בית פורומים עצור כאן חושבים

חרדים, צבא והסתגרות

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-3/7/2018 08:04 לינק ישיר 

ת"ט

תירגום ופתיחת ראשי תיבות?

שומר פיו ולשונו - שומר מצרות נפשו < type="text/">document.write("");

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/7/2018 12:55 לינק ישיר 

דו שיח של חרשים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/7/2018 18:27 לינק ישיר 

מואדיב וכולם

אני עדיין מחפש זמן לכתוב את הניתוח המובטח

בינתים, גם לשעשוע, מאמרו של הרב דוד בלוך (שמוזכר בהערות שולים ב"נטפי שפיות" שלו, דף המומלץ לרבים).

לא התגייסת? 13 טיעונים לניקוי המצפון / דעה

אני רוצה לפנות אליך ולעזור לך יקירי. אתה ה"בטלן" בישיבה, "הנושר", או אתה בן ה 22-25 העובד למחייתך או לומד באקדמיה ללא ששרתת בצבא או בשרות אזרחי שרות משמעותי. אולי יום יבוא ויעיק עליך המצפון. הרב דוד בלוך, מגיש 13 טיעונים שיכולים להקל את צביטת הלב העתידית

הרב דוד בלוך
|
כ"ז בתמוז תשעב   15:21  17.07.12

אני רוצה לפנות אליך ולעזור לך יקירי. אתה ה"בטלן" בישיבה / "הנושר" / או אתה בן ה 22-25 העובד למחייתך או לומד באקדמיה ללא ששרתת בצבא או בשרות אזרחי שרות משמעותי. אולי יום יבוא ויעיק עליך המצפון.

מה זה "מצפון" אתה שואל? זו תחושה לא נעימה כלפי עצמך שמא הנך לא מוסרי. זה כנראה לא יקרה לך בימים ובחודשים הקרובים, אך ייתכן שכשתגדל ותטיף לילדיך או לתלמידך עד כמה חשוב להיות אדם ערכי ומוסרי, תחלוף במוחך הבזק של תחושה חמוצה של "כל הפוסל במומו פוסל". לתחושה זו בדיוק קוראים "נקיפות מצפון".

אני מתכבד  להגיש בפניך יקירי מספר טיעונים שיכולים להקל מעליך את צביטת הלב העתידית שתחוש אז. שמור את האיגרת הזו, היא תועיל לך בהמשך החיים.

המועקה  הצפויה - מדוע בעצם לא התגייסתי? הרי לא הייתי חלק מנושאי נטל לימוד התורה בישיבה ובכולל.  [תקציר שיחה עם עצמך

. אני בכלל נגד המדינה הציונית ומה פתאום שאהיה חלק ממאמצי הקיום שלה! - אז למה אני נהנה בטחונית או כלכלית מפירות  מאמצים אלו אתה שואל? - אממממ אתה מדבר כמו מזרחניק !

2. הצבא לא צריך חיילים נוספים יש להם מספיק! - מה אתה אומר? שהם טוענים שהיה אפשר לקצר את משך השירות אם האלפים שכמוני היו מתגייסים - שטויות! זו סתם הסתה. וחוץ מזה הקב"ה מנהל את העולם, ואם הוא גזר שישרתו שלש שנים כנראה מגיע להם עונש של שלש שנים על העברות שלהם. ומי כמוך יודע כמה הם בעלי עבירה, הם עוברים כל יום על... ועל... - טוב, שוכנעתי!

3. כל המטרה הנסתרת של החילונים לגייס אותי ושכמותי, זה רק כדי לעשות אותנו חילונים! הם לא יכולים לסבול את ההתנהלות הערכית של החברה החרדית ומתפוצצים מקינאה. שמעתי זאת מפורש מחברי הכנסת החרדים ומאנשי תקשורת חרדים. - מהיכן הם יודעים זאת, אתה שואל? - הם שמעו את החילונים מדברים מפורש שהם רוצים שאנחנו החרדים נשתלב בחברה - מה אתה שואל? שאולי הכוונה שנהיה חלק מהמאמץ לקיים חיים נורמלים כאן, ושכל חברה תמשיך לשמור על אורח החיים שלה? - שטויות והבלים!! הכל כסות לכוונה האמיתית שלהם, גם כשהם אומרים שאין זאת הכוונה שלהם. אתה לא זוכר את ילדי טהרן? את העברה על הדת במעברות? אל תהיה תמים!

4. כל המלחמות נגרמו רק בגלל חטאי החילונים, לולא זה, ברור שלא היינו צריכים צבא, והיו מתחוללים ניסים גלויים. הם אשמים, והם צריכים לשאת בתוצאות. הדבר דומה למשל שאם ג'ינג'י הצית לי את הבית ומסכן את משפחתי בשריפה, ברור שאני לא חייב להגן על עצמי ומשפחתי, שהג'ינג'ים כולם יעשו זאת בשבילי גם אם הדבר יגבה מהם קרבנות מוות ופציעה!חבל שאתה מתווכח איתי, אתה מדבר ממש כמו "משכיל".

5. פשוט וברור, הם רצו מדינה, שישאו בתוצאות!

6. כל המלחמות נגרמו רק בגלל התגרות החילונים בערבים, החרדים תמיד הציעו להם שלום וכניעה כדי שיתנו לנו לחיות חיי שקט ושלווה, עובדה!!! אני מזכיר לך את פעילות ר' ישראל דהן זצ"ל אצל מלך ירדן, אגב הציונים רצחו אותו, כי הם פחדו שלא תהיה מלחמה. תזכור גם את כל אלה מנטורי קרתא שהציעו כניעה לערפאת, ולאחמאדיניגא'ד או איך שקוראים לו, זה ההוא מאירן. תראה ותלמד על-כך את המחקרים המעמיקים שפורסמו ב"החומה" או ב"העדה" ובכל הפשקווילים בירושלים.

7. זה ידוע שכל השיקולים של ראשי המדינה והצבא האם לצאת למלחמה או לא, או לעשות קרב כזה או אחר, באים רק משיקולי כבוד ויוקרה ולא באמת להצלת נפשות, אם הקהל מוכן למות למען זה, שיבושם להם אני לא! שיאכלו את זה לבד!

8. האווירה במחנות צה"ל אינה מתאימה לבחור חרדי - למה לא התגייסתי למחנה חרדי כמו נצח יהודה? אתה שואל? קודם כל ה"גדולים" והאדמורי"ם וגם הרב עובדיה יוסף היו נגד הקמת הגדודים האלה, ושנית יש שם מלא שבבניקים - מה אתה טוען? שאם הייתי אני וחברי מתגייסים לשם זה לא היה מחנה שבבניקים - עזוב, אתה כזה תמים, הצבא היה מכניס בכוונה שבבניקים כדי לקלקל אותנו.

9. זה ידוע שכמעט כל החיילים רוב הזמן אינם עובדים וסתם מתבטלים - איך אני יודע?? יש לי בן דוד שמכיר טוב טוב כמה חיילים והם אמרו לו את זה במפורש. חוץ מזה זה ידוע ומפורסם!

10. מה אמרת??? המדינה היא הזבולון של עולם הישיבות והכוללים לפחות בחלק, ולכן לא הוגן לבזות אותם? גם התקציבים שהם נותנים לנו זה רק מאילוצי קואליציה, הם לכשעצמם, היו מרעיבים אותנו וגוזלים את כל כספינו.

11. כל הכלכלה של המדינה  מבוססת על מענקים מארצות הברית, ואין סיבה שיהיה להם לחילונים חלק יותר גדול בכסף התרומות. הכסף הציבורי של המדינה בכלל לא בא מעבודה של החילונים. רק מתרומות של שנור. בדוק

2. שמעתי מכמה מוסמכים, שאנחנו נמצאים אצל הציונים בגלות הכי קשה. הרבה יותר קשה מגלות אצל הגויים - קשה היא הגלות אצל יהודים. ובגלות כמו בגלות, מצווה לקחת כמה שיותר משלטון הרשע. אגב, אנחנו צריכים למהר כי שמעתי מאייכלר שעוד יגיע היום שיבנו לנו החרדים מחנות השמדה, צריך מהר מהר לאגור כסף כדי שנוכל לברוח מכאן בזמן.

13. טיעון  אחרון, המוחץ והמשכנע ביותר! - למה לא התגייסתי?? מה אני נראה לך, פראייר?!

בינתיים זה יספיק לך, את כל הטיעונים הנ"ל לא אני המצאתי, שמעתי זאת במשך השנים, ובמיוחד בימים אלה. הם יעזרו לך לנוח בשלום על משכבך בלילות.

נ.ב. שמע עצה יקירי, אם הטיעונים האלה אכן עוזרים לך, כדאי שתכייל ותאפס את חיישני המוסר והמצפון שטבע בך הקב"ה.

᥿כותב המאמר הוא מרבני עמותת "נצח-יהודה" וגדוד הנח"ל החרדי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/7/2018 20:29 לינק ישיר 

רובין
בלי להתייחס לנושא המדובר
מצפון ודבר הנובע ממקור הם שני דברים שלעולם לא יפגשו, מצפון הנובע ממקור או שיש לו לגיטימציה רק אם יש מקור אינו מצפון אלא רצון / צורך לקיים מה שנאמר במקור, מצפון נקרא התחושה הפנימית שזה לא בסדר, (אני בהחלט חושב שיש לדון האם היא נובעת מאיזה צורך בסיסי להיות טוב או מחשש שאם לא תהיה טוב לא יתנהגו אליך טוב או משהו אחר), כשמדברים על מצפון בעניין מסויים מי שאין לו מצפון (או שאין לו מצפון בעניין זה) לא ימצא טעם בדברים כי אין לו מצפון

לכן אינני רואה טעם להביא מקור למצפון כנסיון לשכנע בנכונותו של המצפון (מצפון אינו נכון ואנחנו לא נכון הוא פשוט מצפון)

אבל לגופו של עניין המצפון אני בהחלט חושב שמצפון הוא נושא שהנביאים תבעו אותו הרבה (וכי טענת הקריבהו נא לפחתך אינה מדברת אל איזשהו מוסר בסיסי ללא מקור כלשהו) ועוד ועוד, ובאמת מציק לי שחכמינו בתלמוד ובדורות הבאים זה יותר ויותר הביאו את הפסוקים כמקור מה שבעיני מוציא את העוקץ

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/7/2018 12:55 לינק ישיר 

תלמידטועה

<כמדומני שהיו גם אמוראים שתורתם אומנותם. ואני מנחש שכתובתם היתה רגילה>

מניין לך שבזמן האמוראים כבר היה נוסח קבוע לכתובה,שבה הופיע "ואנא אפלח"?

https://bit.ly/2KNaBdH

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/7/2018 12:59 לינק ישיר 
מואדיב

נישטאיך כתב:
תלמידטועה<כמדומני שהיו גם אמוראים שתורתם אומנותם. ואני מנחש שכתובתם היתה רגילה>מניין לך שבזמן האמוראים כבר היה נוסח קבוע לכתובה,שבה הופיע "ואנא אפלח"?

https://bit.ly/2KNaBdH

אנא, בלי "כמדומני".

מיהו אותו אמורא שתורתו היתה אומנותו, ופרנסתו היתה מוטלת על הציבור?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/7/2018 13:20 לינק ישיר 

מואדיב

נש  חכחה מנישט פרוש המשנה של הרמב'ם על המשנה באבות פרק ד'
משתמש בתגא

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/7/2018 07:20 לינק ישיר 

מואדיב

<מיהו אותו אמורא שתורתו היתה אומנותו, ופרנסתו היתה מוטלת על הציבור?>

איני יודע, אך ראה: 

https://www.machonso.org/uploads/images/11-B-9_63-77.pdf

ירוחם

נש  חכחה מנישט

?

https://www.psakdin.co.il/Court/%D7%AA%D7%99%D7%A7-1056047-2-
%D7%9E%D7%96%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA#.Wz7oftIza70

ג)       בעת הדיון העלה ב"כ הבעל טענה ולפיה "גדולי דור אומרים שאישה תצא לעבוד כדי לאפשר לבעלה לצאת וללמוד תורה ומעבר לכך זה מנהג המדינה והמציאות היא שנשים עובדות היום."

ביה"ד כבר הבהיר בשעת הדיון, שלא ידועה לו הוראה כזו של גדולי הדור שהאישה תצא לעבוד כדי לאפשר לבעלה לשבת וללמוד תורה. הדבר אמנם נעשה במשפחות של אברכים ובהסכמת האישה ומתוך רצון הדדי של בני הזוג שהבעל יעסוק בתורה ולכן האישה עומסת עליה את עול פרנסת הבית ... אך הדברים נעשים מתוך הסכמה ורצון ולא כחובה משפטית

https://bit.ly/2Nr0Cwu

"אנא אפלח" : נטילת עול הפרנסה על ידי הנשים החרדיות, הצדקותיה והשלכותיה 

תוקן על ידי נישטאיך ב- 06/07/2018 08:02:28

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/7/2018 11:06 לינק ישיר 

נישט  נש= נשכחה ההוכחה 

תורתו אומנותו? ממתי התורה היא אומנות?
משנה  קידושין פרק ד

רבי נהוראי אומר מניח אני כל אומנות שבעולם ואיני מלמד את בני אלא תורה 
רבי נהוראי זה רבי מאיר שה ההחכם מכל חביריו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/7/2018 09:27 לינק ישיר 

ירוחם

שבוע טוב.

לא שכחתי את מאמרו של רב נהוראי-רבי מאיר, אך דבריו אינם נוגעים לעניננו. רבי מאיר היה תנא בארץ ישראל, וייתכן שדעתו היתה דעת יחיד, ואנו עוסקים באמוראים שהיו בבבל, וייתכן שהגישה ל "תורתו אומנותו"- שלא לעבוד ולהתפרנס או להנות מתמיכת הציבור, היתה שונה בבבל, בתקופת הגאונים, מאשר בארץ ישראל בתקופת התנאים.

גם ידעתי מהנאמר במאמר, "תמיכת תלמידי חכמים בתקופת התלמוד", "סיני" יח, עמ' קלז-קנב,  שהעליתי כאן:

https://bit.ly/2u30Sdf

ולעניננו - ראה שם עמ' קנ-קנב, ואין ספק שצדקו דברי מואדיב, שבבבל לא היה הדבר מקובל. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/7/2018 10:52 לינק ישיר 

אומרים שהדורות הקודמים היו גדולים יותר חכמים יותר מדורנו.

בפרשתו שנים וחצי שבטים רצו להשאר בעבר הירדן. משה הבין כי הם לא רוצים להלחם-

אם זה היה היום ח'כ גפני היה אומר- ישיבות  כוללים ובתי מדרש נבנה כאן נהרג באוהלה של תורה. ובזכות הלימוד שלנו  אתן תכבשו את ארץ ישראל. זכות התורה שלנו יעמוד לכם.

אז זהו מנהיגים היום יותר מתוחכמים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/7/2018 13:32 לינק ישיר 

.

ירוחם:

רבי מאיר עצמו, פרנסתו לא היתה מוטלת על הציבור*, אלא עסק במלאכתו לפרנסתו. אתה יכול להבין איך שתרצה את דבריו לגבי לימוד מלאכה לבנו, אך בשום מקום לא נאמר מפיו שהתכוון שבנו יהיה מוטל על כתפי הציבור לפרנסו.

*
עיין עירובין י"ג, בו העיד על עצמו "לבלר אני" = מעתיק ספרים לפרנסתו. ואף בגטין שיבחורו על כך שהוא "חכם וסופר".

כן. גם רבי מאיר עבד לפרנסתו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/7/2018 14:57 לינק ישיר 

מואדיב
לא הבנת את כוונתי- התיחסתי רק למילה -אומנות-. אני מסכים בהחלט למה שכתבת. אגב חידוד- במשנה בקידושין אומר רבי נהוראי-לעולם ילמדאדם את בנו אומנות. רבי מאיר אומר אין אני מלמד את בני אלא תורה.
והרי אנחנו יודעים כי רבי מאיר- זה בעצם רבי נהוראי. עיין בעירובין שם. אז מה הוא חולק על עצמו?

אלא שים לב ללשון- רבי נהוראי מיעץ לאדם ללמד את בנו אומנות. רבי מאיר את בני(שלי) אני מלמד תורה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/7/2018 12:22 לינק ישיר 

"רבי נהוראי אומר מניח אני כל אומנות שבעולם ואיני מלמד את בני אלא תורה שאדם אוכל משכרה בעולם הזה והקרן קיימת לו לעולם הבא".

כנראה שהיום מבינים את "שאדם אוכל משכרה בעולם הזה" כפשוטו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/7/2018 12:30 לינק ישיר 

המשך להודעתי בעמ' 2, על הדיל בין טיבי לגפני

http://www.bhol.co.il/news/928577

ח"כ טיבי ל'בחדרי': הצבעת החרדים בעד חוק הלאום - מחרידה

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > חרדים, צבא והסתגרות
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.