בית פורומים בחדרי חרדים

פרשה חדשה - ראש ישיבה מהמרכז נמלט לאחר שנחשד במע''מ

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-6/6/2016 14:17 לינק ישיר 

פרפר123 כתב:
אופטימיסת כתב:

האם יש קשר לויסנשטרן מאשכול זהר' ישראל מאיר ויסנשטרן היה עד עכשיו המק"ק של הגדולה, ועכשיו הוא מונה למשגיח של הקטנה.
הוא אכן אח של זה מהקישור שהבאת.


נשלח מהאנדרואיד שליהכל נשאר במשפחהדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/6/2016 16:49 לינק ישיר 

בארגון "לא תשתוק" טוענים שהם מכירים את הסיפור ולא מדובר בהשמצה, וכך הם כותבים בפייסבוק שלהם :
רובכם ודאי כבר שמעתם על אותו ראש ישיבה ממודיעין עילית , אשר התעורר כלפיו חשד שניצל את מעמדו וסמכותו על מנת לפגוע בתלמידיו .
ראש הישיבה נמצא כעת בחו " ל ולא נראה שהוא מתכוון לחזור .
בתקופה האחרונה , אנו מלווים את אחד הנפגעים . בחור יקר שנגרם לו נזק בל יתואר על לא עוול בכפו . לדבריו , הפגיעה נמשכה זמן רב . לא יום , לא יומיים , לא חודש ולא חודשיים . ראש הישיבה הביע עניין לטפל בבחור בענייני צניעות ואז ביצע בו מעשים נוראים ואיומים .
במשך כל התקופה האיומה , ראש הישיבה היה מעתיר מתנות וכספים על אותו בחור כדי לשמר את התלות שלו בו , וכדי להעצים אותה .
כאשר הבחור סירב להמשיך את " שיעורי הצניעות ," החל ראש הישיבה להתנכל לו ולדבר רעות אודותיו , כיום גורמים מטעמו מפיצים שמועות זדוניות על הבחור ועל המשפחה .
כמובן , ללא שאיש יודע מה היה שם באמת .
כמובן , ללא שאיש ניסה לעשות בירור מינימלי מול כמה מהרבנים בעיר או מול גורמי טיפול ורווחה . כמה קל להאמין לראש ישיבה בעל שם ולא לתלמיד . כמה קל להשמיץ . כמה קל להוסיף פגיעה על פגיעה .
חכמים , היזהרו בדבריכם.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/6/2016 16:53 לינק ישיר 

מה הטעם לכתוב ברשת?
היה משהו? שיגיש תלונה! 
הוא בוחר לא להגיש תלונה? שישתוק!דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/6/2016 17:53 לינק ישיר 

רבה של מודיעין עלית מנהל חקירה : ראש הישיבה תקף תלמידים ?
ראש ישיבה במודיעין עלית , שיצא לניו יורק , עומד במוקד חקירה שמנהל רב העיר , בחשד כי ביצע מעשים חמורים בתלמידים מהישיבה • התפנית בחקירה : עוד ועוד הורים החלו לפתע לקבל תלונות מצד ילדיהם • הגר " מ קסלר התייעץ עם הגראי " ל שטיינמן על הפרשה • בישיבה נערכים שראש הישיבה לא ישוב : מגעים עם ראשי ישיבות כדי שירכשו את הישיבה
יוסף גרינבוים וחיים טוויל 8
כ " ט אייר התשע " ו / 06.06.2016
צילום : Mendy Hechtman/Flash90
חרדים 10 - הדף הרשמי
אהוב את הדף K11 סימוני ' אהבתי '
אחרי פרשת המשגיח התוקף : ראש ישיבה במודיעין עלית , שהמריא ביום ראשון שעבר לחו " ל , עומד במוקד חקירה שמנהל רבה הראשי של העיר , הגאון רבי מאיר קסלר , בחשד כי ביצע מעשים חמורים בתלמידים מהישיבה .
ממידע שהגיע לחרדים 10 עולה , כי עם קבלת התלונה הראשונה על ראש הישיבה , התייחס אליה הגר " מ קסלר כאלה השמצה , מאחר שבעדות התלמיד התגלו סדקים .
אולם , לאחר שעוד ועוד הורים החלו לפתע לקבל תלונות מצד ילדיהם הלומדים בישיבה , חלה תפנית בפרשה .
נודע , כי הגר " מ קסלר אף יצא להתייעץ עם הגראי " ל שטיינמן אודות הפרשה , שמטלטלת בימים האחרונים את הורי התלמידים הלומדים בישיבה , כמו גם את תושבי העיר החרדית .
הגר " מ קסלר ידוע כמי שחותר אל האמת בפרשות של התעללות או ביצוע מעשים חמורים , ופועל למיגור התופעה .
יודגש , כי עם תום הבירור , במידה ויוברר כי העדויות של תלמידי הישיבה נכונות , תוגש תלונה במשטרה . זאת במידה ובחורי הישיבה יסכימו להתלונן , שכן עד כה אין בחור מהמתלוננים שהביע נכונות להגיש תלונה .
הפרשה החלה להתגלגל לאחר שתלמיד שלמד בעבר בישיבה וסולק ממנה , החל להשמיע בפני קרובי משפחתו ואנשי צוות הישיבה תלונות על כך שראש הישיבה ביצע בו מעשים , מהם עולה חשד לעבירה פלילית . הבחור טען עוד , כי גם חבר נוסף , שסולק מהישיבה , סבל ממעשיו של ראש הישיבה .
אלא שדבריו התקבלו בספקנות , גם בקרב בני משפחתו , כמו גם בצוות הישיבה , משום שהתגלו בהם סדקים .
אולם , כאמור , טענותיו פתחו תיבת פנדורה , שגרמה לראש הישיבה לצאת בבהילות לחו " ל .
בישיבה כבר נערכו בימים האחרונים מול המציאות החדשה : ראש הישיבה השוהה כעת בניו יורק , אינו מתכוון לשוב חזרה אל הישיבה שהקים בעשר אצבעותיו .
גם אביו , שכיהן כראש הישיבה הגדולה , שהוקמה לפני כשנה , כבר אינו מגיע אל מתחם הישיבה , הכוללת ישיבה קטנה וגדולה .
לפי שעה מונה הגיס , הרב דוד דרבקין , כראש ישיבה זמני בישיבה הקטנה והגדולה , במקומם . יחד עם זאת , מתנהלים כבר מגעים עם ראשי ישיבות שונים כדי שאלה ירכשו את הישיבה . בבעלות הישיבה , הנחשבת מהטובות בעיר , יש מבנים שחלקם הוקמו מהלוואות ולפי שעה לא ברור מה יהיה איתם (חרדים 10)


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-17/6/2016 17:38 לינק ישיר 

מקורבי ראש הישיבה שנמלט לחו " ל : " דורשים ששלושה דיינים יחקרו "
אנשי צוות הישיבה ממודיעין עילית , שהעומד בראשה ברח לחו " ל לאחר שנחשד בביצוע מעשים חמורים , טוענים בשיחה עם חרדים :10 " אם הוא אשם – נקבל את זה . אבל לא יכול להיות שנותנים עונש כזה חמור לבן אדם בלי להסביר למה " • ומדוע ראש הישיבה לא חוזר מחו " ל ? " קשה לו להתמודד עם המשבר ועם הבושה , אבל הוא לא מתכונן להישאר שם "
יוסף גרינבוים 5
י ' סיון התשע " ו / 16.06.2016

מקורביו של ראש הישיבה ממודיעין עילית , שנמלט לפני יותר משבועיים לניו יורק לאחר שנפוצו שמועות כי הוא חשוד בביצוע מעשים חמורים בתלמידים מהישיבה , יוצאים להגנה על שמו ודורשים כי תיפתח חקירה על ידי שלושה דיינים לפחות .
הפרשה , שמטלטלת את צוותי הישיבה הקטנה והגדולה , כמו גם את הורי התלמידים ותושבי העיר , החלה להתגלגל לאחר שתלמיד שלמד בעבר בישיבה וסולק ממנה , החל להשמיע בפני קרובי משפחתו ואנשי צוות הישיבה תלונות על כך שראש הישיבה ביצע בו מעשים , מהם עולה חשד לעבירה פלילית .
הבחור טען עוד , כי גם חבר נוסף , שסולק מהישיבה , סבל ממעשיו של ראש הישיבה .
דבריו של התלמיד התקבלו בספקנות מצד צוות הישיבה , משום שהתגלו בהם סדקים .
אולם , לאחר שעוד ועוד הורים החלו לפתע לקבל תלונות מצד ילדיהם הלומדים בישיבה , חלה תפנית בפרשה .
הגר " מ קסלר , הידוע כמי שחותר אל האמת בפרשות של התעללות או ביצוע מעשים חמורים , ופועל למיגור התופעה – פתח בחקירה , והורה לראש הישיבה שלא יחזור לעיר עד שהטענות יתבררו .
בעקבות זאת יצא ראש הישיבה בבהילות לחו "ל ומאז לא שב .
אנשי צוות מהישיבה , ששוחחו עם חרדים ,10 טוענים כי ניסיונותיהם להבין על מה מתבססים החשדות כנגד ראש הישיבה נענו בחומה של שתיקה . גורמים מקורבים לפרשה אומרים כי יתכן שם אינם מקבלים אינפורמציה , משום שיש תוכנית לפנות אל המשטרה ואין לשבש הליכי חקירה .
אחד מאנשי הצוות : " זה עניין שלנו , אנחנו אנשי צוות בישיבה , אנחנו כמו משפחה , ויש לנו פה גם עניין כלכלי . נתנו כאן עונש חמור מאוד לבן אדם ."
• מה אתם , בעצם , דורשים ?
" אנחנו דורשים שאת הפרשה יחקרו שלושה דיינים רציניים , לא משנה מי , ושאלו יוציאו פסק דין . אם הוא אשם – נקבל את זה . אבל לא ייתכן שראש ישיבה מורחק ככה מהעיר ."
על הטענה כי הבדיקה אורכת זמן , מבקש איש הצוות להזכיר כי כבר חלפו שלושה שבועות מאז התפוצצות הפרשה .
איש הצוות טוען כי עד כה איש מן הר " מים בישיבה לא הוזמן להשמיע את חוות דעתו בהקשר לראש הישיבה . גם בחורים לא הוזמנו , לטענתו , מלבד העדות הראשונה , שבה כאמור התגלו סדקים משמעותיים .
לדברי איש הצוות , " אם יהיו חמישה , או אפילו שלושה דיינים , נוכל לדעת בבטחה כי הסבירות ששלושתם מונעים ממקום אישי נמוכה מאוד ," הוא אומר .
• מדוע ראש הישיבה לא חוזר מחו " ל ?
" ראש הישיבה היה אמור לחזור לחג השבועות , ואפילו הרב קסלר אישר לו לחזור רק לחג – לישיבה גדולה , אך מפאת לוח זמנים הדבר לא התאפשר . לדעתי , קשה לו להתמודד עם המשבר ועם הבושה , והוא כמובן חושש גם מהרב .
" בימים אלו אנו עובדים על תמיכה רבנית שתאפשר לו לחזור . ברגע שתהיה הוא יחזור . הוא לא מתכונן להישאר שם כמובן ."
חרדים 10 פנה אל עוזרו של הרב קסלר כדי ללמוד באיזה שלב נמצאת החקירה שמנהל הרב , אך זה סירב להגיב .
גורמים המעורבים בפרשה מגיבים ואומרים לחרדים ,10 כי הגר"מ קסלר דיבר עם ראש הישיבה לפני שנמלט לחו " ל ואין על מה לדבר איתו כעת מחדש . " את ההתלבטויות בנושא עושה הרב קסלר מול גדולי ישראל ובראשם הגראי " ל שטיינמן.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-20/6/2016 23:51 לינק ישיר 

" (חמדת משה :" אלו ראשי הישיבות שיחליפו את ראש הישיבה
לאחר הטלטלה בישיבת " חמדת משה " במודיעין עילית , עם עזיבת ראש הישיבה , הכריע הגרמ " ה הירש כי שני ראשי ישיבות ימונו לישיבה , שתהיה תחת החסות של ישיבת " בית שמואל " ( חרדים )
ישראל כהן
|
י " ד בסיון תשעו 08:24 20.06.16

הטלטלה בעקבות יציאתו לחו " ל של ראש הישיבה במודיעין עילית , זאת בשל גל של שמועות אודותיו , נמשכת .
בימים האחרונים , לאחר דיונים קדחתניים אצל גדולי ישראל , הוחלט כי הנהלת ישיבת ' בית שמואל ' בירושלים , בראשות הגאון רבי יצחק ארנפלד , תיקח תחת חסותה את ניהול ישיבת ' חמדת משה ' הגדולה שכאמור ראש הישיבה שלה עזב לחו " ל וטרם חזר .
בהוראת חבר מועצת גדולי התורה , ראש ישיבת סלבודקא הגאון רבי משה הלל הירש , כראש ישיבה יכהן חתנו של ראש ישיבת בית שמואל , הרב הגאון רבי נחום בר חיים , המשמש כיום , כראש כולל בישיבת בית שמואל ומשיב בישיבת חברון .
בנוסף ישמש כראש ישיבה גם הגאון רבי אברהם לוינסון כשהשניים ימסרו שיעורים כלליים בפני התלמידים .
הרשם של ישיבת בית שמואל , הרב אורי זלזניק , ישמש כרשם גם בחמדת משה .
יצויין כי טרם נמצא פתרון לישיבת ' חמדת משה ' הקטנה שבעצם סביבה נוצר המשבר הראשוני וכעת הסוגיה נמצאת בדיונים אצל גדולי ישראל.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-30/12/2016 14:25 לינק ישיר 

הרב בנימין זאב פפנהיים נחת הבוקר בארץ.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-30/12/2016 15:04 לינק ישיר כנראה שהכל סיפורי בדים, בחסות מאיר קסלר.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-13/1/2017 10:55 לינק ישיר 

מעמיק2 כתב:

"הוא חשש מתלונה של תלמיד": ראש ישיבה במרכז הארץ עזב לחו"ל

פרסום ראשון ב'בחדרי': ראש ישיבה בעיר חרדית גדולה במרכז הארץ, המריא במפתיע לארה"ב, ובישיבה טוענים כי הרב חשש מתלונה של תלמיד שנפגע • איש צוות ל'בחדרי': "שמעתי על כך במסדרונות הישיבה, אבל לא בטוח שהדברים מבוססים"
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-13/1/2017 13:06 לינק ישיר 

הוארך מעצרו של ראש הישיבה החשוד בתקיפת תלמיד

ראש הישיבה שנעצר מיד עם שובו לארץ לאחר שנמלט - הובא בפני בית המשפט שהאריך את מעצרו. כל הפרטים

אלי שלזינגר11:31 13/01/2017 3 מעצר, צילום ארכיון: פלאש90וּבִעַרְתָּ הָרָע מִקִּרְבֶּךָ: בית משפט השלום בירושלים היום (שישי) האריך עד ליום שני את מעצרו של ראש הישיבה כבן 45 החשוד בתקיפת תלמיד.כפי שדווח בהרחבה ב'בחדרי חרדים', במשטרת ישראל התקבל דיווח על חשד לביצוע מעשים חמורים בקטין על ידי חשוד כבן 45 המשמש כרב ומתגורר באזור גזרת בנימין. הדיווח התקבל לפני כחצי שנה, על ביצוע מעשים מגונים שאירעו בשנת 2014.בעת קבלת הדיווח, עוד בטרם נפתחה חקירה, בחשד פורסם ב'בחדרי חרדים' וראש הישיבה עלה על טיסה לארצות הברית. לפני כשבועיים - לאחר שהתברר למשטרה כי החשוד שב חזרה, הוא נעצר אתמול לחקירה.בחקירתו הכחיש את המיוחס לו והיום הוארך מעצרו בבית משפט השלום בירושלים עד ליום שני הבא.

כמו כן, במעמד הדיון ולבקשת סנגורו של החשוד, הורתה השופטת לאסור פרסום פרטים מזהים אודותיו.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-15/1/2017 08:11 לינק ישיר תוקן על ידי ברנהארד ב- 15/01/2017 08:20:55
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-19/1/2017 21:03 לינק ישיר 

האם הוא שוחרר?דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-14/2/2017 20:46 לינק ישיר 
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-14/2/2017 22:54 לינק ישיר 

והתובע הראשי בפרשה הזו הוא בן של...
עכשיו מובן פשר הקו ה"אוהד" לאורך כל הכתבות...
כמה אוביקטיבי...דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-18/7/2019 19:01 לינק ישיר 
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > פרשה חדשה - ראש ישיבה מהמרכז נמלט לאחר שנחשד במע''מ
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 ... 6 7 8 לדף הבא סך הכל 8 דפים.