בית פורומים בחדרי חרדים

בהיסטוריה החרדית ייזכר הרבי מבעלז כמנהיג החסידי הגדול בתקופתו.

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-18/1/2021 23:47 לינק ישיר 
קלעפער

תוקן על ידי קלעפער ב- 19/01/2021 00:35:41

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/1/2021 00:14 לינק ישיר 

דכירנא כד הוינא טליא גרפיטי בחוצות ירושלים וזה לשונו: זהירות! דוב צעיר משתולל בעיר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/1/2021 00:18 לינק ישיר 

תם_יושב כתב:
דכירנא כד הוינא טליא גרפיטי בחוצות ירושלים וזה לשונו: זהירות! דוב צעיר משתולל בעיר.

חחחחחח
לא יפה.
בגללך צחקתי בקול וכמעט שהערתי את הילדים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/1/2021 20:00 לינק ישיר 

יואליש קרויס: "כך מאה שערים ניצחה את הקורונה".
סבא שלי, זצ"ל, שרד את השואה, ועבר עוד דברים קשים רבים בתשעים ושבע שנות חייו. לפני כשנה, כשניגשתי לביתו ואמרתי לו שמשתוללת מגיפה בשם 'קורונה', ושלא ילך לבית הכנסת – סירב. הוא אמר לי בפשטות: כפי שיודע הינך שלכל כדור יש את הכתובת שלו – כך לכל קורונה יש את הכתובת שלה.
שכנענו אותו, והאדמו"ר חייב אותו שלא לבוא לבית הכנסת. עשינו לו מניין מחוץ לביתו והוא התפלל במרפסת, כשהמניין כולו בחצר.
כך פעלנו עם כלל אוכלוסיית הזקנים במאה שערים. מחודש ניסן אשתקד, פעלנו ע"פ הנחיות הברורות של חברי הבד"צ שליט"א. ההוראות היו ברורות: החיידרים יפעלו כרגיל, הישיבות יפעלו בקפסולות, כאשר כל מי שאינו חש בטוב לא הורשה לבוא בחצר הישיבה.
בתוך חודשיים ימים חלתה כמעט כלל האוכלוסייה בעדה החרדית. אדייק ואומר שמהבדיקות שעשינו – כתשעים ושניים אחוזים מבני העדה החרדית חלו, כאשר במקביל החיים המשיכו כסדרן.
נתוני התמותה אצלנו, היו הפחותים מכל קהל אחר. אפתח ואומר כי כל נפש יהודי היא עולם ומלואו, ובוודאי הלב נקרע אל כל אחד ואחד מהנפטרים, זיכרונם לברכה. אך גם אם נחשיב את אלו שנפטרו עם קורונה ולא מהקורונה – העדה החרדית קיפחה עשרים ושמונה יהודים יקרים, מתוך ציבור המונה כ – 12,000 בתי אב – 84,500 נפש, בירושלים ובית שמש.

להערכתי, בקרוב מאוד נראה טור דעה דומה: "כך הרבי מבעלז ניצח את הקורונה".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/1/2021 20:03 לינק ישיר 

אני מבין שאתה מתפנה כאן, בגלל שאתה מתגעגע לשדה_9...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/1/2021 20:08 לינק ישיר 

כנראה שבחסדי עמרם לא שמעו על הנצחון של קרויס.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/1/2021 20:13 לינק ישיר 

זה דבר נכון ובדוק, וכבר כתבתי על כך בעבר, כי אנשי מאה שערים שמרו על הזקנים, ויש לכם אופני שמירה ובידוד עצמאיים, על פי רופאים ויועצים מקומיים. ולפיכך בכל אותה התקופה לא נפטר למשל בתולדות אהרן, אלא אדם אחד בלבד. (עוד אחד נפטר שכבר נדבק בפורים לפני ההנחיות והידיעה על המחלה).

האדמו"R  מתו"א עד היום לא מושיט יד לחסידים וכדומה.

בניגוד גמור, בחסידות בעלז ודומיהן, לא הקפידו כלל, ואף גערו (לפי השמועה) בזקנים שפחדו להשתתף בטישים, והתוצאה ידועה.

אכן, מדינה בתוך מדינה. רופאים משלנו, יועצים משלנו. חבל שאינני גר שם. אם כי גם במקומי ב"ה לא סופרים מתים, והמון המון המון נדבקי קורונה ב"ה וב"ש.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/1/2021 20:35 לינק ישיר 

יוחנןש כתב:
זה דבר נכון ובדוק, וכבר כתבתי על כך בעבר, כי אנשי מאה שערים שמרו על הזקנים, ויש לכם אופני שמירה ובידוד עצמאיים, על פי רופאים ויועצים מקומיים. ולפיכך בכל אותה התקופה לא נפטר למשל בתולדות אהרן, אלא אדם אחד בלבד. (עוד אחד נפטר שכבר נדבק בפורים לפני ההנחיות והידיעה על המחלה).

בניגוד גמור, בחסידות בעלז ודומיהן, לא הקפידו כלל, ואף גערו (לפי השמועה) בזקנים שפחדו להשתתף בטישים, והתוצאה ידועה.

אכן, מדינה בתוך מדינה. רופאים משלנו, יועצים משלנו. חבל שאינני גר שם. אם כי גם במקומי ב"ה לא סופרים מתים, והמון המון המון נדבקי קורונה ב"ה וב"ש.

חח
נכון ובדוק.
מה לעשות שהנתונים הרשמיים של משרד הבריאות מספרים סיפור אחר לגמרי.
בשכונת "בתי אונגרין - מאה שערים" (קוד אזור 821)
מתוך 418 בני 65 ומעלה, נפטרו 6 נפשות. 
כלומר: בערך נפטר אחד על כל 70 נפש בני 65 ומעלה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/1/2021 21:09 לינק ישיר 

ברחוב שומרי אמונים בלבד נפטרו בגל הראשון כבר 5 אנשים...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/1/2021 21:12 לינק ישיר 

מדהים! אנשים מתים כמו זבובים! ואתם מתדיינים מי יותר חכם בזה שהוא זילזל בחיי אדם?! לא ולא אני לא בא לדון בדעת האדמו"רים, אני לדון בדעת המתדיינים!!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/1/2021 21:18 לינק ישיר 
הניק יוחנן כתב

יוחנןש כתב:

בניגוד גמור, בחסידות מכניבקא ודומיהן, לא הקפידו כלל, ואף גערו (לפי השמועה) בזקנים שפחדו להשתתף בטישים, והתוצאה ידועה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/1/2021 21:30 לינק ישיר 

מצדרביעי כתב:
ברחוב שומרי אמונים בלבד נפטרו בגל הראשון כבר 5 אנשים...

זה באזור סמוך לאזור שהזכרתי לעיל. ואכן שמה המצב גרוע יותר.
"בית ישראל - בתי מילנר" (קוד אזור 822)
מתוך 320 בני 65 ומעלה, נפטרו 7 נפשות. 
כלומר: בערך נפטר אחד על כל 45 נפש בני 65 ומעלה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/1/2021 06:36 לינק ישיר 

היה פעם אדמו"ר שהסביר, מות אחד הוא טרגדיה, מות של רבים הוא לא יותר מסטטיסטיקה.

אני בהחלט יכול לראות איך יספרו על האדמו"ר מבעלז שכנגד כל הלחצים שמר על פך השמן הטהור של החסידות.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/1/2021 06:57 לינק ישיר 

פך השמן הטהור של החסידות?
עוד מוטציה?
מילא פך השמן הטהור של לימוד תורה, או של קיום מצוות.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/1/2021 07:33 לינק ישיר 

אלי_ו כתב:
היה פעם אדמו"ר שהסביר, מות אחד הוא טרגדיה, מות של רבים הוא לא יותר מסטטיסטיקה.

אני בהחלט יכול לראות איך יספרו על האדמו"ר ממכניבקא שכנגד כל הלחצים שמר על פך השמן הטהור של החסידות.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > בהיסטוריה החרדית ייזכר הרבי מבעלז כמנהיג החסידי הגדול בתקופתו.
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 5 6 7 לדף הבא סך הכל 7 דפים.