
וכאן צריך לשאול מספר שאלות.
1. האם התוס' נפסק להלכה.
2. האם תוס' דיבר גם במציאות של ימינו.
3. האם זה רק באדם פרטי שמאכילך בביתו, או שמא גם במקום מסחרי. והחילוק ברור. הדר גאולה עם כל הכבוד למעשי החסד המופלגים שמספרים עליו בפורום (איני מכירו אישית ולא בכלל) תפקידו ויעודו בחנותו הוא להרויח כסף (זו לא בושה להרויח ביושר).
הוא פותח את החנות בבוקר במטרה להרויח את כספו, ולכן כל חושיו מכוונים לכך.
ממילא הכשרות הוא ענין נלווה, ובהחלט סביר שבעיות שונות ייעלמו מעיניו הבוחנות, למרות כל הרצון והכנות. כי זה דרכו של עולם וטבעו של אדם שכשהוא עסוק בעבודתו הוא רואה את העיקר ונעלם ממנו הצדדי.
ואל תספרו לי שהדר גאולה לא קם אלא כדי להאכיל את אנשי ירושלים באוכל מהדרין, והרווח אינו אלא תוצר נלווה.

מצידי שיקח כל אדם שמבין בכשרות וימנה אותו משגיח על המטבח, לא צריך בד"צ או אחר, העיקר מישהו שאינו עוסק אלא בכשרות וזה יעודו העיקרי, והכי חשוב שיבין מה צריך להשגיח ושתלותו בטבח תהיה מינימלית.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2003 06:57 לינק ישיר 

חברה הצלתם אותי

ממש חבל לוותר על אוכל ברמת הדר גאולה

ואם כל רבני הפורום אומרים שאפשר לסמוך אמשיך להנות במשך הביקורים שלי בארץ

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הציבור החרדי אוכל במסעדות ללא הכשרים...
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 סך הכל 3 דפים.

2009 © כל הזכויות שמורות לבחדרי חרדים. קטגוריית אקטואליה וחדשות: עשרות פורומים הכוללים חדשות נעייס, מה קורה בחצרות חסידים, חדשות מחסידויות שונות בארץ ובעולם, דיונים בנושאי אקטואליה, פוליטיקה, בטחון ועוד.