1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

הח"כ במכתב: "להדיח מידית את השוטרים"

פחות משבוע לאחר סערת הסרטון המזעזע שבו נראים שוטרי מג"ב עוצרים באכזריות נער חרדי, ח"כ ישראל אייכלר במכתב לשר ארדן ובנאום במליאת הכנסת: "להדיח מידית את השוטרים המעורבים בהכאת הנער בירושלים"

ארי קלמן, כ"ב אייר תשע"ט 27/05/2019 16:44

פשע שנאה ואלימות שוטרי מג"ב עוצרים את הנער שוטרי מג"ב עוצרים את הנער צילום: באדיבות המצלם

במכתב ששלח ח"כ ישראל אייכלר לשר לביטחון פנים גלעד ארדן העלה את המקרה המזעזע של הכאת הנער המוגבל בירושלים בידי שוטרי מג"ב, אשר התעלמו מהקריאות שהופנו כלפיהם ואף ניסו למנוע את צילום המעצר הברוטאלי.

"בשבוע שעבר פורסם סרטון וידאו שהרעיד כל לב בן אנוש. בסרטון נראה בחור חרדי מוגבל בשכלו מוכה באכזריות על ידי קבוצת שוטרים עד כדי שדמו ניגר על הארץ. הארץ רעשה וגעשה. הרשתות החברתיות זעקו את כאבו של הנער הקורא נואשות לאמו, אך עד כה השוטרים לא הושעו, המפקדים לא הודחו, והשוטרות המסתירות את זכות הצילום של אזרחים מוכים לא הוצבו על עמד הקלון", כתב אייכלר.

אייכלר מציין במכתבו, "לא צריך להיות חוקר דגול על מנת לעמוד על זהות השוטרים המכים. התמונות ברורות, והסרטון מדבר בעד עצמו. אני בטוח שזועזעת כמוני, אך עד כה למיטב ידיעתי, זה השוטרים המכים והשוטרות מבצעות פשע השנאה והאלימות נגד הנער טרם הועמדו לדין, והם משרתים עדיין בשירות סדיר במשטרת ישראל.

את מכתבו מסיים אייכלר, "אין מילים שיכולות לתאר את הזעם העצור בתוך כל לב יהודי למראה האכזריות הבלתי נתפסת הזו, ונשגב מבינתי כיצד אפשר לעבור על כך לסדר היום".

לסיום דורש ח"כ אייכלר: "אבקש את תשובתך באשר להדחתם המידית של כל השוטרים והשוטרות המעורבים עד שיתברר האחראי לפשע המחריד".

ברוח זו נשא אייכלר נאום במליאת הכנסת, שם הוסיף כי אם לא יעמדו האחראים לדין, תוכתם עבודת המשטרה כולה.

ממשטרת ישראל נמסר: במהלך פעילות המשטרה אתמול לאכיפה של הקמת מדורות העלולות לסכן חיי אדם בשטחים אסורים בשכונת מקור ברוך בירושלים, נתקלו השוטרים באלימות מצד עשרות מתפרעים שכללה זריקות אבנים, חפצים ותקיפת שוטרים.

מתחקור ראשוני של האירוע עולה שבמהלך הפעילות תקף צעיר את אחת השוטרות. במהלך המעצר החשוד התנגד, התפרע ונפצע בפניו. מיד לאחר מעצרו ועם בירור מוגבלותו החליט קצין המשטרה שנכח בשטח על שחרורו לאלתר והוא טופל במקום ע״י מד״א. יחד עם זאת, נסיבות האירוע נבדקות ויתוחקרו במלואן.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. למה רק שוטר אחד ?  


 2. סוף סוף חבר כנסת התרתם כל הכבוד  

  יי

 3. ונאמר אמן... מחר יהיה איזה הסכם עם החרדים ויורידו את המים וישכחו מהכל  (ל”ת)

  מזועזע

  • מה הקשר בין הסכם קואליציוני לפשע של שוטרים (ל”ת)

   סמי הכבאי

 4. מדינת פשע ורשע ששופטיה רשעים מזרע עמלק רח"ל  (ל”ת)


 5. ואיפה הנשיא ריבלין המתוק??? למה הוא שותק???  (ל”ת)

  יוסף

 6. לא מספיק צריך לעשות מחאה .תודה לבחדרי שאכפת לכם  

  רחל

 7. רוצחים  


 8. מזעזע וכואב לראות את זה!!!!!!!!!!!!  

  דני

 9. מילא אם היו רק טועים השוטרים, אבל הדבר החמור זה השקרים אחר כך  (ל”ת)

  יהונתן

 10. אסור לעבור לסדר היום גם על התגובה השקרית שהוציאה המשטרה.  

  מוטי

;