בית פורומים בחדרי חרדים

רבן של ישראל זיע"א בצוואת קדשו: "אין להשתתף בבחירות לכנסת בעתיד, עד ביאת משי"צ"!!!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-16/9/2019 14:55 לינק ישיר 

האם הוא גם אמר שיש עניין לעודד אי הצבעה ? הוא לא אמר שהוא עקרונית נגד הצבעה כי היא מעשה פסול, הוא אמר שבמצב הנוכחי יש ספק אם בהצבעתך אתה מועיל או מזיק ולכן מספק שב ואל תעשה עדיף, כך שלקום ולעשות מעשה שכנוע לאחרים שבלא"ה היו מצביעים שימענו מהצבעה זו כמעט סתירה מוחלטת לרעיון שבדבריודדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-16/9/2019 15:47 לינק ישיר 
לא רלוונטי מה ואיך אמר, א' הם אומרים דברים בשם רבנים שכבר 30/40/50 שנים לא בין החיים, נראה שמישו מהם נבהל מלהחתים אותם? ב' כמה אנשים מתענינים בחוסר דעתו של חומץ בן יין ? פעוט זניח, כל כך כלום שאפילו לא הצליחו לקלקל את המנדט השמיני של אגו"י ועל חלקם נאמר "ארורים הרשעים שאין טובתם שלימה", אנשי ריב מדון ומרמה.

אפיקטוזין כתב:
האם הוא גם אמר שיש עניין לעודד אי הצבעה ? הוא לא אמר שהוא עקרונית נגד הצבעה כי היא מעשה פסול, הוא אמר שבמצב הנוכחי יש ספק אם בהצבעתך אתה מועיל או מזיק ולכן מספק שב ואל תעשה עדיף, כך שלקום ולעשות מעשה שכנוע לאחרים שבלא"ה היו מצביעים שימענו מהצבעה זו כמעט סתירה מוחלטת לרעיון שבדבריודדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-16/9/2019 16:32 לינק ישיר 

אפיקטוזין כתב:
האם הוא גם אמר שיש עניין לעודד אי הצבעה ? הוא לא אמר שהוא עקרונית נגד הצבעה כי היא מעשה פסול, הוא אמר שבמצב הנוכחי יש ספק אם בהצבעתך אתה מועיל או מזיק ולכן מספק שב ואל תעשה עדיף, כך שלקום ולעשות מעשה שכנוע לאחרים שבלא"ה היו מצביעים שימענו מהצבעה זו כמעט סתירה מוחלטת לרעיון שבדבריומידיעה ברורה, הוא היה בעד תעמולה נגדית, לאחר שראה בהשתייכות ובתמיכה למפלגות 'חרדיות' אלו סכנה רוחנית מאין כמותהדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-17/9/2019 16:11 לינק ישיר 

https://www.bhol.co.il/forums/topic.asp?cat_id=4&topic_id=3159286&forum_id=771דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-17/9/2019 19:59 לינק ישיר 

התמונה במלואה 


הרבנים לא חתמו
הפילוג ב'פלג': "הוראה" נגד הבחירות בעילום שם


מועצת הפלג. ארכיון (צילום: באדיבות המצלם)


מרבית רבני 'הפלג הירושלמי', למעט הגר"צ פרידמן והגרב"ש דויטש, סירבו לחתום נגד ההצבעה בבחרות, וכך נוצר מצב שפורסם "קול קורא" מבלי שחתום עליו גוף מסודר (אקטואליה)


שאול כהנא | י"ז באלול תשע"ט 17.09.19 09:44


בבוקרו של יום הבחירות לכנסת ה-22 נראה כי מאבק 'הפלג הירושלמי' בסיעת 'יהדות התורה' הולך ודועך לאחר שרוב רבני 'הפלג הירושלמי', סירבו לחתום על 'קול קורא', הקורא לציבור שלהם שלא להצביע בבחירות.


ל"כיכר השבת" נודע כי העסקנים עשו כל מאמץ להחתים את הגוף הנקרא "מועצת גדולי עולם התורה" אך נתקלו בקשיים לאחר שהגר"ע אוירבך, הגר"ש מרקוביץ, הגר"י ארנברג ועוד סירבו בתוקף לחתום על הוראה כזו. ארבעה רבנים נוספים התנו את חתימתם בחתימת כל השאר, וכך חתימה מסדורת של 'מועצת הפלג' נגד הבחירות, לא יצאה אל הפועל.


מנגד, הגר"צ פרידמן והגרב"ש דויטש, כן פרסמו קריאה האוסרת על השתתפות בבחירות, כפי שנחשף ב'כיכר השבת', אמש.


כפי שנחשף ב'כיכר השבת', רבים מבני 'הפלג הירושלמי' קיבלו הוראה שקטה להצביע למפלגה חרדית. הגר"ע אוירבך עזב את הארץ לגיוס כספים לטובת משפטו של עורך 'הפלס' נתי גרוסמן, מבלי שהודיע את דעתו בעניין הבחירות. 


בגלל סירוב הרבנים לחתום, ביטאון 'הפלג', 'הפלס', מפרסם הבוקר הודעה מבלי שחתום עליה איזה רב או גוף רבני מסודר.


בהודעה נאמר כי "על דעת מרנן גדולי ישראל שליט"א שנתבקשנו לפרסם שוב, פשוט וברור שאין להצביע עבורם, ועבור אף מפלגה שהיא, אלא גם בבחירות הללו יש להימנע מכל הצבעה, וכפי שכבר הורו מרנן גדולי ישראל שליט"א בבחירות הקודמות שהתקיימו בחודש ניסן ויש להיזהר מכל מיני שמועות שווא ושקר שרוצים לפרסם בזדון ביום הבחירות  כאילו יש איזה שינוי בענין זה".


איש ציבור ידוע המשתייך ל'פלג הירושלמי' אומר בכאב בשיחה עם 'כיכר השבת' כי "לא כונסה מועצת גדולי עולם התורה, לא התקבלה הוראה כזו, רוב חברי המועצת סבורים שאסור לקרוא לא להצביע, אסור. והנה ראיה שאין שום קול קורא המורה לא להצביע. ניסו לשכנע את רבי עזריאל ללא הצלחה, על איזה פוסק הם מסתמכים? גם הגר"מ גרוס מצביע. נהיה מצב שמפרסמים בשם "מרנן ורבנן" בזמן שאין שום מרנן ורבנן כאלו".


את הדברים אמר העסקן בשיחה מוקלטת עם כתבי כיכר השבת וביקש שלא לצטט את שמו. הוא הוסיף כי "ציבור הפלג הירושלמי יכול לפתוח עיניים ולהפסיק להאמין להודעות אנונימיות - וישאל כל אחד את רבו באופן ישיר".דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > רבן של ישראל זיע"א בצוואת קדשו: "אין להשתתף בבחירות לכנסת בעתיד, עד ביאת משי"צ"!!!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 ... 6 7 8 סך הכל 8 דפים.