1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2020

דרעי נגד ליברמן: "הוא אינו דובר אמת; חזר בו מסיכומים ומסית"

לאחר שתיקה ממושכת בכל הקשור למשא ומתן להקמת קואליציה,  ש"ס מפרסמת הודעה חריגה בה תוקפים בצורה חריפה את אביגדור ליברמן שנחשב לידיד אישי של אריה דרעי • "טרמינולוגיית ההסתה שהוא בוחר להשתמש כלפי הציבור החרדי, מוכיחה שיש לו כוונות אחרות לגמרי"

ארי קלמן, כ"א אייר תשע"ט 26/05/2019 16:51

מתקפה יוצאת דופן דרעי וליברמן דרעי וליברמן צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לראשונה מאז תחילת המו״מ, בש״ס מתייחסים לנושא בעקבות המשבר הפוליטי שנוצר סביב חוק הגיוס בין הסיעות החרדיות לאביגדור ליברמן, שמתעקש שלא לשנות את סעיפי חוק הגיוס, וקוראים לו לסגת מדבריו ולסייע להקים את הממשלה.

בהודעה מטעם ש״ס נכתב, "לצערנו, מר ליברמן אינו דובר אמת בנושא חוק הגיוס, ומשתמש בו כתירוץ להפלת ממשלת הימין". לטענתם, "מעולם לא הייתה הסכמה מצידה של תנועת ש״ס להעביר את החוק ללא שינוי של "פסיק או מילה", כדרישתו התמוהה. הציבור יודע, שאין כמעט שום הצעת חוק של משרד או ועדה העוברת בקריאה שניה ושלישית ללא שינויים או התאמות. לכן, כשמישהו אומר "אני לא אשנה פסיק או מילה בחוק", בעיקר בחוק מורכב שכזה, ברור שאינו מעוניין בפתרון או דיון מהותי אלא כל רצונו הוא להכשיל את הקמת ממשלה".

"כזכור, ש"ס ויהדות התורה התנגדו לחוק בקריאה ראשונה ודרשו לערוך בו שינויים והתאמות. ח"כ דודי אמסלם, שעמד בראש הועדה המכינה את החוק לקריאה שניה ושלישית, הכריז על דעת כל מרכיבי הקואליציה כי יידרשו שינויים ואף קיים דיונים בנושא. לכן, האמירות של ליברמן כאילו אנחנו חזרנו בנו – הן שקריות ומשוללות יסוד״, ציינו בש״ס.

לדבריהם, במהלך המו״מ הגיעו לסיכומים על חוק הגיוס שלא נדחו ע"י ליברמן, "עד שהגיעו לשלב המעשי ולפתע הוא חזר בו מכל פשרה״, אמרו.

בש״ס תקפו ומסרו כי "דברים אלו מוכיחים כי התבצרותו ב"כל פסיק ומילה" משוללת היגיון ומשמשת אמתלה להפיל את ממשלת הימין לה התחייב. גם טרמינולוגיית ההסתה שהוא בוחר להשתמש כלפי הציבור החרדי, מוכיחה שיש לו כוונות אחרות לגמרי. מפליא לגלות, שליברמן הקנאי לשירות הצבאי ובעבר התהדר שרק הוא "יודע לדבר ערבית", אינו פוצה פה כלפי המגזר הערבי שאינו משרת כלל ומקבל תקציבים של מיליארדים".

בש״ס התייחסו גם לטענות של ליברמן על כך שזוהי קואליציה חרדית ואמרו כי "אותו ליברמן החרד כיום ל"מדינת הלכה" ידע לקיים שיתוף פעולה עם החרדים ותמך במשה ליאון הדתי לראשות עריית ירושלים מול ניר ברקת החילוני. והנה, משה ליאון נבחר בעיקר בזכות קולות החרדים וירושלים לא הפכה ל״מדינת הלכה".

״מר ליברמן״, פנו בש״ס לליברמן ״אנו קוראים לך לגלות אחריות. גם אם ישנם חילוקי דעות בינך לבין ראש הממשלה, אל תגרור את ישראל למלחמת אחים. משוך ידיך מההסתה הפרועה נגד ציבור גדול וקיים את התחייבותך להקמת ממשלת הימין״.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. דובר שקר ?  

    ן

  2. ליברמן הסובייטי  (ל”ת)

    ליברמן הבולשיביק

  3. ליברמן אל תתעסק עם היהודים!!!  (ל”ת)


;