בית פורומים בחדרי חרדים

דברי ראש ישיבת איתרי על "חרדים מודרנים"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-1/4/2019 10:54 לינק ישיר 

כי_הוא_זה כתב:

יצחקהספרן כתב:
סקופער אכן דברי טעם,
כי מה לציבור החרדי והמודרני (של ימינו אולי אם היו נוהגים כעצת ויינרוט ז"ל הדברים היו שונים אבל אנו מדברים על המודרנים של ימינו) ואתן דוגמה,
הורים "ליטאים" מודרנים שלחו את ביתם לסמינר וולף מצד אחד ומצד שני למשל נסעו איתה לחוף ים מעורב (וכל מה שסביב לזה) ובהגיעה לגיל שידוכים דחפוה להכיר חבר וכמובן שזה לא יסתיים בחבר אחד שכדבריה מצד אחד היא לא תתחתן איתו ומצד שני היא לא שומרת נגיעה (ואף מעבר לכך והמבין יבין) אז מה לבת שכזו בסמינר כזה ומה השפעתה על חברותיה,
כך שהמציאות בועטת וכואבת ואותה ביטא כנראה ראש ישיבה זה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

ממליץ לך להצביע זהות. הם בעד לגליזציה ויוכלו לספק לך חומרים יותר טובים.

ממליץ לך להכיר את מציאות החיים (אחרת המציאות תבעט בך גם אם לא תכיר בה) העולה על כל דמיון ומספקת לא אחת מציאות שנראת מעולם החומרים הפסיכודיליים,
לבנתיים עד היום הבאתי אך ורק ממציאות החיים,
רק אולי מי שלא למד על החיים ואולי מצד שני למד\התנסה בחומרים הזויים חושב שהכל דמיון,
אז שילמד את הפתעות החיים או שהחיים יפתיעו אותו.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/4/2019 11:14 לינק ישיר 

יצחקהספרן כתב:

שרית560 כתבה:

יצחקהספרן כתב:

יוחנןש כתב:

הדלי"ם שונים מהחרדים בהרבה דברים, עד שמרן החזון איש אמר שהם לא מצטרפים למניין, אבל זה בעיקר בתחום הדעות והאמונות - אך למעשה לחלק גדול מהם יש רבנים ומורים, והם מתייעצים עם רבניהם. כמובן על פי השקפותיהם הם.
אם כי יש שם 'מנעד' גדול ורחב; החל מחרדלי"ם אדוקים בעלי כיפה ענקית ועד הסוג של בנט שאשתו מחללת שבת ואוכלת טריפה. אך חלקם הגדול כאמור מונחה על פי דרך כל שהיא, על פי אמונות וערכים מקומיים.

מנגד החרדים המודרניים, מה שפעם קראו להם שבאבניקים, הם אנשים שהתערטלו מכל עול ומכל מחוייבות, ובוודאי מחוייבות רבנית.
המושג שטבע רבינו הרמב"ן "נבל ברשות התורה" הולם אותם במדויק, כלומר יעשו ככל העולה על רוחם והעולה על תאוותם, כאשר כמובן לא יפגעו ולא יעברו רשמית על אחת מתרי"ג מצוות חלילה. לא יחללו את השבת ולא יאכלו טריפות, בכל כלליה ופרטיה. אבל את 'רוח התורה' את העדינות של התורה, את החיבור לתורה, את ההרגש החם לכל דבר שבקדושה, את ההערכה לתלמידי חכמים - אין להם שום דבר עם זה.
היא לא תלך גלויית ראש כמו חברתה החילונית, אבל הכיסוי יהיה 'כזית' או משהו פרוע, גם הילדים ילבשו 'כזית', הלבוש, הגינדור, התקשורת, עולם המושגים, הטרנד, התרבות הכללית, התרבות בבית, ההתעניינות, השאיפות הכלכליות, ההחצנה בכל מיני דברים - משהו לגמרי לא יהודי, ובמדה זו כאמור הרבה יותר גרועים מהדלי"ם.
הם נטולי רסן, נטולי ערכים יהודים בסיסיים. ועושים ככל העולה על תאוותם כביכול 'ברשות התורה'.
אולי הם מקבלים 'מלכות שמים' אבל לא 'עול מלכות שמים', שום עול. שום רצינות. חיכוך תמידי עם הגבול ההכרחי להיות נחשב דתי מקיים מצוות.
על זה התקומם בימים האחרונים אחד מיחידי ענקי התלמידי חכמים המופלגים שבדור (בדקתי היום ולמדתי אודותיו במקומות בקבצים ובמאמרים שונים) הלא הוא הגאון ר' אריאב עוזר. טיפוס לא חשוד בנגיעות (כמו שניסה לומר הסבא העו"ד המאכר מבלגיה), טיפוס רציני מהאריות שגדלו בחממה של אתרי של פעם (עם ר' שלמה פישר, ר' מיכל זילבר והשאר).
הנה לנו הרס התורה במעטפה מחודשת.
מזרחניק יש לו לפחות ערכים חלופיים, שחלקם אפילו נעשים ומתקיימים במסירות נפש (חיבת הארץ, צבא ועוד), אך להם אין שום דבר, כמו שאומרים בסלנג 'אין לו אלוהים'.
באידיאל למעשה הם כמו בליינים חילוניים שמעבר לכביש: אוהבי הנאות, רודפי תענוגות ושמים פס על כולם (ישראלי מצוי).
כאמור, איננו מעלילים חלילה שהם עוברים על דת התורה, וכנראה הכל 'ברשות התורה' אך הם עדיין נבלים.
נבל ברשות התורה.

והתורה אבלה ודוויה, על אחוזים ניכרים מבניה שעוזבים את רוחה ואת חרדתה ואת קדושתה ופוזלים למחוזות זרים של אהבת הגוף ואהבת עצמי כגרועים שבאומות.
התורה ואנחנו נציגיה - פגועים ואולי נעלבים ואבודים.
אבל מובטחים אנו כי למרות הכל זאת התורה לא תהא מוחלפת (ליברלית), אין צריך להחליף 'ולעדכן' אותה, בסוף בסוף היא ורק היא תנצח. בצורתה האוטנתית.
ואף הם כאשר הם צפויים להתאכזב מהדור השני ומהדור השלישי - יחזרו לקן הטבעי של מסורת אבות וקדושה עצמית אידישקייט של אמת. במהרה אמן

תוקן על ידי יוחנןש ב- 31/03/2019 16:50:55

תיאור יפה ואמיתי אם כי כמובן כואב באמיתותו.

ימות המשיח יוחנןש ויצחק הספרן משבחים את הציבור הדתי לאומי !!
מתי תבינו שהציבור החרדי המודרני או הפתוח לא עשוי מקשה אחת ??

אוי לשבח שכזה ואוי למשתבח\משתבחת בו,
תמיד תברחי לפינה שלא כל הציבור מקשה אחת,
אבל יש מוטיב מרכזי ויחנןש היטיב לתארו,
ומציאות זו מביאה לרצון של היפרד נא מעלי,
ועליכם תלונותיכם כפי שנכתב כל המשנה (עכשיו תרוצי להביא לי דוגמאות הסטוריות כאילו הציבור החרדי שינה תוך התעלמות מהשינוי החריף בצד השני של המתרס) ידו על התחתונה, על אחת כמה וכמה שהשינוי זה בכיוון של נבל ב"רשות התורה".

נשלח מהאנדרואיד שלי

חרדים עובדים תמיד היו
פאי ההיסטורית הינו תנועת הפועלים העובדים של אגודת ישראל !?
ולאחר שהתנועה נעלמה למעשה החרדים הפתוחים או המודרניים שחלקם גרים מעבר לים
הם המשך טבעי לתנועת פאי !!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/4/2019 12:13 לינק ישיר 

על מה יצא הקצף?
שראש הישיבה המאופק הגיב כ"כ קיצוני?

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי ווארשווער ב- 01/04/2019 10:14:36

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/4/2019 12:24 לינק ישיר 

תנועת פאי התחילה כתנועה חרדית ולאט לאט גלשה לסרוגים ולא לחינם בני ראם וחפץ חיים ועוד הם ישובים סרוגים ותנועת עזרה תנועה סרוגה היא,
והחרדים העובדים הולכים לכיוון הזה רק בלי השורש (הסרוג) שזה ארץ\מדינת ישראל,
כך שהם סרוגים לייט חסרי אידיאולוגיה,
זה שילוב לא בדיוק חרדי ולא בדיוק סרוג,
אלא איזה ממזר שגודל לצידינו,
וזה חבל מאוד,
אז נכון שגם לחרדים יש אשמה בזה,
למשל שלא שמעו לפיקחותו של ויינרוט ז"ל,
ולא השכילו לחברם בדרך בריאה לציבור החרדי,
אבל גם רבים מה"חרדים" המודרנים אינם חפצים בכך,
אלא ששים לאחוז במקל משני קצותיו (מבלי לשים לב למחיר היקר שישלמו על כך),
וזה כלאיים בעייתיים שהציבור החרדי לא יכול להכיל.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/4/2019 12:25 לינק ישיר 

ווארשווער כתב:

על מה יצא הקצף?
שראש הישיבה המאופק הגיב כ"כ קיצוני?

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי ווארשווער ב- 01/04/2019 10:14:36

עד עכשיו קיבלנו רק רמזים (אולי טוב שלא הכניסונו לזבל הזה).

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/4/2019 14:30 לינק ישיר 
בןציוןכהנא

לכל אחד מאיתנו יש סדרי עדיפויות, במה לעסוק וכיצד לחלק את זמנו כוחו ומרצו.
אני משתדל לחלק את זמני בין מעשים לדיבורים, את חלק הדיבור אני מבצע בעיקר בכתיבה. בעבר הייתי כותב בעיקר בפורום זה, ומסיבות שונות אני כותב כאן כיום רק לעתים רחוקות.
הנושא העיקרי שמעסיק אותי כבר 15 שנים במעשיי ובדיבוריי הוא מה שאני מכנה "התחדשות חרדית", כלומר האתגרים החדשים העומדים כיום בפני הקהילה החרדית והדרכים להתמודד איתם.
הציבור המכונה חרדים מודרנים / חרדים עובדים / חרדים חדשים / חרדים ישראלים ועוד שלל שמות וכינויים, כולל למעשה מגוון רחב של אנשים וקבוצות, ולא ראי זה כראי זה.
אינני יודע מה בדיוק היה בחתונה המדוברת, אבל אני יוצא מתוך הנחה שהיתה שם פריצה משמעותית של גדרי הצניעות המקובלים בקהילה החרדית, ובאופן אישי אני מסתייג מאוד מהדברים הללו. אינני רואה צורך לדון בנושא בהיבט ההלכתי, מפני שהחריגה בפרהסיא מהמנהג הנהוג בענייני צניעות, היא הבעיה העיקרית. אני לא מוצא עניין רב לעסוק בכך, מפני שאין לי מושג על שכיחות התופעה, ומפני שיש עוד הרבה דברים לא ראויים שנעשים ע"י אנשים שונים, ואני לא מצאתי לעצמי מקום להתגדר כמוכיח בשער, כשיש רבים וטובים שעוסקים בכך.
השיחה של הרב אריאב עוזר שליט"א מעניינת אותי מאוד, הן בהיבט האישי והן בהיבט הציבורי, הן מה שנאמר כלפי החתן ומשפחתו והן מה שנאמר על כלל "החרדים המודרנים". בהיבט האישי, מעניין אותי מה האופן שבו ראש ישיבה פונה לתלמידיו כשהוא מבקש להתריע על דבר שנעשה שלא כהוגן, ובהיבט הציבורי מעניין אותי המקום של ישיבת אתרי עבור הציבור הנ"ל. מה שנאמר על החתן ומשפחתו מעניין אותי בהיבט החינוכי, ומה שנאמר על "החרדים המודרנים" בכלל מעניין אותי בהיבט הציבורי.
לגופם של דברים, אולי אצליח להתייחס בהמשך.

תוקן על ידי בןציוןכהנא ב- 01/04/2019 12:31:30

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/4/2019 14:48 לינק ישיר 

לכאורה יש שמועות שרצות בקבוצות שכל הסיפור התחיל
בגלל שראש הישיבה לא קיבל סידור קידושין בחופה
אלא רק אחר שמקורב למשפחה !!
האם מישהו יכול לאשר את הסיפור ???

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/4/2019 14:54 לינק ישיר 

קלעפער כתב:

אכן התחלתי לשמוע את דבריו בלינק שהבאת והוא מדבר יפה מאד. ואם כן הרי הקושיא עוד יותר גדולה, אם הוא יודע לדבר יפה למה במקום של שיחת מוסר חשובה לא השקיע. הרי האפקט על התלמידים היה הרבה יותר חזק.

כבר אמר קהלת: עת לחבוק ועת מרחוק מחבק וכפי שאמרתי יודע צדיק נפש בהמתו והכל לפי העניין, וכמאמר הגמ' ביבמות (צ:) "
מעשה באדם אחד וכו' והביאוהו לבית דין והלקוהו לא מפני שראוי לכך אלא שהשעה צריכה לכך", אלא שרק מי שבאמת יודע לחבק רשאי גם לרחוק מחבק והרב עוזר בהחלט עומד בקריטריון 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/4/2019 02:40 לינק ישיר 

אפיקטוזין כתב:

אכן התחלתי לשמוע את דבריו בלינק שהבאת והוא מדבר יפה מאד. ואם כן הרי הקושיא עוד יותר גדולה, אם הוא יודע לדבר יפה למה במקום של שיחת מוסר חשובה לא השקיע. הרי האפקט על התלמידים היה הרבה יותר חזק.

כבר אמר קהלת: עת לחבוק ועת מרחוק מחבק וכפי שאמרתי יודע צדיק נפש בהמתו והכל לפי העניין, וכמאמר הגמ' ביבמות (צ:) "
מעשה באדם אחד וכו' והביאוהו לבית דין והלקוהו לא מפני שראוי לכך אלא שהשעה צריכה לכך", אלא שרק מי שבאמת יודע לחבק רשאי גם לרחוק מחבק והרב עוזר בהחלט עומד בקריטריון 

אז צדקתי בקטע של  הבעייתים...רק טעיתי בגיל...

אני לא מתמצא בישיבת איתרי אבל משתמע ממך שגאן הגאונים ר"ש פישר מלמד בישיבה "ככה ככה"?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/4/2019 10:01 לינק ישיר 

שרית560 כתב:
חבל מאוד שאנשים כותבים על נושאים שהם בקיאים בהם !!
<*>

סוף סוף את מודה שאת כותבת על נושאים שאת לא בקיאה בהם... 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/4/2019 11:38 לינק ישיר 

יצחקהספרן כתב:
כי_הוא_זה כתב:

יצחקהספרן כתב:
סקופער אכן דברי טעם,
כי מה לציבור החרדי והמודרני (של ימינו אולי אם היו נוהגים כעצת ויינרוט ז"ל הדברים היו שונים אבל אנו מדברים על המודרנים של ימינו) ואתן דוגמה,
הורים "ליטאים" מודרנים שלחו את ביתם לסמינר וולף מצד אחד ומצד שני למשל נסעו איתה לחוף ים מעורב (וכל מה שסביב לזה) ובהגיעה לגיל שידוכים דחפוה להכיר חבר וכמובן שזה לא יסתיים בחבר אחד שכדבריה מצד אחד היא לא תתחתן איתו ומצד שני היא לא שומרת נגיעה (ואף מעבר לכך והמבין יבין) אז מה לבת שכזו בסמינר כזה ומה השפעתה על חברותיה,
כך שהמציאות בועטת וכואבת ואותה ביטא כנראה ראש ישיבה זה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

ממליץ לך להצביע זהות. הם בעד לגליזציה ויוכלו לספק לך חומרים יותר טובים.

ממליץ לך להכיר את מציאות החיים (אחרת המציאות תבעט בך גם אם לא תכיר בה) העולה על כל דמיון ומספקת לא אחת מציאות שנראת מעולם החומרים הפסיכודיליים,
לבנתיים עד היום הבאתי אך ורק ממציאות החיים,
רק אולי מי שלא למד על החיים ואולי מצד שני למד\התנסה בחומרים הזויים חושב שהכל דמיון,
אז שילמד את הפתעות החיים או שהחיים יפתיעו אותו.

נשלח מהאנדרואיד שלי

אז עכשיו אתה גם מכיר את ה'מציאות' של מגזר שאינך נמנה עליו, יותר מבני אותו מגזר.  לגליזציה דחוף.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/4/2019 13:55 לינק ישיר 

קלעפער כתב:

אז צדקתי בקטע של  הבעייתים...רק טעיתי בגיל...

אני לא מתמצא בישיבת איתרי אבל משתמע ממך שגאן הגאונים ר"ש פישר מלמד בישיבה "ככה ככה"?

זה לא עניין של בעייתים או 'ככה ככה', לא מדובר בישיבת 'חכמי לב', אדרבא מדובר בבחורים שבאו 'להתחרד' ולהעלות סטנדרטים, זה פשוט הרקע ממנו הם באים והמושגים שהורגלו בהם, לא מדובר במיינסטרים החרדי-ליטאי אלא בבוגרי ישיבה תיכונית שע"פ רוב גם הכלות שלהם מגיעות מרקע כזה או מחוגי המזרחי מה שמסביר את התופעות הנ"ל

אני כמובן לא מצפה מפותח האשכול שמתמחה בחברה שעושים את הדרך ההפוכה שיפעל כך, אבל זו עזות מצידו להביע ביקורת של רבני ישיבה שמתמחים בקהל יעד מסוים ובעצמם באים ממנו, איך וכיצד לחנך את צאן מרעיתם

תוקן על ידי אפיקטוזין ב- 02/04/2019 12:05:29

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/4/2019 13:58 לינק ישיר 

שרית560 כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

כזה גועל נפש הרבה זמן לא ראיתי. יושבת פה גברת ומשמיצה ראש ישיבה ת"ח עצום וגם עניו כפי שיעידו עליו מכיריו, וכותבת "לכאורה" (כאילו הוא הולך לתבוע אותה והיא תינצל עם המילה "לכאורה") שיצא קצפו על מעשה הנבלה שנעשה שם בגלל שהוא לא כובד בסידור חופה וקידושין. גועל נפש. פשוט בושה וחרפה. ועוד שואלת כביכול בתמימות האם מישהו יכול לאשר את זה...?

אין לי אלא להביא את הגמ' בגיטין נז: אזל אסקיה [ליש"ו] בנגידא (לפושעי ישראל)א"ל מאן חשיב בההוא עלמא א"ל ישראל מהו לאדבוקי בהו א"ל טובתם דרוש רעתם לא תדרוש כל הנוגע בהן כאילו נוגע בבבת עינו א"ל דיניה דההוא גברא במאי א"ל בצואה רותחת דאמר מר כל המלעיג על דברי חכמים נידון בצואה רותחת.

כשישאלו את הגב' אחרי 120 איך זלזלה ככה בת"ח עצום זה, אזי היא תענה להם שבגלל שהיה לה ספק בידיעה הזו, היא כתבה "לכאורה"... בקיצור, אין לה בעיה להיות ב"ספק" זלזול בת"ח...

אפשר לדון במה שהיה, האם זה היה כ"כ גרוע? האם נכון לתת על זה שיחה לפני הישיבה? וכו' וכו', אבל להגיע לרמה כזו של עליבות כביכול כל קצפו של הראש ישיבה יצא בגלל שלא כובד בסידור חו"ק זה תת רמה, ואפי' מראה משהו על מי שכתבה את זה. לכאורה....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/4/2019 22:04 לינק ישיר 

סקופער כתב:

שרית560 כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

כזה גועל נפש הרבה זמן לא ראיתי. יושבת פה גברת ומשמיצה ראש ישיבה ת"ח עצום וגם עניו כפי שיעידו עליו מכיריו, וכותבת "לכאורה" (כאילו הוא הולך לתבוע אותה והיא תינצל עם המילה "לכאורה") שיצא קצפו על מעשה הנבלה שנעשה שם בגלל שהוא לא כובד בסידור חופה וקידושין. גועל נפש. פשוט בושה וחרפה. ועוד שואלת כביכול בתמימות האם מישהו יכול לאשר את זה...?

אין לי אלא להביא את הגמ' בגיטין נז: אזל אסקיה [ליש"ו] בנגידא (לפושעי ישראל)א"ל מאן חשיב בההוא עלמא א"ל ישראל מהו לאדבוקי בהו א"ל טובתם דרוש רעתם לא תדרוש כל הנוגע בהן כאילו נוגע בבבת עינו א"ל דיניה דההוא גברא במאי א"ל בצואה רותחת דאמר מר כל המלעיג על דברי חכמים נידון בצואה רותחת.

כשישאלו את הגב' אחרי 120 איך זלזלה ככה בת"ח עצום זה, אזי היא תענה להם שבגלל שהיה לה ספק בידיעה הזו, היא כתבה "לכאורה"... בקיצור, אין לה בעיה להיות ב"ספק" זלזול בת"ח...

אפשר לדון במה שהיה, האם זה היה כ"כ גרוע? האם נכון לתת על זה שיחה לפני הישיבה? וכו' וכו', אבל להגיע לרמה כזו של עליבות כביכול כל קצפו של הראש ישיבה יצא בגלל שלא כובד בסידור חו"ק זה תת רמה, ואפי' מראה משהו על מי שכתבה את זה. לכאורה....

תרגע !!
לא קבעתי עובדה!!!?ולא השמצתי את הרב!!!
שאלתי אם לכאורה השמועות שרצות נכונות???
או שזה סיפורי פוגי ???
מתגובות שקיבלתי בתיבה הפרטית נאמר לי שהרב הוא אדם שלא מחפש כבוד !!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/4/2019 22:15 לינק ישיר 

לא מחפש כבוד זה אנדרסטייטמנט.  הוא עניו ושפל ברך, מדבר עם כל אדם בנחת ובשפלות. אני מוכן לשים כל הון שבעולם על כך שדבריו לא הגיע אפי' מתוך גרם של נגיעת כבוד.

אגב, מן הסתם הוא החרדי היחיד בארץ שמשמש כראש ישיבה במשרה מלאה, והולך עם חליפה קצרה.

תוקן על ידי כי_הוא_זה ב- 02/04/2019 20:15:48

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > דברי ראש ישיבת איתרי על "חרדים מודרנים"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 5 6 7 לדף הבא סך הכל 7 דפים.