1. עמוד הבית
 2. דעות
 3. יוסי אסולין

עולם הפוך: המושחתים הפגינו נגד השחיתות

עולם הפוך ראיתי: בהפגנת השמאל הסהרורי אתמול היו לא מעט תופעות מטרידות ומביכות - אבל מעל לכל התופעות המכמירות מתבלטת דווקא השתתפותו של גדול המושחתים בפוליטיקה הישראלית - אהוד אולמרט • טור דעה מאת יוסי אסולין

יוסי אסולין, כ"א אייר תשע"ט 26/05/2019 12:43

הפגנת הבועה התל-אביבית רה"מ לשעבר, אולמרט רה"מ לשעבר, אולמרט צילום: פלאש 90

בהפגנת השמאל הסהרורי אתמול כנגד מה שהם מכנים "דיקטטורה", "שחיתות", ו"פגיעה במערכת המשפט", היו לא מעט תופעות מטרידות ומביכות.

אם זה הפיכתו של איימן עודה - תומך רוצח ההמונים בשאר אל-אסאד, חברו של הרוצח ברגותי וראש מפלגה לאומית שלא רואה זכות קיום למדינת ישראל - לגולת הכותרת של הערב בנאום נגד ה"דיקטטורה" של נתניהו. כן כן, עודה ה"דמוקרטי" זכה לקבל טלפון ספיישל מגנץ שהזמין אותו לעצרת.

אם זה עצם ההשוואה בין משטר ארדואן - שהכניס עשרות עיתונאים וקצינים לכלא, סגר 220 כלי תקשורת, פיטר 6,000 אנשי אקדמיה ועצר 160,000 איש שהפגינו נגדו - לממשלת נתניהו. כאילו שיש מקום להשוות בכלל.

"ראש ממשלה מושחת". אחד המפגינים, אמש. צילום: פלאש 90

אם זה שיתוף הפעולה עם אלדד יניב - שהעיד על עצמו שהיה שותף לשחיתויות בדרגות הכי גבוהות - והפיכתו לחלק מסמל המאבק של האופוזיציה נגד, ובכן, השחיתות.

אם זה השקר המופרך של לפיד - לפיו בהפגנה השתתפו מעל 100,000 - בעוד שהערכות נדבניות במיוחד של אנשים שנכחו במקום מדברות על 30,000 מקסימום - שזה בערך כמו שאברך מקבל 7,800 ש"ח בחודש.

אם זה נאומו ההזוי של יעלון - איש הימין וחבר בכיר בממשלת נתניהו לשעבר - בתוככי השמאל הקיצוני שחבר לתומכי הטרור, שמגיע אך ורק משנאתו הרושפת לנתניהו שהעבירה אותו על דעתו.

אם זו העובדה שרוב מכריע של משתתפי ההפגנה - שדובריה הצהירו בלהט שהיא שייכת הן לימין והן לשמאל - משתייכים לבועה השמאלנית-תל-אביבית המנותקת. 

ואם זה נאומו הקיצוני והצעקני של מר לפיד - ששאג את דבריו משל היה חיה פצועה הזקוקה לסיוע אס.או.אס - המלמד על יציאה מעשתונותיו. שלא לדבר על כך שרק לפני כמה שנים הציג עמדה אחרת לגמרי ביחס למהפכה השיפוטית של אהרון ברק (רמז: לא עמדה חיובית).

אבל לדעתי, מעל לכל התופעות המכמירות הנ"ל, מתבלטת דווקא תמונה אחת של משתתף אלמוני שהופיע בקהל. טוב, לא ממש אלמוני, ובמקרה היה גם ראש ממשלה בעבר - הלא הוא מיודענו אהוד אולמרט. גדול המושחתים שידעה הפוליטיקה הישראלית. והיא ידעה.

מושחתים נגד השחיתות. אולמרט, אמש בהפגנה. צילום: יענקי פרבר, טוויטר

עולם הפוך: האיש שטען לאורך כל החקירות שהפרקליטות שמה לה למטרה לחסל אותו; שהמערכת חיסלה אותו כמו שיגאל עמיר חיסל את רבין; האיש הראשון (ונקווה שגם האחרון) בהיסטוריה הישראלית שנכנס לכלא כראש ממשלה וביזה את ישראל בעולם - הוא הוא, רבותיי, הפנים של ההפגנה נגד הרפורמה במערכת המשפט, נגד ה"שחיתות" ונגד "איבוד הדמוקרטיה".

כן כן, הוא לא היה חריג בנוף. הציבור שמקבל אותו שם בסבר פנים יפות הוא אותו ציבור שמתלונן על השחיתות של נתניהו. הוא אותו ציבור שעיתונאיו נותנים במה לאולמרט בכלי תקשורת מרכזיים - משל היה טלית שכולה תכלת, אביר שלטון החוק, מגדלור מוסרי שעל פיו יישק דבר בכל הקשור לערכי השחיתות והדמוקרטיה.

עולם הפוך ראיתי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אבל הוא ישב בכלא ושילם את חובו לחברה אז מה הבעיה?  (ל”ת)


  • שבכלל היה דבר כזה!!  (ל”ת)

   נועה

 2. יפה לך הכיפה  (ל”ת)


 3. הגמל לא רואה את הדבשת שלו  


 4. המושחתים הפגינו וביבי המלך ישראל ימשיך את המדינה  (ל”ת)


 5. אולי עשה תשובה  (ל”ת)


  • אז גם ביבי עשה תשובה (ל”ת)


 6. אחד המאמרים החזקים ביותר..  (ל”ת)


 7. השמאל הצבוע קולט שהדיקטטורה שלו הולכת להיגמר, אז הוא משתולל  

  בן תורה

 8. איש רע ללא מודעות עצמית  (ל”ת)

  שי

 9. והוא עוד קיבל הנחה מבית המשפט..  


 10. כתיבה יפה, עצוב ביותר.  (ל”ת)

  נועה

 11. זו השיטה לעלות לכותרות!  (ל”ת)

  אלי

 12. אשכנזי פרשת הרפז ...  (ל”ת)

  ברק גנץ

 13. יעלון האוזר והנדל הם שמאל סהרורי?  


 14. חזק ביותר! צריך פרסום  (ל”ת)

  אפי

 15. חזק!!1!!!11!!!!  (ל”ת)


 16. מה אם אריה דרעי? מושחת שהוא שר  (ל”ת)


 17. אולמרט הוא דוגמה לצדקת השמאל מול שחיתות הימין והדתיים  

  נמאסתם

 18. כתבה מקיפה וממצה על המצב שאנו נמצאים בו לצערנו.  (ל”ת)