בית פורומים עצור כאן חושבים

אם היינו קמים בבוקר ומגלים שאנחנו לא יהודים?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-4/1/2012 23:30 לינק ישיר 

ייתכן

לא זכיתי לראות במה ענית לשום טענה שלי.

רק אענה לך על נקודה אחת ונתקדם משם. לא התייחסתי בכלל לשאלה אם ההוכחה לטובת הדת מסובכת או פשוטה. שאלתי שאלה אחרת בכלל. והוא אם הנושא הזה בכללו [מהו האמת, מהו הדרך הנכון לחיות, וכו' וכו'] פשוט או מסובך. לא ראיתי שהתייחסת לזה. אם לדעתך שאלות אלו פשוטות לגמרי, אתה צודק. מה אעשה, ואני מסתכל כמה ארונות של ספרים [ולאו דווקא דתיים] נכתבו על השאלות האלו ואני מתרשם שאלו לא שאלות פשוטות.

לגבי קטנים עניתי לך כבר, אין שום טענה על מי שלא התוודע לדעת הנכון. כל אחד נידון לפי מקומו ויכלתו ופשוט. למעשה הטב הוא רק לעשות את מה שאני חושב לנכון, וממילא לא יכול להיות קושיא בכלל למה יש אנשים שלא יודעים את האמת כביכול, כי זה לא משנה בכלל. מה שמשנה הוא רק "רחמנא ליבא בעי". שעושה הטוב לפי מה שהוא יודע. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/1/2012 23:34 לינק ישיר 

אתה רוצה ההוכחה לדת בכמה מילים, הנה:

אלקים התגלה לעיני כל ישראל על הר סיני ונתן להם את התורה לכל הדורות. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/1/2012 02:16 לינק ישיר 

דווקא נשמע אשכול מעניין. 
דא עקא, חברי הפורום בד"כ משתדלים מאוד שלא לענות תשובות הנוגעות לשאלות הליבה, פן חס וחלילה הם יוצרכו לחשוב ברצינות ובאוביקטיביות על השאלה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/1/2012 02:19 לינק ישיר 

שותפיסוד כתב:
ובדקת עד היכן מגיע ה'למעלה בקודש'?
האם סתם יש לי רושם שאתה מתחמק או לא יכול לענות תשובה יסודית - אם טעיתי אני מבקש סליחתך.

למעלה בקודש מתחיל במעמד הר סיני.
מה חסר לך ביסודיות הטיעון הזה ?

בעיות רבות בטיעון. אחת מהן: יש כמה וכמה הודים שקיבלו מרבותיהם וכו' למעלה בקודש עד להארי קרישנא.
דא עקא, תורת הארי קרישנא סותרת את היהדות. יעני, או זו נכונה, או זו, (או אף אחת מהן) אך לא ייתכן כי שתיהן נכונות.

המסקנה המתבקשת: טיעון זה לבדו של רבי קיבל מרבו וכו' לא יכול להוות הוכחה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/1/2012 02:23 לינק ישיר 

יהיאור כתב:

קל ופשוט. מה היה כל כך קשה?
מה העובדות המוכיחות כי הייתה התגלות בהר סיניי?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/1/2012 03:54 לינק ישיר 

eli_s כתב:

קל ופשוט. מה היה כל כך קשה?
מה העובדות המוכיחות כי הייתה התגלות בהר סיניי?

ברגע שאתה שואל מהו ההוכחה אתה כבר מודה שזה לא שאלה פשוטה. פשוט זה היה אם היינו שם או הכרנו מישהו שהיה שם. ברגע שזה לא כך אתה נכנס לסבך גדול איך מוכיחים את זה ואיזה מידה של סבירות צריך לזה וכו'.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 00:51 לינק ישיר 

קשה לי להבין מה אתה רוצה. גם אם זה מסובך, היסודות הם פשוטים. נתחיל מהיסודות ונברר בדיוק מה החלק המסובך לדעתך.

מה בעייתי פה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 00:52 לינק ישיר 

שואל ועונה.
אולי כשצריכים לבנות את ההוכחה בצורה מסודרת מההתחלה לסוף זה היא כבר לא נראית משהו...?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 00:55 לינק ישיר 

תגיד קודם אתה, בלי סיבוך, את הקריטריונים שלך להוכחה בדבר כזה, ונתקדם. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 00:59 לינק ישיר 

כבר הגדרתי באשכולות אחרים.
הוכחה ששופט אובייקטיבי מהמאדים היה מקבל.

חוץ מזה - הכל פתוח. אין שום הנחות מוקדמות. אנו מתחילים מזה ש"אנו חושבים משמע אנו קיימים" ומשם - שלב שלב. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 01:10 לינק ישיר 

בעייתי כי זה לא הגדרה שאומרת כלום. תנסח אתה איזה קריטריונים אתה נותן לשופט הזה ואז נראה. 

[אני אגב לא חושב שהיסטוריה הוא נימוק טוב לדת בכלל, ] 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 01:22 לינק ישיר 

למה צריך לתת קריטריונים לשופט?
יש משפט, ישנן עשרות או מאות דתות הטוענות כי הן האמת היחידה. ישנם גם אגנוסטיקנים ואתאיסטים. אתה - נבחרת לייצג את היהדות. פתח פיך ויאירו דבריך.

לי אישית לא משנה כלל אם תבחר בהוכחות הסטוריות או בכל הוכחה אחרת. העיקר שתהיה הוכחה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 01:27 לינק ישיר 

צדיק אז אתה יודע ורואה למה אני מתכווין כשאני אומר שהדיון הזה מסובך.     

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 12:25 לינק ישיר 

יהי,

התחלת עם השוואה למשפט של פרמה.

גם אותו ניתן להסביר בקיצור למי שמתמצא במתימטיקה מורכבת ומכיר את הבעיה, במאמר אחד.

ריבוי ספרים מעיד בעיקר על ריבוי העוסקים והדעות בעניין ועל חשיבותו הרבה. לאו דווקא על כך שאין דרך בעולם להבהיר זאת. ואם אין דרך? אז איך הגעת למסקנה?

אני מנסה להבין מה קורה אצל אלו בפורום הטוענים כי דתם אינה דת השכונה בעלמא אלא ניתן לטעון לטובתה טיעונים הניתנים להעברה, גם למי שאינו מחויב לה מראש, אך בפועל הם עושים הכול שלא להציגן.

האם יש להם טיעונים מסודרים וקשה להם מסיבה כלשהי להציגם בכתב, או שמא משנתם עדיין לא סדורה אצלם מספיק, מה שאומר, לכאורה, כי הם מאמצים את דת השכונה. נעשה ונשמע.

דינו טוען להוכחות היסטוריות שאת חלקן הציג. הוויכוח עמו מתנהל במישור של כל הוויכוחים. טענות בעד ונגד. אני כמובן סבור כי הוכחתו אינה רצינית, אך אינני יכול לטעון כלפיו, כי אינו אומר משהו בעל משמעות של טיעון. העובדה כי מקנן בי חשש עמוק (בעיקר בגין הפער בין חוש הביקורת המצוין שלו על הכול חוץ מעל דת משה וישראל, לבין מה שהוא טוען לטובת הדת) כי הוא גם נוהג במנהג אבותיו ומקדים נעשה לנשמע, אינה מערערת על עצם טיעוניו.

האם יש לך טיעונים היכולים לעמוד גם מול מי שלוקח ברצינות את אופציית הפיקציה? או רק למול מי שמקדים נעשה לנשמע.

במידה ויש לך תשובות מהסוג הראשון, אינני רואה שום סיבה הגיונית שלא תוכל להציגן.

אני מדבר על להציג את הטיעון. לא להוכיחו.

נניח אתה אומר, אני משוכנע כי מעמד הר סיני היה כפשוטו בפועל ממש למטה מעשרה טפחים.

אז אני מבין מה מניע אותך ואיך אתה מסתדר עם כל הבעיות.

הבנתי שזו לא דעתך, אז מה כן?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 12:51 לינק ישיר 

לא הבנתי בדיוק מה אתה רוצה.

לגבי מתן תורה, איני יודע היכן הצהרתי שהוא לא היה למה מעשרה טפחים, או מה הוא כן היה.

אני אומר להיפך, שאפילו אם היה זה ברור שהוא היה למטה מעשרה טפחים זה לא פוטר לי שום בעיות. כלומר לא יכול לחייב אותי לקיים אותה. וממילא איני רואה בשאלה הזאת, שבין כך אין לי דרך לברר אותה כראוי, את השאלה החשובה בכלל.

את דעתי בכללות פחות או יותר הצעתי כאן במקומות שונים, כמו כן היא מתפתחת מזמן לזמן ואינה סטטית.

כמו כן אני לא יודע מה זה ליקח ברצינות את אופציית הפיקציה, כי אפילו אם הכל פיקציה, כלומר כל הסיפורים פיקציה מתחלה ועד סוף, גם איני רואה איך פטרנו בזה את השאלות הגדולות.

חוץ מזה שאני לא נוטה לראות בהתגלות-שום התגלות שהוא- פיקציה מדומיינת שניתן לבטל אותה בצחוק. מה כן לעשות עם זה זו שאלה יותר מדויקת מה המשמעות של זה בדיוק ובאיזה מידה זה יכול לחייב אחרים.

כמו כן נניח שהכל זה דת השכונה שוב איני רואה במה זה פטר לנו את כל הבעיות. ולמה אתה רואה בשאלה זו חזית הכל.

בעיקר אינך מבאר בדיוק מה הבעיה שלך ומה אתה רוצה שאוכיח. פחות או יותר אני רואה את הדת –כלומר התמודדות האדם מול האלקים וסידור חייו באיזשהו צורה כלפיו-משחק תפקיד רציני בחיי האדם. רוב המצוות שאני מקיים קשורות לזה. המצוות שבין אדם לחברו הרי אינם צריכים נתינת טעם. אז מה כאן בדיוק הבעיה. 

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > אם היינו קמים בבוקר ומגלים שאנחנו לא יהודים?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 ... 7 8 9 10 לדף הבא סך הכל 10 דפים.