1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. בחצרות חסידים

חסידי סאטמר התבשרו בטיש: הרבי יגיע לביקור בישראל

האדמו"ר מסאטמר יערוך ביקור גדול בארץ בחודש חשוון תש"פ. כך התבשרו בקהילות הקודש בהודעה מיוחדת שנמסרה לחסידים במהלך עריכת שלחנו של האדמו"ר בל"ג בעומר

משה ויסברג, כ"א אייר תשע"ט 26/05/2019 00:06
תגיות:

אחרי שש שנים הרבי מסאטמר הרבי מסאטמר צילום: באדיבות המצלם

בחסידות סאטמר וביתר קהילות הקודש התבשרו ביום שישי האחרון, כי האדמו"ר מהרי"י מסאטמר יערוך ביקור גדול בארה"ק בחודש חשוון תש"פ.

ההודעה על דבר הביקור המתוכנן נמסרה לאלפי החסידים במהלך שולחנו של האדמו"ר לרגל ל"ג בעומר, בשילוב מגבית למען מוסדות 'ייטב לב' בארה"ק, בבית המדרש הגדול של החסידות בשכונת ויליאמסבורג בברוקלין.

במהלך הטיש נשא האדמו"ר דברות קודש, בהם שיבח את התרומה הגדולה של חסידות סאטמר למען חיזוק היהדות החרדית בארה"ק, וביקש להמשיך ולחזק את כל מוסדות החינוך המבקשים לחנך את תלמידיהם על טהרת הקודש בקדושת ארץ ישראל אמיתית.

"בחמש השנים האחרונות יצאנו הן למוסדות שלנו, והן למען כל המוסדות על טהרת הקודש ולמען כל מלחמות ה' בעמלק", אמר האדמו"ר והמשיך בין היתר: "כמה כסף הציבור נותן?! אין להאמין. הרבה פעמים עומדים וחושבים כיצד יכול להיות שיהודים נותנים עוד ועוד פעם, ויתן ויחזור ויתן. זה פלא ממש. רואים שאלו שמבקרים שלא צריכים לתת כאן מסיבה כזו ושם מסיבה אחרת, וכן הלאה - לא נותנים בשום מקום. מי שנותן, נותן בכל מקום. אשריכם ישראל באמת. זה קידוש שם שמים גדול. אנו צריכים לחזק את כל המוסדות, כל קהילה, כל אחד שיש לו מסירות נפש. כל זה לצד הנתינה הגדולה למען מוסדותינו הקדושים. כמה שניתן, הרבי זכותו יגן עלינו חשפיע למעלה ויחזיר לנו פי שניים, כי זה היה רצונו".

בתוך כך, ל'בחדרי חדרים' נודע, כי על דבר הביקור הוחלט מיד לאחר חג הפסח, אך היא נשמרה בסוד עד להודעה שנמסרה עתה לחסידים. כמו"כ נודע, כי מועדים רבים נבחנו במהלך השנה וחצי האחרונות לקיום הביקור, ולבסוף נפל הפור על המועד המתוכנן.

בתוך כך, גולת הכותרת של הביקור תהיה מעמד חנוכת הבית לביהמ"ד המיתולוגי של חסידי סאטמר ברחוב יואל בירושלים, שנבנה מחדש בשנים האחרונות, שנים רבות לאחר שהוקם על ידי כ"ק האדמו"ר בעל ה'ויואל משה' מסאטמר זצ"ל ובו התפלל.

עם הגיעו לארץ תיערך לאדמו"ר מעמד קבלת פנים ענק על ידי העדה החרדית, בהשתתפות רבני הבד"ץ, בהם הגאב"ד והראב"ד, וכן אדמו"רים ורבנים רבים. במעמד אף צפויים להשתתף אלפי ילדי הקהילות של העדה החרדית וקהילות נוספות על טהרת הקודש.

'בחדרי חרדים' ימשיך לדווח מהביקור ההיסטורי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מגיע לבקו"ם לבקר את חסידיו המתגייסים ?  (ל”ת)

    אחד

  2. ולמה זה אמור לעניין אותנו?  

    לא מבינה