1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2019

יהדות התורה: "דורשים תפקידים כמו בש״ס"

לאחר שאתמול נועדו לשיחה ממושכת עם צוות המשא ומתן של הליכוד, נועדו היום חברי הכנסת של יהדות התורה עם מקביליהם לפגישה נוספת במהלכה ביקשו לזכות בתפקידים ברמה זהה לזו שצפויים לקבל במפלגת האחות הספרדית • לאחר שמרבית הנושאים סוכמו, הללו ייפגשו מחר

ארי קלמן, ט"ז אייר תשע"ט 21/05/2019 14:47

מתקדמים בשיחות? חברי הכנסת של יהדות התורה חברי הכנסת של יהדות התורה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נציגי יהדות התורה נועדו היום (שלישי) לישיבת מו״מ נוספת עם הליכוד, כאשר בישיבה דנו בעיקר בנושאי התפקידים. כעת ממתינים ביהדות התורה לתשובה מהליכוד לשורת הדרישות.

ל׳בחדרי חרדים׳ נודע כי במהלך ישיבת המו״מ דנו הצוותים משני הצדדים בנושאי התפקידים והללו חיפשו חלופות לתפקידים מתאימים עבור חברי סיעת יהדות התורה מלבד הבריאות וועדת הכספים.

במהלך הפגישה הבהירו הנציגים לליכוד כי הם דורשים את אותם תפקידים שקיבלו בש"ס, משום ששניהם מחזיקים באותו בסיס כוח. ביהדות התורה הזכירו למקביליהם כי הם לא דורשים שרים ולכן יש להם עדיפות.

ח"כ משה גפני עונה לשאלות עיתונאים בכנסת, היום

ביציאה מהפגישה, סירב חה״כ משה גפני להתייחס לשיחות המו״מ, אך אמר לכלי התקשורת כי הדיונים נמשכים. גפני סירב להתייחס לנושא שמקשה על הסיכום הסופי כשעדיין לא התקבל סיכום על חוק הגיוס.

ביהדות בתורה הסבירו כי הטעם להמשך הדיונים למרות שאין סיכום על נושאי השבת, הוא מהחשש כי הנושאים הללו ייפתרו ברגע האחרון ואז לא יהיה זמן לדון על יתר הנושאים ולכן מנסים לסגור את כלל הנושאים מלבד השבת.

סגן השר יעקב ליצמן אמר בשיחה עם ׳בחדרי חרדים׳, כי ביהדות התורה ממתינים להחלטות מועצת גדולי התורה וכי "הם ורק הם שיקבעו כיצד לפעול". לדברי ליצמן, "אנחנו עדיין ממתינים לתשובתם בנושא הגיוס והשבת".

כמו כן, ביהדות התורה צפויים להיפגש מחר (רביעי) בשעה 10.00 בבוקר לישיבת מו״מ נוספת עם צוות המו״מ של הליכוד, זאת לאחר שרוב הנושאים כבר סוכמו ביניהם אך בליכוד טרם החזירו תשובה לגבי מספר נושאים שנותרו פתוחים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חבל על הזמן, יהיו בחירות בקרוב, ליברמן יטרפד את הכל  (ל”ת)

  אפשטיין חרדק

 2. כל הכבוד להרב גפני !להעמיד את כל המוצאים הכביסה החוצה במקומם!  (ל”ת)

  מספיק עם החטטנות!

 3. קצת ירדו מהפסים אלה של דגל ?  

  רספוטין

  • עלו על הפסים, 4חכי"ם. שש בי-ם ומ"מ ראש העיר, בחיפה מ"מ ראש העיר (ל”ת)

   אפשטיין חרדק

 4. למנות לכל משרת שר חרדי שני שרים. אשכנזי וספרדי  

  שריר

 5. חבל על הזמן, לא תהיה ממשלה, יהיו בחירות בקרוב מאד  (ל”ת)

  אפשטיין חרדק

 6. דרישה צודקת. כדי שתמולא צריך שיתוף בין כל החכי"ם וציות להנהלת התנועה, ללא שכל אחד דוחק את רגלי חבירו. כמו בש"ס.  (ל”ת)