1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת

כך מגמדים העיתונים את תקיפת הנער החרדי

הזעזוע מסרטון התקיפה הברוטאלית של שוטרי מג"ב כלפי נער חרדי אוטיסט בירושלים - כנראה היה לצנינים בעיניהם של עורכי העיתונים הכלליים, שהעדיפו לגמד את מימדי הזוועה ולהסתיר את הדיווח בעומק העיתון

שניאור וברי"ט אייר תשע"ט 24/05/2019 07:16

הבוקר שאחרי אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: אוראל כהן, פלאש 90

בבוקר שלמחרת הסערה סביב התיעוד המזעזע, בו נראים שוטרי מג"ב מתנפלים בזעם על נער חרדי בעל צרכים מיוחדים חסר ישע ומכים בו ללא רחם, נראה שבתקשורת הכללית לא מייחסים חשיבות רבה לפשע המצולם והעדיפו לגמד את מימדי הסיפור הנורא.

ובכן: אם חשבתם שסיקור הפרשה דורש הפניה בעמוד הראשי, עורכי העיתונים חשבו משום מה אחרת, ורק עיתון אחד ניאות לציין זאת בעמוד השער, כשהשאר, באורח מפתיע או שלא, הסתפקו בכתבה צנומה שמבליטה בעיקר את הודעת המשטרה השקרית בעניין.

כך למשל, העיתון 'ידיעות אחרונות' דחק את הידיעה לעמוד 8 בלבד, ותחת הכותרת ״המעצר שעורר סערה״ מופיעה כתבה מתומצתת להפליא בנושא, לצד מספר כתבות אחרות בנושאים שונים, ותגובת המשטרה מובאת כמעט במלואה.

באופן דומה נהגו גם בעיתונים ׳ישראל היום׳ ו׳הארץ׳, אשר נמנעו מלהקדיש לדיווח בנושא שמחולל סערה אדירה מקום של כבוד בעיתון ואף התעלמו מהטענות הקשות שנשמעו בנוגע ליחס המשטרה כלפי האירוע המחפיר.

עיתון מעריב לעומתם, נהג בהוגנות יחסית, כאשר הציג בעמוד הראשי הפניה לידיעה בעניין והבליט בין גליונות העיתון את האייטם על תקיפת הנער החרדי, תחת הכותרת ״הסרטון המזעזע: שוטרים מכים נער אוטיסט״.

נותר רק לדמיין כיצד היה נראה סיקור התקיפה האלימה של השוטרים, שבמקרה זה תועד בעדשות המצלמה, אילו היה מתבצע כלפי אדם שמשתייך לכל מגזר אחר.

מו"ל עיתון 'הארץ' עמוס שוקן דוחה את הביקורת ומוסר בתגובה ל'בחדרי חרדים': "אני חושב שניתן לזה כיסוי הולם. אמנם בעמוד 24 מתוך 30, אבל זה נובע מהמבנה המיוחד של גיליון יום שישי של הארץ, שבעמודים היותר קדמיים אין חדשות אלא בעיקר כתבות שבועיות, והחדשות מתחילות יותר פנימה בעיתון. הכותרת לדיווח בעמוד 24 היא לכל רוחב העמוד. בדיווח בדיגיטל הוצג גם הסירטון של האירוע עצמו".

שוקן הוסיף, "בנוסף אני מפנה אותך לביקורת הטלויזיה של רוגל אלפר שמתפרסמת היום שמביעה אמפטיה רבה לבחור וביקורת קשה על המשטרה".

עורך 'ישראל היום' בועז ביסמוט, מסר בתגובה ל'בחדרי חרדים': "הסיפור עורר סערה בצדק. שלזינגר, כתב ישראל היום, העלה הסיפור ברשת החברתית, אתר ישראל היום הבליט המקרה ונתן לו שעות בולטות ובעיתון זה פתח עמוד. להזכירך אתמול היה גם יום קשה בארץ (שריפות) ויום פוליטי לא פשוט (קשיים בהרכבת ממשלה ופרסום ראשוני באתר ישראל היום על האפשרות של חוק פיזור הכנסת). העולם החרדי יקר לישראל היום ואני חושב שעובדה זו ידועה לאתר בחדרי חדרים. בברכת שבת שלום לצעיר היקר שספג פגיעות אלימות ומקוממות למשפחתו ולכל עם ישראל".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. רוצחים  

  שמוליק

 2. אם הישראל לא עושה קידוש - הגוי עושה הבדלה, אם מישהו חשב שהחילונים אוהבים חרדים...  


  • אם זה היה ערבי היו מתייחסים 

   איציק

 3. ואיך הגיב לזוועה הזאת מנהיג ישראל מתבוללינו ?  

  סטניסלב

  • כשהכו ללא רחם את אנשי הפלג וילדיהם הקטנים!!! עודדתם ואף נתתם רעיונות לאיך ניתן עוד לפגוע בהם. מה לעשות שהשוטרים כנראה לא מבחינים בין חרדי לחרדי. ברגע שניתנה להם הלגיטמציה הם עושים בה כרצונן ללא רחם. (ל”ת)

   חני

  • הפגנת פלג , האמנם אותו דבר 


 4. קלגסים  

  יהודי

 5. אבל גם אנחנו באתרים שלנו כבר הורדנו את זה מסדר היום  (ל”ת)

  חיים

 6. משטרה עיתונות ובית המשפט הם שומרים אחד על האחר  (ל”ת)

  חן

 7. צריך את איתמר בן גביר !!!!  

  rrr

 8. אתם סכנה לישראל. בגללכם הייתה שואה. אתם מובילים לחורבן בית 3  


;