1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2019

אישר את המתווה: הדיון הלילי בביתו של רה"י

ביום רביעי האחרון, נועדו נציגי 'דגל' ובכירי ראשי הישיבות עם ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין במעונו בשעת לילה מאוחרת, בסיומה של הפגישה שלא פורסמה, אישר ראש הישיבה את מתווה הגיוס שהציע נתניהו וגיבש לוין • "אפשר להתקדם במשא ומתן לכניסה לקואליציה במתווה הנוכחי"

ארי קלמן, כ"א אייר תשע"ט 26/05/2019 22:55

פרסום ראשון חברי דגל התורה אצל הגרי"ג חברי דגל התורה אצל הגרי"ג צילום: באדיבות המצלם

פרסום ראשון: בשקט, ללא פרסום או תמונות, הגיעו חברי הכנסת וכמה מבכירי ראשי הישיבות לדיון לילי ביום רביעי החולף בביתו של ראש הישיבה הגר״ג אדלשטיין, כדי לאשר את מתווה הגיוס שהציע ראש הממשלה וגיבש השר יריב לוין.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי חברי הכנסת של 'דגל התורה' משה גפני, אורי מקלב ויעקב אשר, הגיעו בליל יום רביעי לביתו של ראש הישיבה ודנו במשך כשעתיים במתווה חוק הגיוס עד קרוב לשעה אחת לפנות בוקר. 

בפגישה השתתפו גם ראשי הישיבות הגרמ"ה הירש, וראשי הישיבות שריכזו את הנושא ומונו על ידי ראשי הישיבה הגר"י רוזן והגר"ב סולוביציק, יחד עם עו״ד מנחם הבלין שליח בית שר התורה הגר"ח קניבסקי לכינוס.

בסיום ההתייעצות שכאמור נמשכה כשעתיים ופורט בה המתווה שגובש על ידי השר יריב לוין, הכריזו בכירי ראשי הישיבות כי "אפשר להתקדם במשא ומתן לכניסה לקואליציה במתווה הנוכחי".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. יהירים קרים רשעים לא לשווא נחרבה ליטא  (ל”ת)


 2. רון קובי גבול לפניך בני ברק 50 מכות על ים כנרת והמים עולים אדירים ועזים עד פוריה ויבניאל  (ל”ת)


 3. הר הבית בידי הוואקף השתלטו על מתחם שער רחמים בניגוד לצו בית המשפט , האש אשר תפרוץ אלף כבאים ומאות מטוסי סיוע לא יוכלו לכבות להבות תאחז בכנף בגד רבניך  (ל”ת)


  • הפלג הכריז מלחמה על מועצת האדמורים של אגו"י שהסכימה לחוק גיוס (ל”ת)

   אליעזר מאיר

 4. נכשלנו חטאנו אבינו, נזהר נשמור על טהרת מידות נערוף ראשי הפשע ונטהר ארצך והיכליה טימאו ערלים ומשמרות מהפכה ברברים  (ל”ת)


 5. העלו הגר"ח ורבי אדלשטיין על ספינה באר מרים מים חיים התיזו על ראש רבניך  (ל”ת)


  • הצבענו ברקוביץ -נכשלנו, ג' קבלו 8 נכשלנו, והכי גרוע חוק הגיוס עובר (ל”ת)

   שולי הייזלר

 6. גם דוד המלך קיבל את המתווה החרדי.  

  שריר