בית פורומים בחדרי חרדים

על הכינוס ההזוי שאמור להתקיים בארה"ב

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-20/5/2012 19:21 לינק ישיר 

ניו יורקר,
הרי לנו שלא רק חב"ד יודעים לנצל את הטכנולוגיה לדברים טובים...דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-20/5/2012 20:02 לינק ישיר 

לצנינים כתב:
לשרה, דיברתי אליך?
אולי באמת תפנה ליוסי איתן עם מקורותיך שלך..


יוסי איתן?
 שלא כמוך אין לי הרבה זמן להגיב לכל אחד ולשרוץ פה 24 שעות ביממה כדי להפיץ את תורה מק"ק בני ברק.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-20/5/2012 20:53 לינק ישיר 

הוראות של הרגע האחרון נשלחו למאות רבנים וראשי קהילות שעליהם לאיים כי מי שלא יהיה ביום ראשון באיצטדיון לא יכול להיכנס יותר לבית הכנסת לא יתנו לו עליות ויסלקו את ילדיו מן המוסדות. הרבנים התבקשו השבת להשקיע את כל מאמציהם ובעיקר את נאומיהם על החובה להיות שם

הגדיל לעשות הרב אברהם שור מפלטבוש שהודיע כי מי ממתפלליו שלא יהיה ביום ראשון באיצטדיון אסור לו להכנס יותר לבית הכנסת, וכי הוא יאסור לצרפו למנין. לטענתו, מי שאינו בא לאיצטדיון הוא מחוץ לכלל ישראל ואין לו כל מקום עוד לא בעולם הזה ולא בעולם הבא

אברהם שור הקדיש את נאומו בשלש סעודות האחרון לנושא הזה הוא דיבר בצורה הכי מופרעת, קילל וגידף את מי שלא יהיה שם, ואיים כי אם ימצא מי שהוא לא יראה שם, אחת דתו. פחד נפל על מתפלליו שחלקם לפחות יילכו כי אין להם ברירה אחרת

אברהם שור שהוא מן המתפרעים בנושא הזה מפעיל את כל כוחותיו לאיים על רבנים שיצוו לאנשיהם ללכת, ומי שלא ישתף פעולה יטפלו בו אחר כך

מארגני הכינוס חוששים שציבור גדול לא יגיע למרות שהם לקחו כרטיסים, הם עשו זאת בשביל שלא יחשדו בהם שאין להם כוונה להגיע, אבל מעשית אינם חושבים להיות שם

עדיין לא ברור מה יהיה עם התערוכה האינטרנטית שאמורה להיות שם כמה שעות לפני הכינוס. הרב סולומון לוחץ לבטל את התערוכה, אבל היוזמים טוענים כי התורם נתן את הכסף על תנאי זה, ככל הנראה הוא לקח בחשבון שחלק מן הכסף לפחות הוא יוציא בדרך הזו

כאמור, השבת הרבנים אמורים להתייחס לנושא. גם מי שהולכים עושים זאת בשל לחץ ולא מפני שהם בוחרים להיות שם

http://forums.shtieble.net/viewtopic.php?f=2&t=582דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-20/5/2012 21:21 לינק ישיר 

א"א לקחת דוגמא מר' אברהם שור
הוא עשה את זה לקהילה שלו וזהו. אף אחד חוץ ממנו עשה כמוהודדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-20/5/2012 21:46 לינק ישיר 
האדמו"ר מבאבוב (רמ"ד) קורא לקהל עדתו להשתתף בכינוס

רוכמן, אני לא יודע אם תמצא כאן תשובה עבורך, אולם יש כאן התייחסות לנושאים שהעלית.
<*דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-20/5/2012 22:11 לינק ישיר 

ולשרה בן אשר כביכול מגנה על נאנסים וקובל נגד האנסים


אותו בריה שפילה יוצא עכשיו נגד גדול בתורה כהרב אברהם שור


כך שפניו של אותו ניק שפל נחשף כאן.


דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-20/5/2012 22:36 לינק ישיר 


כמו שענו כולם ואמרו ליעקב רוכמן, שהדיבור הוא לא איסור וכו', אלא דרך להשתמש בהיתר למי שנזקק מחובתו לדבר.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-20/5/2012 23:30 לינק ישיר 

ידידנו שור זועם, אישר לי לצטט כאן את דעתו בנוגע לאשכול ולאירוע:
 
"לצערי לאהספקתי להגיב לו , מפאת קוצר זמן אבל רוכמן נימק וכתב יפה מאוד

רוכמן מוכשר ביותר

בהחלט

זה הכל פאן בארה"ב של קפיטליזם טהור , זמן=כסף=ארגון יעיל

 
וואו אצל האמריקאים הכל בגדול ובזול

עוצמתי


אני חולה על ארה"ב, הכל מאורגן והכל בענק שם

קראתי שתהיה ספינה שתשוט מNJ (כנראה אטלנטיק סיטי?) לכיון NY

כדי לקצר בזמנים

אם שוללים את האינט' מה ימכרו ב B&H.?"

עכ"ל.


תוקן על ידי לצנינים ב- 20/05/2012 23:32:01
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-21/5/2012 00:09 לינק ישיר 

רוכמן קבל ביג לייקדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-21/5/2012 00:23 לינק ישיר 

לפי מה ששמעתי מהעסקנים.
האדמורים והרבנים יגיעו לכנס עם אלת בייסבול במקום המקל הרבני.
ואם מישהו יתן נאום טוב, הציבור יצעק הום רן.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-21/5/2012 00:31 לינק ישיר 

על דבר אחד לא ראיתי שדיברו כאן. 

מה זה "אינטרנט מסונן"?

הרי כל אחד צריך סינון אחר, וזה ברמות שלא ניתן לפלח ולהגדיר מראש בכמה אפשרויות סינון. סטודנט צריך גישה לחומרים רחבים ברשת לצרכי לימודיו ועבודות שהוא מגיש, יש כאלה שבלימודיהם האקדמיים עליהם ללמוד גם חומר שלא בדיוק תואם את רוח היהדות, כמו ברפואה ופסיכולוגיה, וכן הלאה, ובלית ברירה עליהם לקיים "תוכו אכל קליפתו זרק" ורבים רבים עושים את זה בלי שנגרע מיהדותם דבר. יש אפילו רבנים ומחנכים שלצורך התמחותם בתחומים מסויימים צריכים את החומרים האלה. 

יש כאלה שעבורם ערכים מסויימים בויקיפדיה אסורים ויפילו אותם ויש כאלה שאוכלים את זה לארוחת בוקר.

יש חרדים פתוחים יותר ויש אברכים, יש למשל מי שרוצה לראות ספורט וזה לא מוריד לו כלום ביהדות, מבחינתו זה בידור בדיוק כמו ערב שירה או קונצרט, ויש מי שבשבילו זה כמו להיהפך לחילוני. ההבדלים האלה, מה לסנן ומה לא, הם גם ברמת העמוד הבודד, לא רק ברמת האתר. יש אחד שפרסומת מסויימת תוריד אותו ברוחניות ויש אחד שלא. הרי גם בנוגע למשל לנסיעות מהדרין. יש כאלה שאוטובוס לא מהדרין מוריד אותם ויש כאלה שלא, ואדרבה, לא רוצים את זה. הכשרים - יש אחד שהכשר מסויים טוב לו ויש אחד שלא.

אז איך בדיוק זה יעבוד? שוב יחליטו החלטות ברמת הכלל והיחיד יצטרך בעל כרחו להיות כפוף להן למרות שהן תואמות לו כמו מיטות סדום? [אם זה יקרה, לאיועילו כלום, כי מהר מאד ימצא הציבור את דרכו חזרה לאינטרנט רגיל. הרי מראש כל הנושא הוא הצורך שיש בדבר, אם הסינון יפריע בצרכים השוטפים, לא עשינו כלום].

ומכאן אני מגיע לנקודה חשובה לא פחות: מי יסנן ולפי איזה קריטריונים? הרי לא יושיבו עם כל יחיד מישהו שיסנן לו סינון קאסטם נקודתי אתר אתר, עמוד עמוד. מי יתפור לי סינון בדיוק לפי מי שאני ומה שאני, ומה שאני צריך כולל פתרונות עכשוויים למה שאצטרך בעתיד?

והאם גם כאן תהיה אפשרות לבחור את רמת "ה"הכשר"? האם גם כאן יהיה למשל הרב לנדא, בד"ץ עדה חרדית, אבל גם רובין, חוג חת"ס ואגודת ישראל?

כשרות בשר זה לא חשוב? ודאי חשוב, ואעפי"כ יש כמה הכשרים ברמות שונות, ואף אחד לא נכנס לך לצלחת וזורק אותך מהמוסד אם אתה לא אוכל דוקא הרב לנדא. כל גופי הכשרות קיימים בגאון ובפרהסיא. האם גם בנושא סינון יהיה כך? גוף כשרותי מקביל למשל לרב לנדא, וגם גוף מקביל לחוג חת"ס?   

כל זה עוד לפני שדנים מה תהיה רמת האיכות, הגלישה, ושירות הלקוחות באינטרנט המסונן. עד כמה טכנולוגית זה אפשרי באמת לסנן כמו שרוצים, ועד כמה זה אפשרי בלי לפגוש בגלישה. לא אציין שמות של חברות אבל אשכולות רבים כבר נכתבו כאן על גלישה איטית, תקיעות רבות, ושירות לקוחות שנראה שנקרא כך בלשון סגי נהור.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-21/5/2012 01:41 לינק ישיר 

גימוזעכץ כתב:
הייתי יכול להסכים עם העקרונות בדבריך לו לא היית משרבב בכל שורה את הזלזול הגלוי והמבוזה בגדולי הדור
אך לאחר שלא הצלחת להתאפק אני מתיחס לדבריך במקרה הטוב כמו לספר תורה שכתבו מין
ולעצם הענין
לו היית יודע כמה משקיעים גדולי הדור במציאת פתרונות מתוך הבנתם את הכורח והמציאות בשטח
לו היית יודע כמה עשרות מליונים וטובי המוחות ישבו ויושבים על מציאת פתרונות אמת
לא היית כותב חלק מדבריך
מה לעשות? אולי טעותם של גדולי הדור היא שאינם מתיעצים אתך ושכמותך ואינם שולחים לכם עידכונים על פעולותיהם
תוכל לזלזל בדברי ותוכל גם לנסות להכחישם כי ממילא לא אוכל להוכיח לך מה שכתבתי
אבל מי שמכיר אותי (ויש פה כאלה) יודע שאני יודע קצת יותר ממה שאתה יכול אפילו לחשוב
ישבו טובי המוחות, השקיעו מליונים, ולאחר זמן רב בקע עשן לבן מתוך הארובה. יצאו טובי המוחות תשושים, רזים וחיוורים, ואמרו:........"אסור".דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-21/5/2012 02:18 לינק ישיר 

הבעיה האמיתית באינטרנט היא בעיה (אליבא דעסקנים) ששום סינון לא יעזור לה. הבעיה אינה גלישה לאתרי תועבה, שכל אדם שמכבד את עצמו לא מגיע לשם. ואם הסתקרן והגיע, הוא כועס על עצמו ולא יחזור על כך. הבעיה האמיתית היא (ושוב, אליבא דעסקנים) שבאמצעות האינטרנט ואפי' רק במיילים, אתה נחשף לחשיבה אחרת. גישות ורעיונות שהיו לגביך מוסדי ארץ, מתערערים לפתע כאשר אתה קורא צורת חשיבה אחרת. נגד זה לא יעזור שום כינוס ושום סינון. ויש אנשים שמבינים פתאום, שהשליטה בציבור שצעד אחריהם כצאן לטבח, נשמטת להם מהידיים. ועל כך יצא הקצף. כל השאר זו עטיפה יפה, שהרי לא יוכלו לומר בקול מה באמת מציק להם.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-21/5/2012 02:25 לינק ישיר 

שום סינון גם לא יפתור את בעיית המפגש הבלתי אמצעי בין בני שני המינים שמתקיים בפורומים וצ'אטים וכיו"ב. שגם לו חללים רבים. דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-21/5/2012 09:53 לינק ישיר 


יש אתרים חרדיים בלי אפשרויות להיכרות, ועבודה עצמית גם חשובה ביותר, גדולי ישראל רוצים שהעניין יהיה מוגן ושמור עד כמה שאפשר.

גם בכנס דומה שהיה בארה"ק לפני זמן נאמרו דברים דומים .


גדולי ישראל קוראים לגלישה עפ"י הכללים שנקבעו ע"י בי"ד מיוחד שהועמד על ידם.כנס המאבק של גדולי ישראל למען קדושת הדורות
את המעמד פארו בהשתתפותם מרנן ורבנן שליט"א, ובראשם מרן הגאון רבי אהרן יהודה לייב שטינמן שליט"א

יוחנן וייסברג, ח' באדר תש"ע - 22/02/2010 14:30
כנס רב רושם התקיים אמש באודיטוריום העירוני בשכונת רמת אלחנן בבני ברק, שם התכנסו והתאספו מנהלי מוסדות התורה והחינוך, בראשות מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א.

המעמד שנערך לאור מאבקם של גדולי ישראל נגד נגע האינטרנט הפרוץ ובסימן של הבטחת שמירת קדושת הדורות, זכה לתמיכה מלאה של כל גדולי ישראל, כאשר גם אלו שנמנע מהם להשתתף אישית שלחו מכתבי תמיכה וברכה באמצעות שליחים, וסמכו את ידם על החלטות הכינוס.

המעמד הכביר נפתח באמירת מזמורי תהילים ע"י קהל המנהלים, כשהמנהל הרב זאב וולף שליט"א מנכ"ל סמינר הרב וולף בבני ברק עובר לפני התיבה כשליח ציבור.

המנחה הרב יעקב ולצר מזכיר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל ומנכ"ל סמינר לבנות ויז'ניץ הציג בדבריו את מטרות הכינוס. והזמין את המשפיע הגה"ח רבי אהרן טוסיג שליט"א מנהל רוחני בישיבת אלכסנדר לפתוח את סדר הנאומים.

לאחר מכן נשא דברים מרן הגאון רבי מיכל יהודה לפקוביץ שליט"א, כשבקול בכי הסביר את הסכנה הגדולה לקדושת הדורות, הטמונה בשימוש באינטרנט הפרוץ.

בקשב רב האזינו ציבור המנהלים ואנשי החינוך לדבריו הנוקבים של כ"ק מרן בעל שבט הלוי שליט"א שהבהיר באופן ברור ונחרץ את עקרונות ויסודות ההלכה המחייבת את הנזירות והזהירות בשימוש באינטרנט.

המחנך הרב אורי ברנדוויין שליט"א מנהל רוחני של ת"ת חוות דעת בירושלים ודרכי אבותינו במודיעין עילית הביא את דבריו של מרן הגאון רבי יוסף שלום אלישיב שליט"א, כפי שמסר למחנכים כאשר הגיעו להזמינו לכינוס.

הס הושלך בקהל בעת אשר מרן הגאון רבי ניסים קרליץ שליט"א גאב"ד רמת אהרן ובית דין בני ברק עורר בדברים קצרים על החובה בשימוש באינטרנט לפי כללי ההלכה והסייגים שנקבעו למען קדושת הדור.

הגאון רבי פנחס פרידמן שליט"א ראש רשת הכוללים דחסידי בעלזא שהגיע בשליחות קודש של כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א, הקריא את מכתב הקודש בו עמד כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א על גודל הסכנה והצורך לפעול להצלת הדור.

דברים נלהבים שנאמרו בסערת נפש ובכאב לב נשא כ"ק הרה"צ רבי ישראל הגר שליט"א בנו הגדול של כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א.

הגאון רבי משה צדקה שליט"א ראש ישיבת פורת יוסף בירושלים עורר את הקהל באמרו שיש להתחייחס לאינטרנט הפרוץ כאל מחלה מסוכנת ומדבקת רח"ל, שכל אחד רץ לחסן עצמו מחשש לבל יתקף חלילה אף הוא.

דממה עברה על הקהל בעת אשר ראש הישיבה מרן הגאון רבי אהרן יהודה לייב שטינמן שליט"א פתח בדברים, מכאב לבו זעק על התדרדרות הנוראה של הדור. וביאר באופן נחרץ את החוב שיש לכל אחד ואחד מהמחנכים בשעה גורלית זו.

לסיום הוקראו החלטות הכנס שהועברו וקבלו את אישורם של מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, ע"י הרה"ג אליהו פרידלנדר שליט"א.

את המעמד פארו בהשתתפותם מרנן האדמו"רים מגור, צאנז, ובאיאן שליט"א, ומרנן הגאונים, רבי חיים קנייבסקי, רבי חיים וואזנר, ועוד שורה ארוכה של רבנים, דיינים, ואנשי שם.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > על הכינוס ההזוי שאמור להתקיים בארה"ב
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 ... 7 8 9 לדף הבא סך הכל 9 דפים.