1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

מבצע צבאי: סדרת מעצרים במודיעין-עילית

מבצע צבאי: עשרות נעצרו במהלך השבוע החולף בעיר מודיעין עילית בהרי בנימין, זאת מאחר ואלה לא התייצבו ללשכת הגיוס על פי צו גיוס - או לחלופין התייצבו ואף התגייסו אך נעלמו מצה"ל

אלי שלזינגר, י"ט אייר תשע"ט 24/05/2019 13:45

עם כוחות בילוש תמונת אילוסטרציה פלאש 90. למצולם אין קשר לכתבה זו עצור חרדי. תמונת אילוסטרציה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בדיקת 'בחדרי': מידי פעם אנו מדווחים על מעצרים של כאלו המוגדרים מבחינת צה"ל כ'משתמטים' או 'עריקים' על ידי המשטרה הצבאית, ובדרך כלל נענשים בימי מחבוש בכלא צבאי על פי החלטת קצין או בית משפט צבאי.

הפעם מדובר במשהו שמבחינה חרדית נחשב חריג, אך מצד הצבא מדובר בפעילות שגרתית מאוד והם לא רואים בסדרת המעצרים הזו משהו שמצריך דיווח או עדכון מיוחד.

במשטרה הצבאית עורכים מידי תקופה פעילות של מעצר עריקים ומשתמטים, ללא קשר לזהות הדרושים לחקירה. בשבוע האחרון נערכה הפעילות בעיר החרדית מודיעין עילית.

במהלך הפעילות האמורה, נעצרו כמה עשרות מתושבי העיר שנלקחו לחקירה להמשך הליך, כמקובל.

דובר צה"ל מסר ל'בחדרי חרדים' כי "במהלך השבוע התקיים מבצע מעצר עריקים על ידי כוחות הבילוש של חיל המשטרה הצבאית. במבצע נעצרו עריקים שנעדרו מן השירות שלא ברשות".

העיר מודיעין עילית מדורגת במספר 64 במספר המתגייסים והמשרתים בצה"ל, נכון לנובמבר 2018. שיעור הגיוס בעיר עומד על 16.31% כאשר אחוז המיצוי לקצונה עומד על 1.85%.

רק עיר אחת 'עברה' את מודיעין עילית - אחוז הגיוס בבני ברק, העומד על 16.19% ומדורגת אחרונה ברשימה עם המספר 65.


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. העניות אם כל חטאת.  

  שריר

 2. איך תגנו על עצמכם במלחמת האזרחים ביננו לביניכם?  

  ציוני

  • אתה לא חרדי? (ל”ת)

   פוץ

 3. שלוחא דרבנן של בד"צ קהילות לפיד וליברמן ביקרו בקרית ספר ?  (ל”ת)

  חלמיש