בית פורומים בחדרי חרדים

"אומץ לחרדים" בקרית ספר,מכירים?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-24/5/2016 18:40 לינק ישיר 

בקיצור לאומץ אין אומץ ואין שכל .מטומטם ששם תמונה מטומטמת וגרם נזק לאדם אחר. אולי שיקלוט כבר כמה נזק הוא גורם.
אתה אדם מטומטם .שב בבית או יותר נכון תור לפסיאטר דחוף .
יש הרבה קירות לקשקש שמחכים לך. אבל זה קירות של אינטרנט ופייסבוק.
קירות אמיתיים תשאיר בצד נקיים .אף אחד לא מתעניין באמת בקשקושים שלך.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/5/2016 18:49 לינק ישיר 

קירות הברזל הזמניים שמקיפים את אתרי הבניה- הם בעיניך קירות אמיתיים? פגיעה בסביבה? משהו זמני שמיועד להשלכה לפח, למה זה כל כך מפריע לך? למה לא להנות וזהו? רוב הכיתובים שלו יש בהם הרבה תוכן וענין

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/5/2016 20:09 לינק ישיר 

רשות הרבים אינה הפקר ואותם קירות חלקם רכוש פרטי .
שיביע את דעתו בפשקוויל בלוח מודעות ושלא יחרוג בסנטימטר מגבולות הלוח.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/5/2016 21:27 לינק ישיר 

מדוכאי העולם התאחדו, סך הכל גרפיטי, לצאת קצת מהדיכאון החמוץ האופייני לקריית ספר. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/5/2016 23:23 לינק ישיר 

מי זה האמן הזה? יש פרטים?

נשלח מהאנדרואיד שלי

לחצו כאן להורדת הגירסא החדשה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/5/2016 01:45 לינק ישיר 

שרית560 כתב:
בעיר חרדית כמו מודיעיו עילית לצייר ציורי גרפיטי.
שהם מחאה נגד עוולות שקןרות בחברה החרדית .

נו? מתי תעשי כבר מעשה בחוג שלך ותעשי גם מעשי תעוזה כאלו?
לא הגיע הזמן שמישהו יעזור למגזר המסכן שלך על כל תחלואותיו? מי ידאג לכם אם לא תדאגו לעצמכם??

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/11/2020 14:22 לינק ישיר 

4 במאי 2016 היום בו עשיתי טעות שכמעט גרמה לי לאבד הכל. הכל.
מאז אותו יום אני לא עושה גרפיטי במודיעין עילית.

באותו בוקר העלתי פוסט. כתבתי בו שאני לוקח פסק זמן מפייסבוק. זה היה תקופה אחרי שפרוייקט ההדסטארט שניסתי לעשות כשל והחלטתי לקחת פסק זמן.

כתבתי טקסט קצר וחיפשתי תמונה מתאימה, עלעלתי בספריית התמונות שלי ומצאתי תמונה של אדם מצדיע. זו תמונה שצילמתי בפורים, אז הסתובבתי עם המצלמה וצילמתי כיתובים שעשיתי ליד בית הכנסת המרכזי בעיר. תוך כדי שאני מצלם עבר אדם חביב. "למה אתה לא מצלם אותי" הוא צחק והצדיע. ואני צילמתי.

לא חשבתי פעמיים, העלתי לדף את הטקסט שכתבתי עם התמונה והמשכתי הלאה בחיים.

בערב פתחתי את המחשב והנה עשרות הודעות בפייסבוק. "מה כבר קרה?" חשבתי לעצמי, וכשהתחלתי לבדוק חשכו עיני. מתברר שבאתר כיכר השבת החליטו שהעלתי תמונה של עצמי. הם ביררו מי זה האיש המצולם ומבלי לקבל את תגובתי ותגובתו, העלו כתבה ראשית עם הכותרת "אומץ לחרדים חשף את עצמו כפלוני אלמוני ממודיעין עילית".

בהתחלה חשבתי שזו טעות מצחיקה. אך ככל שעבר הזמן הבנתי שמחמת הטעות שלי (שפרסמתי את התמונה ושלא כתבתי תמונת אילוסטרציה) הטעות הפכה לסרט נוראי עבור האדם היקר שבתמונה. ברגע אחד הוא ואישתו הוחרמו, הם פוטרו מהעבודה, נגרם להם נזק כלכלי ותדמיתי. הם לא ידעו איך להתמודד עם הסערה שנפלה על ראשם. הם פנו למשטרה - בתלונה נגדי ונגד האתר.

לא ידעתי מה לעשות עם עצמי. העולם התהפך עלי. בהרגשתי, כל רגע השוטרים היו אמורים לבוא לדפוק אצלי בדלת לעצור אותי על התחזות (זו הייתה התלונה) ומה אעשה אז? לא היה לי עם מי להתייעץ ולדבר. עכשיו אני יודע שהגזמתי, אבל אז הרגשתי שהעולם סוגר עלי.

אישתי אמרה לי: "אתה מבין את ההשלכות של מה שאתה עושה? אתה חושב שהכאב האישי והרצון שלך לזעוק וליצור, בא על חשבון הנישואין שלנו? על חשבון הורים שלך שיפגעו ביום שכולם ידעו מי אתה?".

באותו הלילה התקשרתי אליו, בכיתי לו בטלפון. התנצלתי וביקשתי את סליחתו. למרות שידעתי שאני לא האשם היחידי. אבל נגרם בגללי נזק. הוא לא ממש הסכים לשמוע רק אמר שגרמתי לו לעוול נוראי.

סיכמתי אתו שאתנצל בדף ושנראה איך ממשיכים. לשמחתי אחרי ההבהרה שלי בדף - גם כיכר השבת הורידו את הכתבה והאשימו אותי בהטעיה שלהם. והאיש ואישתו הוחזרו לעבודה.

אני רוצה להגיד מילה טובה על הרב יעקב מתן - חבר וירטואלי ממודיעין עילית, וגברת דינה שגב מכפר רות שעזרו קצת עם התיווך.

סיכמנו על הרב זעפרני כבורר, ואכן הוא היה ממש הוגן וישר. חייב אותי בתשלום פיצויים מקובל על עוגמת נפש אך הציב בפני תנאי - לעצור עם הגרפיטי במודיעין עילית. "אני לא יכול להגיד לך מה לעשות בכל הארץ, אבל תראה מה ההשפעה של הכיתובים שלך במודיעין עילית!" הוא סיפר לי שרבני העיר החליטו לעשות הכל בשביל לתפוס אותי, זה הפך עבורם למטרד משמעותי.

הם צדקו. אני יודע על דברים שקרו בעקבות אותם כתובות גרפיטי.
היו לי אז כמה התכתבויות עם נערים מהעיר בהם עודדתי אותם לעשות את מה שנכון עבורם. זכור לי אחד שהלך והתגייס לנחל החרדי ושמר על זהותו ויהדותו במסגרת. ועוד נער שנפגשתי אתו בתל אביב, הוא רצה להתאבד בעקבות נטיות מיניות ואני עודדתי אותו לפתוח את זה עם ההורים ולהתייעץ עם איש מקצוע. אני זוכר שאמרתי לו שלהתאבד זה אל חזור ושהוא תמיד יכול להתאבד גם מחר, אבל שינסה לפתור את הבעיה קודם.

אני נזכר עכשיו במשפחה שאימצה כלבלב - דבר שהם רצו לעשות כל החיים וחששו "ממה יגידו" - בעקבות מה שכתבתי החליטו לאמץ כלב וקראו לו אומץ.

במבט לאחור, האם אומץ גרם לאיזשהו שינוי גדול ומשמעותי?
לא יודע. אין ספק שיש תחומים רבים שהשתנו לטובה במגזר. פיתוח כישורים אישיים והיחס למי שיוצא לעבוד. יחס לפגיעות מיניות, ועוד ועוד. אבל יש רבים וטובים שעשו ועושים והפעילות שלי היא מינורית. והלוואי ועשתה משהו.

ולמה אני כותב את כל הפוסט הזה?
1 - בימים האחרונים קיבלתי פניה מעדן אבוטבול בנוגע לפרויקט אנתולוגיה ליצירה חרדית - הוא רוצה שיהיו שם יצירות שלי. הפנייה הציפה בי את אותם ימים.

2 - חודש שעבר קיבלתי הזמנה לחתונה של אותו נער שרצה להתאבד!

התקשרתי אליו, הייתה לנו שיחה ארוכה. הוא סיפר שבאותו זמן היה לו תסבוך על בחור מבוגר ממנו ובעזרת טיפול הוא יצא מזה. "אף פעם לא הייתה לי משיכה לגברים, זה היה איזה עניין נקודתי ותודה שהיית לאוזן קשבת" הוא מתחתן שבוע הבא עם כלתו שתחייה באולם של בית ספר בקרית ספר.

סוג של סגירת מעגל.

3 - רוצה להפנות את תשומת לבכם לפרויקט איסוף כספים של קרן קמח, הם עזרו לי באופן אישי בעזרה למימון לימודים. ואני מכיר רבים וטובים נוספים שהם עזרו להם. אני יודע שיש גם תלונות וטענות, אבל בגדול קרן קמח אחראית לחלק גדול מהשינוי שקורה אתנו ותמיד אפשר עוד.

באותם הימים אחרי הסיפור עם כיכר השבת, עשיתי הכל בשביל להוריד פרופיל. כולל ללכת לגלרייה בתל אביב שם נמכרו תמונות שציירתי באלף דולר ולקחתי משם את כל היצירות (מי ישמע איזה אמן דגול)

אני זוכר את עצמי מסתובב שבור בשכונת פלורנטין. ערימת תמונות בידיים שלי.
ניגשתי להומלסית צעירה שישבה ברחוב ונתתי לה את כל הציורים. אמרתי לה שתמכור אותם ושתיקח את הכסף לעצמה. היא הסתכלה עלי במבט מזוגג ושאלה אם אפשר לאכול את זה.

עדיין יש לי בבית כמה יצירות בודדות של אומץ.
יש לי הכרת הטוב לקרן קמח. ואם מישהו יתן תרומה משמעותית לקמפיין הזה - אשלח לו תמונה. תאמינו לי שהיא שווה הרבה. היא האחרונה שתהיה, צועקת צעקה של דור, אוצרת בתוכה תקופה היסטורית. (אני נותן 2)

אם יש עוד סיבה שהפסקתי להטיף למגזר שלי. או לפחות לא תחת השם המחייב "אומץ לחרדים". אני לא מרגיש חרדי מספיק בשביל להגיד לאחרים תחת שם בדוי מה לעשות.

אגב, בעיני שינוי אמיתי שגם יחזיק מעמד, צריך לבוא מבפנים ומתוך אהבה.
פגשתי יותר מידי אנשים ש"דאגו" למגזר ובשם כך קידשו את המלחמה והשנאה. זה לא הוביל ולא שינה כלום. כנ"ל כל מיני יוצאים שמהרגע שהם יצאו הם "גילו את האור" והתחילו "לחשוף" את כל ההתעללויות ואת "האמת". נו באמת. די לשטויות האלו. אם אתה רוצה לרקוד תרקוד. אל תבלבל את המוח על "יצאתי בשאלה כי החרדים אסרו עלי לרקוד, תנו לי כסף להגשים את החלום ולרקוד, בלה בלה בלה..."

אם הגעתם עד לכאן, רוצה להודות לכם באופן אישי. תודה לכל מי שהיה אתי לאורך כל הדרך. תודה לתלתלים, לרחל, לעדי. ולרבים ורבות שנתנו חיבוק וירטואלי ועזרה אמתית כשהייתי צריך.

מוזמנים לעקוב אחרי הדף אני מעלה שם יצירות שאני עושה פה ושם מחוץ למודיעין עילית, מחשבות והגיגי כתיבה, כמו כן כשנחה עלי הרוח אני מפרסם בו סיפור בהמשכים שמבוסס על מציאות שעברתי.

זכרו שגם הרמב"ם כותב שעדיף אוהבים את השי"ת מאשר חרדים.
אומץ זה אתם!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/11/2020 23:08 לינק ישיר 

הייתי ממליץ לכם לוותר על הסיפור שלו בהמשכים. מאידך עדיף לו להמשיך עם הציור שם הוא טוב ומוכשר. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/11/2020 00:45 לינק ישיר 
מצדרביעי

שידור כתב:
הייתי ממליץ לכם לוותר על הסיפור שלו בהמשכים. מאידך עדיף לו להמשיך עם הציור שם הוא טוב ומוכשר. 

תרשה לי לחלוק עליך, ותודה שהזכרת לי לקרוא את פרק 12 ששכחתי לקרוא:)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/11/2020 11:04 לינק ישיר 

שחור_כתום כתב:

4 .

אני נזכר עכשיו במשפחה שאימצה כלבלב - דבר שהם רצו לעשות כל החיים וחששו "ממה יגידו" - בעקבות מה שכתבתי החליטו לאמץ כלב וקראו לו אומץ.

target="blank" href='https://play.google.com/store/apps/details?id=adam.bhol' style='color: #FF1493 !important;font-size: 10pt;'>נשלח מהאנדרואיד שלי

נכנס אומץ יצא מרצע. זה כל הסיפור.
אם היה מוותר על הקטע הזה היה אפשר לחשוב שבאמת יש כאן איזה רובין הוד חרדי שמנסה לתקן עוולות במגזר.
אבל בסוף הוא חשף את עצמו, גם אם לא את זהותו שבינינו, לא מעניינת.
אז ככה: כלבלב לא מאמצים. כלבלב, חתול, דג זהב, פיל או ממותת-מחמד אפשר לגדל בבית. לא לאמץ.
נכון, חרדים לא מגדלים כלבים בבית. גם מחמת 'מה יאמרו' וגם מכמה טעמים הלכתיים ואידיאולוגיים. אחד מהם - בדיוק הנקודה הזו שכלב, "כולו לב" כמובא בקדמונים, יכול באמת לגרום לבעליו להתבלבל קצת ולחשוב שהוא "מאמץ" כלב ולא רק "מגדל בבית". קרי, לנתב לבעל חיים רגשות שנבראו בשביל בני אדם.
זה בדיוק מה שהחילונים, שהראש שלהם מבולבל קצת כבר כמה דורות, עושים - "מאמצים" כלבים כופרים, קופים, חתולים וחולדות-סנאים. זה נראה להם נורא "נאור" ולנו - נורא מטורף.
אז אם אדון אומץ היה רוצה לעזור למשפחה חרדית שרוצה לגדל בבית כלב - ניחא. דגי זהב, תוכים, אוגרים, ארנבות ואפילו חתולים פה ושם הם יצורים שניתן לפגוש לעיתים רחוקות בבתים חרדיים בלי מה יאמרו ובלי לעקם את האף. הקפיצה המחשבתית לכלב אכן מחייבת לשבור את ה'מה יאמרו'.
אבל ברגע שהוא עזר "לאמץ" כלב - אז בסה"כ מדובר פה בעוד נשמה טובה מהצד הליברלואידי של המפה שמנסה לחנך את הציבור החרדי לאורח מחשבה פוסט-מודרני, פרוגרסיבי וליברלואידי.
וכל העוולות שהוא מצביע עליהן הן בסך הכל כלי עבודה בידיו.
חבל.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/11/2020 13:39 לינק ישיר 

ומי הבן אדם? יש פרטים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/11/2020 01:35 לינק ישיר 

פיינשמקער כתב:
שחור_כתום כתב:

4 .

target="blank" href='https://play.google.com/store/apps/details?id=adam.bhol' style='color: #FF1493 !important;font-size: 10pt;'>נשלח מהאנדרואיד שלי

אם היה מוותר על הקטע הזה היה אפשר לחשוב שבאמת יש כאן איזה רובין הוד חרדי שמנסה לתקן עוולות במגזר.
אז ככה: כלבלב לא מאמצים. כלבלב, חתול, דג זהב, פיל או ממותת-מחמד אפשר לגדל בבית. לא לאמץ.
נכון, חרדים לא מגדלים כלבים בבית. גם מחמת 'מה יאמרו' וגם מכמה טעמים הלכתיים ואידיאולוגיים. אחד מהם - בדיוק הנקודה הזו שכלב, "כולו לב" כמובא בקדמונים, יכול באמת לגרום לבעליו להתבלבל קצת ולחשוב שהוא "מאמץ" כלב ולא רק "מגדל בבית". קרי, לנתב לבעל חיים רגשות שנבראו בשביל בני אדם.
זה בדיוק מה שהחילונים, שהראש שלהם מבולבל קצת כבר כמה דורות, עושים - "מאמצים" כלבים כופרים, קופים, חתולים וחולדות-סנאים. זה נראה להם נורא "נאור" ולנו - נורא מטורף.
אז אם אדון אומץ היה רוצה לעזור למשפחה חרדית שרוצה לגדל בבית כלב - ניחא. דגי זהב, תוכים, אוגרים, ארנבות ואפילו חתולים פה ושם הם יצורים שניתן לפגוש לעיתים רחוקות בבתים חרדיים בלי מה יאמרו ובלי לעקם את האף. הקפיצה המחשבתית לכלב אכן מחייבת לשבור את ה'מה יאמרו'.
אבל ברגע שהוא עזר "לאמץ" כלב - אז בסה"כ מדובר פה בעוד נשמה טובה מהצד הליברלואידי של המפה שמנסה לחנך את הציבור החרדי לאורח מחשבה פוסט-מודרני, פרוגרסיבי וליברלואידי.
חבל.

נשלח מהאנדרואיד שלי

כתבת כאן תחושה אינטואיטיבית שלך, לא לגמרי הבנתי אותה אבל אני יכול לכבד אותה. השאלה האם אתה לא מסוגל להבין שיש איזה משפחה אחת מקריית ספר שהאינטואיציה שלה שונה משלך? (שים לב, לא מדובר כאן בהלכה או בהוראה של רב; רק באינטואיציה שלך)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/11/2020 01:59 לינק ישיר 

שים לב שלא כתבתי על המשפחה. רצו כלב - עניינם שלהם הפרטי.
דיברתי על הטרמינולוגיה שמר "אומץ" בחר להשתמש בה, והוא בהחלט לא בחר מילים באקראי.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/11/2020 02:13 לינק ישיר 

פיינשמקער כתב:

שים לב שלא כתבתי על המשפחה. רצו כלב - עניינם שלהם הפרטי.
דיברתי על הטרמינולוגיה שמר "אומץ" בחר להשתמש בה, והוא בהחלט לא בחר מילים באקראי.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דומני שלא הבנת את המונח אימוץ. יש שתי צורות לקבל כלב. או לקנות כלב או ללכת לארגונים שמצילים כלבים מהתעללות ואצלם לקחת כלב כזה מסכן ולגדל אותו. לאחרון קוראים אימוץ. לגדל כלב זה עניין של טעם אבל לאמץ כלב זה מעשה נאצל של עזרה לבעל חי כמו שכתוב בתורה צער בעלי חיים זו מצווה גדולה.
ההשג של אומץ זה שהם אימצו כלב.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/4/2022 10:49 לינק ישיר 
בלתי_קרוא

פיינשמקער כתב:
שחור_כתום כתב:

4 .

חבל.

נשלח מהאנדרואיד שלי

פיינשמק, על סמך משהו שכתוב באתר שונא חרדים אתה משמיץ חרדי?
וכי אתה יודע שכך הוא אמר? 

לא מזמן קראתי בעיתון של הבני ברקים, שחוק הגנת הצרכן לא חלה על קניית חיות מחמד. הסיבה היא שקניית חיה כזו נחשבת על פי החוק כאימוץ ולא מכר. 
סתם שתדע שזו הגדרה חוקית לגידול חיות בבית. 

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > "אומץ לחרדים" בקרית ספר,מכירים?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 5 סך הכל 5 דפים.

2009 © כל הזכויות שמורות לבחדרי חרדים. קטגוריית אקטואליה וחדשות: עשרות פורומים הכוללים חדשות נעייס, מה קורה בחצרות חסידים, חדשות מחסידויות שונות בארץ ובעולם, דיונים בנושאי אקטואליה, פוליטיקה, בטחון ועוד.