בית פורומים בחדרי חרדים

*** אשכול מרכזי על הפרעות קשב וריכוז (ADHD) ***

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-21/1/2013 18:31 לינק ישיר 

פראק.
טיפול משולב התנהגותי+תרופתי הדבר ברור ואין על זה חולק!!! ועוד אדבר בו רבות בהמשך.
אני נלחם נגד הדמוניזציה שעושים
נועם ושות' נגד הרפואה ונגד היעוץ החינוכי.
ומרתיעים אנשים מלפנות לעזרה לרופאים ו
אנשי מקצוע.
ובכך גורמים לסבל בל יתואר ולנזק בלתי הפיך מוכח.

ומפנים אותם לאלטרנטיבות טבעוניות שמכלות ממונם של ישראל ואינם מועילים מאומה.

תוקן על ידי קשב_וריכוז ב- 21/01/2013 18:43:13

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/1/2013 18:37 לינק ישיר 

האשכול בכלל לא תוכנן לויכוחים פתטים, אולם כדי לאזן קצת אביא כדלהלן:    (ובהמשך אתייחס גם לעוד חומר שהביא נועם)

הפסיכיאטר האהוב עלי, ד"ר אילן רבינוביץ', הציל את חיי, גם אם הוא אומר שלא.

אני לא חושבת שעברו חמש דקות מרגע שנכנסתי לחדרו לראשונה לפני ארבע שנים ועד שהתחלתי לבכות...
...הוא ביטל את כל הנאום הארוך שלי בניד יד, שרבט משהו על נייר, סימן במרקרים הצבעוניים שלו - הושיט לי את האבחנה, רשם לי תרופות בעלות שמות מבטיחים וארוכים והודיע לי בביטחון: "תוך שבוע תרגישי לגמרי אחרת" .אבל הוא צדק. ומוקדם מהצפוי.
הכדורים שלו הפילו אותי לשינה של ארבעה ימים, שבסופה, קמתי אדם חדש. אני יודעת שזה נשמע מטורף, אבל זה באמת קרה, ואני שרדתי כדי לספר. פתאום חזרה אלי מיא של פעם. לא רק מיא שלפני המשבר ושלפני הכאב הרגשי הבלתי נסבל (כי זה לא היה ממש דיכאון וגם לא חרדה אלא בעיקר זעם עצום), אלא אפילו מיא המקורית, שלפני הלידות, לפני שהפכתי לאם ועברתי מטמורפוזה שמאוד החלישה אותי. פתאום התחילו להדהד לי במוח משפטים שנהגה לומר ולחשוב מיא 'המקורית', הישנה מיא הצעירה, החזקה, האמיתית.
ולאט לאט חזרתי לעצמי. זה היה תהליך. והוא החזיר אותי לכתיבה, אחרי שנים של עריכה. על מה לכתוב? שאלתי אותו. על שטויות - ענה לי. כתבי על כל מה שאת מספרת לי כאן בחדר, על החיים שלך.
היו לנו הרבה שיחות. הוא לא מסוג הפסיכיאטרים שזורקים לך כדורים - ושלום. למדתי ממנו המון.
אני! אני למדתי ממישהו, כן? אני שיודעת הכל! אף חולשת אנוש אינה זרה לו וכשאני אומרת לו לפעמים שהכל בזכותו ואני ממש ממש לא יודעת איזה כיוון היו תופסים חיי אילולא פגשתי אותו בתחתית של הבור, הוא מחייך ... ואומר לי שאני ממש מדברת שטויות וזה הכל אני והאישיות שלי ושהוא ממש ראה אותה גם בפעם הראשונה ההיא, כשבאתי אליו דומעת ומועדת מסוממת מכדורי שינה שנהגתי לקחת דווקא בבוקר, רק כדי שאוכל לצאת ולפגוש את העולם האכזר.

צנזרתי, התכנים על אחריותכם.

http://cafe.themarker.com/post/2083623

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/1/2013 18:42 לינק ישיר 

ניצחון לקשת: לא יוגשו מסקנות אישיות בפרשת האח הגדול.

..."ההחלטה של הוועדה כי לא ייקבעו מסקנות אישיות נגד הפקת "האח הגדול" ונגד רבינוביץ' עצמו, כמו גם נגד שיינפיין, מוציאה את קשת ואת הפקת התוכנית כמנצחת בקרב שהסעיר את עולם התקשורת. לא נקבע כי הפקת התוכנית פעלה שלא כראוי, למרות בדיקות שערכה הוועד העם משתתפים נוספים בתוכנית. גם רבינוביץ' עצמו, שבשלב מסוים בחר לעבור לצד של "ידיעות" ובמסמך שפורסם בהרחבה בעיתון תקף את התנהלות קשת, מצליח לצאת מהדו"ח של הוועדה בשלום ומבלי שנקבע שפעל שלא כראוי"...

תגובת ד"ר רבינוביץ: "מסקנות הוועדה המטהרות את ד"ר רבינוביץ מכל דופי לא הפתיעו אותנו. ד"ר רבינוביץ ימשיך לראות לנגד עיניו אך ורק את טובת מטופליו ולהעניק להם את הטיפול המקצועי והמתקדם ביותר בישראל כפי שנעשה עד היום, וטוב עשתה ועדת המומחים אשר הוציאה את האמת לאור"

http://www.themarker.com/advertising/1.1810340

תוקן על ידי קשב_וריכוז ב- 21/01/2013 18:43:24

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/1/2013 21:01 לינק ישיר 

אמר לי מישהו משפט נכון:

אני מחפש את המליארדרים שהתעשרו מהתרופות הטבעוניות להפרעות קשב וריכוז.
שהרי אם זה היה עוזר, ודאי שהציבור היה מעדיף אותה ע"פ התרופה הקונבנציונאלית.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/1/2013 21:13 לינק ישיר 

http://www.hebpsy.net/articles.asp?id=2909

מאמר מעניין בענין

אני מצטט חלק מהדברים הקשורים לפן הרפואי.

"...יום העיון שנערך על ידי ארגון 'הורות בקשב' בארגונה המצוין של אסנת דרי, התקיים בבית השחמט ברמת אביב, וכלל שלוש הרצאות עוקבות. את יום העיון פתח ד"ר אריה אשכנזי, סגן מנהלת המכון להתפתחות הילד בבית החולים תל השומר, מומחה לנוירולוגית ילדים ול - ADHD. ד"ר אשכנזי, הציג את עצמו בקצרה, סיפר שחזר לארץ לפני כשנה וחצי, לאחר 18 שנה בארצות הברית, ושיתף אותנו בכך ששניים משלושת ילדיו סובלים אף הם מהפרעת קשב וריכוז.

הוא פתח בסקירה קצרה של תסמיני הפרעת הקשב והריכוז הכוללים היפראקטיביות, אימפולסיביות, וקשיי קשב וריכוז ועשה אבחנה בין אימפולסיביות להיפראקטיביות. בעוד שההתנהגות העיקרית המאפיינת את הסובלים מאימפולסיביות הינה ביצוע פעולות שונות מבלי לחשוב על השלכות הפעולה על האדם ועל הסביבה (לא סופרים עד 10 לפני שעושים משהו). התסמינים העיקריים של היפראקטיביות, הם תסמינים של פעלתנות יתר (חוסר שקט עצבנות וכד'). אשכנזי ציין שהתסמין ששכיחותו היא הגבוהה ביותר בקרב ילדים הסובלים מהפרעת קשב וריכוז הוא לקות למידה. קשיי הקשב והריכוז עצמם זכו להתייחסות פחותה, מאחר וקל יותר להבין את משמעותם מהכתוב, והם מתאפיינים באופן כללי, בירידה ביכולת ההקשבה והריכוז.

ד"ר אשכנזי התמקד בהרצאתו בעיקר בטיפול התרופתי, אך ציין כי הטיפול התרופתי, חייב להתקיים כחלק ממענה רב מערכתי, הכולל בין היתר טיפול פסיכולוגי ותזונה נכונה. לדבריו, התרופות יעילות ב-80% מהמקרים, אך עם זאת, עבודת הרופא בהתאמת התרופה הספציפית ובמציאת המינון הנכון היא חשובה ביותר. בהסבריו התמקד במספר תרופות ספציפיות הניתנות לאלו הסובלים מהפרעת הקשב והריכוז:

1. ריטלין – תרופה הפעילה ל-4 שעות

2. ריטלין LA – תרופה הפעילה ל- 8 שעות

3. מדבקת ריטלין – מדביקות הפעילות מעל ל-9 שעות, לא מאושרות לשימוש בארץ.

4. קונצרטה - הוכנסה לשימוש בשנת 2000 , פעילה ל-12 שעות.

בסקירת התרופות ציין ד"ר אשכנזי, כי כיום ממעטים להשתמש בריטלין רגיל משום שהתפוגגות ההשפעה לאחר ארבע שעות בלבד מאלצת את הילד לקחת במהלך יום הלימודים כדור נוסף. חשיפת השימוש בריטלין בפני שאר חברי הכיתה עלולה, לדברי אשכנזי, לתייג את הילד כחריג, ועל כן קיימת עדיפות לשימוש בריטלין LA. יתרון נוסף של ריטלין LA הוא שאין הכרח לבלוע אותו, אפשר לפתוח את הקפסולה ולפזר את האבקה על המזון, כך שילדים המתקשים או לא מסוגלים לבלוע כדור, אינם צריכים לעשות זאת.

לדברי דוקטור אשכנזי, מדבקות הריטלין שאינן מאושרות לשימוש בארץ, אינן בהכרח טובות יותר רק משום שהן "תרופות חו"ל", אך עם זאת הן מגדילות את מרחב האפשרויות לרופאים, ולכן מבחינתו מהוות יתרון. הקונצרטה שהוכנסה לשימוש בשנת 2000 חוללה לדבריו מהפך בתחום התרופות בכך שהאריכה את טווח ההשפעה של התרופה אף יותר מריטלין LA.

העלאת מינון התרופות מתבצע על ידי ניסוי וטעייה. לדוגמא: בתחילה הילד מקבל 18 מ"ג קונצרטה ובוחנים אם חל שיפור במצבו. במידה וחושבים שיש מקום לשיפור נוסף, מעלים את המינון ל-36 מ"ג, אם לא נצפה שינוי, חוזרים ומקטינים את המינון, אך במידה וישנו שיפור מעלים פעם נוספת את המינון ל-56 מ"ג ובוחנים מחדש את תפקודו של הילד, כשהמטרה היא שהילד יגיע לתפקוד אופטימלי בעזרת התרופה.

לתרופות הניתנות ישנן תופעות לוואי שהנפוצות בהן הן ירידה בתאבון, כאבי בטן וקשיים בהירדמות. תופעות נדירות יותר הן עלייה בדופק ולחץ דם. תופעות הלוואי חולפות בדרך כלל לאחר מספר חודשים אם ישנו שימוש קבוע בתרופה, מאחר והגוף מסתגל לתרופה. ד"ר אשכנזי התייחס גם למחקרים הגורסים כי השימוש בתרופה כריטלין פוגע בתהליך הגדילה של ילדים. הוא ציין שאכן הנושא נבדק, ונמצא כי ישנם הבדלים של 2-3 סנטימטר בגובה, בין אלו שהשתמשו בתרופות ואלו שלא, אבל הוסיף שאם השיקול הוא לתת לילד ריטלין, או לחלופין, שהוא יהיה 1.78 מטר במקום 1.80, אין ספק שעדיף לתת לו את הריטלין.

במהלך ההרצאה העיר ד"ר אשכנזי שתי הערות, שלעניות דעתי יש לתת עליהן את הדעת באופן מיוחד:

1. התרופות הניתנות במקרים של אבחון הפרעת קשב וריכוז פותרות אך ורק את הפרעת הקשב, אך אינן עוזרות לפתור את לקות הלמידה שדורשת התיחסות נפרדת ומיוחדת מצד ההורים וגורמי הטיפול.

2. צויין כי התרופות השונות הניתנות לבעלי הפרעת קשב וריכוז יכולות לשפר את יכולתו של כל אדם, גם אם הוא לא סובל מהפרעת קשב וריכוז. לדעתי, יש לשים לב לבעייתיות הטמונה בעובדה זו. אנשים ללא הפרעת קשב וריכוז, עלולים להציג מצג שווא בו הם מציינים כי הם סובלים מההפרעה ולקבל מרשם לתרופות למרות שהם אינן זקוקים לתרופה. גם בשל מקרים כאלה, חשובה מאוד יכולתו הגבוהה של הרופא לאבחן נכון את הבעיה, ולא 'לרשום' את הריטלין לכל מאן דבעי המעוניין לשפר את יכולותיו בעזרת כדורים שאין לו צורך בהם. בנוסף, יש לקחת בחשבון שלא קיימים עדיין מחקרים שבוחנים כיצד השימוש בריטלין משפיע לטווח הארוך על אנשים שאינם סובלים מהפרעת קשב וריכוז ולוקחים את התרופה ואני נוטה להאמין שעדיין לא הומצאה תרופת הפלא שהופכת אותנו לכל יכולים..."

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/1/2013 23:20 לינק ישיר 

אינני רופא ולא יכול להביע דיעה לגבי תופעות הלוואי.
מחד, צודק 'נועם ושלום' שלא כל 'שרלטן' יחליט מה לקחת, מי יקח וכמה... זה בוודאי עניין לרופא מומחה ולמאבחנים מקצועיים. אך מאידך, מניסיוני האישי (וכאמור אינני רופא או פסיכולוג) היציאה הטוטאלית נגד התרופה היא (בלשון המעטה) התלהמות שלא במקומה.
נער הייתי וגם זקנתי.....אישית פגשתי בתלמידים עם הפרעת ADHD שהריטלין עשה להם רק טוב. תלמידים 'מופרעים' שסבלו מאוד. תלמידים (והורים) מתוסכלים וממורמרים שאחרי לקיחת הריטלין הם הפכו להיות תלמידים 'מצטיינים' ממש. מעמדם החברתי והאישי השתפר פלאים. אנשים 'צעירים' שנהייה להם טוב בחיים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/2/2013 21:55 לינק ישיר 

בס"ד

שני קטעים מהתוכניות "העולם הבוקר", ו"שעה בריאה". בנושא הפרעות קשב וריכוז.
(פורמט mp3 מומלץ להוריד לנגן ולהקשיב בנחת).
העולם הבוקר-להורדה
שעה בריאה-להורדה

תוקן על ידי קשב_וריכוז ב- 21/02/2013 22:05:57

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/2/2013 07:57 לינק ישיר 
למר נועם ושלום: הוכחת שכוונותיך טובות. עכשיו רד מעלינו. תן להקשיב בנחת לחברים

פתח כאן בנאדם אשכול על מנת לעזור.
אתה רוצה להביע באופן שיטתי דעה הפוכה זה לא חייב להיעשות כאן.
פתח אשכול מקביל אנטי ריטאלין או אנטי כל העולם ויקשיבו לך רבים וטובים.
בבקשה תן להתרכז ולהקשיב למר קשב וריכוז.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/2/2013 23:55 לינק ישיר 
ריטלין כבר מגיל 3 ? הנה התשובה !

ריטלין כבר מגיל 3 ?
הנה התשובה !

תוקן על ידי קשב_וריכוז ב- 26/02/2013 00:43:08

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2013 00:58 לינק ישיר 

יבי כתב:
פתח כאן בנאדם אשכול על מנת לעזור.
אתה רוצה להביע באופן שיטתי דעה הפוכה זה לא חייב להיעשות כאן.
פתח אשכול מקביל אנטי ריטאלין או אנטי כל העולם ויקשיבו לך רבים וטובים.
בבקשה תן להתרכז ולהקשיב למר קשב וריכוז.

מאד חבל שאתה לא מעודכן.
הוא אכן פתח אשכול אחר בעניין, ואתה מוזמן לראות אותו.

http://www.bhol.co.il/forums//topic.asp?topic_id=2994915&forum_id=771

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2013 18:42 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2013 20:39 לינק ישיר 

ריטלין זה כמו אנטיביוטיק שמרפאה את הבעיה או כמו אקמול שמשכיחה את הבעיה

תודה מראש

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2013 21:26 לינק ישיר 

מה הקשר שהוא פתח? מדוע הוא ממשיך להציק כאן? זה יותר חמור שיש לו איפה להתבטא אך הוא [אתה?] מבקש דוקא להציק למי שמעוניין בחומר בנושא שהעלה פותח האשכול הזה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2013 23:59 לינק ישיר 

מלכתדיגער כתב:
ריטלין זה כמו אנטיביוטיק שמרפאה את הבעיה או כמו אקמול שמשכיחה את הבעיה ?

תודה מראש

ריטלין לא מרפא.
מי שסובל מהפרעת קשב וריכוז חסר לו "דלק" מסויים במח בשביל להתרכז (לחומר שחסר קוראים "דופאמין") וריטלין ממלא את החסר במח ואז יכולים להתרכז. כשנגמר השפעת הריטלין נגמר הדלק.
יש תרופה קצרת טווח (2-3 שעות) "ריטלין".
יש תרופות ארוכות טווח (8-12 שעות) "ריטלין LA" או "קונצרטה".
יש עוד סוגי תרופות כמו: "אדרל" או "סטרטרה".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2013 00:13 לינק ישיר 

"נועם_וDETA"...
ימשיך להביא חומרים מ"האנשים הכי מענינים"...

ואני אביא חומרים מ"הרופאים הכי מקצועיים".

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > *** אשכול מרכזי על הפרעות קשב וריכוז (ADHD) ***
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 ... 7 8 9 לדף הבא סך הכל 9 דפים.