1. עמוד הבית
  2. מוזיקה
  3. מוזיקה

אברהם פריד יסגור מעגל ב'יד אליהו'

בסיום הרמב"ם הראשון, בניסן תשמ"ה, עמד על בימת בנייני האומה זמר צעיר • השנה יסגור ענק הזמר החסידי מעגל - בסיום הרמב"ם ה-30 ב'יד אליהו' בתל-אביב
ישראל חבר, בחדרי חרדים, כ"ג אדר תשע"ב 17/03/2012 22:15

פריד בבניני האומה, ניסן תשמ"ה. ארכיון פריד בבניני האומה, ניסן תשמ"ה. ארכיון

ענק הזמר החסידי אברהם פריד ינעים בשירתו את המעמד הגדול של סיום המחזור ה-30 של 'הרמב"ם היומי', שייערך, אי"ה, בהיכל "יד אליהו" בתל-אביב ביום שני, י' בניסן.

האירוע מאורגן על-ידי מטה הרמב"ם שעל-יד צעירי-אגודת-חב"ד, ויפארו אותו גדולי התורה והחסידות, אדמו"רים, רבנים, ראשי-ישיבות, ואישי ציבור מכל החוגים.

לאברהם פריד תהיה זו סגירת מעגל מרגשת, שכן הופעתו הראשונה בארץ התקיימה בדיוק בחודש ניסן תשמ"ה, במעמד סיום הרמב"ם הראשון, שנערך בבנייני האומה בירושלים.

במעמד המיוחד השתתפו גדולי האדמו"רים וראשי הישיבות, ובראשם האדמו"ר מגור, בעל 'לב שמחה' זצ"ל. לצידו ישב ה'פני מנחם' זצ"ל, שמילא את מקומו אחריו באדמו"רות גור. את הסיום ערך הגאון הרב יעקב לנדא זצ"ל, אב"ד בני-ברק.

פריד היה אז אברך צעיר, שעדיין לא הורגל לפזז על בימות, ו'טבילת האש' הזאת זכורה לו היטב. אולם כבר אז כבש את הקהל האלפים שמילא את האולם, ומכאן והלאה דרך כוכבו.

כעת הוא חוזר להנעים את סיום הרמב"ם ה-30, כשהוא בשיאו ובמלוא עוצמתו הקולית, ואין ספק שהקהל ייהנה משירה וזמרה יהודית אמיתית, לכבוד השמחה הגדולה על "גמרה של תורה", בסיום הרמב"ם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אני דוקא לא מגיע  

    נוסע רכבת אדוק

;