בית פורומים עצור כאן חושבים

הרב שאול ליברמן זכרונו לברכה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-12/9/2005 16:32 לינק ישיר 

באבא, למה אתה מציק לו? מחסל חשבנות לקראת מחלף השנה? אז תספור לו גם כמה פעמים הוא התכצח עם עצכח ועדיין מעצכח!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/9/2005 09:23 לינק ישיר 

הלבן כתב "אני אוסיף הערת אגב, לקשר החב"די שלו.
לכאורה מקומו הי' בחברה הקונסרבטיבית, וגם במקורו לא היה מהחוגים החסידיים, אמנם כשנפטר וראו בצוואתו משאיר את הרכוש הפרטי לחב"ד, התפלאו כולם. ועדיין איני יודע מה הביאו לעשות זאת."

הנה לאחרונה דיברתי עם הרב משה פעללער (שליח הראשי מכ"ק אדמו"ר זי"ע למדינת מינסוטה, וחבר ב"מרכז לעניני חינוך) ושאלתי אותו על פשר הדברים, (לאחר "טיפ" שקיבלתי ממישהו אחר) והוא אמר לי שאדרבא, ר' שאול ליברמן היה מעריך את הרבי במאד, ואפי' היה לומד איתו, מזמן לזמן, בחברותא, לפני ה"נשיאות" (כלומר בין ת"ש לתש"י). ור' שואל בפועל השאיר בירושתו כערך רבע מליון דולרים למל"ח. ומסתמא, משום שהוא היה סבור, שאליבא דאמת, חב"ד הוא המטרה ההכי חשובה שיש.....

ועוד שמעתי מר' משה שהרבי היה מעריך את אברהם יהושע העשל, ואמר פעם לאחד המקורבים שלו, שהוא בעצמו "איז א פרומער איד"

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/1/2006 15:00 לינק ישיר 

עפר ואפר:"שושני היה אכן טיפוס מוזר מאוד.
הוא ידע בעל פה לא רק יהדות בכל רמותיה וספרות חול קלאסית, אלא שטויות מכל מיני סוגים ומינים, כגון עיתונות פופולרית.
ויזל מספר ששושני למד הונגרית על בוריה במשך שבועיים, רק כדי להרשים אותו.
עוד דבר מפתיע שמספר ויזל: לאחר שנים, כשלמד בחברותא עם שאול ליברמן, נוכח לדעת שהיה לו ידע לא פחות משושני, אך מסודר באופן דידקטי".
http://hydepark.hevre.co.il/hydepark/topic.asp?whichpage=2&topic_id=616531

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/1/2006 00:22 לינק ישיר 

שמעתי שיצא ספר חדש על שאול ליברמן והיהדות האורטודוקסית. מישהו ראה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/1/2006 16:28 לינק ישיר 

לגבי פרופסור זוסמן
לאחרונה חלה וראוי להתפלל להחלמתו המלאה
בקיאותו ודקדקנותו מפליאה, וכל מקום שאתה מוצא דבריו ומאמריו בירושלמי
עשה אוזנך כאפרכסת
כמו כן ראוי לציין למאמרו האחרון על תורה שבעל פה / המשנה - שאכן נמסרה בע"פ ולא היה טופס כתוב ראו: מחקרי תלמוד, ג, הוצאת מגנס.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/1/2006 18:47 לינק ישיר 

פרופסור מרק שפירא הוציא ספר חדש, שאול ליברמן והאורתודקסים. הוא עולה $6. אני לא יודע אם אפשר להשיג אותו בארץ. בארה"ב אפשר להשיג אצל ביגלאייזן או להזמין באימייל (באנגלית) מ mecadonp1@scranton.edu

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/1/2007 04:04 לינק ישיר 

הגיע לידי הספר של מרק שפירא שהזכרתי לעיל, ואכן ספר מרתק.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/5/2008 19:37 לינק ישיר 

http://www.hazofe.co.il/web/katava6.asp?Modul=24&id=59061&Word=&gilayon=3181&mador=

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/11/2009 09:03 לינק ישיר 

"למלחמות האגו יש היסטוריה לא קצרה. אחד המשפטים הידועים בהקשר זה נאמר דווקא בשפה האנגלית: "Rubbish is rubbish, but the history of rubbish is scholarship" (בתרגום חופשי: "הבלים הם הבלים, אבל ההיסטוריה שלהם היא למדנות"). המשפט הזה מיוחס לפרופ' שאול ליברמן, גיסו של הרב הידוע מאיר בר אילן שעל שמו נקראת האוניברסיטה ואחד מחוקרי היהדות הגדולים במאה ה-20.

בשנות ה-30 של המאה הקודמת ליברמן היה אחד מחבריו הטובים של פרופ' גרשום שלום, מומחה לקבלה ואחד ממייסדי האוניברסיטה העברית בירושלים. למרות החברות בין השניים, שלום לא הסכים לתת לליברמן קביעות - יש האומרים שמטעמים של קנאה. בשל כך עזב ליברמן את ישראל בכעס לטובת קריירה מרשימה בארה"ב, שם היה רקטור סמינר הרבנים בניו יורק.

את המשפט המפורסם אמר ליברמן כעקיצה כלפי מפעל חייו של שלום - חקר הקבלה. ליברמן רמז שספר הזוהר, העומד בבסיס הקבלה, הוא בעצם זיוף, ומכאן שאין כל משמעות למחקרו של שלום - בדיוק כפי שאין משמעות להבלים"

http://www.haaretz.com/hasite/spages/1073791.html

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/11/2009 09:07 לינק ישיר 

ר' שאול ליברמן היה חתנו של הרב בר אילן.
האם נאמר על כך עדות שבטלה מקצתה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/11/2009 09:57 לינק ישיר 

אכן. בזו"ש.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/3/2010 06:49 לינק ישיר 

בספר "בשדה הראי"ה"  עמ' 275  כתוב:

"סח לי הרב שאול ליברמן ז"ל:

בתקופה מסוימת גרתי בדירה קטנה בירושלים, שפרוזדור ארוך עבר על פניה והוא חיבר אותה אל הדירה שבה גר אז ר' נחמיל'ה ז"ל אחיו הצעיר של הרבי הזקן מגור [הרא"מ] ז"ל. כרגיל ישבתי בחדרי שדלתו היתה פתוחה ולמדתי. באחד הימים היתה שמחת "שבע ברכות" בבית ר' נחמיהל'ה. שאליה הוזמן הרב. והנה כשהגיע הרב דרך הפרוזדור וראה אותי, נעצר ונכנס אלי, הציץ וראה באיזה ענין אני עומד, ומיד התיישב והתחיל נושא ונותן באותה סוגיא.
חסידי גור שנאספו ובאו לכבוד המאורע ולכבוד האורח רם המעלה, תמהו מאד למראה עיניהם, שכן משפחת ר' נחמיהל'ה, לא הקדישה תשומת לב מיוחדת, לאברך ללא זקן הנמצא בשכנותם, גם אם ראוהו מעיין בקביעות בגמרות ושאר ספרי קודש.
כאמור התיישב הרב על ידי, אולם הרגשתי שהוא מאריך בישיבתו ואינו ממהר כלל, ואמנם המשיך עד שבאו ואמרו בעדינות שהציבור מחכה לו. ברור לי שהוא עשה זאת בכוונה, להבליט את יחס הכבוד שלו אלי. כבוד למי שעוסק בתורה גם אם אינו נראה כלל כחסיד גור."

תוקן על ידי ספרן ב- 01/03/2010 07:01:53

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/3/2010 11:39 לינק ישיר 

[ספרו שקיעין - מדרשי תימן]

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/4/2012 14:45 לינק ישיר 

[אשכול קישורים לספריו בפורום שכן]

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2012 07:35 לינק ישיר 

מרחביה

תודה!

(איקון ירוק מאד).

שומר פיו ולשונו - שומר מצרות נפשו < type="text/">document.write("");

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > הרב שאול ליברמן זכרונו לברכה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 5 6 לדף הבא סך הכל 6 דפים.