1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. מפלגות

גפני נגד ליברמן: "רוצה רק להפיל את נתניהו"

בצל המשבר החריף בהקמת הקואליציה ולקראת יציאה אפשרית לבחירות חוזרות, תוקף ח"כ גפני את אביגדור ליברמן ומאשים אותו כי מטרתו להפיל את נתניהו בלבד • "בסופו של דבר הוא מתכוון להפיל אותו, זאת האמת ואין בלתה"

ארי קלמן, כ"א אייר תשע"ט 26/05/2019 14:42

מתקפה חריפה יונתן זינדל, פלאש 90 יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר דגל התורה חה"כ משה גפני יוצא היום (ראשון) במתקפה חריפה על יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן וטוען כי, "ליברמן מתכוון להפיל את נתניהו על רקע פרסונלי, חוק הגיוס הוא רק תירוץ - הוא פשוט לא רוצה את נתניהו לכן הוא גם פרש לפני כמה חודשים, לא היה הסיפור של חוק הגיוס, היו שם סיפורים אחרים לגמרי, הוא לא רוצה אותו כראש הממשלה".

בראיון שהעניק לרשת ב' אמר גפני, "חוק הגיוס הוא תירוץ ברור לחלוטין. ליברמן לא מתכוון לזה, הוא מתכוון למשהו אחר לחלוטין. אלא מה הוא לא יכול להגיד שהוא הולך נגד ממשלת ימין בראשותו של נתניהו כיוון שבוחריו הם אנשי ימין, אז הוא אומר כל הזמן 'אני לא אצביע למישהו אחר' ו-'אני לא אמליץ על מישהו אחר, רק על נתניהו', כשבסופו של דבר הוא מתכוון להפיל אותו, זאת האמת ואין בלתה".

גפני תהה על התעקשותו של ליברמן שלא לשנות 'אות או פסיק' בחוק הגיוס וטען כי "אין מציאות כזאת שמחוקקים חוק, במיוחד לא חוק רגיש כל כך עם הרבה מאוד נושאים, לא יכול להיות דבר כזה שמחוקקים חוק ואומרים מראש, מה שהיה בקריאה הראשונה בכנסת הקודמת זה מה שיהיה עכשיו", ציין גפני שהוסיף והתייחס לדבריו של חה"כ ליברמן כי החרדים רוצים מדינת הלכה ואמר "אם היינו רוצים זה היה באחד מההסכמים הקואליציוניים שלנו, זה רק במוחו הקודח. אבל הוא עושה את זה בכוונה, איך הוא יגיד שהוא לא רוצה ממשלת ימין? הוא יגיד שאם החרדים יהיו שם הם ידרשו מדינת הלכה".

בראיון נשאל חה"כ גפני האם החרדים ניסו לדבר עם ליברמן ולרכך את עמדתו והשיב, "אנחנו לא אוהבים לדבר איתו (עם ליברמן א.ק.) אחרי מה שהוא אמר, אנחנו פשוט לא ניתן את גבנו לזה שהוא יכה בנו 'הם רוצים מדינת הלכה, מאז חורבן בית שני לא היה מה שאנחנו מקבלים פה' באמת, מאז חורבן בית שני לא היה מישהו שכל נושא של יהדות הוא נגד, כמו ליברמן, זה אולי נכון". עוד אמר גפני, "לא שכחתי את יאיר לפיד, יש כנראה תחרות ביניהם, ההבדל בין שניהם זה שיאיר לפיד הוא חילוני והוא מדבר בחילוניות והכול, וליברמן מדבר עם אנשים חרדים שעומדים סביבו, שאני מתבייש בשבילם".

גפני דחה את ההצעה שיכנסו לקואליציה ללא שינויים בחוק הגיוס והחרדים יצביעו נגד או ימנעו ואמר, "אין מציאות כזאת שיעשו לנו איזה מן טריקים ושטיקים עם ליברמן או שהולכים על החוק, הרי אנחנו לא שינינו את החוק שלו, אנחנו ביקשנו לעשות שינויים שמקובלים כאשר מחוקקים חוק, אם רוצים לעשות טריקים ושטיקים אנחנו לא חלק מהעניין, אנחנו לא חלק מהעניין, באנחנו הכוונה ליהדות התורה לא דגל התורה או אגודת ישראל, אנחנו מתואמים, אגב גם ש"ס באותה עמדה ולמיטב ידיעתי גם איחוד מפלגות הימין באותה עמדה, אף אחד לא רוצה שמדינת ישראל תהיה מדינה שבסופו של דבר לא יהיו בה לומדי תורה, זה לא יכול להיות, אין מציאות כזאת והיא גם לא תהיה".

"כל עוד שזה לא נעשה אנחנו לא בעניין מכיוון שאנחנו לא נמצאים בדיקטטורה של ליברמן ועם האינטרסים הפרטיים שלו נגד נתניהו", תקף גפני שהוסיף כי "אנחנו לא רוצים בחירות בגלל שזה סתם דבר לא משמעותי, זה לא הולך לשנות באופן דרמטי את מה שקורה כאן, זה גם עולה הרבה כסף מיותר לחלוטין ולכן אנחנו לא רוצים בחירות, אנחנו לא מפחדים מבחירות. אם לא חוק הגיוס אז הוא ימצא משהו אחר, יש לו הרבה סיבות למה הוא לא נותן לממשלת נתניהו לקום, הסיבה האמיתית היא לא אנחנו, אנחנו פשוט הפכנו להיות תרנגול הכפרות שלו".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אז שיועיל נא ויסכים לדרישת ליברמן  

    אליקו

  2. ליברמן רוצה להפיל את נתניהו  

    נחור ברקוביץ׳