בית פורומים עצור כאן חושבים

שנאת אמנון לתמר וצערה [נאנסות ושטוקהולם]

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-7/7/2007 02:24 לינק ישיר 

מיציץ_ונפגע:

זילבר

אם אני אומר שזה שעבר זמן רב או שהתנהגות בלתי רציונלית של המתלוננת איננה ראיה לכך שאין ממש בתלונתה , אין בכך משום קולא בדיני הראיות. כל מה שאני אומר הוא שלא ניתן להסתמך על כך כראיה נגד טענת המתלוננת. איפה יש כאן קולא בדיני ראיות? כמובן שלצורך ביסוס תלונתה היא זקוקה לראיות שעומדים במבחנים מקובלים ובזה ניתן אולי להסתמך על משך הזמן בכדי לטעון שהזיכרון אינו אמין כל כך , אבל לא לטעון שזה שלא התלוננה עד עכשיו זה ראיה שהיא סתם נטפלה.

NMZILBER:

אין ביננו מחלוקת.

נכון שאי אפשר לטעון "שזה שלא התלוננה עד עכשיו זה ראיה שהיא סתם נטפלה".  אבל בחוק יש בפירוש קולא בדיני הראיות בנושאים מיניים: מרשיעים על סמך מילה שלה מול מילה שלו בלי "דבר מסייע", אם העדות שלה עקבית, בשום עבירה אחרת אינו כן (כך לפי פרשנות משפטית של זאב סגל בהארץ). כמו כן נוטים להסתמך על עדות לאחר זמן רב שיש בה הבעיה של שינוי הזכרון ולא רק הבעיה "למה לא התלוננה עד עכשיו" שלא קיימת כאן.

השאלההלא פשוטה: עד כמה מוצדק להקל בדיני ראיות  כדי ליצור הרתעה, וזאת על חשבון הביטחון בנכונות ההרשעה.

*

הצעה שנראית לי מועילה:

א.לאפשר לנפגעות תקיפה מינית לדווח במשטרה מייד, כאשר התלונה "מוקפאת".היא אינה צריכה להיחקר אלא רק נרשמים דבריה כלשונם.

ב. כל אדם- כולל פסיכולוגית או חברה ששומע על תקיפה מינית יחויב בחוק לרשום את הדברים ולהעבירם למשטרה להקפאה כנ"ל,הנפגעת לא תיודע על כך. יהיה מי שיטען שיש בכך פגיעה באוטונומיה של הנפגעת- איני מקבל זאת. הרי כל הטענה היא שבכל מה שנוגע למעשה שנעשה החלטותיה אינן אוטנומיות אלא מושפעות מהפרעה נפשית, אם כן יש להגן עליה.

ג."הדיווח" יהפוך ל"תלונה" הנחקרת במשטרה רק אם המתלוננת תבחר בכך. כעבור 15 שנה נניח, המידע יימחק.

ד. מעמדו של ה"דיווח" לא יהיה כעדות, כיוון שלא נחקרה, ואם הוא מפי חברה זו רק עדות שמיעה, וסביר שאין בו את כל הפרטים הדרושים להרשעה אלא רק מה שבמקרה התחשק לה לספר. אבל מעמדו יהיה כ"דבר מסייע" הדרוש להרשעה, ולא ניתן יהיה להרשיע רק על סמך עדותה שלאחר שנים מול עדותו, בלי "דבר מסייע" הדרוש בכל עבירה אחרת.

ה. עד להוצאת התלונה מהקפאה הנאשם לא יחקר, לא יהיה לו תיק פלילי, והוא אף לא ייודע על כך כדי לו להפריע לו בחייו.

אם תבוא נפגעת לאחר שנים להתלונן,בלי שיהיה מתועד "דיווח" כנ"ל, זה אומר שבקרבת זמן למעשה לא מצאה לנכון לספר על כך לאיש, ולכן סביר שלא ראתה בכך פגיעה. זה יועיל ברוב המקרים וכמובן יהיו עדיין נשים שבאמת נפגעו כ"כ שלא סיפרו לאף אחד בקרבת זמן, אבל זו בעיה פרטית- כמו מי שנשדד ואין לו ראיות על כך, שלא נרשיע את השודד עפ"י טענתו ורק על סמך מילה מול מילה. הרעיון הוא שלא יהיה מדובר עוד בסוג עבירה שלעולם אין לו ראיות מספיקות ויש צורך ליצור הרתעהכנגדו  גם ע"י קולא בדיני הראיות.

זה לגבי מבוגרים, אבל ילדים נפגעים מינית, בד"כ לא מספרים לאיש אלא לאחר שנים- ולכן הצעתי אינה תקפה לגביהם, אלא יש צורך אמיתי בקולא בדיני הראיות וב"הרשעה בלי קלון" של הנאשם, כהצעתי למעלה.

יש לציין שבהתחלה שקלתי הצעה קיצונית יותר- מי שיודע על תקיפה מינית כלשהי, יחויב להתלונן במשטרה, והנפגעת תחויב להיחקר ע"י חוקרת מיחודת- גם נגד רצונה. זה בדיוק מה שנעשה לגבי ילדים נפגעי תקיפה מינית, והדעה המקצועית היא שהנפגעת בהקשר זה כילדה שהחלטותיה אינן אוטונומיות ומושפעות מהפרעה נפשית. חזרתי מהצעה זו משיקול טכני- לנפגעת בניגוד לילד יש יכולת להבין שאם תספר לחברה או פסיכולוגית היא תיאלץ להיחקר במשטרה, ולכן היא באמת לא תספר לאף אחד, וזה לרעתה הנפשית ולרעת ההרתעה כלפי הפושעים הבאים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/7/2007 02:25 לינק ישיר 

אמשלום:

שנרב,

אני לא מתעלמת מכלום (אמרתי שאין לי שום כלים להכריע בשאלות של רפואה ומשפט ואני משאירה זאת למומחים ממני).
אתה, לעומת זאת, מצליח היטב להתעלם מכך שהדיון בו התחלת לא שייך לאשכול, והשארתו כאן מהווה עיוות של האמת ויש בה מסר בעייתי מאוד. הייתי מצפה ממך -
להתנצל על טעותך (ההנחה שלי היא שזו אכן היתה זו טעות). 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/10/2008 07:42 לינק ישיר 

תפילה לנאנסת / ד"ר יעל לוין

קוֹלִי אֶל ה' אֶזְעָק, קוֹלִי אֶל ה' אֶתְחַנָּן. אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי, צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד.

הַשְׁקִיפָה מִמְּעוֹן קָדְשְׁךָ מִן הַשָּׁמַיִם, וּרְאֵה אֶת עָנְיִי וְשוֹמְמוּתִי, וּמָה עוֹלַל לִי. גּוּפִי חֻלַּל וְטֻמָּא, הֻשְׁפַּלְתִּי עַד עָפָר, וְנֻטַּל כְּבוֹדִי. גָדוֹל כַּיָּם שִׁבְרִי, וְאֵין מַכְאוֹב כְּמַכְאֹבִי. לִבִּי חָלַל בְּקִרְבִּי, עוֹלָם חָשַׁךְ בַּעֲדִי, וְנֶאֱסַף נָגְהִי. נְבָלָה נֶעֶשְׂתָה בְּיִשְׂרָאֵל, צָעַקְתִּי וְאֵין מוֹשִׁיעַ לִי, קָרָאתִי וְאֵין עוֹנֶה. אֲנִי אָנָה אֲנִי בָאָה וְאָנָה אוֹלִיךְ אֶת חֶרְפָּתִי.

שְׁמַע ה' קוֹלִי אֶקְרָא, וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי. זָכְרֵנִי וּפָקְדֵנִי, חַזְּקֵנִי וְאַמְּצֵנִי, וְתוֹצִיא מִצָּרָה נַפְשִׁי, כִּי אַתָּה מִשְׂגָּב לְעִתּוֹת בַּצָּרָה. אַל תִכְלָא רַחֲמֶיךָ מִמֶּנִּי, חַסְדְּךָ וַאֲמִתְּךָ תָּמִיד יִצְּרוּנִי. אַךְ טוֹב וָחֶסֶד יִרְדְּפוּנִי כָּל יְמֵי חַיָּי.

שָׁמְרֵנִי כְּאִישׁוֹן בַּת עָיִן, בְּצֵל כְּנָפֶיךָ תַּסְתִּירֵנִי. קָרְבָה אֶל נַפְשִׁי גְאָלָהּ, וִיקֻיַּם בִּי מִקְרָא שֶׁכָּתוּב: 'אַל תִּירְאִי כִּי לֹא תֵבוֹשִׁי, וְאַל תִּכָּלְמִי כִּי לֹא תַחְפִּירִי, כִּי בֹשֶׁת עֲלוּמַיִךְ תִּשְׁכָּחִי'.

כִּי נָפַלְתִּי קָמְתִּי, ה' אוֹר לִי. בָּרְכֵנִי בְּאוֹר פָּנֶיךָ, וְטוֹב יִהְיֶה בְּעֵינֶיךָ לְבָרְכֵנִי בְּכָל עֵת וּבְכָל שָׁעָה בִּשְׁלוֹמֶךָ, וּבְרִית שְׁלוֹמְךָ לֹא תָמוּט.

שִׁמְעָה תְפִלָתִי ה' וְשַׁוְעָתִי הַאֲזִינָה, אֶל דִּמְעָתִי אַל תֶּחֱרַשׁ. וַאֲנִי תְפִלָּתִי לְךָ ה' עֵת רָצוֹן, אֱלֹהִים בְּרָב חַסְדֶּךָ עֲנֵנִי בֶּאֱמֶת יִשְׁעֶךָ.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/10/2008 11:15 לינק ישיר 

נראה לי שהתפילה הזאת מתאימה רק למי שכבר פנתה למשטרה ולא נענתה. שהרי, אסור לאדם למסור את דינו לשמיים אם יש לו אפשרות לעשות דין בארץ.

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-24/10/2008 12:33 לינק ישיר 

אראל

מוסר דינו לשמים אינו רק במבקש נקמה?
בתפילה זו אין זכר לאנס עצמו ואין בקשה למשפט וצדק. כל התפילה היא תחנונים לרחמים על מצבה שלה.

-------
מאיר

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/10/2008 14:31 לינק ישיר 

כנראה שאתה צודק, אני הבנתי שהמשפט "צָעַקְתִּי וְאֵין מוֹשִׁיעַ לִי, קָרָאתִי וְאֵין עוֹנֶה" מתייחס לצעקה שלה אל הרשויות לאחר האונס, אבל ייתכן שהוא מתייחס לאונס עצמו.

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי

בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > שנאת אמנון לתמר וצערה [נאנסות ושטוקהולם]
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 ... 6 7 8 סך הכל 8 דפים.