בית פורומים בחדרי חרדים

וירוס הקורונה - עידכונים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-26/5/2020 18:04 לינק ישיר 

משרד הבריאות מעדכן על שורת מקומות ברחבי הארץ, בהם הסתובבו השבוע חולי קורונה, כדי שמי ששהה שם ייכנס מיידית לבידוד - בהם חנויות הומי אדם במודיעין עילית
https://www.kikar.co.il/361394.htmlדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-26/5/2020 18:47 לינק ישיר 

https://www.kikar.co.il/361394.html
משרד הבריאות מעדכן על שורת מקומות ברחבי הארץ, בהם הסתובבו השבוע חולי קורונה, כדי שמי ששהה שם ייכנס מיידית לבידוד - בהם חנויות הומי אדם במודיעין עילית.

ברחוב מסילת יוסף 2, בתאריך 22/05/2020, החל משעה 13:15 עד שעה 13:30.

בחנות ברכל שבמרכז המסחרי, בתאריך 21/05/2020, החל משעה 16:25 עד שעה 16:35.

ב'עזרה ואחווה', ברחוב שדרות יחזקאל 2, בתאריך 21/05/2020 , החל משעה 15:45 עד שעה 16:10.

ב'שוק מהדרין', בתאריך 21/05/2020, החל משעה 15:20 עד שעה 15:45.

במרכז העסקים עילית, שדרות יחזקאל 2, בתאריך 20/05/2020 החל משעה 14:15 עד שעה 14:35.

ברחוב נתיבות המשפט 39, בתאריך 19/05/2020, החל משעה 21:35 עד שעה 22:05.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-26/5/2020 19:31 לינק ישיר 

המסלולים האלו מתחילים להזכיר  את ראשית ימי הקורונה  עם כל המסלולים של חולה מס....  רק שזה לא סימן לבאותדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-26/5/2020 19:58 לינק ישיר 

סיירת_מרן כתב:

המסלולים האלו מתחילים להזכיר  את ראשית ימי הקורונה  עם כל המסלולים של חולה מס....  רק שזה לא סימן לבאות


על פי דרך הטבע אנו צריכים נס גדול לא להגיע למקום הזה או אפילו יותר גרוע ח"ו.
מצד אחד מה האלטרנטיבה?
מצד שני, במדינות רבות היו ועדיין ישנם סגרים כפול זמן, וסגרים חמורים יותר שאסור היה לצאת מהבית כי אם להצטייד במזון.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-26/5/2020 20:43 לינק ישיר 

האם יש עליה במקרי הנדבקים ? שמעתי עכשיו על 32  כפול מהימים האחרונים  הבעיה הרצינית  שאנשים לא נזהרים בכלל   אם יש מסיכה  זה מתחת  לסנטר  אין מרחקים  הכל שיגרה  מקווה  שלא חזרנו לזה  באמתדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-26/5/2020 20:49 לינק ישיר 

אומרים שנפלה טעות בדיווח, ולא מדובר ב32 נדבקים כי אם 23.נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-26/5/2020 23:19 לינק ישיר 

גידול משמעותי במנין חולי הקורונה שאובחנו ביממה האחרונה העומד על 23, כאשר העיר תל אביב מובילה עם גידול של מעל אחוז | לצד זאת גם מנין החולים המונשמים עלה בארבעה נוספים
https://www.bhol.co.il/news/1103994

כבר החל ממחר תותר באופן רשמי פתיחת מסעדות, בתי אוכל, בריכות ואטרקציות, זאת בהתאם לשמירת מרחק בין אדם לאדם והגבלות נוספות עליהן הכריזה הממשלה בעצת משרד הבריאות | לצד זאת, מספר הנוסעים ברכב פרטי הוגבל לשני נוסעים מלבד הנהג
https://www.bhol.co.il/news/1103998דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-27/5/2020 01:48 לינק ישיר 


בהלה וטעויות מדעיות: למה אף אחד לא יודע להסביר את דעיכת המגפה בישראל

בניגוד לתחזיות, מספר חולי הקורונה דעך עם הסרת הסגר אף אחד אינו יודע לומר אם הקורונה נעלמה (כמו הסארס) או שהיא צפויה לחזור מדי חורף (כמו השפעת) לפי המומחים, "הקורונה לא מאיימת על קיומנו, והדרך הכי נכונה להתמודד עמה היא הרבה בדיקות, ומתינות"מירב ארלוזורוב

25.05.2020

   

מספר חולי הקורונה החדשים המזוהים בישראל בשבוע האחרון נע בין 10 ל–20 ביום. זאת על אף שחלף כבר חודש מאז החלו ההקלות בסגר, ובשבועיים האחרונים מרבית סממני הסגר נמחקו כמעט כליל — כולל התקהלויות של אלפי בני אדם בחופי הים, בהופעות, בתורים בחנויות, והפטור מחבישת מסיכות בשל השרב הכבד.
כל מה שכדאי לדעת - הצטרפו לערוץ הטלגרם של TheMarker (להורדה - באנדרואיד, באייפון)

ביום שבו נפתח משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, על רקע החשד העכור שנתניהו ניצל את משבר הקורונה באופן ציני כדי לצור אווירת בהלה ולקדם את הקמתה של ממשלת חירום מופרכת בגודלה — חייבים להודות שלא רק הפוליטיקאים יוצאים ממשבר הקורונה בגובה נמוך. גם המדענים יוצאים מהמשבר הזה ממש לא טוב. לראיה, לא היה אף מודל של מגפת הקורונה שחזה שעם הסרת הסגר מספר החולים היומיים ידעך.

הרשמה מהירה לניוזלטר

הירשמו עכשיו להמלצות הקריאה של TheMarker

הרשמה בקליק
מודלים שונים הזהירו מפני העלייה הצפויה במספר החולים, והיו ויכוחי ענק בין משרדי הבריאות והאוצר אם רף של מאה חולים חדשים ביום או שמא 300 חולים חדשים ביום יהיה הסמן שבעקבותיו נצטרך לסגור מחדש את המשק. רק שעם 10 חולים חדשים ביום, לא הנתון הזה ולא הנתון האחר רלוונטיים.

איך זה שכל המודלים שנבנו לחיזוי המגפה טעו? השאלה הזו מפלגת את העולם המדעי בישראל, ומעוררת איבה בין הפיזיקים והמתמטיקאים לבין האפדימיולוגים סביב השאלה מדוע הראשונים הובילו את ניהול המגפה בישראל, ולא האחרונים.
מאז פורסם בתחילת מארס תרחיש האימה של מכון גרטנר, מכון המחקר העיקרי של משרד הבריאות, שחזה בין 8,600 ל–21,600 מתים כתוצאה מהתפרצות הקורונה בישראל, המודלים של הפיזיקאים שלטו בחיינו. ישראל הוצפה במודלים שניסו לחזות אם מספר החולים הקשים יעבור את סף הקיבולת של מערכת הבריאות שלנו — להלן, השטחת העקומה. המודלים הללו נבנו כולם בידי פיזיקאים או מתמטיקאים, שהם כולם מומחים בתנועת חלקיקים ובטורים מתמטיים סבוכים. רק שאף אחד מהם אינו מומחה בנגיפים, וגם לא בבריאות הציבור.

המודלים כולם הניחו הנחות מתמטיות שונות לגבי שיעורי ההדבקה של הנגיף שהתבררו כשגויות. באורח מעצבן במיוחד, התברר כי נגיף הקורונה הוא יחידה ביולוגית, ולא חלקיק, וכי הוא מסרב להיכנע לכללי המתמטיקה. הממזר הקטלני הזה לא למד 5 יח"ל מתמטיקה, ולחרדתם של כל המודלים עלה החשד שהוא נוטה לשנות התנהגות. למה? אולי בגלל שינויי טמפרטורה, אולי בגלל הבדלים במגוון גנטי, אולי בגלל עמידות. העובדה היא שכל המודלים חזו כי מספר החולים יגדל עם הסרת הסגר — וההפך המוחלט הוא שקרה.
הסתמכות יתר על מודלים של פיזיקאים
זה היה, כמובן, האות לאפידמיולוגים — המומחים לבריאות הציבור ולמגפות, שכל מהלך ניהול משבר הקורונה פסח עליהם — לפתוח את הפה. "לקחו מודלים של פיזיקאים, עם הנחות לא נכונות, ובגללם זרעו בהלה" אומר פרופ' חגי לוין, יו"ר איגוד רופאי בריאות הציבור בישראל ואחד המבקרים הקולניים של אסטרטגית ניהול משבר הקורונה של משרד הבריאות. "המודלים הסתכלו על ספינת התענוגות או על איטליה, ושכחו שישראל שונה משני המקרים הללו באינסוף פרמטרים. אפשר וצריך להעזר במודלים, אבל צריך לזכור שהמודל הוא רק כלי אחד מתוך רבים, וכלי שהוא חשוב פחות מניטור של נתוני התחלואה בזמן אמת".

לוין מדבר מתוך תסכול. הוא צפה איך משרד הבריאות — המנכ"ל משה בר סימן טוב, והסמנכ"לית, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד, פרופ' סיגל סדצקי — מנהלים את המשבר מבלי להוועץ עם אנשי מקצוע שמתמחים בתנועה של נגיפים. סדצקי היא אפדימיולוגית, אבל היא פחות או יותר האפידמיולוגית היחידה שהיתה מעורבת בקבלת החלטות בניהול המשבר. כמעט כל המומחים האחרים בישראל שמתמחים בבריאות הציבור ובאפידמיולוגיה מודרו מתהליך קבלת ההחלטות.
באורח אבסורדי, זה כולל גם את האגפים הרלוונטיים בתוך משרד הבריאות. כך, המרכז לבקרת מחלות הוצא לחל"ת, ורק 15% מעובדיו המשיכו לעבוד בשיאה של המגפה הגדולה בישראל אי פעם. גם האגף לשעת חירום של משרד הבריאות, שפועל תחת ממלא מקום, כלל לא הופעל.
המידור המקצועי הזה הביא להסתמכות יתר על מודלים של פיזיקאים, ולקבלת החלטות שייתכן כי היתה היסטרית ומוגזמת — אף שבזמן אמת היה ידוע שהתקפות של המודלים היא מוגבלת. "בוודאי שההנחה שלנו בנוגע לתנועת חלקיקים מתמטית היא בעייתית" מודה ד"ר מיכאל אסף ממכון רקח באוניברסיטה העברית, שבנה את אחד המודלים של המגפה "לא רק לנגיפים אנחנו מתייחסים כמו חלקיק מתמטי בעל התנהגות קבועה, גם לגבי בני האדם יש לנו הנחה כזו במודל. לכן בהכרח המודלים מציגים רק את התרחיש הגרוע ביותר, וכך צריך להתייחס אליהם".
אותה הבעיה היתה בתרחיש הייחוס ההיסטורי של גרטנר, שזרע בהלה והוביל להחלטה על הסגר הכללי. לדברי לוין, "התרחיש של גרטנר מניח שישראל מותקפת בארבע חזיתות בו זמנית, בהפתעה, ושאין צבא שמגן עליה. זה תרחיש בלתי סביר, כי הרי ברור שכשמגיעה מגפה אנחנו מתגוננים מפניה, גם באמצעות מערכת הבריאות וגם באמצעות שינוי ההתנהגות של הציבור". מכון גרטנר ניסה נואשות להסביר את הנקודה הזו, אבל אף מקבל החלטות לא טרח להקשיב.
בדיעבד, האפידמיולוגים טוענים שהמודלים של המגפות היו צריכים להיות כלי עזר בלבד, והכלי העיקרי למאבק צריך היה להיות זה של בדיקות אינסופיות, איתור נשאים ובידוד. "אפידמיולגיה זה מדע של עובדות, ולא של מודלים", אומר לוין "צריך לבדוק כל הזמן התפרצויות על בסיס גיאוגרפי, אם יש עדויות להדבקה ממשטחים, אם התקהלות על חוף הים מסוכנת כמו חדר כושר. זה עולם שלם של פרטים, שמתווספים ומשתנים כל העת, ורק על בסיס הפרטים הללו צריך לקבל החלטות".
לדברי מומחי בריאות ציבור, אם ישראל היתה חוקרת באופן שיטתי את כל החולים ועורכת בדיקות מקיפות, היא היתה מבחינה כבר לפני הטלת הסגר ב–19 במארס כי נתוני התחלואה מחוץ למוקדים החרדיים מתחילים להתמתן, וכי שבוע לפני הטלת העוצר של ערב הפסח, כבר היתה ירידה כוללת בתחלואה. אם היא היתה ממשיכה לחקור גם כעת, היא היתה מבחינה כי קצב הפחתת הריחוק החברתי שלנו היום הוא המהיר מסוגו בעולם, ומאוד ייתכן שהוא נמהר ומסוכן.
כך, הם לא יודעים לומר האם המגפה נסוגה זמנית בגלל הקיץ, או שהיא נסוגה בכלל. להזכיר, נגיף הסארס ממשפחת הקורונה, שתקף לפני כמעט 20 שנה, נעלם לאחר שמונה חודשים, עם הקיץ, ולא חזר מאז. לעומת זאת, נגיף השפעת, שמלווה אותנו כבר מאות שנים, נעלם בקיץ רק כדי לחזור שוב בחורף — ואיש אינו יודע להסביר מדוע ולמה השפעת היא מחזורית.
קול האפידמיולוגים עדיין לא נשמע
העובדה שעד היום לא יודעים להסביר את התנהגות נגיף השפעת אינה מעודדת מבחינת ההתמודדות עם הקורונה. המדענים, מתברר, יודעים הרבה פחות מכפי שהציבור חושב. זה קורא לצניעות ולמתינות, שהאפידמיולוגים הם הראשונים להודות בצורך בהן. "אנחנו לא יודעים מה האמצעי הטוב ביותר להתמודד עם המגפה, ויש סימנים שדי בריחוק חברתי מינימלי כדי להתמודד עמה" אומר לוין. "זה לא ארוע שואתי. ככל הנראה, מדיניות מתונה, שמבוססת על ניטור מתמיד של נתוני התחלואה, היא צורת ההתמודדות הטובה ביותר".
קולם הממתן של האפידמיולוגיים לא נשמע כלל במהלך ניהול משבר הקורונה. הוא אינו נשמע גם כעת — המל"ל מקימה צוות לזיהוי, חיקור ובידוד נדבקים בראשותם של צה"ל, השב"כ והמשטרה. זאת, כהכנה לקראת גל תחלואה שני אפשרי. האפידמיולוגים ואנשי בריאות הציבור שוב נפקדים מהצוות הזה. כנראה שלא למדנו דבר.
ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "המרכז הלאומי למניעת מחלות לקח חלק משמעותי בבלימת נגיף הקורונה. המרכז ביצע ניטור על התחלואה בקורונה במתכונת הניטור שנעשה בכל עונת חורף על התחלואה בשפעת. האגף לשעת חירום במשרד הבריאות הוא למעשה חדר המצב הקבוע של המשרד. ייעוד האגף לשעת חירום להכין את מערכת הבריאות במדינת ישראל למתן מענה לאירועי חירום בשגרה ובמלחמה. פעילות האגף מבוצעת על פי מדיניות הנקבעת על ידי הרשות העליונה לאשפוז.

דה מרקר:


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-27/5/2020 02:08 לינק ישיר 

חכמים גדולים אחר מעשה. הייתה התפרצות של מחלה חדשה  אף אחד לא יודע איך מתמודדים איתה  ראו מה קורה במדינות אחרות וחששו בצדק שזה יגיע לכאן  מה היו אמורים לעשות ? לזלזל? לנחש מה יקרה בעוד חודשיים ?  וחוץ מזה שהסיפור לא נגמר היום הייתה עליה  לא קטנה בכלל דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-27/5/2020 18:30 לינק ישיר 

ומי יודע מה יהיה בחורף הבא.נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-27/5/2020 23:26 לינק ישיר 

מנין החולים הפעילים ממשיך לרדת, בעקבות נתוני ההחלמה שעולים על נתוני המאובחנים החדשים שעומדים בממוצע על 20 ליום, בשלושת הימים האחרונים התגלו בתל אביב 11 חולים חדשים, לעומת ששה בבני ברק 
https://www.bhol.co.il/news/1104312דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-28/5/2020 00:03 לינק ישיר 

שלושה תלמידים ושני מורים מ'הגימנסיה' בי-ם התגלו כחולי קורונה. המוסד כולו ייסגר.

'ערוץ 13': 2 תלמידים מביה"ס בצופית חלו בקורונה - 57 ילדים נכנסו לבידוד.

עד כה, 21 תלמידים ו-11 עובדי הוראה נדבקו בקורונה. 418 תלמידים ומורים נמצאים בבידוד, שמונה גני ילדים ושני בתי ספר - נסגרו.

'כאן': עלייה במספר חולי הקורונה בקרב העובדים הזרים בת"א: ביממה האחרונה התגלו כ-10 מקרי תחלואה של עובדים זרים.

234 חולי קורונה בצה"ל, 250 חיילים בבידוד

בשלוש הימים האחרונים נוספו: 21 נדבקים בירושלים, 11 בתל אביב, 6 בבני ברק, 5 בנס ציונה, 4 נתניה, 3 בבית שמש

הקורונה בארה"ב: 770 בני אדם מתו ביממה האחרונה.


דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-28/5/2020 17:47 לינק ישיר 

'שבוע'ס' בצל ה'קורונה': כך עולם הישיבות יתנהל בשבועות
https://www.kikar.co.il/361786.html

כך יחגגו שבועות בחצרות
https://www.bhol.co.il/news/1104534דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-28/5/2020 18:00 לינק ישיר 

עושה רושם,
שבני ברק חוזרת לעצמה...
1
2
3


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-30/5/2020 21:12 לינק ישיר 


במהלך השבת חל זינוק במספר הנדבקים החדשים, 137 חולים חדשים אובחנו, 103 מהם הם מורים ותלמידים בגימנסיה העברית בירושלים. לאור הנתונים החריגים, דרש משרד החינוך את סגירת כלל בתי הספר, כך דווח ב'כאן', אולם מתברר כי נתניהו ורוב השרים החליטו שהטיפול יהיה נקודתי באזורים שבהם ישנה עלייה בתחלואה וכלל בתי הספר ימשיכו את הלימודים. 
https://www.bhol.co.il/news/1104695דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > וירוס הקורונה - עידכונים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 ... 55 56 57 ... 67 68 69 לדף הבא סך הכל 69 דפים.