בית פורומים עצור כאן חושבים

מצעד 'אחרית הגייז' בעיר הקודש

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-5/1/2012 12:51 לינק ישיר 

טקס גרוטסקי ומבחיל. ראו בתגובות ביטיוב הלעג על הקול חתן וקול כלה, מי הכלה ? 

ואינני הומופוב כלל, אבל ההתעקשות הזו על טקס דתי ב"נישואי" הומואים, נראה לי מגוחך וטיפשי. 
כפי שמגיב כותב, שכנראה כשהם אוכלים חזיר ביום כיפור הן אומרים ברכה בכוונה.... לזכר המסורת כמובן.

וכפי שבעל העיר הטקס הזה הוא נזם זהב באף חזיר. אני יכול להבין הומואים חילונים שאין להם קשר לדת ומה להם ולנישואים דתיים, מקסימום שילכו להרשם אצל עו"ד כנשואין ויעשו חגיגה לחברים.

תוקן על ידי מרכא_טפחא ב- 05/01/2012 12:54:28

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-5/1/2012 12:51 לינק ישיר 

אמשלום
ובכל זאת, אם אדם רוצה להמציא טקסים, שיבושם לו.
אם אשה רוצה לקרוא בתורה, אנו מכירים את הנושא ההלכתי לא מהיום.

אולם, לדבר על נישואים דתיים, בדבר שהתורה אסרתו, זה כבר ענין אחר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/1/2012 13:10 לינק ישיר 

[בע"ב (ומרכא),

כל שאמרתם כאן לא רק שאינו סותר את דבריי, אלא אף מחזק אותם - 
השיקול בקביעה כי טקס כלשהו הוא "גרוטסקי" או "מרגש", "פארסה" או "נוגע ללב", אינו שיקול הלכתי.
מי שנגעל מהמחשבה על זוגיות בין גברים, סביר שיראה בטקס כזה אירוע דוחה ומעורר שאט נפש. לרגשותיו אין שמץ של קשר להלכה. 
(בניגוד לאמירה "אלה לא נישואין תקפים מבחינה יהודית", למשל, שהיא אכן אמירה הלכתית - במובן זה שהיא משתמשת במישוג הלכתי, ולאו דווקא במובן זה שהיא "ה"הלכה במקרה ספציפי זה - ואינה תלויית רגשות וטעם אישי).

בע"ב, בנוסף - לדעתי אתה מערבב בין "דתיים" ובין "הלכתיים". לך הפריע ששני בני הזוג גברים, אבל אני בטוחה שיש רבים (חלקם גם בפורום הזה) שהעובדה שהקהל בבית הכנסת היה מעורב נשים וגברים נראתה להם משהו על הגבול בין "איכס" ל"זה לא יהדות!". איני מכירה את הזוג הנדון, אבל איני חושבת שהם ייחסו תוקף הלכתי כלשהו לטקס ביניהם. תוקף דתי, לעומת זאת, אני בטוחה שחשו והעובדה שהם קידשו זה את זה (לא ראיתי בסרטון, אבל אני מניחה שכך היה שם) מחייבת אותם מבחינה דתית ורגשית, לא פחות ואולי יותר מחתימת פקיד משרד הפנים במדינתם.]

תוקן על ידי אמשלום ב- 05/01/2012 13:15:21

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/1/2012 14:57 לינק ישיר 

להבדיל אלפי הבדלות -לאחרונה צפיתי בטקס בר מצווה לכלב.

://www.youtube.com/watch?v=ybit1hFm5bI

התברר לי שיש תעשיה שלמה של בר מצווה לכלבים.

עכשו באמריקה כמו באמריקה -כמו שיש תעשית חתונות,תעשית ימי הולדת ועוד ועוד כך יש תעשיה שלמה של ערכות בר מצווה לכלב,ואנשי מקצוע שמנהלים את הטקס שעולה בערך כמו חתונה.

המסקנה שלי היא שאנחנו הישראלים,וביחוד החרדים לא חונכנו על תרבות שבה כל דבר הוא סיבה למסיבה-לדעתי זוהי תמצית האמריקאיות .
כך יש גם לראות,עם כל אלפי ההבדלים,את הצורך לחגיגות גם אצל הומוסקסואלים בטקס הנישואין.

ולשאלה מדוע טקס דתי דווקא?

את זה אתם יכולים לשאול על כל טקס תפילה בשבת שנעשה עם כלי נגינה או על העובדה שמתפללים באים בכלי רכב לבית כנסת בשבתות .

והתשובה היא ברורה:אנשים רואים את היהדות כתרבות ולא כדת מחייבת.
הם נהנים להשתמש בסמלים המוכרים להם כי כך הם חשים קרובים ליהדות,בדרכם שלהם.

אם הדבר מונע נישואי תערובת לדעתי המחיר כדאי.

מכיוון שהם לא מחויבים להלכה צריך רק לבדוק נקודה אחרת:האם טקס בר מצווה לכלב שאדם פרטי עושה בביתו מהווה פגיעה ברגשות של דתיים 

ושוב גם כאן  עולה השאלה של חירות הפרט מול פגיעה ברגשות -השאלה הקלסית של חיה ותן לחיות. שראויה לאשכול נפרד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/1/2012 22:29 לינק ישיר 

צענערענע כתב:

התברר לי שיש תעשיה שלמה של בר מצווה לכלבים.

מעניין (אך על הסרטון דילגתי).

השאלה האם זה נחגג כאשר הכלב נ"י מגיע לי"ג שנות אדם או שנות כלב. אם זה בשנות אדם, אז מדובר בישיש בן 65, ויש חשש שסוכריות הטופי יהרגו אותו. תוך כדי המחקר לתגובה המלומדת, הסתבר לי שאין זה נכון ששנת כלב היא 7 שנות אדם, אך למרבה השמחה יש ממיר אונליין:
מה שמראה שבכל זאת יש דברים מועילים באינטרנט.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/1/2012 22:45 לינק ישיר 

שיבולאיו

אהבתי שהם הכינו את עצמם לשלב שכלבים יגלשו באתר שלהם - יש שם אופציה ל'אם אתה כלב, מה השנים שלך במושגים אנושיים'

בכל מקרה, מה זו השטות הזו? גיגלתי קצת, הכוונה שמחזור החיים שלהם קצר יותר משל האדם? אפשר לומר גם שחצי שעה היא שבעים שנות חיידק?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/1/2012 23:33 לינק ישיר 

thepresent כתב:
אהבתי שהם הכינו את עצמם לשלב שכלבים יגלשו באתר שלהם - יש שם אופציה ל'אם אתה כלב, מה השנים שלך במושגים אנושיים'

If you are a human, your age in dog years is:

If you are a dog, congratulations on your evolutionary maturity! your age in human years is:

בכל מקרה, מה זו השטות הזו? גיגלתי קצת, הכוונה שמחזור החיים שלהם קצר יותר משל האדם? אפשר לומר גם שחצי שעה היא שבעים שנות חיידק?

זה באמת קצת שטותי. לפי הבנתי, שלב ההתפתחות מנסה להתאים בין בגרות מינית, פיזית (נניח, יחס מסת שריר למצב הסופי), והתנהגותית בין כלבים לבני אדם. לאחר מכן, פשוט לוקחים את היחס בין תוחלות החיים:
  לפי זה, אגב, צריך לחגוג למוקי בר מצווה באיזור גיל שנה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/1/2012 11:24 לינק ישיר 

מרכא- חתונה של גבר ואחות גרושתו, גם תהיה גרוטסקית ומבחילה בעיניך? מהי הומופוביה, לדעתך?

דרך אגב- בסרטון שומעים בבירור שהם שרים "קול חתן וקול חתן".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/1/2012 12:18 לינק ישיר 

אמשלום - תוקף דתי, לעומת זאת, אני בטוחה שחשו והעובדה שהם קידשו זה את זה (לא ראיתי בסרטון, אבל אני מניחה שכך היה שם) מחייבת אותם מבחינה דתית

תוכלי בבקשה להסביר מהי הגדרת דת?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/12/2012 09:39 לינק ישיר 

הרב אהרון ליכטנשטיין: חילול שבת יותר גרוע

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4324744,00.html

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/12/2012 09:45 לינק ישיר 

המקור להנ"ל

http://pagesoffaith.wordpress.com/2012/12/02/perspective-on-homosexuals/

הרב חיים נבון:

"הרב ליכטנשטיין בקביעה חשובה מאין כמותה.
מי שציפה שרב יתיר משכב זכור - ודאי יתאכזב; אך מי שפועל בתוך גבולות ההלכה היהודית מבין את המשמעות של הכרזה כזו מפיו של רב גדול (בעיניי - גדול הדור).
משכב זכור הוא חטא, אך הדמוניזציה והשטנה כנגד הומוסקסואלים לא מופיעות במקורותינו הקדומים. כל החרדים מהשפעת תרבות המערב צריכים לדעת שההומופוביה גדושת השנאה היא תופעה מערבית, ולא יהודית-אותנטית. כפי שלמדנו לחיות לצד מחללי שבת ובועלי נידות, אנחנו יכולים לחיות לצד הומוסקסואלים"

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/12/2012 11:59 לינק ישיר 

ואולי איפכא
צריך להתיחס למחללי שבת ולבועלי נידות באותה סלידה כמו להומוסקסואלים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/12/2012 12:06 לינק ישיר 

כדי לרכך את הויכוח הדיון בנושא כדאי להעבירו לחומרת אכילת חזיר מול סוס (האיסור שווה - ונתעלם מקושי שקילת איסור פלוני מול אלמוני- , הסמליות שונה)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/12/2012 12:52 לינק ישיר 

בעלבעמיו כתב:
ואולי איפכא
צריך להתיחס למחללי שבת ולבועלי נידות באותה סלידה כמו להומוסקסואלים.

אתה צודק בהחלט- אבל מחללי שבת הם 80% מהיהודים הומוסקסואלים רק8%

אם זה יהיה להפך, אז גם זה יהיה להפך

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/12/2012 12:05 לינק ישיר 

תגידו על ההומואים מה שתגידו, לפחות הם אינם בועלי נידות

תוקן על ידי השכן ב- 28/12/2012 12:06:21

אוי לשכן
ואוי לשכנו

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי

בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > מצעד 'אחרית הגייז' בעיר הקודש
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 ... 73 74 75 לדף הבא סך הכל 75 דפים.