בית פורומים בחדרי חרדים

יובל דיין (בעלה לשעבר של נועה ירון) בפוסט מטלטל וכואב

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-28/6/2019 14:23 לינק ישיר 

סגנו_של, 

תוספת נחמדה (ועצובה) על הסיפור שהובא מהפ'ב. מ'מ לא הייתי מגדירה כ'עיקר חסר מן הספר' אף שיש בתוספת לקח אמוני-מוסרי. בהחלט.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2019 14:28 לינק ישיר 

ספרן, מי שגדל בלב לבה של מאה שערים לא כותב בעילגות: סאיז פאסט נישט, אלא ס'פאסט נישט (קיצור של 'עס פאסט נישט').

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2019 14:54 לינק ישיר 

'מצאת מקום חרפתו' (לשון ריה'ל בכוזרי)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2019 16:22 לינק ישיר 

דברי כתב:

הרב ארז דורות מחובר לכל גדולי רבני ברסלב המקובלים תמיד היה קשור למסורת ולמערכת הלכתית והשקפתית, דלא כמי שהפתק היה רבו דהיינו בטנו ורצונותיו בלבד

לא הבנת!
ארז משה דורון.
תלמיד של גידי דבוש!

נשלח מהאנדרואיד שלי

כשאדם גדול טועה טעות קטנה. אצלו היא טעות קטנה!
אך אצל האחרים היא
טעות גדולה!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2019 16:40 לינק ישיר 
breslever

ניוטרל כתב:
דברי כתב:

הרב ארז דורות מחובר לכל גדולי רבני ברסלב המקובלים תמיד היה קשור למסורת ולמערכת הלכתית והשקפתית, דלא כמי שהפתק היה רבו דהיינו בטנו ורצונותיו בלבד

לא הבנת!
ארז משה דורון.
תלמיד של גידי דבוש!

נשלח מהאנדרואיד שלי

אך אצל האחרים היא
טעות גדולה!

ניוטרל אתה טועה !!!
ארז משה דורון קירב את דבוש
רק אחר כך הייתה בחינה של "קם הגולם על יוצרו" ואכמ"ל.

דברי 

מה שכתבת "דלא כמי שהפתק היה רבו דהיינו בטנו ורצונותיו בלבד"

אהבתי . LIKE בלע"ז

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2019 17:11 לינק ישיר 

הפוסט של יובל דיין לא מעניין אותי, מעניינת אותי ההיסטריה סביבו. העובדה שאנשים שלחו לי בשיא הרצינות את "הטקסט האמיץ" ש"גורם להם לחשוב מחדש". אז קראתי. עצוב לראות אדם שמגיע למצב כזה. עצוב יותר לראות את ההיסטריה שטקסט לא ערוך של 600 מילה מעורר. זה עידן של "סערות" ו"טלטלות" ו"פרשות", שבו הכול מוגזם. רק לא מזמן זה היה כיסוי הראש של לינור אברג'ל שהפך לנושא הקריטי בישראל. עכשיו זה ירון לונדון והתנהגותו הדוחה, וכמובן, המשבר האישי של יובל דיין.

התחושה בחלקים בפיד היא שנכון, יש את תורת-משה, את התנאים, את האמוראים, את רש"י, את הרמב"ם, את הבעל שם טוב, את הגאון מווילנא, אבל עכשיו יש את הפוסט של יובל, ואנה אנו באים?
הנה כמה מחשבות אישיות שלי:

1. צריך להפסיק לחפש "אישורים מבחוץ" אצל חוזרים בתשובה. התורה לא צריכה חיזוקים מכוכבים מפורסמים. זה כמובן כיף לשמוע איך אנשים מתחברים למורשתם, ולהאזין לדמויות מרשימות שעשו שינוי בחייהן. זה בהחלט מעורר השראה. אבל אם לגלות את האמת, אני אישית, כחוזרת בתשובה, מתעניינת לא פחות בסיפורם של דתיים מבית. כי לבנות עולם פנימי אמיתי כשאתה גדל לתוך זה, מגיל אפס – זה גם מאוד מרשים. הדרך מהשרימפסים לאלוקים מאתגרת. הדרך מסידור "רינת ישראל" שנתנו לך ליד בכיתה א' לאלוקים מאתגרת לא פחות.
אם נפסיק לנהות ככה אחרי סלבז שחלקם לא למדו ולא העמיקו, גם לא נתאכזב מהם כל כך אחר כך.

2. צריך לפתח יחס בריא יותר לנושא המגזרים. שמעתי את יובל דיין כמה פעמים. מאוד לא אהבתי את היחס השלילי הקיצוני כלפי החברה החילונית שאותה עזב, כאילו אין אף מילה טובה לומר עליה, חלילה. לא התחברתי גם לריצה, עם כל הקעקועים, ישר לתוך קהילה קיצונית דוברת אידיש בבית שמש. אז עכשיו הוא תוקף בשליליות קיצונית את הקהילה הזו, כאילו אין אף מילה טובה לומר עליה, חלילה, ורץ מהר בחזרה למגזר הקודם. אף מגזר לא מושלם. אף מגזר לא יושיע אותנו אם לא נעבוד על עצמנו. זה אולי אפילו קל שתמיד יש איזה "מגזר" להאשים.

3. לא צריך "לזרוק את השכל". כמה פעמים שמעתי את הביטוי הזה מיובל בעצמו. לא צריך לזרוק את השכל, אלוקים רוצה שנשתמש בו. קיבלנו בהר סיני היגיון ולא שיגעון. בתורה א' בליקוטי מוהר"ן כותב רבי נחמן: "כי השכל הוא אור גדול ומאיר לו בכל דרכיו". אור גדול לא זורקים. ולכן גם גורו כזה, כריזמטי ככל שיהיה, צריך שיקול דעת, רב, מדריך, סמכות, שפיות. וצריך גם אנשי מקצוע. מהפוסטים שלו עולה נפש קרועה. זה אדם שהעניק טיפול למישהו? שהיה רב של מישהו?
ליובל, וגם למי שראה בו סמכות רוחנית, צריך לומר: יש יועצים מקצועיים בעולם. יש פסיכולוגים, יש פסיכיאטרים. יש גם רבנים. זוהרים ורהוטים הרבה פחות, חכמים ומנוסים הרבה יותר. הם לא ידברו על מיסטיקה ויבטיחו את הכוכבים, אלא יכוונו אותנו אל עבר שלושת הדברים שעליהם העולם עומד: תורה, עבודה וגמילות חסדים. כמה משעמם. כמה חשוב.

4. מה זו בכלל רוחניות? ממה שאני מבינה, ביהדות הרוחניות לא נמצאת ביציאה דרמטית מהחברה האנושית היומיומית והנורמלית – אל עבר מסעות סולו מפוארים ומסעירים. הרוחניות היא כאן ועכשיו, באנשים שלצידנו. לכן משהו פה לא ברור לי. אדם בן חמישים ומשהו מפרסם את "פוסט חייו", מסכם את "מסע חייו", וכותב בו רק על עצמו ועל נפשו ועל "מסעותיו הרוחניים". אף לא מילה אחת על אשתו ושותפתו במשך שנים. על שבעת הילדים שהביא אל העולם הזה. אף לא מילה אחת על ההורים, או אפילו על איזה חבר טוב שעזר לאורך הדרך. זה אולי כל הסיפור, זה אולי כל הפספוס. הרי שם, בדיוק שם, נמצא המסע הרוחני האמיתי שלנו.
רבי נחמן כתב: "עוד יגיעו זמנים שבהם להיות איש כשר ופשוט, יהיה חידוש כמו להיות הבעל שם טוב". הזמנים האלה הגיעו. שנזכה להיות אנשים כשרים ופשוטים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/6/2019 09:24 לינק ישיר 

נשלח אלי באישי:

בנוגע ליובל דיין

אין לי אישור כתיבה [היה לי פעם אבל נעלם משום מה] אז בהמשך לדבריך באשכול, אם תוכל לפרסם שם.

הנה דברים שכתב יובל הלז כמסיח לפי תומו בפייסבוק שלו כבר לפני שנתיים, סתם בפרסומים/הזמנה ל"שיעורים" שהוא מסר. תראה את השפה, את המושגים, ובמה הראש שלו היה מונח כבר לפני שנתיים. סתם ליקטתי דוגמאות מקריות באופן רנדומלי לגמרי, זה מלא וגדוש שם ככה. הרבה פעמים מצורפות גם תמונות פרובוקטיביות מאד.

אז הנה למשל:

1. יאללה הערב עולה לירושלים על אפם וחמתם של כל המנפחים, ההוללים, המגזימים, קפוצי התחת, עוכרי ישראל תוקעי מגנומטר בגב האומה. בן יהודה 26 מתחילים בתשע וחצי. בתמונה [של עצמו]: 'נודיסט של אינטיליגנציה רגשית'. 

2. רביעי הפתיע ואני עולה ירושליימה להשתזף בעירום. 

3. וזה לפני שנה:

מכל סיפורי התנך מרובדי המשמעות, המבול הוא הקונספט שאני הכי מתחבר אליו רגשית. איך כבר בפרק השני, אפילו עוד לא ממש התחיל, וכבר עלה לאלוהים הסעיף והתקצרו לו הפיוזים ונשבר לו מכל הסלפנים, השקרנים, הנאורות, הצעקנים, המתחסדות, המצקצקים, המפלבלים, המוארים והשרלטניות, אז הוא עשה מעשה שאינו קורקט מבחינה פוליטיקלי, הפך שולחן, פיזר את הז'טונים לכל הרוחות, ופריש מיש התחיל הכל מהתחלה ולא שם על כל הטוקבקיסטים והפרשנים, הסתגלנים ויפי הנפש שמעלים לו ומורידים לו. ותוך כדי שהוא שורק לעצמו טודו בום , הטביע בצוותא רבני קהילות, תוקעות בשופר, סטלני פיצוציות, קדושי פריים טיים, מטמאות הרבים, מזכי הרבות, אדוקים, מהססות, למדנים, חסדניות, עסקנים ומתפתלות. וכמו כן למרבה המזל הוסיף למרק המבעבע חבורה שלמה של מפרישות חלה, מעלות גירה, מפריסות פרסה, לוחכי פינכה, שופטי תחתון, פושעי עליון, אכלנים ומושפעות, פרשנים ומגדריות. את כולם לקח המבול לא נותר דבר מלבד נוח אחד, כמה חיות ומלא יין. אהבתי.
בקיצור, גם הערב אני מדבר אמת בהתהוות.

ע"כ.

בקיצור, שלא יבלבל את המוח. היה מופרע וסוטה, נשאר מופרע וסוטה, "חזר בתשובה" לא ליהדות אלא לאיזו כת היפית אנרכיסטית, דילג על התנ"ך על התלמוד ועל השו"ע ישר ל"רבינו" וגם שם ישר לסבא עם הפתק וקבוצת המופרעים סביבו, ואח"כ יש לו עוד טענות על כולם. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/6/2019 09:25 לינק ישיר 

ועוד:

עוד בהנ"ל

כפי שרואים שם בכל ההודעות שלו, הוא היה עורך באולם ששכר בבית הכנסת הגדול בת"א מסיבות טראנס מעורבות, הכל חילוני לגמרי, וכפי שכבר כתב בתגובה לפוסט הדלוח שלו הרב יצחק בן זאב רב בית הכנסת. וכפי שהוכיח סופו על תחילתו, התגרש וישר מצא לו פרגית צעירה, אבל את אשתו וילדיו הוא לא מזכיר במילה אחת בפוסט הדרמטי שלו. כולם רק תפאורה בשבילו. וכפי שכתב לו ארז משה דורון, הכל היה אצלו סלבריטאיות, מסחרה, כסף וכבוד. פוסל את כולם בדיוק במומו שלו. 

[בכלל, למה הוא ציפה, איך הוא רצה שהחברה החרדית בבית שמש (?!) תקבל אותו, כשזה מה שהוא. חילוני אפילו לא במסווה. אנרכיסט הזוי ותו לא. אגב, יש לו בת שהתחתנה עם איזה בחור מברסלב, פאות מסולסלות וכו'. יובל הנ"ל היה בחתונה עם כל השמונה בגדים. נמצא ביוטיוב. היום הבת הזו שלו חילונית מתלבשת חשוף. אז מי צדק?].

עוד בטרם יצא בשאלה כבר סגר עם יס על הפקת סדרה, ומזכיר אותה בעצמו בפוסט שמזמין לערב חד-פעמי שלו עם גרושתו שסגרו עם יס תמורת ים כסף. איש שכולו כבוד וכסף, אנרכיה וניאוף. זה הכל. אבל מדבר על עצמו כאיש האמת וכל השאר שקרנים. 

והכי עצוב, שכל העולם מתייחס לפוסט שלו כאילו כתב את זה איזה מר בר רב אשי. סתם מיץ של זבל ותו לא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/6/2019 11:08 לינק ישיר 

נראה לי שטוב היה אילו היו סוגרים את הדיון סביב אותו זיבלון דיין סחי ומאוס העולם הזה בהתגלמותו ושולחים אותו לכל הרוחות ומפסיקים לטחון כי ב"ה הכל מוצה עד תום.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/6/2019 11:25 לינק ישיר 

מה אתה בא להוכיח מהסיפור של הבת שלו  ?  אדרבה זה מה שמחזק את הטענה שלו ושל האמא בספר השני שהיא כתבה , שקשה לבעלי תשובה להתאקלם .
וכל אלה שיורדים עליו אישית עכשיו למה לא עשיתם את זה לפני שנתיים או שבועיים ??

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/7/2019 17:33 לינק ישיר 

breslever כתב:
breslever

ניוטרל כתב:
דברי כתב:

לא הבנת!
ארז משה דורון.
תלמיד של גידי דבוש!

נשלח מהאנדרואיד שלי

אך אצל האחרים היא
טעות גדולה!

ניוטרל אתה טועה !!!
ארז משה דורון קירב את דבוש
רק אחר כך הייתה בחינה של "קם הגולם על יוצרו" ואכמ"ל.

דברי 

מה שכתבת "דלא כמי שהפתק היה רבו דהיינו בטנו ורצונותיו בלבד"

אהבתי . LIKE בלע"ז

נו בטח שהגולם יקום על יוצרו!
אחר שארז משה דורון חשב
שאפשר לשלב את הפסיכילוגיה
(ואת תאוריות המזרח הבעייתיות!
היה על זה דיון פה.)
בברסלב!

חסיד ברסלב א מ י ת י!
לא מחפש לא שליטה ולא כבוד!
(כמו תלמידי הסבא!)

גם רבו של סבא.
ר' ישראל קרדונר.
שהיה מגיע לאומן,
והיה רואה אנשים שהוא קירב.
הוא התנהג כמתנכר!
אתה כבר יודע ללכת לך לבד!
כך הוא סבר!

כך שלהביא דוגמא מארז משה דורון,
(שהוא הראשון שרץ להגיב)
עם השיטות ה ב ע י י ת י ו ת שלו!

זה מ א ו ד צולע!!!
(להבא הבא דוגמא יותר צולעת!)

נ.ב.
יש לי את הרושם.
שמה שנכתב בלוח ברסלב,
לפני מספר חודשים.
נגד "גיור" שיטות המזרח לתוך ברסלב!
כּוּוַן נגדו. ונגד החבר שלו מהשיקופיות!

נשלח מהאנדרואיד שלי

אך אצל האחרים היא
טעות גדולה!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/7/2019 18:19 לינק ישיר 

לא שמעתי את שמו של האיש עד לפני כמה ימים. מוזר לי שאתם טורחים כלל להתייחס אליו. מי שעומד מהצד זה נראה כאילו הדיין הזה היה מאן דאמר ולא ננחמן משוגע.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > יובל דיין (בעלה לשעבר של נועה ירון) בפוסט מטלטל וכואב
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 5 סך הכל 5 דפים.