1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

למרות ההכחשות: הקלה משמעותית על עזה

למרות ההכחשות מצד חמאס ומצד ישראל: הבוקר הורחב מרחב הדיג של ערביי רצועת עזה עד ל-15 מיילים ימיים

אלי שלזינגר, ט"ז אייר תשע"ט 21/05/2019 08:37
תגיות:

"למנוע הידרדרות" דייגים פלסטינים מכינים את הרשתות דייגים פלסטינים מכינים את הרשתות צילום: Abed Rahim Khatib/ Flash90

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, הודיע הבוקר (שלישי) על הגדלת מרחב הדייג ברצועת עזה לטווח של עד 15 מיילים ימיים.

לדבריו, צעד זה הינו כחלק מהמדיניות האזרחית למניעת הידרדרות הומניטארית ברצועת עזה ומתוך מדיניות המבדילה בין טרור לאוכלוסייה בלתי מעורבת.

עם זאת הודגש, כי מימוש הצעד מותנה בכך שהדייגים בעזה יכבדו את ההסכמות. "לא תתאפשר חריגה מהטווחים שסוכמו, וכל חריגה תטופל בהתאם על ידי כוחות הביטחון", נמסר.

אתמול דווח במהדורה המרכזית בקשת 12 כי… אולם תוך שעה קלה יצאו הכחשות גורפות גם מטעמו של ראש הממשלה וגם מטעם דובר חמאס.

אמש דווח כי ישראל וחמאס הגיעו לסיכום על הפסקת אש זמנית לחצי שנה. סיכום שהושג בתיווך מצרי ובסיוע ממשי של נציג האו"ם. 

על פי הדיווח של הפרשן רוני דניאל מ'החדשות', ההבנות ההדדיות שסוכמו כוללות כדלהלן: הפלסטינים מסכימים להפסקת אש והפסקת האירועים האלימים על הגדר; שמירת המרחב הביטחוני - 300 מטרים מהגדר; הפסקת עימותים ליליים והפסקת המשטים לאזור החוף. מה עם הפסקת הפרחת בלוני תבערה לישובי עוטף עזה? זה לא נכלל.

ישראל בתמורה, אמורה להסכים להרחבת מרחב הדייג ל-15 מייל, קידום העסקה יזומה של האו"ם, העברת תרופות וסיוע אזרחי ופתיחת משא ומתן על חשמל, מעברים, בריאות וכספים.

כל זה אמור להתקיים בחצי שנה. היה ויצליחו הצדדים לשמור על הכללים. הפלסטינים דורשים קצב יישום מהיר - ואז יכנסו לפרק היותר בעייתי, שלב הבא - לוחמי צה"ל שנפלו בעזה ומוחזקים שם ושני האזרחים שעוד מוחזקים שם. המצרים היו פה גורם משמעותי, וצריך עוד לראות מה יקרה בשנה הקרובה בהנחה והצדדים יעמדו בתנאים תמורת שקט.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. בושה ! כניעה! סכנת חיים!  

    אריה חזק