בית פורומים בחדרי חרדים

חרדי עם כיפה שחורה ופאות, "אני מחלל שבת"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-23/6/2014 04:29 לינק ישיר 

הבעיה של הדור שלנו הוא ההתקרבות לחילונים והידיעה מה יש להם.
בכל הדורות ידעו למדר היטב כל מידע טמא, וכמו שכתב הרמב"ם ידיעת הרע מכרחת את האדם להיות רע.
כל התקרבות לחילונים מוריד מהדת ומיראת השמים

פעם היתה הדרך ארוכה יותר ונפתלת, כדי לראות ולדעת את כל הסחי והמאוס היה אדם צריך לקנות מכשיר גדול וטמא, למצוא אנטנה מסורבלת, היום הגישה מהירה, המכשיר קטן, והסחי זורם בהמון מ"ב לשניה.
אין ספק, האש הזאת מכלה ושורפת נשמות מבפנים, אברכים שניתן לראות על הפרצוף שלהם את כל הגועל שהם רואים, גם אם הם לא מטפחים את הזקן, העיניים כבר נראות שרופות כבויות וריקות מכל יראת שמים
אני בטוח שבתוך כמה שנים הנושא הזה יטופל טוב יותר, ופני היהדות החרדית תשתנה לגמרי, לדעתי יהיו כאן חלק מהחרדים - חרדים אמיתיים של מאה שערים, שהם איכשהו ימצאו את הדרך לסגור בפני הטומאה, וחלק גדול מאוד, אולי שליש עד חצי, יהיה חרדי מודרני, כל כולו חולין שבחולין, "העבודה היא חיינו, והאייפון על כל התיעוב היא נשמתנו"
הלוואי ואתבדה, אבל כנראה הרבנים שעיסקם בשמירה, לא השכילו לשמור מספיק על צאן מרעיתם
אפשר היה אחרת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/6/2014 05:57 לינק ישיר 

כנראה בכוונה לקחו בחור כאילו חסידי והסיבה די פשוטה בציבור הכללי הליטאי והספרדי בחור שמחליט לשנות דרכו גם אם לא החליט במאה אחוז אין לו שום בעיה מספיק שמוריד את הכיפה והוא כבר נראה כאחד העם .....לעומת בחור חסידי שצריך לשנות את הלוק והמראה לגמרי ...יש בכך חסרון גדול ומעלה גדולה וקשה לאמר מה עדיף . החיסרון שכן ייתכן שיש כאלו שיש להם יצר של תאווה רגעית מה שקורה בעצם לרוב הנושרים כיום שהנשירה היא לא אידאולוגית אלא תאוותית למה שקורה בעולם הגדול והמחשבה ששם אוכל למלאות את כל תאוותי חופשי חודשי ואף שנתי אולם בחור חסידי לא יאה לו ואז הוא כבר נקרא פייפר לעומת חברו בישיבה ליטאית או ספרדית שיכול ברגע אחד לנסות את העולם ההוא וגם אם הוא חי שם עדיין הוא נשאר כאחד דמן חבריא כך שדרכו חזרה קלה הרבה הרבה יותר לעומת חברו החסיד שכבר נקרא אוגיפראנר....לצד המעלה שמי שיש לו חולשה רגעית מתגבר על עצמו באומרו שאיננו רוצה להרוס את עתידו ועתיד משפחתו כך שקשה לאמר מה עדיף ממה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/6/2014 09:08 לינק ישיר 

הנה קישור לפרק הראשון
pastinghttps://www.facebook.com/photo.php?v=653096698110126&set=vb.311316755621457&type=3&theater

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/6/2014 09:16 לינק ישיר 

תם_יושב כתב:
הציבור החרדי הו 800,000 בערך  אחוז אחד זה 8,000  עשר אחוז זה 80,000  את החשבון תעשו לבד מה הגיוני ומה לא הציבור החרדי אינו 800,000, יש לאגו"י ולש"ס יחד לא יותר מ200,000 בתי אב. שזה כולל את כל הקשת החרדית, מהפרומערס הגדולים, ועד לאנשים מודרניים ביותר. אחוז אחד מהציבור הזה הוא 2,000 משפחות, שכבר היום יש בהם מקולקלים ברמה כזו או אחרת.

זה ברור לך ששניכם צודקים, כן?  200 אלף בתי אב ו-800 אלף נפש, זה לא מופרך בציבור הדתי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/6/2014 09:23 לינק ישיר 

דבוקברבו כתב:
הוי הוי, תאמינו לי אני נמצא באחד מהצמתים והעורקים של הציבור החרדי (התוך והפנים שלו). השאלות שאתם אמורים להתמודד הרבנים אינם פשוטים כלל ועיקר.

אני לעולם לא אשכח כשהייתה על הקו אשה שמאוד לא רוצה לפרק את ביתה (ודל"ב), מצד שני יש לה ילדים קטנים ובעלה אינו מנהיג שולחן שבת . . . :-( מה היא אמורה לעשות?

אבל אני לא רוצה לסטות מהנושא: לדעתי האישית הבעיה בדור של היום מעבר לאינטרנט, שלאנשים אין כח לסבל לא נפשי ולא גופני, רוצים לחיות בצורה הכי קלה ונוחה, ולא בצורה ששל גטו ומחנאות. כיון שכך ניתן לראות - וזה לא משנה מאיזה עדה/קהילה/חסידות, זה דבר שממש חוצה מגזרים, וזו שורש והמקור לצרות.

במידה ולבחור/אברך ישנו איזה חוסן נפשי, וקשר לקהילה/רב/יועץ, ניתן אולי לנסות לתמוך ולעזור, הבעיה היא שחלק גדול מהנושרים הנ"ל אינם מעוניינים לשמור קשר עם הרבנים, ומעוניינים לחיות את חייהם כפי ראות עיניהם.

לכן לו היה ב-ישיבות/קהילות, אנשים אשר היו מבינים היטב לנפשם של הבחורים, וגם היה אוזן קשבת לצרות ו-או להתמודדויות, והיו מקנים בחינוך לנערים את היסודות שעליהם ניתן לבנות ולהקים בית בישראל ואת דור ההמשך, וזה לא היה כחלק ממנטרה במסלול החיים, ואנחנו נוסעים בו ללא שום מחשבה, ניתן היה למנוע הרבה מאוד מהבעיות.

מה עוד, שאם בעבר היו מסגרות עבור נוער נושר, כיום רובם ככולם אם אין לך מטבע הגונה עוברת לסוחר הנער לא יוכל ללמוד במסגרות הנ"ל, ומשם הדרך מהירה מאוד לצבא ולחיים נטולים מרוחניות. ואני כבר לא מדבר ע"ז שכשיש איזה בעיה עם אברך הבעיה בכלל כפולה ומכופלת שצריך הן להחזיק את המשפחה והן את הטיפול באברך עצמו (ובמידה והוא אכן מעוניין בטיפול, עלותו הון תועפות).

תשובות ופתרונות לי אין, אבל דבר אחד ברור לי מעל לכל ספק, ובמיוחד בדור הנוכחי שגדל על המח' שאינני מעוניין להיכנס לנושא-אבל תוצאותיו מי ישורנו וח"ו במידה ויגיעו, אם לא תהיה פה שינוי תפיסה בתרבות ובחינוך, אנו עומדים על קצה גבול של פשיטת רגל חינוכית ממדרגה ראשונה, אשר את תוצאותיה ההרסניות מי ישורנה.

ולסיום: אמר פעם ר' שימעל'ה מאמשינוב זצוק"ל, ששאל אותו יהודי היכן היה הרבש"ע בשואה - וענה לאותו יהודי מיניה וביה, אם לא היה שואה אני לא יודע אם היה היום יהדות, ופירט לו את תנועות ההשכלה והרפורמה שפשו באותה תקופה, והציונות שאכלה כל חלקה טובה, ובאמריקה בכלל מי מדבר על ההתבוללות, ואמר לאותו יהודי שהשואה היא זו שהוכיחה שהיהדות העתיקה העוברת ממסורת מדורי דורות היא היא שתחזיק מעמד עד ביאת גואל צדק. ולוואי שיגאלנו כבר היום. 

כד הוינא טליא, בעיית הנשירה, או כפי שקראו לה אז אצלנו "אלה שמורידים כיפה", היתה ממש חמורה בציבור חובש הכיפות הסרוגות.
חלק מהסיבה לכך נבע מחוסר היכולת להכיל גוונים. בבתי הספר למדו כאלו שהגיעו מבתים מסורתיים, "לא כל כך חזקים", והמסר שהם קיבלו בבתי הספר היה שאין אפור. או שאתם דתיים - או שאתם חילונים.

רבים. רבים מדי, הבינו את המסר והורידו את הכיפה. רוב אלו שעשו זאת במהלך השירות הצבאי, למעשה הורידו אותה בליבם עוד לפניכן.

הציבור התבגר במידה מסויימת, ולמד שלא כל הנערים אותו הדבר. לא כולם צריכים ללכת ללמוד בישיבה תיכונית בה לומדים 8 שעות גמרא ביום, לא כולם חייבים ללמוד בפנימיה רחוק מהבית. יש כאלו שצוסיקה היא הדרך לליבם, ויש כאלו שצריכים שיבינו שקשה להם להתפלל.

כן. יש כאלו שקשה להם להתפלל. הם מניחים תפילין, פותחים את הסידור, אבל לא באמת מתפללים.

כשאני הייתי בצבא, צעיר שהתלבט, קיבל את המסר של עד מתי אתם פוסחים על שני הסעיפים. לפעמים הוא נשאר בפנים כי פחד, אבל לפעמים - יותר מדי פעמים - הוא פשוט יצא החוצה.

יצא החוצה, למרות שידע שישלם מחיר.

כיום יש נטיה גדולה יותר לחבק ולנסות להשאיר קרובים גם את אלו שהורידו כיפה. ממה שאני רואה, אצל רבים מהם זה תרם לחזרתם פנימה, לחיים דתיים אמתיים. בני נוער רבים שפעם היו נתקלים במסר חינוכי נוקשה ולא מתפשר, נשארו היום בפנים כי הרב בבית הספר לא נבהל מכך שהם גידלו שיער ולא הסתפרו. חלק מאלו שההורים שלהם ידעו לפעמים להסתכל לצד השני ולא לנסות לתפוס אותם בקלקלתם - התחזקו וחיזקו עמם משפחה שלמה בדרכם.

הנוקשות - רבים חללים הפילה. לא כל בני הנוער יצוקים בתבנית אחת, ומי שחונך לנער על פי דרכו של המחנך במקום על פי דרכו של הנער - פעמים שימצא שדחהו בשתי ידיים החוצה. 

וכדברי חכמינו על יהושע בן פרחיה עלינו לעשות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/6/2014 09:26 לינק ישיר 

אתה כנראה צודק, אבל אל תעלים את המחיר שיש לשיטה הזו. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/6/2014 11:39 לינק ישיר 

וואו, חשבתי שדיון בנושא הזה יגרור את חילופי ההשמצות הרגילים פה בזמן האחרון.
לא ציפיתי לדיון ברמה גבוהה של אנשים שכותבים דברי טעם שכאלה.
כואב הלב, אבל תענוג לקרוא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/6/2014 18:40 לינק ישיר 

בהקשר למה שהוזכר כאן, כאילו האינטרנט הורס את הקשרים בין אדם לחבירו באופן האישי והעמוק, אני לא חושב שזה נכון.

כי טבע האדם להתענג על חברה, ועל חברים, ועל קשר אמיתי, שאין סיבה שהוא לא יחפש ולא ימצא לעצמו כאלו על אף האינטרנט.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/6/2014 18:54 לינק ישיר 

זה לא יאמן מה שאנשים כותבים פה, לעצור את הטכנולוגיה ולהחרים, 
מה בעצם אתם עושים ?רק נותנים אתגר לפרוץ , 
התשובה היא להעצים ולהכניס אמונה אמיתית ותוכן, הטכנולוגיה היא מכשיר שגם דרכה אפשר להלהיב לתורה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/6/2014 19:13 לינק ישיר 

הערב פרק שני בסידרה: משפחת בולק, משפחה מהמיינסטרים של הציבור הליטאי, שמונה נפשות שיום בהיר אחד קמו ועזבו את החרדיות.

פרטים? מישהו מכיר?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/6/2014 19:37 לינק ישיר 

לבן אדם יש ביום רק 24 שעות, כל תוכן חיובי שיעלה לאינטרנט, שירתק את האנשים, יגרום למיעוט צפיה בתכנים אחרים, זה אחד הפתרונות המוצלחים ביותר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/6/2014 20:03 לינק ישיר 

מנחה_חדשה כתב:
הערב פרק שני בסידרה: משפחת בולק, משפחה מהמיינסטרים של הציבור הליטאי, שמונה נפשות שיום בהיר אחד קמו ועזבו את החרדיות.

פרטים? מישהו מכיר?

אני מכיר היטב את רפי בולק, וגם את משפחת אשתו.
איש רע וסאדיסט, שקלקל את אשתו ואת אחיותיה, ואת אחיו שלו.
החידוש בסיפור שלו, שכבחור היה נחשב בחור טוב, ללא בעיות לימודיות כלל, והגלישה החוצה נמשכה שנים רבות, עד שקמו ועזבו את הדת, גם היום הוא כלומניק גדול, כלומר לא עושה כלום, חוץ מלזרוע ארס והרס בכל סביבתו, ושולח את אשתו לעשות ספונג'ה בבתים.
סיפור עצוב וכואב מאד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/6/2014 20:05 לינק ישיר 

צמרמורת עברה בי, כשהוא שר את השיר יאקוב של ר' יום טוב הערליך ז"ל, שסב על .....מסירות נפש לתורה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/6/2014 20:15 לינק ישיר 

תם יושב

מהיכן היכולת המופלאה הזו לקלקל הן את אחיו והן את גיסותיו. זה נשמע מוגזם. 

קרדיולוג
על מסי"נ לשמירת מצוות

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/6/2014 20:16 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:
הבעיה של הדור שלנו הוא ההתקרבות לחילונים והידיעה מה יש להם.
בכל הדורות ידעו למדר היטב כל מידע טמא, וכמו שכתב הרמב"ם ידיעת הרע מכרחת את האדם להיות רע.
כל התקרבות לחילונים מוריד מהדת ומיראת השמים

פעם היתה הדרך ארוכה יותר ונפתלת, כדי לראות ולדעת את כל הסחי והמאוס היה אדם צריך לקנות מכשיר גדול וטמא, למצוא אנטנה מסורבלת, היום הגישה מהירה, המכשיר קטן, והסחי זורם בהמון מ"ב לשניה.
אין ספק, האש הזאת מכלה ושורפת נשמות מבפנים, אברכים שניתן לראות על הפרצוף שלהם את כל הגועל שהם רואים, גם אם הם לא מטפחים את הזקן, העיניים כבר נראות שרופות כבויות וריקות מכל יראת שמים
אני בטוח שבתוך כמה שנים הנושא הזה יטופל טוב יותר, ופני היהדות החרדית תשתנה לגמרי, לדעתי יהיו כאן חלק מהחרדים - חרדים אמיתיים של מאה שערים, שהם איכשהו ימצאו את הדרך לסגור בפני הטומאה, וחלק גדול מאוד, אולי שליש עד חצי, יהיה חרדי מודרני, כל כולו חולין שבחולין, "העבודה היא חיינו, והאייפון על כל התיעוב היא נשמתנו"
הלוואי ואתבדה, אבל כנראה הרבנים שעיסקם בשמירה, לא השכילו לשמור מספיק על צאן מרעיתם
אפשר היה אחרת.

אתה מכיר היסטוריה בכלל?

מתי זה "פעם". אתה יודע שפעם, בתור הזהב של החסידות של הקדושים של אתמול באותו זמן ממש התחילה נשירה ענקית מרבית כלל ישראל נשרו? והרי עד שלב ההתפקרות היו כולם מובדלים מאד מכל החילונים בכל דרכי היהדות,  ובכל זאת התפקרו בצורה חסרת תקדים (אולי צריכים לחזור לבית ראשון שעבדו ע"ז בצורה לאומית)  הידעת את זאת?

ואילו בדורינו הקו החרדי הוא נתק גדול כמו במאה שערים. זה הקו.

וראה זה פלא שגם ממקומות שסגורים ביותר ומובדלים (עוד לפני עידן הסמרטפון) לגמרי כמו מאה שערים, מתפקרים ונושרים בצורה מאסיבית. בחוץ לאור יש שתי קהילות סגורות כמו סקווירא וקרית יואל והם מנפיקים כמות גדולה של נושרים? וגם טאהש עיר הקודש מנפיקה כאלו.  הידעת את זה?

אז למה החלטת שהבעיה היא כדבריך ששנשירה קורה מהכירות של התרבות וסגירות הרמטית הולכת לפתור את הבעיה.

על בסיס מה כתבת כך?

אבל אולי אתה אומר בעצם שתמיד יהיה מעגל של נשירה, הסתגרות, ושוב נשירה בגלל הסתגרות, ושב הסתגרות בגלל הנשירה  וחוזר חלילה.

מאז שהעולם הלא היהודי כבר אינה דתית, ולפתע יש לכולם הברירה להיות חילוני. הרי להיות חרדי אינו דבר כפוי מצד השלטון והחברה (שהרי טרם עידן הנאורות אצל האומות, גם אצל גוי,  להיות חילוני היה זהה כמו להיות משוגע)  הרי תמיד החרדיות תהיה לה נסיונות קשים מאד. כעת מכנים את הדבר אינטרנט, ולפני דורות קראו לכך ספרות מדע של המדע החדש, ואח"כ העיתונים וספרות החול שהתלו בצורה מתוכחמת נגד המימסד החרדי, וכעת קוראים לכך אינטרנט. הנקודה היא דומה: להיות חרדי תלוי בבחירה חופשית ומי שהנסיבות דחקו אותו לפקפק באמונה חלילה כבר אין שום דרך לכפות עליו אלא רק רצונו החפשי או נסיבות חייו, ודבר זה קשה מאד להחזיק שכולם יהיו בתלם. זה כמעט נס.

ולכן לא משנה אם זה הסתגרות, או פתיחות. כל עוד שההסתגרות היא הסתגרות רצונית ולא כפויה, תמיד ימצאו אנשים שכאשר קראו חומש בראשית החלו לפקפק בכך רח"ל ולא מתחברים לתורה ולמצות ואחר כך ימצאו את האינטרנט (ואז יאמרשהאינטרנט הוא אשם)

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > חרדי עם כיפה שחורה ופאות, "אני מחלל שבת"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 5 6 7 לדף הבא סך הכל 7 דפים.