בית פורומים בחדרי חרדים

הלם בפונביז (מחבלים) בחור שלמד חברותא עם הראש ישיבה החליט להתגייס לצבא השמד רח"ל

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-4/12/2018 09:04 לינק ישיר 

שאגתשביט כתב:
איך אמר הרב מבריסק, לפעמים מקבלים שמייכל מרבש"ע.

השמייכל של צוררי התורה ומשנאיה השמחים לאידו של בחור שנתפס במצודתם הוא מהסיטרא אחרא

ב"ה הבחור ניצל מהם ויחזור לתורתו, אך כל אותם שידם היתה במעל הזה לא ינקו מדינה של גהינם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/12/2018 09:27 לינק ישיר 

יו"ר עמותת 'עושי חיל' אהרן גרנות בחצות בסקופים:
בחור שאידאולוגית רוצה להתגייס ברור שאני יעזור לו.
התורה מצווה אותנו לשרת בצה"ל.
הבחור מה'שונאים' הגיע אחרי חבר שהיה אצלי הבחור מ'המחבלים' היה קשה לו יותר.

להאזנה 03-600-60-60

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/12/2018 09:41 לינק ישיר 

ערלכער_ייד כתב:
איך אמר הרב מבריסק, לפעמים מקבלים שמייכל מרבש"ע.

השמייכל של צוררי התורה ומשנאיה השמחים לאידו של בחור שנתפס במצודתם הוא מהסיטרא אחרא

ב"ה הבחור ניצל מהם ויחזור לתורתו, אך כל אותם שידם היתה במעל הזה לא ינקו מדינה של גהינם

כנראה שרבך שניצל בזכות הסטרא אחרא היה מבין גדול בסטרא אחרא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/12/2018 10:46 לינק ישיר 

ערלכער_ייד כתב:
יצויין כי ע"פ דיווחים שונים, מדובר בחיבור של הגורמים הכי בכירים באכ"א ובשאר המחלקות שהיו מעורבים יחד עם ח"כ עופר שלח והמסיונר אהרן ג.  בנסיון המביש הזה לצודו במלתעותיהם ולהכריחו להתראיין בתקשורת הכללית, זאת מתוך נסיון נואל ומביש להבאיש ריחם ושמם הטוב של ציבור יראי ה', בני העליה וגיבורי החיל, ומי שהפנה וכיוון אותו אליהם בא משורות אנשי דגל ועמורה

כך מנצלים נער ברגע של משבר, ממוטטים לו את כל עולמו ועתידו, והכל בשביל קידום תכניות ומזימות השמד, והוצאת חוק הגיוס עליו הם חתומים אל הפועל, לשם כך הם לא בוחלים מלהשמיץ ציבור שלם ולהרוס חיי תלמיד ישיבה באכזריות סאדיסטית

תוקן על ידי ערלכער_ייד ב- 03/12/2018 22:15:39

ערלכער, אולי הגיע הזמן שתתנצל?
וזה לא מכוון רק אליך אישית כמובן, אלא כל הכותבים השותפים, אנשי ההגות והעשיה שהובילו את הבחור הזה לאבדון...

וזה לא שאין נשירה. יש. ויש בכל המגזרים. וכל תתי המגזרים במגזר החרדי, מנסים לעמוד בפרץ ,
אבל היא קיימת כי היא קיימת. קודם כל בגלל אותו מלך זקן וכסיל שעושה הכל לשם כך.
אז מה העניין ?   
איך אפשר למנוע....  איך אפשר לשמור כמה שיותר....  מה יותר עוזר ?

כששמעתי את הבחור הזה, פשוט דמעתי.

א.     כי זה עצוב. בחור ישיבה. שנראה בחור חמד, בחור שגידלו ושמרו וטיפחו והתפללו ושלחו לישיבה מעולה, שינה כיוון. וככל הנראה זו לא רק התחלה... 

ב.     כי הכתובת הייתה רשומה על הקיר, וכעת היא נאמרה ברוגע ובמתינות, ע"י הקורבן בעצמו:

למה אתה הולך לצבא לצבא? כי אני עריק.. אני לא יכול לעשות אחרי זה כלום....
האם זה מוצדק לשים בחור בכזו פוזיציה?
האם היות בחור ( - שנחלש רוחנית זמנית) עריק , משמר. או מהווה זרז מאיץ ל...ה' ירחם ?

כמה בושה וחרפה, כמה אטימות, כמה רוע לב צרוף. ובשביל מה?
בשביל "מי בראש" ?!

בשביל חשבון נפש נוקב אף פעם לא מאוחר מדי.

ועוד כמה דברים:

1. אהרון גרנות, אתה אדם בזוי ושפל.
ההערצה העיוורת והלא פרופורציונלית - שאתה מדבר על הצבא.... 
ועוד משהו -
מילא בחור לא רוצה / יכול לשבת ללמוד, מילא בחור רוצה ללכת לצבא.... מילא צבא,
אבל ככה ?!
אפילו לא נח"ל  חרדי  / שח"ר . תתבייש!!!

2. ערלכער , הטחת בוץ ורפש במקום התבוננות עצמית שמתבקשת   - לכשעצמה אינה תכונה ראויה.
אבל ההקשר ממש הלך רחוק..... למה אתה מאשים את מי שאתה מאשים?.
האם אכ"א שייכים אליהם? לא
האם עופר שלח שייך אליהם ? לא.
האם גרנות שייך אליהם? לא .
מינימום של הגיון 

3. מצד שני, האם יש כאן נימה של שמחה לאיד באשכול? , מקווה שלא.
אותי זה ציער.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/12/2018 11:31 לינק ישיר 

אמש בערוץ 13 על משה רובין מהפלג הירושלמי שעזב את ישיבת פוניבז' (מחבלים) והתגייס לצה"ל.
בכתבה סיפר כי ברצונו לשרת בגלי צה"ל. ושיש עוד לפחות 5 חברים שלו מהישיבה בפונביז (מחבלים) שרוצים להתגייס לצבא.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/12/2018 11:36 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/12/2018 11:54 לינק ישיר 

עמ_קנית כתבה:

ערלכער_ייד כתב:
יצויין כי ע"פ דיווחים שונים, מדובר בחיבור של הגורמים הכי בכירים באכ"א ובשאר המחלקות שהיו מעורבים יחד עם ח"כ עופר שלח והמסיונר אהרן ג.  בנסיון המביש הזה לצודו במלתעותיהם ולהכריחו להתראיין בתקשורת הכללית, זאת מתוך נסיון נואל ומביש להבאיש ריחם ושמם הטוב של ציבור יראי ה', בני העליה וגיבורי החיל, ומי שהפנה וכיוון אותו אליהם בא משורות אנשי דגל ועמורה

כך מנצלים נער ברגע של משבר, ממוטטים לו את כל עולמו ועתידו, והכל בשביל קידום תכניות ומזימות השמד, והוצאת חוק הגיוס עליו הם חתומים אל הפועל, לשם כך הם לא בוחלים מלהשמיץ ציבור שלם ולהרוס חיי תלמיד ישיבה באכזריות סאדיסטית

תוקן על ידי ערלכער_ייד ב- 03/12/2018 22:15:39

ערלכער, אולי הגיע הזמן שתתנצל?
וזה לא מכוון רק אליך אישית כמובן, אלא כל הכותבים השותפים, אנשי ההגות והעשיה שהובילו את הבחור הזה לאבדון...

וזה לא שאין נשירה. יש. ויש בכל המגזרים. וכל תתי המגזרים במגזר החרדי, מנסים לעמוד בפרץ ,
אבל היא קיימת כי היא קיימת. קודם כל בגלל אותו מלך זקן וכסיל שעושה הכל לשם כך.
אז מה העניין ?   
איך אפשר למנוע....  איך אפשר לשמור כמה שיותר....  מה יותר עוזר ?

כששמעתי את הבחור הזה, פשוט דמעתי.

א.     כי זה עצוב. בחור ישיבה. שנראה בחור חמד, בחור שגידלו ושמרו וטיפחו והתפללו ושלחו לישיבה מעולה, שינה כיוון. וככל הנראה זו לא רק התחלה... 

ב.     כי הכתובת הייתה רשומה על הקיר, וכעת היא נאמרה ברוגע ובמתינות, ע"י הקורבן בעצמו:

למה אתה הולך לצבא לצבא? כי אני עריק.. אני לא יכול לעשות אחרי זה כלום....
האם זה מוצדק לשים בחור בכזו פוזיציה?
האם היות בחור ( - שנחלש רוחנית זמנית) עריק , משמר. או מהווה זרז מאיץ ל...ה' ירחם ?

כמה בושה וחרפה, כמה אטימות, כמה רוע לב צרוף. ובשביל מה?
בשביל "מי בראש" ?!

בשביל חשבון נפש נוקב אף פעם לא מאוחר מדי.

ועוד כמה דברים:

1. אהרון גרנות, אתה אדם בזוי ושפל.
ההערצה העיוורת והלא פרופורציונלית - שאתה מדבר על הצבא.... 
ועוד משהו -
מילא בחור לא רוצה / יכול לשבת ללמוד, מילא בחור רוצה ללכת לצבא.... מילא צבא,
אבל ככה ?!
אפילו לא נח"ל  חרדי  / שח"ר . תתבייש!!!

2. ערלכער , הטחת בוץ ורפש במקום התבוננות עצמית שמתבקשת   - לכשעצמה אינה תכונה ראויה.
אבל ההקשר ממש הלך רחוק..... למה אתה מאשים את מי שאתה מאשים?.
האם אכ"א שייכים אליהם? לא
האם עופר שלח שייך אליהם ? לא.
האם גרנות שייך אליהם? לא .
מינימום של הגיון 

3. מצד שני, האם יש כאן נימה של שמחה לאיד באשכול? , מקווה שלא.
אותי זה ציער.

לצערי דברים כדורבנות, כל מילה פנינה!.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/12/2018 20:44 לינק ישיר 

חרדים10

מההפגנות לצבא: פעיל הפלג שברח מישיבת פוניבז' כדי להתגייס • צפו

ב'לפני החדשות' בהגשת אודי סגל, שודרה כתבה על מוישי רובין, תלמיד ישיבת פונוביז', בן למשפחה מ'הפלג', תלמידו ומקורבו של הגר"ש מרקוביץ – שעזב את הישיבה כדי להתגייס לצבא • במהלך המסע פגש רובין את אהרון גרנות, יו"ר 'עושי חיל', המשמש כאבא של החיילים החרדים הבודדים – שם דאגו לכל מחסורו ואף ליוו אותו לבקו"ם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/12/2018 22:12 לינק ישיר 

הדבר המקומם ביותר בדיבורים הנבובים של גרנות, שהוא מדבר על מצות עשה להתגייס לצבא, שדוחה את כל התורה כולה, גם כשמדובר בהתגייסות לגלי צה"ל. איש מגעיל ודוחה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/12/2018 00:11 לינק ישיר 

ראיתי את הכתבה, כואב הלב. נראה בחור עדין ורגיש, חבל!! חבל!! כואב הלב. לראות בחור כמותו שהולך לגיוס. יחד עם זאת, אנשי הפלג צריכים להכות על חטא שהעלו על נס את כל נושא הגיוס. צריכים להבין שיש בחורים מצפוניים ורגישים, צעירים וחסרי נסיון, שרואים סיטואציות ומפרשים אותם מהרהורי ליבם. אני מניח, שאם לא היה מתחכך בשנות ההתבגרות עם הנושא של הגיוס, היה חובש את ספסלי הישיבה. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/12/2018 01:10 לינק ישיר 
היפוגריף

תם_יושב כתב:
הדבר המקומם ביותר בדיבורים הנבובים של גרנות, שהוא מדבר על מצות עשה להתגייס לצבא, שדוחה את כל התורה כולה, גם כשמדובר בהתגייסות לגלי צה"ל. איש מגעיל ודוחה.

אין שום הבדל בינו לבין ר' צבי פרידמן.

מבחינתו להתגייס לצבא דוחה את כל התורה כולה ומבחינת ר' צבי פרידמן לא להתגייס לצבא דוחה את כל התורה כולה.

בשורה התחתונה אצל שניהם התורה דחויה (ואולי אפילו כבר הותרה) והם הורסים לאנשים ומשפחות את החיים...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/12/2018 01:42 לינק ישיר 

תורפיה כתב:
ראיתי את הכתבה, כואב הלב. נראה בחור עדין ורגיש, חבל!! חבל!! כואב הלב. לראות בחור כמותו שהולך לגיוס. יחד עם זאת, אנשי הפלג צריכים להכות על חטא שהעלו על נס את כל נושא הגיוס. צריכים להבין שיש בחורים מצפוניים ורגישים, צעירים וחסרי נסיון, שרואים סיטואציות ומפרשים אותם מהרהורי ליבם. אני מניח, שאם לא היה מתחכך בשנות ההתבגרות עם הנושא של הגיוס, היה חובש את ספסלי הישיבה. 
בכל הכתבה זה ברור שמה שגרם לו לצעד הדרסטי זה הפחד מהכתם של עריק לכל החיים.ממש כואב עליו.הוא לא נראה בחור מקולקל,אבל ברור שהוא חסר עקרונות בעצם הנסיעה המשותפת שלו עם הכתבת שניכר שהמעמד זר לו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/12/2018 02:21 לינק ישיר 

קלעפער כתב:

מתברר שהפלג צדקו שהחלשים בישיבות בסכנה, בבחינת יודע צדיק נפש בהמתו...

הבחור חכם נמאס לו ממחלוקות ומצביעות !!
נמאס לו 'למפלגת עץ בני תורה , !!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/12/2018 02:52 לינק ישיר 
פלספן

לדעתי העיסוק האובססיבי של הפלג בנושא הצבא הוא זה שמביא דווקא על בחורים משורותיהם להתגייס. . . כפי הזכור לכם כשהיה 'מצעד הגאווה' היה ויכוח האם להפגין נגד זה או לשתוק. המצדדים בלהפגין טענו שאסור לשתוק על חילול ירושלים והמתנגדים בלהפגין כנגד המצעד טענו שעדיף שצעירי הצאן לא ישבו וידברו וילמדו על הנושא הבהמי הזה. ממש כך גם בנושא הגיוס , אלה שמצדדים בעד הדיחוי כמו מרן הרב שך הם יודעים שזה נושא שלא מרבים לדבר עליו, בחור בא ללשכה, חותם והולך וידע שיש 'אותנו' ויש 'אותם'. . אבל אלה שמצדדים ב'קנאות' ועריקות וזה מה שתופס את רוב העיתון שלהם מידי יום לא מבינים שמרוב דיבורים על הצבא זה רק נותן לבחורים סיבות לדבר על זה ולהעמיק בזה ולבסוף גם רעיונות להתגייס . . בבחינת "מה יעשה הבן ולא יחטא", כל היום מפמפמים לו במוח צבא,צבא,שמד,שמד..

תוקן על ידי פלספן ב- 05/12/2018 00:56:48

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/12/2018 11:16 לינק ישיר 

אני מתנהג בחריפות לפלג,

אבל כאן נחצה קו אדום. המשפחה של הבחור האומלל הזה מדממת. ואנשים כאן נהנים לסובב את הסכין בפצע. אפשר לנהל דיונים על הפולטיקה הנבזית של הפלג ועל האוירה המורעלת הנושבת שם, על פולטיקאיהם ועל מנהיגיהם, אבל אנא הניחו לטרגדיות האישיות של אנשים פרטיים.

אני בכל זאת רוצה לנצל את האשכול, לגנות את הרשע אהרן גרנות שמאמלל ילד תועה, וגורם לו נזק כבד ביותר תוך ניצול רגעיו הקשים. בושה וחרפה!

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הלם בפונביז (מחבלים) בחור שלמד חברותא עם הראש ישיבה החליט להתגייס לצבא השמד רח"ל
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.