1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. פוליטי

יהדו"ת: רוצה להפיל את נתניהו; סמוטריץ': נריב עד שיצא עשן לבן

"משתמש בחוק הגיוס כתירוץ": ביהדו"ת תקפו בחריפות את ליברמן בטענה כי הוא רוצה במפלת נתניהו ועושה שימוש ציני בחוק הגיוס • וגם: ניסיונות הגישור של סמוטריץ' - "החרדים כבר הסכימו לוויתורים מרחיקי לכת; תעשה את הצעד קטן שלך ובוא כבר נקים ממשלת ימין טובה"

ארי קלמן, י"ט אייר תשע"ט 24/05/2019 14:15

סערת ליברמן ח"כ בצלאל סמוטריץ' ח"כ בצלאל סמוטריץ' צילום: עופר עמרם

לאחר שליברמן תקף מוקדם יותר היום (שישי) את החרדים והאשים אותם בחוסר ההתקדמות במשא ומתן על רקע חוק הגיוס, מפלגת יהדות התורה לא נותרה חייבת ולפני שעה קלה היא הוציאה הודעה חריפה בו היא טוענת את ליברמן שרצונו האמתי הוא מפלת נתניהו; ואילו חוק הגיוס הוא רק תירוץ. 

בהודעת שהוציאו ראשי 'יהדות התורה', סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן, ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, נאמר, "כל בר דעת מבין שאביגדור ליברמן אינו רוצה להשתתף בממשלת נתניהו, מסיבות שלו, ולכן הוא פרש מהממשלה לפני מספר חודשים ועתה הוא משתמש בחוק הגיוס כתירוץ, כשבמציאות הוא זה היחיד שלא מאפשר הקמת ממשלת ימין.

עוד נאמר כי, "לצערנו ליברמן אינו דובר אמת בנושא חוק הגיוס. בכנסת הקודמת אושר החוק בקריאה ראשונה והודענו מראש כי נבקש לעשות בו מספר שינויים לקראת הקריאה השניה והשלישית וכך היה בועדה שהכינה את החוק. זה היה הסיכום ולא שינינו כל עמדה בנושא.

"מאז ומעולם לא ביקשנו שתהיה כאן מדינת הלכה. לא הייתה דרישה כזאת מצד המפלגות הדתיות והחרדיות, אך אם לדבריו זה נכון, כיצד הוא רוצה להקים ממשלת ימין ללא החרדים עם מרץ וכחול לבן? אין כל היגיון בזה, אלא כנראה יש כאן רצון להפיל את נתניהו ולהקים ממשלת שמאל.

לסיום אמרו במפלגה החרדית כי "יהדות התורה המליצה על נתניהו להרכיב את הממשלה וקוראת לראשי הסיעות בימין להתכנס ולהשלים את הרכבת הקואליציה החדשה בהקדם".

בתוך כך, ח"כ סמוטריץ' כתב לפני שעה קלה בחשבון הטוויטר שלו: "קח הצעה מעשית איווט ידידי, אתמול נפגשנו כל ראשי הסיעות ולא הגעת. בוא ניפגש שוב כולנו במוצ"ש. מי שרוצה להקים ממשלה לא מנתק מגע ומתבצר על צמרות העצים אלא נכנס לחדר עם כולם, מדבר, מסביר, מתווכח, רב עד שייצא עשן לבן, ובסוף מגיע להבנות ולפשרות כמו שמקובל בכל נושא בפוליטיקה".

עוד הוסיף סמוטריץ', "אתה יודע מצויין שהחרדים כבר הסכימו לפשרות וויתורים מרחיקי לכת מבחינתם כדי לבוא לקראתך ולהגיע להבנות (למרות שזה מאוד קשה להם מול הרבנים והציבור). תעשה אתה את הצעד הקטן שלך ובוא כבר נקים ממשלת ימין טובה ונשרת את אזרחי ישראל עם כל הרפורמות החשובות שלנו בביטחון, במשפט, בהתיישבות וכו'".


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בתחתית הסולם בני ברק מיליון חרדים לממון עדר מובל אל המשרפות לאורם הגדול נלך ממשלת 60 ברכת הגר"ח גויים רבים  (ל”ת)


 2. על מה עשני זאת ה' אלוקי בני ברק אל תליני זונת הארץ משמרות מהפכה ברברית נטמעו בתוכה  (ל”ת)


 3. מחללים את שמו הקדוש עצרות תפילה להצלחת ממשלת זדון שרי חסינות מחללי שבתותיו קדוש גשר יהודית יתמוטט על ראש רבניך  (ל”ת)


 4. הרב קנייבסקי שליט"א תומך במועמדות גדעון סער לראשות הממשלה  

  תפסיקו להונות את הציבור

 5. אין ערכים אין אמונה ובטחון כלכלי בבורא עולם ,אוי לבושה יוצאי חלצי קדושים וטהורים מסרו נפשם גדול כקטן מחמירים מא' ועד ת' בעל פה ובכתב ישננו גבורות המלך הקדוש אש סביבותיו  (ל”ת)


 6. מבזי את הקב"ה אוי לבושה  (ל”ת)


 7. לשלוח את המפוטם חזרה לפוטין  


 8. ליברמן  

  יול ברינר

 9. בבחירות הבאות המפלגה הדתית לא תעבור אחוז החסימה.  

  שריר

 10. סמוטריץ׳ משתמש במושגים נוצריים מובהקים  

  נרקיס

  • הוצאת שם רע, מה עשה לך סמוטריץ...תתבייש. (ל”ת)