1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

ליצמן ללפיד: "קודם תתקן את מה שהרסת"

תגובה ראשונה מצד פוליטיקאי חרדי על מאמרו של יאיר לפיד ב'בחדרי חרדים'; בכנס של 'אגודת ישראל' אמש תקף ליצמן תחילה את אויב החרדים החדש גבי אשכנזי ולאחר מכן ציטט מדברי לפיד ותקף אותו: "הוא הזיק לנו שנתיים והוא רוצה חמש דקות?"

ארי קלמן, י"ז אייר תשע"ט 22/05/2019 07:17

המאמר של 'שונא החרדים' ב'בחדרי' ליצמן לפיד.jpg צילום: הדס פרוש, פלאש 90

יו"ר 'יהדות התורה', סגן השר יעקב ליצמן משיב למאמר שפרסם יו"ר 'יש עתיד' חבר הכנסת יאיר לפיד, במוצ"ש האחרון ב'בחדרי חרדים' ואומר קודם כל עליו לתקן את כל הדברים שהרס לציבור החרדי.

בכנס של 'אגודת ישראל' שהתקיים אתמול אמר ליצמן, "האופוזיציה גם הצדיקים שבה כביכול, לא אוהבים אותנו, שמעתי נאום של גבי אשכנזי הרמטכ"ל לשעבר שגם לא אוהב אותנו ודיבר נגדנו ודווקא יש קולות אחרים בתוך כחול לבן שלא אהבו את מה שלפיד אמר", כשהוא מתכוון לראיון של חה"כ מיכאל ביטון ל'בחדרי'.

בהמשך התייחס ליצמן למאמר של חה"כ יאיר לפיד לגולשי 'בחדרי חרדים' ואמר לחברי 'אגודת ישראל', "לפיד רוצה שנחשוב חמש דקות, ככה הוא הציע לנו - הוא הזיק לנו שנתיים הוא עשה את כל החוקים נגדינו - כסף והוא רצה שאנחנו ניתן לנו חמש דקות איך להיות חברים שלו - קודם תתקן את מה שהרסת לנו, אחר כך נחשוב עליך גם כן".קטע מדבריו של ליצמן

כזכור, בטור מיוחד שפרסם חבר הכנסת יאיר לפיד באתר 'בחדרי חרדים', תחת הכותרת "קחו חמש דקות הפסקה מלשנוא אותי", הבהיר לפיד כי "אין לי שום בעיה עם עולם התורה. אני רוצה לחיות במדינה יהודית שלימוד התורה הוא חלק ממנה. העובדה שבמדינה היהודית יש תחיה של עולם הישיבות היא דבר יפה בעיני. אני מקבל את הרעיון שקבוצה מוגדרת של עילויים תלמד על חשבון המדינה. אם יש צעיר שהוא גאון בתורה, חבל שנפסיד אותו. אלא שהגאונים, בכל חברה אנושית, הם מיעוט קטן מאוד. הויכוח שלי עם הפוליטיקאים החרדים הם על כל רבבות התלמידים האחרים. הם מספרים לכם שאני רוצה להוציא אותם מהישיבות. זה כמובן לא נכון. הדבר היחיד שאני אומר הוא שאם הם רוצים ללמוד, שיעשו את זה על חשבונם".

טורו של לפיד עורר סערה בקרב הגולשים, אשר הגיבו בהמוניהם למאמר, רובם המוחלט תקפו את לפיד ואת עצם הענקת הבמה לאדם כזה, באתר חרדי.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לפיד  

  יוסף

 2. והעמידו תלמידים הרבה  (ל”ת)

  אור

 3. הכל דיבורים, בקרוב ממש בחירות חדשות, והשמאל לוקח בגדול  (ל”ת)

  אפשטיין חרדק

  • חרדק= חרק 

   מאיר

  • אם הוא נראה כמו חרדק אז הוא חרדק, גם אם תקרא לו חרק (ל”ת)

   חיים אפשטיין מי-ם

 4. יפה כל הכבוד הכי טוב זה ש"ס  

  שושי

 5. רזין דרזין  

  תושב פתח תקוה

 6. יוסל'ה שוכמכר  

  משה זוכמיר

;