בית פורומים עצור כאן חושבים

על צפנים ופגאניות (על מגן דוד וסמלים אחרים)

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-3/7/2007 13:54 לינק ישיר 

.

ראשית, אני מודה לך עד מאד על הניתוח שאתה עושה לי, לאופיי ולדרך כתיבתי. בדרך כלל, תראפיסט לוקח הרבה כסף עבור פעולה מעין זו, וממך אני מקבל זאת בחינם, ואני אסיר תודה לך על כך.

דא עקא, חלק ניכר מהתובנות שעולות מהניתוח שלך מעלות בי חשש שמא מהרהורי לבך אתה דובר, או חמור מכך, שאינך מודע לכך שניתן להפנותן כלפיך באופן ישיר (1) .

בכל אופן, למרות שאתה מאשימני בשינון ססמאות, בחזרה על מנטרות ובכשלונות לוגיים, הריני להפנות את תשומת לבך האובייקטיבית והבלתי-משוחדת, לכך שדבריך לוקים בחוסר אוביקטיביות בוטה, ובהעדר מוחלט של בחינה בלתי-משוחדת.

העמדת, כדבריך הנכוחים, שני מבחנים לצורך קביעה האם האותיות המשורטטות בתוך מגן הדוד "ראויות":

א) דמיון לצורת האות המקורית.

ב) כאשר אדם שדובר את השפה שאותיותיה ציורו בצורה, יוכל לקרוא באותיות אלו.

וכאן אני נבוך, משום שלא רק שאינני יודע מהי צורת האות המקורית, אלא שאינני רואה במה האותיות המעוותות והאלכסוניות שהובאו בתוך מגן הדוד, עונות על הדמיון לצורת האות המקורית. גם מאמץ ניכר נדרש כדי לקבוע כי אדם יוכל לקרוא באותיות אלו, אלא אם מראש הוא החליט שהוא יכול, ויהי מה. כידוע, גמישות המחשבה האנושית רבה, ביחוד של אנשים חסרי פניות, אובייקטיביים חסרי מורא ונטולי משוא פנים כלשהו.

כל האותיות שהובאו בראש הדיון, לוקות בכך שקוויהן המאונכים נמצאים בזווית של 45 מעלות - קו הידוע בעברית בתור "אלכסון", או "נטוי" או כל מלה אחרת המתאימה לכך, ותמיהה גדולה תמהים באקדמיה ללשון העברית על נסיון החילוק המרשים שלך בין הקו האלכסוני לבין הקו הנטוי.

נ.ב.
עשה חיפוש קצרצר בגוגל לצורות של פנטגראם, תופתע לגלות שרוב התוצאות תחומות בתוך עיגול. אך גם אם לא היו, אני יכול לדחוס לך בתוכו את אותיות הא-ב בצורה שאינה מעוות יותר מאשר במגן דוד.

ואין לי ספק שכותב מוכשר, אינטילגנטי, בעל מעוף ואובייקטיבי שכמוך, יוכל להבחין בכך.

(1) כפתגם הילדים הידוע: הכל עובר עליך ו*** בידיך

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/7/2007 15:15 לינק ישיר 

בס"ד

"הערה קטנה: הסמל של מגן דוד מופיע, יחד עם צלב הקרס, בשירטוטים הודיים עתיקים שהם בני, כמדומה, אלפי שנים."

שמעתי, אמנם מה לך ראיה מכאן ? ראיה לך מכאן שנעשה בו שימוש בעם ההודי בימי-קדם, אמנם מניין לך ראיה שמשם זה סיפחו זאת ליהדות ?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/7/2007 15:22 לינק ישיר 

בס"ד

"ראשית, אני מודה לך עד מאד על הניתוח שאתה עושה לי, לאופיי ולדרך כתיבתי. בדרך כלל, תראפיסט לוקח הרבה כסף עבור פעולה מעין זו, וממך אני מקבל זאת בחינם, ואני אסיר תודה לך על כך."

אתה נסחף, לא עשית לך ניתוח-אופי, אני חושב שזה מגעיל ושפל.
אתה מוריד את זה לפסים אישיים, יתכן ואם אפגושך אחשוב שאתה אדם נפלא, אמנם זה לא אומר שאני צריך לקבל את שיטת הביקורת שלך קבל עם ועדה, ועל כך אני מתאונן.

"כל האותיות שהובאו בראש הדיון, לוקות בכך שקוויהן המאונכים נמצאים בזווית של 45 מעלות - קו הידוע בעברית בתור "אלכסון", או "נטוי" או כל מלה אחרת המתאימה לכך, ותמיהה גדולה תמהים באקדמיה ללשון העברית על נסיון החילוק המרשים שלך בין הקו האלכסוני לבין הקו הנטוי."

מה שמתמיה הוא שעוד הפעם אתה מעוות דבריי, אתה דיברת על קווים-נטויים, ואני דיברתי על האות בשלמותה כשהיא נטויה, ולכך כיוונתי שאמרתי "באלסכון", שהרי התייחסתי לכלל האות ולא לחלקיה, ואף הבאתי דוגמא והיית אמור להבין זאת.

בנוגע להתפלספות שלך - בוודאי שהיא לא קוהרנטית, צורת האות המקורית היא הצורה הסטנדרטית לכתיבת האות.

בנוגע לקריאה - אם אתה חפץ אתה גם יכול לנסות לכתוב קטע עם אותיות אלו, ולתת אותו לגוף שלישי.

אפילו אם נתעלם משני הקרטיריונים שלי, הבאתי דוגמאות אחד לאחד מדוע דוגמאותייך כושלים.

"ואין לי ספק שכותב מוכשר, אינטילגנטי, בעל מעוף ואובייקטיבי שכמוך, יוכל להבחין בכך."

אם לא היית מוסיף "בעל מעוף ואובייקטיבי שכמוך", אז לא הייתי בטוח שהיית ציני.
אמנם נראה שאתה ציני, ולא הבנתי מדוע אתה מוריד זאת כעת לפסים אישיים ?

ובכל אופן, כשלת כשל לוגי נוסף, אני אמרתי שאחרים לא אוביקטיבים, לא שאני אוביקטיבי.
ומשלתי משל יפה, האם אדם שמן יצחק על אנשים שמנים ?
אמנם פתרתי גם קושיה זו, שהרי אמרתי, שיתכן ואני גמל עם דבשת שלא מודע לדבשתו, אמנם גם לא פוסל שיש אחת כזו על גבו.

"(1) כפתגם הילדים הידוע: הכל עובר עליך ו*** בידיך"

ידידי היקר, אין חדש תחת השמש אמר החכם באדם, שינון מנטרות ותו לא ...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/7/2007 16:42 לינק ישיר 

[מישהו מוכן להסביר לי על מה הויכוח?
ג"ד, אני התרשמתי שאינך מייחס משמעות לכך שהאותיות האשוריות נכנסות למגן דוד (גם לשיטתך, שהן נכנסות בלי בעיה), האם טעיתי? והרי זו טענתו של מי ש"המציא" את העניין כולו, לא? ואם אין בכך משמעות אז בשביל מה כל הדיון כאן? האם זה פורום של מעצבים גרפיים? של יוצרי פונטים?]

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/7/2007 17:34 לינק ישיר 

.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/7/2007 17:36 לינק ישיר 

המ"ם אינה כתובה כראוי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/7/2007 18:25 לינק ישיר 

בס"ד

אמשלום - לא אמרתי שאין משמעות, אמנם לא אמרתי שגם יש, טרם בדקתי את העניין וגיבשתי דעה לגביו.
אני יצאתי כנגד המבחנים הכושלים של מואביד.

מואדיב - לא תצליח לרמות אותנו בכזו קלות.
אמנם טרם אתחיל, ישר כוח על הג', אני חשבתי שלא ניתן לכתובה, ולא חשבתי על הדרך הזו (גם בא' התקשתי בתחילה, אמנם צירתיה כמוך).

הב' לא מכסה את כל הצלע, אמנם, אפילו אם היית מושך אותה מעט יותר, הייתה מגיעה לתוצאה סבירה.
גם ד' וז' לא מגיעות עד הצלע, ואם הם מגיעות אז הגעת לבעיה שדיברתי עליה - שהם שוות בשני הצדדים שלה.
גם ו' לא.

אני מבין שפספסת את כל הנקודה, האות אמורה להצטייר כך שהיא מכסה את כל החלק, ולא חלק ממנו, מה הפואנטה אם כך ?
כן הז', והט'.
י'.
המ' מעט תמוה, אבל בדוחק הייתה מקבלה.
נ' פ' גם כן.
וכן ת'.
(אגב, אם חשבת שאנו טיפשים, גם אם כן אנחנו לא עד כדי כך, הרגל של הת' שלך, בלי קשר לכך שהיא לא מכסה את כל החלק, היא גם לא הולכת בכיון שלו, ואם היית מצייר נכון והיא הייתה הולכת בכיון שלו - מעולם לא ראיתי ת' שהקו שלה נוטה כלפי מעלה).

בקיצור, שוב יצאת מברך.
אמנם לא השגת רבות, המסקנות של הניסוי שלך זהות לשלי, מלבד הג', עליה קיבלת ישר כוח.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/7/2007 18:36 לינק ישיר 

בס"ד

מי שאגב יסתכל בניתוח שלי בעמוד הקודם, על הכנסת הא'-ב' בפנטגרם, יראה שהתוצאות של הניסוי שלי ושלו זהות.
אמנם קיבלת ישר כוח על הג', שאותה לא ידעתי היאך לכתוב.
ואוסיף כעת עוד שלוש ישר כוח - על הש', על ע' ועל הצ'.

אז מסקנות חוזרות.
א' - יש.
ב' - יש בדוחק.
ג' - יש.
ד'  - אין, שני קצוותיה שוות, ולא ניתן לכתוב אותה כך.
ה' - היוד שבתחית הה' תהיה נטויה, אמנם ניחא.
ו' - יש.
ז' - אין, ראה ד' לעיל.
ח' - יש.
ט' - אין.
י' - יש.
כ' - יש.
ל' - יש.
מ' - יש.
נ' - יש.
ס' - יש.
ע' - יש.
פ' - אין.
צ' - יש.
ק' - אם הקו שלה נטויה, אבל ניחא.
ר' - יש.
ש - יש.
ת' - אין.

הייתי וותרן, ועם כל זאת, נותרו לך 5 אותיות שאינך יכול לציירם (ד',ז',ט',פ',ת')

התוצאות אמורות להיות 100 %

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/7/2007 18:40 לינק ישיר 

בס"ד

טוב, עדכונים.
ז',ד'- לא ניתן.
ט' - בדוחק ניתן, מצאתי דרך.
פ' - לא ניתן.
ת' - מצאתי דרך.

עדיין נותרו לך 3 אותיות למצוא היאך לכתובם.

(אגב, בניתוח הראשוני שלי לדברייך, כתבתי אותיות רבות בהם מילאת חצאי-חלקים, אמנם קיימות דרכים אחרות, ועל כן התוצאות לא זהות לניתוחים לאחר מכן).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/7/2007 18:44 לינק ישיר 

בס"ד

טוב, מצאתי גם דרכים לד' ו - ז'.

פ' לא ניתן בשום צורה לכתוב.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/7/2007 18:51 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/7/2007 18:52 לינק ישיר 

הטעויות של מואדיב ניתנות לתיקון קל. הסיבה שהתיו לא  סימטרית היא כי הוא צייר את זה בסמן של PAINT BRUSH וקשה לדייק.(נכון?)

אבל בכלל ראוי לציין שהויכוח כאן משעשע ברמות.

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-3/7/2007 18:56 לינק ישיר 

בס"ד

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/7/2007 19:03 לינק ישיר 

בס"ד

"הטעויות של מואדיב ניתנות לתיקון קל. הסיבה שהתיו לא  סימטרית היא כי הוא צייר את זה בסמן של PAINT BRUSH וקשה לדייק.(נכון?)"

הטעויות של מואדיב הם שהם משתמש בחלקי-חלקים, וזו לא הייתה הכוונה.

ראה איך התיו שלו נראית, אם נכתוב אותה כראוי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/7/2007 19:04 לינק ישיר 

.

במכתש. בין הריפות.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > על צפנים ופגאניות (על מגן דוד וסמלים אחרים)
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 ... 7 8 9 10 לדף הבא סך הכל 10 דפים.