1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

יד לאחים: מכללת לוינסקי מעניקה לגיטימציה לכת "היהודים המשיחיים"

מכללת לוינסקי הזמינה דוברים מטעם הכת המיסיונרית-נוצרית שהופיעו בפני הסטודנטים • פעילי יד לאחים הפתיעו ונכחו במפגש בין הסטודנטים למיסיונרים • בארגון אף מיהרו לדרוש מהמכללה אפשרות להעברת הרצאה מיוחדת של מומחה יד לאחים לכתות שיחשוף את פניה האמיתיות של הכת המתחזה

שימי פרקש, ט"ז אייר תשע"ט 21/05/2019 12:29

הדוכן המסיונרי במכללת לוינסקי הדוכן המסיונרי במכללת לוינסקי צילום: יד לאחים

במחלקה למאבק במיסיון של ארגון יד לאחים יצאו השבוע חוצץ נגד מתן לגיטימציה מצד 'מכללת לוינסקי' לכת הנוצרית-מיסיונרית "היהודים המשיחיים". ביום ראשון השבוע ערכה המכללה מפגש בין אנשי הכת לבין סטודנטים במתחם המכללה.

בעקבות מידע שהגיע ליד לאחים מבעוד מועד, נשלחה קבוצה של פעילי הארגון שהגיעה במפתיע למקום המפגש של הסטודנטים והמיסיונרים. הפעילים שוחחו עם הסטודנטים, עימתו את המיסיונרים עם פניה האמיתיות והשקריות של הכת והעניקו להם חומרי הסברה שמציבים את אמת התורה מול הכזב המיסיונרי. לדברי הפעילים, התגובות שהתקבלו מהסטודנטים היו טובות. "הם לא תיארו לעצמם שמדובר בעצם בכת שמנהלת מסע של רמיה ומציגה את עצמה כענף של היהדות בעוד שלמעשה מדובר בנצרות בתחפושת".

בד בבד שלח הארגון מכתב אל הנהלת המכללה ובו דרש כי מומחה יד לאחים לכתות יופיע בפני הסטודנטים ויחשוף את דרכי הרמייה של הכת. בנוסף פנו ביד לאחים ל'מועצה להשכלה גבוהה' כדי להתריע על פעילות מיסיונרית המתקיימת במוסד להשכלה גבוהה.

במכתב יד לאחים נאמר, בין היתר: ״אין להעלות על הדעת להביא בפני סטודנטים קהילה מיסיונרית שמציגה מצג שווא. אין מדובר בחופש הביטוי אלא בחופש לשקר, בחופש לרמות ובחופש לייצר מצגי שווא. מדובר בכת הפועלת לניתוק יהודים מאלוקי ישראל, מעמם וממשפחתם, ופעמים רבות אף פועלת בניגוד לחוק העונשין".

ממכללת לוינסקי לחינוך נמסר בתגובה: "מדובר ביוזמה אקדמית במטרה לעורר שיח באמצעות פאנלים אותם מובילים סטודנטים המייצגים את הזרמים החיים במדינתנו: חילוניים, חרדים, דתיים וערבים. הפעילות הינה אקדמית, מעוררת שיח ופתיחות רב-תרבותית. מכללת לוינסקי לחינוך דוגלת בהכלה ובהיכרות של כלל האוכלוסיות במדינה וזאת כחלק מיוזמת נשיא המדינה - התקווה הישראלית".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. זעזוע: המסיונרים התקבלו בברכה במשרד הקליטה 2 מיליון מיסיונרים מברית המועצות ונתנו להם אזרחות ואבדנו  (ל”ת)

  רק בגלל צבע עורם הלבן

 2. "זעזוע"? שתו מים קרים או גשו לפסיכיאטר  

  איזו דרמה!

  • מגיב 2 כנראה שייך ל2 מיליון המוזכרים בתגובה 1. (ל”ת)


 3. איך בנות חרדיות לומדות שם?  

  טהרת הקודש