בית פורומים עצור כאן חושבים

שוויון לנשים (התפתחות ההלכה)

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-4/2/2011 14:44 לינק ישיר 

לעצכח

ו"ז"ל המהפיכה הפמיניסטית יצרה, במובן מסויים, אשליה של נשים "חזקות". העובדה שישנן כיום חברות כנסת, עורכות דין וטייסות יוצרת מראית עין של עוצמה נשית. ברובד הסמוי, עדיין נשים נדרשות להיות "נשיות", משמע יפות, מטופחות, רכות, מטפלות. את הרובד הסמוי הזה קשה מאוד לראות. אם לתת כמה דוגמאות בולטות: עדיין נשים נדרשות להיות אמהות לפני הכל, והאמהות, ולא הישגים חברתיים או אינטלקטואליים, נתפסים כמהותן האמיתית. עדיין כמעט בכל התייחסות לאשה דעתנית, יתייחסו לתסרוקת האיומה שלה, דבר שלא יעלה על הדעת במקרה של גבר. עכ"ל"

איך בדיוק הגיון קטע זה תומך בטיעון "שיש מקום אובייקטיבי לסמליות היות האשה נלקחת בקידושין?" 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/2/2011 15:28 לינק ישיר 

צענע
המהפכה הפמינסטית בא לתקן עוולות ולתת לאשה את מעמדה החברתי כמתבקש.-  אבל המהפכה לא יכולה- עם כל רצונם הטוב של כמה נשים צוחניות, לשנות את טבע האשה. האשה היא אמא- וזה עושה אותה מאושרת- כך לפי עדויות ומבט על רוב האמהות ורוב הנשים  העומדות להיות אמהות. אשה לא יכולה לשנות עת עדינותה את רכותה- למרות שכמה מהצוחניות מצליחות בכך. המהפכה לא יכולה גם לשנות את מבנה גופה העדין יחסית לגבר- ולא את רגשותי ואת חוש האיטואיציה שלה. חז"ל קראו לכך -בינה יתרה יש לאשה- מהפכות לא יעזו כאן אולי ניתוחים לשינוי מין- וזה גם בספק

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/2/2011 16:02 לינק ישיר 

אם תקרא את שאלתי לעצכח תבין שתגובתך לא שייכת כלל לעניין.
.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/2/2011 16:12 לינק ישיר 

ירוחםשמ כתב:
אבל המהפכה לא יכולה- עם כל רצונם הטוב של כמה נשים צוחניות, לשנות את טבע האשה. האשה היא אמא- וזה עושה אותה מאושרת- כך לפי עדויות ומבט על רוב האמהות ורוב הנשים  העומדות להיות אמהות.

[ירוחם,

אישה שאינה אם, האם אינה אישה?
מעניין באילו מקרים איש מוגדר על-ידך כלא-איש...]

תוקן על ידי אמשלום ב- 04/02/2011 16:14:21

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/2/2011 19:20 לינק ישיר 

גבירותי המכובדות באמת 

אם כך הבנתן את דברי או  עד כדי כך לא הבנתן אותם.

אין לי אלא לאמץ את דברי חכמנו  באבות.  - אל תרבה שיחה עם אשה- בענינים הקשורים לטבע הנשים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/2/2011 22:31 לינק ישיר 

[ירוחם,

לפני שאתה מתייאש מלשוחח עם נשים (אני מתכוונת לכאלה שיש להם מה לומר...), אנא ממך - הסבר לי היכן טעיתי בהבנת דבריך.
האם לא טענת שאישה = אם?
אם כן, האם מי שאינה אם אינה אישה?]

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/2/2011 23:24 לינק ישיר 

אםשלום
למרות מה שכתבתי ברצינות- מפאת הכבוד הרב שאני חש כלפייך. אענה.
לא כתבתי כי אשה=אם, כלומר אם היא לא אם היא לא אשה,

מה שכיונתי להגיד- לאשה יש  את הברכה להוליד ילדים, בעייני רבים מהנשים זו הרי ברכה- אבל בעיני הנשים המשוחררות המקצועיות  הברכה הזו הפכת לבלם בקריריה שלהם, ולכן כדברי צענע- המבנה הנשי דורש את שלו- הרגש ליופי של האשה דורש את שלו- הרכות של האשה החולשה הפיזית החצונית דורשת את שלה- אשה לעולם לא תוכל למלא תפקיד של גבר בכל מצב, בגלל תכונות אלו, כפי שהגבר לא יוכל  למלאות את תפקיד האשה.

בהרהור שני היום רבים מהזכרים מתיפים לא פחות מהנשים, כנראה החברה מצפה היום גם מהזכר  להיות יפה ומטופח- ולכן איני יודע מה היו טענותיה של צענע

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/2/2011 00:10 לינק ישיר 

"כדברי צענע"" איני יודע מה היו טענותיה של צענע"

אילו היית קורא את הודעתי בעיון היית מגלה שאלה לא היו דברי כלל (האם לא שמת לב למרכאות?) אלא אלה היו דברים של טוקבקיסט שעצכח הביא והוא הסיק מהם מסקנה שלדעתי היתה שגויה לחלוטין.

(עיין בעמוד קודם ושם תמצא את הודעתו של עצכח)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/2/2011 07:21 לינק ישיר 

[ירוחם,

"המבנה הנשי" אינו דורש מנשים ללדת. הוא מאפשר זאת.
העובדה שלמישהו יש פוטנציאל לעשות משהו, אינה בהכרח מגדירה את זהותו.
לכל בני האדם יש כוחות רבים בכוח (קרי: בפוטנציה), אבל לכל אחד ואחת מאיתנו יש את זכות הבחירה האם וכיצד להשתמש במי מהם.]

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/2/2011 09:02 לינק ישיר 

אמשלום
האם יש משהו במבנה הנפשי שלי שמביא אותי לעצכ"ח?
לפעמים נדמה לי שכן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/2/2011 10:13 לינק ישיר 

[בע"ב,

א. איני פסיכולוגית ובודאי לא הפסיכולוגית שלך.
ב. מה הקשר?]

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/2/2011 10:25 לינק ישיר 

בהתיחס למה שכתבת שמבנה נפשי מאפשר אך לא דורש.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/2/2011 10:47 לינק ישיר 

אםשלום
כנראה למדתי משהו חדש ממך. עד לרגע זה ידעתי שהרגשות האמהים של האשה.(כלומר כל מה שלפני ואחרי) הם הרגשות הדומנינטים ביותר אצלה, ויש להן השלכות מעבר לכך. כנראה שאני צריך להחליף את דיסק המידע על נשים שבראשי

מודה ועוזב

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/2/2011 14:03 לינק ישיר 

[בע"ב,

א. ירוחם לא דיבר על "מבנה נפשי" אלא על "מבנה נשי".
ב. עדיין לא הבנתי מה הקשר.

ירוחם,

מוטב מאוחר מאשר לעולם לא...

ברור שאמהוּת יכולה להיות חוויה מעצבת ומכוננת בעבור נשים רבות, אולם צמצום התודעה והזהות הנשית לכדי אמהוּת בלבד היא טעות.
נסה את אותה ה"שיטה" על גברים - המבנה הגברי מאפשר לגברים להוליד, האם גבר שאינו מוליד אינו גבר? המבנה הגברי מאפשר לגברים להיות בעלי כוח פיזי, האם גבר שאינו מרביץ אינו גבר? וכן הלאה.
משום מה כשמשתמשים ב"שיטה" הזו על גברים זה נראה מגוחך ומעורר זלזול, אולם באשר לנשים זו נחשבת כמעט "תורה מסיני".]

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/2/2011 14:14 לינק ישיר 

אמשלום

ולעניין התורה מסיני אוכל להוסיף לך מדרש משעשע משיר השירים (תורה מסיני ממש) שלמדתי היום מירוחם באשכול סמוך .

ממדרש זה נובע שרק אצל אישה חייבת להיות "שמאל דוחה וימין מקרבת" ואם זה לא כך זה ממש מעורר דאגה-אבל רק אצל האשה...
המקור:

"סנהדרין דף קז תנו רבנן: לעולם תהא שמאל דוחה וימין מקרבת. לא כאלישע שדחפו לגחזי בשתי ידים, ולא כיהושע בן פרחיא שדחפו לישו הנוצרי בשתי ידיו /המשפט האחרון השלמה של השמטת הצנזורה/

שלמה המלך דואג- אחות לנו קטנה ושדים אין לה- מה הדאגה ? היא קטנה אין לה שדיים. שתהיה גדולה יהיו לה.

הסביר לי פעם מישהו מישהו- שדים זה ר"ת שמאל דוחה ימין מקרבת- כשלאשה אין את התכונה הזו, זו דאגה "

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > שוויון לנשים (התפתחות ההלכה)
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.