1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

״שיניתי את דעתי; בעד פסקת ההתגברות״

הבוקר הגיעו פעילי ׳כחול לבן׳ לביתו של חה״כ רועי פולקמן כדי להפגין כנגד כוונת הקואליציה לפגוע לטענתם בבג״ץ • פולקמן יצא לפעילים ואמר: "״בעבר אמרתי שלא אשב עם ראש ממשלה עם כתב אישום; שיניתי את דעתי ואני מוכן לשקול את זה״

ארי קלמן, י"ח אייר תשע"ט 23/05/2019 11:09

פולקמן לפעילי כחול לבן השלטים ליד ביתו של פולקמן השלטים ליד ביתו של פולקמן צילום: תומר וינר

הבוקר (חמישי) הגיעו פעילי ׳כחול לבן׳ לביתו של יו״ר סיעת כולנו חה״כ רועי פולקמן כדי להפגין כנגד כוונת הקואליציה לפגוע לטענתם בבג״ץ על ידי חקיקת פסקת ההתגברות וחוקים נוספים שיוזם ראש הממשלה כנגד מצבו המשפטי.

המפגינים הזכירו את דעתו על פסקת ההתגברות ועל כך שמנע זאת במהלך הקדנציה החולפת, אלא שפולקמן הפתיע את הנוכחים כשהודיע כי הוא שינה את דעתו בעקבות תוצאות הבחירות - וניצחונו של נתניהו למרות מצבו המשפטי.

״בעבר אמרתי שלא אשב עם ראש ממשלה עם כתב אישום והיום שיניתי את דעתי ואני מוכן לשקול את זה״, אמר פולקמן למפגינים, ״אני חד משמעית בעד פסקת ההתגברות, אבל באיזונים - נדון על המספרים. מפלגות איחוד הימין דורשים רוב של פחות מ-61"

פעילי המפלגה השיבו לפולקמן ואמרו, ״מה תגיד לילדים שישאלו אותך מה עשית כדי לעצור את זה? בבחירות הכרזתם שאתם ימין אחראי. האם בגין היה בעד פסקת ההתגברות? אנחנו נפגין מול הבית שלך שוב ושוב".

ח"כ עפר שלח, כחול לבן, אמר בתגובה: ״אני מכבד את ח"כ רועי פולקמן, ומכבד את החלטתו לצאת אל האנשים שלנו ולדבר אתם בגובה העיניים. אבל הוא והאנשים הישרים האחרים בקואליציה, לא יוכלו להתחמק מלתת תשובה ישירה: תצביעו בעד חסינות לנתניהו, והפיכת משרד ראש הממשלה לעיר מקלט, או לא? תתנו יד לפגיעה בדמוקרטיה כדי שאיש אחד יוכל לחמוק מעונש, או לא?".

כאמור, בכחול לבן יצאו בשבוע האחרון, לקראת ההפגנה הגדולה במוצאי שבת וכחלק מהמאבק האופוזיציוני כנגד מה שהם מכנים "הפיכת כנסת ישראל לעיר מקלט לעבריינים", מפגינים פעילי 'כחול לבן' מול ביתם של בכירי הקואליציה העתידית וקוראים לחברי הכנסת לא לתת יד להרס הדמוקרטיה והפיכת ישראל לטורקיה.

עד כה הפגינו פעילי כחול לבן הפגינו מול ביתם: ח"כ יולי אדלשטיין, השר גלעד ארדן, ח"כ גדעון סער, ח"כ אבי דיכטר, השר משה כחלון, ח"כ אביגדור ליברמן, ח"כ ניר ברקת, והשר ישראל כץ.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חוק החסינות  

  יצחק

 2. חוק החסינות  

  צבי

 3. חוק ההתגברות חוק צודק ביותר  

  צבי

 4. נסביר לו שיבין  


 5. נמאס מדיקטטורת הבגץ! לא עוד!!  (ל”ת)

  בן תורה

;