בית פורומים בחדרי חרדים

מחפשים דחוף רופא ילדים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-18/4/2014 10:59 לינק ישיר 

בדיקת שמיעה לשלול שלא מדובר חלילה בחרשות.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2014 11:06 לינק ישיר 

החודשים הראשונים הם קריטיים להתפתחות הילד, ולכן חשוב להגיע למומחים בכל חשד שהילד לא מקבל תזונה נכונה ומספקת.
אם את מניקה, והמצב החמיר בימים האחרונים ניתן לנחש שזה קשור איכשהו בשינוי תזונתי שלך לכבוד חג הפסח.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2014 13:22 לינק ישיר 

הילד מתעורר מכל רעש אז אפשר לשלול חרשות ב"ה...
לא החמיר מאז פסח, זה כבר יותר מחמישה שבועות כך וזה יותר ממחצית זמנו בעולם עד כה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2014 13:33 לינק ישיר 

פראק_מהלך כתב:
ד"ר שטיין מומחה לפנימית ביצע את ההתמחות בארה"ב (נחשב הרבה יותר טוב מאשר בארץ)

לפי אתר משרד הבריאות אין לו שום מומחיות, ולמיטב ידיעתי רופאים מומחים שעולים ארצה מארה"ב מקבלים הכרה ממשרד הבריאות במומחיות שלהם:

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2014 14:41 לינק ישיר 

ככל הידוע לי הוא לא פנימאי, והוא למד מדרום אפריקה (זה הוא סיפר לי פעם).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/4/2014 11:25 לינק ישיר 

עדכון:
ד"ר דופארק אמר שזה ריפלוקס. אמר לקחת זנטק, יש למישהו פה ניסיון עם התרופה הזו? עם ריפלוקס בכלל?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/4/2014 11:46 לינק ישיר 

לא תמיד בהכרח שזה עוזר .זה לא זבנג וגמרנו. זה התחלה של תהליך ריפוי.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/4/2014 12:01 לינק ישיר 

אין לי נסיון עם זנטק, אבל יש לי המון המון נסיון עם ד"ר דופארק במשך עשרות שנים (!)

הוא רופא רציני (בודאי שמת לב איך הוא בדק את הילד בכובד ראש ובמתינות) והוא אלוף באיבחון!  אני ממליץ לך להיות סמוכה ורגועה בנוגע לדרכי הטיפול שהוא מציע לך.

שוב- אני אומר זאת על סמך נסיון ארוך איתו- ביחס להרבה רופאי ילדים אחרים- כולל אלו של בתי החולים..

וכמובן לא לשכוח שהרופא הוא רק שליח- ואין שום תחליף לתפילת אם לרופא כל בשר...

תוקן על ידי כי_הוא_זה ב- 20/04/2014 12:03:00

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/4/2014 12:53 לינק ישיר 

תודה. זה מרגיע.
מהו תהליך הריפוי של ריפלוקס?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/4/2014 13:04 לינק ישיר 

גשם_בעיתו כתבה:

תודה. זה מרגיע.
מהו תהליך הריפוי של ריפלוקס?

כמו שכתבתי כבר באשכול, זנטק זו התרופה הרגילה למקרי ריפלוקס.

היא מרגיעה את החומציות של הצרבות והפליטות, ולאט לאט הפליטות יפחתו.

חשוב להקפיד על המינונים.

חשוב אחרי האוכל לשים את התינוק בזוית, כמו טרמפולינה למשל, למשך 20 דק בערך, כדי להפחית את הפליטות.

הרופא הביא רק זנטק?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/4/2014 13:09 לינק ישיר 

אי השקט של התינוק ברפלוקס נוצר בחומצות הקיבה שעולות לוושט וגורמות לדלקת כמו כוויה בוושט ואז יש כאבים קשים מאוד וזה מחמיר את המצב של עליית המזון למעלה. הזנטק גורם למיצי קיבה להיות פחות חומציים וכך מפחית את הדלקת והכאב ויוצר תהליך של ריפוי. יש תינוקות שיש שיפור מיידי גם בהפחתת הפליטות וגם באי שקט ויש תינוקות שזה עוזר רק באי שקט .התהליך לוקח זמן תלוי בחומרת המצב .

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/4/2014 13:59 לינק ישיר 

כדאי לזכור שטיפול ממושך בתרופות נוגדות צרבת ממשפחת H2RA (כמו זטנק) או PPI (כמו אומפרדקס) עלול לפגוע בספיגת ויטמינים בגוף, במיוחד B12:

לכן אני מציע לבקש מהרופא לנטר את הוויטמינים ולשקול מולטיויטמין. אגב, זה נכון במיוחד גם למבוגרים שלוקחים את התרופות האלה במשך שנים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/4/2014 14:10 לינק ישיר 

כרגע הרופא נתן מ"ל זנטק פעמיים ביום לפני האוכל וב"ה התינוק הרבה יותר רגוע, בוכה רק מעט עם סיבה ברורה וגם הפליטות פחתו. חוץ מפעם אחת שהייתה פליטה עצומה כמו נהר מתפרץ... וכן עדיין הולך לישון מאוד מאוחר בלילה אבל לפחות ישן רצוף.
הרופא אמר להתקשר אליו עוד שבוע ולעדכן, האם יש סיכוי שנצטרך להמשיך בתרופה לזמן ארוך לפי השיפור שתיארתי?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/4/2014 14:21 לינק ישיר 

בעקרון תרופות נוגדות חומצה שכאלה הן תרופות סימפטומטיות, כלומר הן בד"כ לא מתיימרות לרפא באופן קבוע את הגורם לסימפטומים אלא רק לשכך אותם, הן כמו אקמול ולא כמו אנטיביוטיקה. הריפלוקס נמשך אלא שהוא פשוט הרבה פחות חומצי ולכן פחות מכאיב ולא מזיק.

השאלה הבסיסית היא ממה נובע הריפלוקס, אם הוא נובע מתזונה מסויימת אז זה כנראה יעבור. 

בכל מקרה כרגע מבחינת הרופא למרות שהוא אמר לך שזה ריפלוקס, הוא בגדול "יורה באפלה", או אם תרצי, עושה "ניחוש מושכל". למשל סטטיסטית ידוע ששיעול כרוני נגרם עפ"י רוב מאחד משלושה גורמים: נזלת, אסתמה וצרבת, ולכן כשאת באה לרופא ומתלוננת על שיעול כרוני הוא קודם כל ינסה לטפל בשלושת הגורמים האלה לא בגלל שהוא בטוח שהם הגורם אלא בגלל שאם הוא טיפל באחד מהם והשיעול נפסק אז זאת ההוכחה שאכן השיעול נגרם בשל כך ואז אפשר לדעת בדיוק איך לטפל בו באופן קבוע.

אז גם כאן מה שהרופא עושה עם הילד שלך זה סוג של ניסוי, זה נקרא "טיפול אמפירי", אם הזנטק תעבוד זה סימן שאכן הבעיה היא צרבת ואז אפשר להיכנס לעובי הקורה ולהתחיל לבדוק מה בדיוק גורם לצרבת (יש הרבה בדיקות שאפשר לעשות) ואיך אפשר לרפא אותה באופן קבוע.

אני לא בקיא בנתונים האפידמיולוגיים בגיל הזה, אבל כן, יש סיכוי שהצרבת נובעת מאיזושהי בעיה פיזיולוגית (כמו אצל רוב המבוגרים שסובלים ממנה) שתצריך טיפול קבוע בתרופות ממשפחת H2RA או PPI.

תוקן על ידי אזנים_לכתל ב- 20/04/2014 14:22:18

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/4/2014 14:27 לינק ישיר 

גשם_בעיתו כתב:
כרגע הרופא נתן מ"ל זנטק פעמיים ביום לפני האוכל וב"ה התינוק הרבה יותר רגוע, בוכה רק מעט עם סיבה ברורה וגם הפליטות פחתו. חוץ מפעם אחת שהייתה פליטה עצומה כמו נהר מתפרץ... וכן עדיין הולך לישון מאוד מאוחר בלילה אבל לפחות ישן רצוף.
הרופא אמר להתקשר אליו עוד שבוע ולעדכן, האם יש סיכוי שנצטרך להמשיך בתרופה לזמן ארוך לפי השיפור שתיארתי?

נשלח מהאנדרואיד שלי

בד"כ השימוש אצל תינוקות הוא כמה חודשים, אבל זה תלוי בהרבה דברים.

מה הילד אוכל? חלב אם או תמ"ל? ואם תמ"ל אז איזה.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מחפשים דחוף רופא ילדים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 5 6 לדף הבא סך הכל 6 דפים.