בית פורומים בחדרי חרדים

ריקוד הבתול והבתולה 'חתן מאהל' של האד"מורים - פריצות ותועבה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-3/6/2015 11:00 לינק ישיר 

רבותי1 כתב:
א. אצל הליטאים ע"פ רוב לא מכניסים את הכלה לעזרת הגברים כי אם בשבע ברכות, לרוב רוקדים לפני הזוג בדרך אל ומחדר הייחוד וצו לא. יש מעט מאוד חתונות (לרוב אצל משפחות מודרניות יותר) שבהן כן מכניסים את הכלה.

ב. התגובות של רבותי מגוחכות.

ג. רבים ממנהגי החסידים מנוגדים להלכה וכמעט אין בנמצא מי שמנסה להסבירם.

ד. כבר כמה שנים שהפורום כאן לא יכול להיות מקום לדיון בינחוגי, בקושי בנושאים פנים חוגיים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

מגיע לך מילה טובה שאתה מודה במקצת.

לא הגבתי כלל על דברי הטינוף של פותח האשכול והעוזרים בידו כי הוא לא בא לשאול אלא לחרף ולגדף ולשים ללעג ולקלס את כל הקדוש והיקר,ודינו כבן הרביעי בהגדה .

גם בדורות האחרונים ב"ה היו לחסידים גדולי תורה שלא רק שלא נופלים מגדולי תורה הליטאים אלא אף עולים עליהם ,למשל ר' מנחם זמבה הרג'צובר שר התורה טשיבינער רב ולמעלה בקודש הבעל התניה.ועוד ועוד

הצחקת אותי שאתה מחפש דיון רציני כשכל מטרת האשכול היא אך ורק לחרף ולגדף מלאכי אלוקים ולכן אין כל טעם אפילו לנסות לענות להם אלא בדרך של הבן השני בהגדה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2015 11:16 לינק ישיר 

מודה במקצת? אתה רוצה שאני אעלה לך תמונות חה עושים החסידים המודרניים? בהצעות נישואים? באירוסיהן? בחתונותיהם?

מה הקשר בין החרדים המודרנים לקהל בני התורה הליטאי? זה ששניהם לא הולכים למקווה? או שהם לא הולכים לטיש??

אם אתה רוצה בידול בין החבר'ה ליצים שלכם לבין הגישה החסידית, כבד גם את יריביך (נראה שאתה ממש יריב של הליטאים) בידול בין הריקנים שלהם ובין הגישה התורנית.

שוליים יש בכל מקום, גם אצלנו וגם אצלכם. אני לא הולך לריב על אלו שוליים רחבים יותר, אלא לבקשך להתמקד באלו שצועדים במרכז הדרך ולא מתחככים בגדרותיה.

לא בחתונתי, ולא באף אחת מחתונות אחיי וגיסיי וכך גם לא באף אחת מחתונות משפחתי המורחבת והמצומצמת לא הוכנסה הכלה לעזרת הגברים ולא רקדו לפניה בפריצות כי אם בריקודי שמחה בדרך אל ומחדר הייחוד, ואין בכך כל חוסר צניעות.

אם בא אתה להתיר את המצווה טאנץ וכל יתר הנהגותיכם (אישית אני לא רואה בכך בעיה) בכך שאבותיכם הקדושים נהגו כן, אל תצא מגוחך מלזלזל במנהג שנהגו כל עם ישראל במשך הדורות עוד הרבה לפני שזרח לכם לפתע "אור שבעת הימים" (כן, אני מזלזל בביטויים מצחיקים שכאלו)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2015 11:21 לינק ישיר 

הערה צדדית בלי קשר לדיון. מאיפה הגיעה המילה ''הבתול''?  אין דבר כזה בעברית .

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2015 11:47 לינק ישיר 

יוסף_דב כתב:

מודה במקצת? אתה רוצה שאני אעלה לך תמונות חה עושים החסידים המודרניים? בהצעות נישואים? באירוסיהן? בחתונותיהם?

מה הקשר בין החרדים המודרנים לקהל בני התורה הליטאי? זה ששניהם לא הולכים למקווה? או שהם לא הולכים לטיש??

אם אתה רוצה בידול בין החבר'ה ליצים שלכם לבין הגישה החסידית, כבד גם את יריביך (נראה שאתה ממש יריב של הליטאים) בידול בין הריקנים שלהם ובין הגישה התורנית.

שוליים יש בכל מקום, גם אצלנו וגם אצלכם. אני לא הולך לריב על אלו שוליים רחבים יותר, אלא לבקשך להתמקד באלו שצועדים במרכז הדרך ולא מתחככים בגדרותיה.

לא בחתונתי, ולא באף אחת מחתונות אחיי וגיסיי וכך גם לא באף אחת מחתונות משפחתי המורחבת והמצומצמת לא הוכנסה הכלה לעזרת הגברים ולא רקדו לפניה בפריצות כי אם בריקודי שמחה בדרך אל ומחדר הייחוד, ואין בכך כל חוסר צניעות.

אם בא אתה להתיר את המצווה טאנץ וכל יתר הנהגותיכם (אישית אני לא רואה בכך בעיה) בכך שאבותיכם הקדושים נהגו כן, אל תצא מגוחך מלזלזל במנהג שנהגו כל עם ישראל במשך הדורות עוד הרבה לפני שזרח לכם לפתע "אור שבעת הימים" (כן, אני מזלזל בביטויים מצחיקים שכאלו)

כמה אהבתי כל מילה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

• make it a good day

• דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2015 11:57 לינק ישיר 

themarker כתב:
    עושה רושם שמרבית המגיבים לא ראו אף פעם חתן מאהל ווודאי אינם מבינים מה טעמו. ובכן, א. אין כל איסור בבכך שבחור ובחורה אוחזים גארטל , במיוחד כשהוא ארוך, משני צידיו בדיוק כמו שבמצוה טאנץ רגיל רוקדים עם לפני הכלה בגארטל. ב. כמובן שאין פה ריקוד משותף אלא הכלה עומדת והחתן סב סביבה, או מולה. ג. מכיון שהכלה עדיין לא נשואה, אין אסור להסתכל בפניה וגם אין לה חיוב לכסות את ראשה ד. מקור המנהג לכך הוא שבעבר חתונות האדמורי״ם נקבעו זמן רב מראש, כנראה משום ההכנות הלוגיסטיות הרבות וכך לעיתים רבות נוצר מצב שלא יכלו לכשות מצוה טאנץ בליל החתונה, כידוע ההלכות לזוג נשוי חמורות יותר מהלכות לסתם גבר ואשה, לכן נקבע מנהג החתן מאהל, שאין בו כל איסור הלכתי, כדי שלא לבייש את הכלה בפני הציבור. בחתונות רגילות לא היה צורך בכך בד״כ משום שהתאריך נקבע סמוך ונראה לזמן החתונה.

ריקוד אישי בין גבר לאישה הוא מעשה חיבה ולא משנה אם הם מחזיקים ידיים בחציצת כפפות או בגארטעל. ובמקרה שהגבר והאישה הם רווק ורווקה, הרי שמדובר במעשה פריצות. ובמקרה שהדבר נעשה בפרהסיה לעיני אלפים שצופים בהם הרי שמדובר גם בתועבה. מה לעשות שכך היהדות מתייחסת לכך.

אילוצים ארגוניים ולוגיסטיים לא מכשירים את השרץ.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2015 12:06 לינק ישיר 

רבותי1 כתב:

גם בדורות האחרונים ב"ה היו לחסידים גדולי תורה שלא רק שלא נופלים מגדולי תורה הליטאים אלא אף עולים עליהם ,למשל ר' מנחם זמבה הרג'צובר שר התורה טשיבינער רב ולמעלה בקודש הבעל התניה.ועוד ועוד

הצחקת אותי שאתה מחפש דיון רציני כשכל מטרת האשכול היא אך ורק לחרף ולגדף מלאכי אלוקים 

מי מהגדולים שציינת נהג במנהג זה?  אגב, כותבים בעל התניא ולא "התניה" מה שמעיד על בקיאותך בספריו....

ועל אלו מלאכי אלוקים בדיוק לועגים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2015 12:17 לינק ישיר 

אייזנביטון כתבה:

themarker כתב:
    עושה רושם שמרבית המגיבים לא ראו אף פעם חתן מאהל ווודאי אינם מבינים מה טעמו. ובכן, א. אין כל איסור בבכך שבחור ובחורה אוחזים גארטל , במיוחד כשהוא ארוך, משני צידיו בדיוק כמו שבמצוה טאנץ רגיל רוקדים עם לפני הכלה בגארטל.ב. כמובן שאין פה ריקוד משותף אלא הכלה עומדת והחתן סב סביבה, או מולה.ג. מכיון שהכלה עדיין לא נשואה, אין אסור להסתכל בפניה וגם אין לה חיוב לכסות את ראשהד. מקור המנהג לכך הוא שבעבר חתונות האדמורי"ם נקבעו זמן רב מראש, כנראה משום ההכנות הלוגיסטיות הרבות וכך לעיתים רבות נוצר מצב שלא יכלו לכשות מצוה טאנץ בליל החתונה, כידוע ההלכות לזוג נשוי חמורות יותר מהלכות לסתם גבר ואשה, לכן נקבע מנהג החתן מאהל, שאין בו כל איסור הלכתי, כדי שלא לבייש את הכלה בפני הציבור. בחתונות רגילות לא היה צורך בכך בד"כ משום שהתאריך נקבע סמוך ונראה לזמן החתונה.

ריקוד אישי בין גבר לאישה הוא מעשה חיבה ולא משנה אם הם מחזיקים ידיים בחציצת כפפות או בגארטעל. ובמקרה שהגבר והאישה הם רווק ורווקה, הרי שמדובר במעשה פריצות. ובמקרה שהדבר נעשה בפרהסיה לעיני אלפים שצופים בהם הרי שמדובר גם בתועבה. מה לעשות שכך היהדות מתייחסת לכך.

זה לא סתם רווק ורווקה, זה למטרת נישואין!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2015 12:46 לינק ישיר 

אייזנביטון כתב:

בעיתון של בעלזא רושמים שמות של נשים, בהזמנות רושמים נניח הרבי רשם את השם של אשתו בהזמנה או של כלתו, בעיתון מביאים תמונה צנועה של נשים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2015 17:55 לינק ישיר 

רבותי1 כתב:
    והעיקר במר נפשי אבקש נא ונא לא להגיב לדברי הטינוף של פותח האשכול וכמה מעוזריו אלא אך ורק לפטור אותם כדרך הבן הרביעי שבהגדה.

זה לא שהפרה לא ניסתה את מזלה, אחרי הרי הגללים שהיא הטילה היא ניסתה את מזלה מתשובה של ר' משה פיינשטיין שאינה קשורה לפרשה, היא ניסתה להסביר שריקודי רווק ורווקה זה סוד הזיווג בהתגלמותו ורק אחרי שנודע לפרה שהיא הפכה בעצם לפיל בחנות חרסינה היא החלה לבכות על מר נפשה נא ונא...

תנו לה עכשיו לאכול מעט חציר ותיכף נזכה שוב לגללים שאינם מעובדים וחוזר חלילה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2015 18:44 לינק ישיר 

אייזנביטון כתב:
    עושה רושם שמרבית המגיבים לא ראו אף פעם חתן מאהל ווודאי אינם מבינים מה טעמו. ובכן, א. אין כל איסור בבכך שבחור ובחורה אוחזים גארטל , במיוחד כשהוא ארוך, משני צידיו בדיוק כמו שבמצוה טאנץ רגיל רוקדים עם לפני הכלה בגארטל. ב. כמובן שאין פה ריקוד משותף אלא הכלה עומדת והחתן סב סביבה, או מולה. ג. מכיון שהכלה עדיין לא נשואה, אין אסור להסתכל בפניה וגם אין לה חיוב לכסות את ראשה ד. מקור המנהג לכך הוא שבעבר חתונות האדמורי״ם נקבעו זמן רב מראש, כנראה משום ההכנות הלוגיסטיות הרבות וכך לעיתים רבות נוצר מצב שלא יכלו לכשות מצוה טאנץ בליל החתונה, כידוע ההלכות לזוג נשוי חמורות יותר מהלכות לסתם גבר ואשה, לכן נקבע מנהג החתן מאהל, שאין בו כל איסור הלכתי, כדי שלא לבייש את הכלה בפני הציבור. בחתונות רגילות לא היה צורך בכך בד״כ משום שהתאריך נקבע סמוך ונראה לזמן החתונה.

השוואה מדהימה בין כפפות לגרטל באורך כמה מטרים שרובו נשרך על הרצפה.
    ומי אמר לך שהחתן והאלפים יכולים בכלל לראות את הכלה ממקום עמדה?
    כמדומני שלא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2015 19:10 לינק ישיר 

מעניין לדעת מה חושבים המזועזעים מהמנהג החסידי הקדום הזה, על רב אחא שהגמרא בכתובות
    מספרת עליו: מרכיב לה אכתפיה ומרקד (שהיה מרכיב את הכלה על כתפיו ומרקד עמה) ולא פחות
    ולא יותר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2015 19:13 לינק ישיר 

חבל שלא המשכת את הגמרא...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2015 19:16 לינק ישיר 

מנהג הוא דבר קדוש, אבל מה שהכי הזוי הוא שפותח האשכול כתב על בעלז שהם עשו חתן מאהל עם ריקוד חתן והכלה, כנראה שנ"ל לא היה שם כי זה ממש לא היה היה חתן מאהל בלי הריקוד, את הריקוד עשו אתמול  בחתונה במצווה טאנץ.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2015 20:56 לינק ישיר 

אגב, אצל החסידים הבחורים לא נשארים למצווה טאנץ, אך אצל הליטאים הם אלה שמלווים את החתן וכלה לחדר ייחוד. ובמצווה טאנץ גם לא נדחפים סביב הכלה, רק עומדים מרחוק.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2015 21:07 לינק ישיר 

אחת לכמה זמן נפתח כאן אשכול בנושא

http://www.bhol.co.il/forums/topic.asp?topic_id=2714071&forum_id=771

נדמה לי יש אשכול של שרית560 בענין

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ריקוד הבתול והבתולה 'חתן מאהל' של האד"מורים - פריצות ותועבה
    מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
    הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
    לדף הקודם 1 2 3 4 5 6 7 לדף הבא סך הכל 7 דפים.