בית פורומים עצור כאן חושבים

שדים (היסטוריה, פילו', התפתחות ההל')

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-23/6/2011 03:35 לינק ישיר 

בשם האדמו'ר מקאצק שבאמת היו שדים, אך משהרמב"ם פסק שאין התחשבו בשמים בפסק שלו ומאז נתבטלו השדים.
מאמר שנותן לדמיון לפרוח על ריבוי האפשרויות לפרשנות.
יש למישהו משהו להגיד?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/6/2011 06:18 לינק ישיר 

לא תרצה לשמוע את דעתי בעניין שידוע לך כבר, שזה רק חינוך
כלומר במקום לומר שהם חשבו בטעות שיש או שיש וזה ציפור ידוע וכדומה והם יצאו בעיני עםארצים כטפשים אז אמר מה שאמר להציל אותם מידי העםארצים,

אבל כאן כלום חכמים ונבונים אפשר לומר שבאמת טעו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/6/2011 11:30 לינק ישיר 

יהי,

אפשר לנחש מה הרמב"ם היה אומר על כך....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/6/2011 12:11 לינק ישיר 

זה אולי מעיד מה הרבי מקאצק חשב על הרמב"ם או על השמיים או על הכל. ואנחנו מבינים כמה זה רציני כל הדברים ההזוים הללו. מספרים על הרבי מקאצק שכיבה בשבת את הנרות על שולחן השבת, מתוך כפירה ולאחר מכן הוא הסתגר בחדרו למשך עשרים שנה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/6/2011 16:26 לינק ישיר 

ייתכן
אני באמת מנחש מה היה אומר על כך, ומותר לי לנחש בניגוד למה שאני מעריך שאתה מנחש. מכיון שלא באתי כאן להשמיע אלא לשמוע, לא אגיד אותה כרגע.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/12/2011 06:20 לינק ישיר 

ותנצל נפשנו מן החיצונים - מדרש עכשוי

http://7minim.wordpress.com/2011/12/01/hizonim/

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/12/2011 10:44 לינק ישיר 

תנא דמסייע:

"באשר לטיעוניו של הר"מ במז"ל, שסו"ס מתחיל את הדיון (מסתברא, מהן מסקנותיך מכל אותם דיונים קודמים?).

אני מסכים שקיומם של כל אלו הוא אפשרי (קעלעמר! נקודה גם לי), אולם רוצה לטעון מעבר לכך, שקיומם הוא אף סביר מאד אפריורי. ואלו נימוקיי: 1. העדויות של חכמים (מהתלמוד), ושל אנשים מתרבויות לא מערביות. חלקם מעידים שדיברו בעצמם עם הכנופיה הזו. רק כדוגמא, שאינה עוסקת ממש בענייננו: אני אישית שמעתי מסבתא של אשתי (ממרוקו), שהיא אישית ראתה פעמיים תינוק שנולד מדבר עברית (לשון הקודש, בשביל 'דעת אמת'), האחד מת והשני שכח את תלמודו כשהגיע הרב ו'כישף' אותו.

אני מפנה את הציבור לשיחה של דורותי עם הקוסמת הטובה מהצפון, מייד לאחר הנחיתה. שם מתבאר בטוטו"ד שבארצות התרבות לא מכירים קוסמים ומכשפים, אך זה נו"ן שלהם, ע"ש היטב. האם עליי לדחות עדויות אלו בגלל שלא ראיתי. להיפך, אם אכן הדבר סביר, או לפחות אפשרי (כדעת רמבמז"ל), אזי נראה שיש להאמין לעדויות הללו.

למעשה, אומר יותר מכך. התרבות שלנו מכחישה תופעות כאלה (עושה להן רציונליזציה כל אימת שהן מופיעות), מסיבות מאד ברורות. תופעות אלו נתפסות כעדות לרוחניות כלשהי שקיימת בעולם, רעיון שאינו חביב על יושביו (לפחות המערביים) בהווה. אגב, הרמב"ם וסיעתו שנמשכו אחריו, לענ"ד גם הם הכחישו זאת בעיקר בגלל חכמה יוונית, שהיא אבי אבות אי האמונה הזו, שחשבו שהיא מדע בלתי מעורער, וכיום אנו יודעים מה מידת האמפיריות שלה, אף במדדים מדעיים."

http://is.gd/QKAilE

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/12/2011 14:04 לינק ישיר 

אני דווקא נהניתי מהאפולוגטיקה המשעשעת של דינוזאורוס, לפיה השדים נכחדו כמו האדם הקרומניוני.
מענין מה גרם להם להיכחד. הרי הם ישויות 'רוחניות', הם לא צריכים מזון ושתייה ואינם מושפעים מפגיעות אסטרואידים. הם אמנם מזדווגים אך קשה לחשוב על סיבה שבגללה הם יפסיקו להזדווג, הרי אין להם מוטציות שמשפיעות על הפנוטיפ. ושמא המזון שלהם היה הצומי, והקרבנות / שעירים לעזאזל / נטילות ידיים של בוקר ג"פ לסירוגין מתוך כלי / מים אחרונים שעשו למענם, ובגלל שהפסיקו לתת להם אותו, הם מתו ברעב ו/או איבדו טעם בחיים והתאבדו. וכמאמרם ז"ל, don't feed the troll.

אגב, לפי אותה לוגיקה, לפיה משהו שהייתה לו השפעה רבה בעבר וכיום קשה לראות בכלל בקיומו (אולי מבחינה פילוסופית ואם אתה מסתמך גם על עדות [שהיא, כפי שביאר דינוזאורוס, הכלי האולטימטיבי להסקת מסקנות על המציאות] של סבתא של אשתך מיוצאי מרוקו [להכחיש אותה זו הנחת המבוקש, כנסייה אתאיסטית שכמותכם, וכבר ביארתי זאת בטוטו"ד במקו"א ואכמ"ל]), כנראה נכחד - מה זה אומר על גיבור העל של התנ"ך?

תוקנו שגיאות דקדוקיות

תוקן על ידי thepresent ב- 02/12/2011 14:15:19

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/12/2011 14:09 לינק ישיר 

thepresent כתב:
אני דווקא נהניתי מהאפולוגטיקה המשעשעת של דינוזאורוס, לפיו השדים נכחדו כמו האדם הקרומניוני.

מענין מה גרם להם להיכחד.

הדינוזאורים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/12/2011 14:11 לינק ישיר 

ספרן כתב:

ותנצל נפשנו מן החיצונים - מדרש עכשוי

http://7minim.wordpress.com/2011/12/01/hizonim/

הנה תגובה של פרסיקו מהיום, חדש דנדש:
"
היתה לי עכשיו שיחה מתוחה עם הרב וסרמן. הוא ביקש אשנה את הכותרת של הרשימה שלי מאתמול בערב. הוא הודה שיש יהודים רבים שלדעתו נשלטים כיום על ידי "כוחות שליליים חיצוניים" (שימו לב, כל שוחרי המטאפורות (הכוונה לאלו שפירשו כך את דברי וסרמן, בשרשור שנפתח בקיר הפייסבוק של פרסיקו בתגובה ללינק. ד"פ)), אבל את המילה 'שדים' הוא לא אוהב. נענתי לבקשתו: לא "על פי הרב וסרמן רוב היהודים הם שדים", אלא "על פי הרב וסרמן חלק מהיהודים הם 'חיצונים'". אגב, עושה רושם של אדם אינטליגנטי. מעניין איזה כוח חיצוני שלילי השתלט עליו.
"

תוקן על ידי thepresent ב- 02/12/2011 14:30:34

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/7/2013 15:57 לינק ישיר 
מוקדש למיימוני

חולין קה ע"ב:

אמר אביי מריש הוה אמינא האי דלא משו מיא בתראי על ארעא משום זוהמא אמר לי מר משום דשריא רוח רעה עלייהו
 ואמר אביי מריש הוה אמינא האי דלא שקיל מידי מפתורא כי נקיט איניש כסא למשתי שמא יארע דבר קלקלה בסעודה אמר לי מר משום דקשי לרוח צרדא ולא אמרן אלא דשקיל ולא מהדר אבל משקל ואהדורי לית לן בה ולא אמרן אלא חוץ לארבע אמות אבל תוך ארבע אמות לית לן בה ולא אמרן אלא מידי דצריך לסעודתא אבל מידי דלא צריך לסעודתא לית לן בה מר בר רב אשי קפיד אפילו אאסיתא ובוכנא דתבלי מידי דצריכי לסעודתא
ואמר אביי מריש הוה אמינא האי דכנשי נשווראה משום מנקירותא אמר לי מר משום דקשי לעניותא ההוא גברא דהוה מהדר עליה שרא דעניותא ולא הוה יכיל ליה דקא זהיר אנשוורא טובא יומא חד כרך ליפתא איבלי אמר השתא ודאי נפל בידאי בתר דאכיל אייתי מרא עקרינהו ליבלי שדינהו לנהרא שמעיה דקאמר ווי דאפקיה ההוא גברא מביתיה
ואמר אביי מריש הוה אמינא האי דלא שתי אופיא משום מאיסותא אמר לי מר משום דקשי לכרסם מישתיה קשה לכרסם מינפח ביה קשיא לרישא מדחייה קשיא לעניותא מאי תקנתיה לשקעיה שקועי לכרסם דחמרא שיכרא דשיכרא מיא דמיא לית ליה תקנתא והיינו דאמרי אינשי בתר עניא אזלא עניותא
ואמר אביי מריש הוה אמינא האי דלא אכלי ירקא מכישא דאסר גינאה משום דמיחזי כרעבתנותא אמר לי מר משום דקשי לכשפים רב חסדא ורבה בר רב הונא הוו קאזלי בארבא אמרה להו ההיא מטרוניתא אותבן בהדייכו לא אותבוה אמרה מלתא אסרתה לארבא אמרו אינהו מילתא שריוה אמרה להו מאי איעביד לכו דלא מקנח לכו בחספא ולא קטיל לכו כינה אמנייכו ולא אכיל לכו ירקא מכישא דאסר גינאה
ואמר אביי מריש הוה אמינא האי דלא אכלי ירקא דנפל אתכא משום מאיסותא אמר לי מר משום דקשה לריח הפה ואמר אביי מריש הוה אמינא האי דלא יתבי תותי מרזיבא משום שופכים אמר לי מר משום דשכיחי מזיקין

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/7/2013 18:47 לינק ישיר 

thepresent כתב:
אני דווקא נהניתי מהאפולוגטיקה המשעשעת של דינוזאורוס, לפיה השדים נכחדו כמו האדם הקרומניוני.
מענין מה גרם להם להיכחד. הרי הם ישויות 'רוחניות', הם לא צריכים מזון ושתייה
לא קראת טוב, השדים אוכלים ומטילים ריעי כבני אדם, פרים ורבים כבני אדם, חגיגה יג. יש להם מערכת עיכול ואיברי רביה כשל אדם
ואינם מושפעים מפגיעות אסטרואידים. הם אמנם מזדווגים אך קשה לחשוב על סיבה שבגללה הם יפסיקו להזדווג, הרי אין להם מוטציות שמשפיעות על הפנוטיפ. ושמא המזון שלהם היה הצומי, והקרבנות / שעירים לעזאזל / נטילות ידיים של בוקר ג"פ לסירוגין מתוך כלי / מים אחרונים שעשו למענם, ובגלל שהפסיקו לתת להם אותו, הם מתו ברעב ו/או איבדו טעם בחיים והתאבדו. וכמאמרם ז"ל, don't feed the troll.

אגב, לפי אותה לוגיקה, לפיה משהו שהייתה לו השפעה רבה בעבר וכיום קשה לראות בכלל בקיומו (אולי מבחינה פילוסופית ואם אתה מסתמך גם על עדות [שהיא, כפי שביאר דינוזאורוס, הכלי האולטימטיבי להסקת מסקנות על המציאות] של סבתא של אשתך מיוצאי מרוקו [להכחיש אותה זו הנחת המבוקש, כנסייה אתאיסטית שכמותכם, וכבר ביארתי זאת בטוטו"ד במקו"א ואכמ"ל]), כנראה נכחד - מה זה אומר על גיבור העל של התנ"ך?

תוקנו שגיאות דקדוקיות

תוקן על ידי thepresent ב- 02/12/2011 14:15:19

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/7/2013 19:11 לינק ישיר 

חחח. לפי הסגנון שלך בהודעה אחרת ישר הבנתי שזה דינוזאורוס, שעתה מתהדר בתואר המתאים מאין כמותו 'ד"ר לץ' (מהאקדמיה ליהדות)...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/7/2013 19:12 לינק ישיר 

למיטב ידיעתי, מקור האמונה בשדים הוא מהאומנה הנוצרית ולא היהדות, ואחת הסיבות ל"זליגה" ליהדות היא תרגום התנ"ך לשפות אחרות ע"י נוצרים- לדוגמה תרגום המלך ג'יימס שהוא התרגום העיקרי של התנ"ך לאנגלית. תרגום של התנ"ך הוא בהכרח פרשנות, כפי שפרשנים דוברי עברית ביארו מילים שונות בתנ"ך- גם בתרגום אותן מילים לאנגלית נבחרו על פי הפירוש. 
בניגוד לאמונה היהודית בה "הכל נעשה בדברו"- גם הטוב וגם הרע מגיעים מהקב"ה- וכשהרע נראה לא מוצדק נהוג לומר שדרכי האל נסתרות- באמונה הנוצרית מאמינים בדואליות של טוב ורע שהן שתי ישויות נפרדות: האל והמלאכים הם הטובים, ואילו השטן והשדים הם הרעים.
ואיך זה קשור לפרשנות? ניקח לדוגמה את המילה "שעיר": ניתן לפרש אותה כתיש- החיה- כפשוטו, אך בנצרות צורתו הויזואלית של השטן דומה לזו של תיש, ולכן בפירוש נוצרי לתנ"ך, קל לפרש את המילה "שעיר" כשטן או אחד משליחיו השדים, במיוחד כשהאמונה בהם קיימת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/7/2013 19:21 לינק ישיר 

היהדות הנוצרית והפרושית התפצלו מיהדות בית שני (שכללה עוד כתות יהודיות שלא שרדו, העיקרית מביניהן - הצדוקים). לא כל דבר שלא מופיע בפירוש בתנ"ך "נלקח מהנוצרים", כמו שטוענים אנשים שאוהבים לראות את אבותיהם רציונליסטים מאחרים (הרבה חילונים אגב). למשל, הרבה אנשים טוענים שה'גיהנום' ו'גן העדן' (שכר ועונש אחר המוות) נלקח מהנצרות, אך אזכורים מפורשים של אלו נמצאים במקורות פרושיים שמיוחסים הרבה לפני לידת ישו הנוצרי.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > שדים (היסטוריה, פילו', התפתחות ההל')
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 ... 7 8 9 10 לדף הבא סך הכל 10 דפים.