1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

הח"כית החרדית עקצה את חבר מפלגתה

מעל דוכן הנואמים בכנסת ניצבה היום הח"כית החרדית הראשונה עומר ינקלביץ', והשמיעה נאום בכורה שכלל עקיצות לעבר לפיד ודינה זילבר ולא מעט ציטוטים מהמקורות היהודיים והחסידיים

ארי קלמן, כ"ד אייר תשע"ט 29/05/2019 13:59

"ברית הקיצונים" מיקרופון. אילוסטרציה מיקרופון. אילוסטרציה צילום: pixabay

בנאומה הראשון מעל דוכן הכנסת, עומר ינקלביץ' שעשתה היסטוריה והפכה בחודש האחרון לחברת הכנסת החרדית הראשונה בתולדות הכנסת לא מהססת לעקוץ את יאיר לפיד ודינה זילבר ומתחייבת להיות שליחה של הציבור הישראלי כולו. בנאומה היא מצטטת את דברי המקורות ואת גדולי ישראל ובהם הרבי מקוצק.

לאחר שסיפרה על חייה האישיים ועל משפתחה עקצה ינקלביץ את לפיד שותפה לסיעה ואמרה, "הניסיון לתייג ציבורים כקיצוניים, לקחת שני אחוזים משוליי החברה, להציג אותם כחזות הכל, הוא בעוכרינו. הערבים כטרוריסטים, יוצאי אתיופיה כנוער אלים, בדואים כעבריינים וחרדים כפורעי חוק - השיח הזה הוא ברית הקיצונים". לדבריה, השיח הזה, "הוא מטרתם של הקיצוניים שמבקשים לכפות על הציבור השפוי שיח אלים. ומי שיוצא נפסד אלו אזרחי ישראל, שנאלצים לחיות במציאות של טיפוח חומות איבה".

"אני מבקשת כאן, על במה זו", פנתה לחבריה בסיעה, "בואו נשנה את חוקי המשחק, נהפוך את השיח לחיובי ומכיל, נדבר בשפה של "תיקון עולם" במקום בשפה של "מלחמת עולם", ונהפוך את הבית הזה לסמל של אהבת הזולת, עלינו לקבל את האחר מבלי לנסות לתייגו, התרבויות המגוונות, הן היופי והייחודיות שלנו. אל לנו לטשטשן ואל לנו לפגוע בהן - עלינו לאפשר לשוֹנֶה את הזכות לשמור על עקרונותיו אמונתו, ערכיו, תרבותו, ומנהגיו. ולטפח את מי שהוא. כחלק מהשלם".

ינקלביץ סיפרה לחברי הכנסת כי "רציתי ללמוד משפטים, ובאמת שלא יכולתי אחרי הסמינר לצאת ללמוד באוניברסיטה בלימודים מעורבים. רק כאשר נפתח מסלול לימודים נפרדים - יצאתי ללמוד משפטים. למדתי לתואר ראשון, לאחר מכן גם לתואר שני, התמחיתי בבית משפט ועבדתי כעוזרת משפטית לשופט, זה נראה לכם טריוויאלי ופשוט?! ממש לא", לדבריה,  "אלמלא ניתנה לי ההזדמנות ללמוד בהפרדה – כנראה שלא הייתי יוצאת ללמוד משפטים באקדמיה".

חברת הכנסת תקפה את דינה זילבר המשנה ליועץ המשפטי שנלחמת נגד ההפרדה באקדמיה ואמרה, "המלחמה נגד לימודים בהפרדה- אינה מלחמה על הליברליות, זהו מאבק אנטי ליברלי, הפרדה היא אינה הדרה. שני הצדדים מקבלים שירות שווה, ורק מבקשים לקיים אותו בנפרד. לא רק שזו אינה מלחמה עבור הנשים, אלא שהיא פוגעת בהן באופן ישיר. ללא לימודים בהפרדה – לא תוכלנה הנשים החרדיות ללמוד ולהתקדם", עוד היא הבהירה כי, "אין כוונה לפגוע באוכלוסיה הכללית, לא מדובר בבקשה להפריד ציבור חילוני באוניברסיטת תל אביב - המאבק הוא למנוע לימודים בהפרדה, לאוכלוסיה חרדית בבני ברק".

"עלינו לזכור", הוסיפה, "שקידום הנשים והגברים באוכלוסיות המודרות באשר הן הוא אינטרס ציבורי חשוב למדינת ישראל. הוא מתחייב גם מעצם היותנו מדינה יהודית וגם מתחייב מעצם היותנו מדינה דמוקרטית זאב ז'בוטינסקי אמר, "דמוקרטיה פירושה חופש, ובמקום שאין ערובה לחופש הפרט, שם אין דמוקרטיה. סוף סוף מיעוט אינו מורכב אלא מיחידים שנבראו בצלם ובדמות אלוקים".

-

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. טו שורט טו לייט  (ל”ת)


  • "עקצה" "תקפה" -פרוש אישי של הכותב ,לא שמענו אותה עוקצת ולא תוקפת (ל”ת)


 2. כפיים  (ל”ת)


  • פרס נובל למה כפיים? (ל”ת)


 3. קרבן העומק מוקרב ממאכל בהמה. וכשמה כן הוא  

  חסידיש

 4. יפה מאוד  (ל”ת)


 5. הכלה וזה דרשות יפות לא ממקןרותינו  


 6. המילים היפות שלה שוות לקליפת השום אם היא נותנת את כוחה לעוכרי התורה  (ל”ת)

  חרדי

 7. מכל התארים פרנסה מן הכנסת?  (ל”ת)


 8. למה לא רואים ולא שומעים אותה? חדרי חרדים חיים במאה הקודמת  

  חיה

  • מה הקשר זה אתר חרדי ולא מראים צילומי נשים (ל”ת)


 9. עצם העובדה שהיא במפלגה עם לפיד, מוציא אותה מכלל הציבור החרדי  (ל”ת)

  אפשטיין חרדק

  • ימין ימין (ל”ת)


  • עומר 


 10. תעברי לליכוד. שם מקומך  (ל”ת)

  אורנה

 11. כבר אמרו חז״ל  

  שמואל

 12. כמו אותה בהמה  

  יענקל

 13. תיראו את אישיותה המדהימה של הגב' עומר ינקלביחץ  (ל”ת)

  חוה

 14. תראו את תגובתה של עומר ינקלביץ, למרות שהציבור החרדי מירר לה חייה ע"כ שלא הלכה עם ביבי, נשארה נאמנה לציבור לו היא שייכת  

  חוה

 15. עומר לעת כזאת הגעת למלכות המשיכי לעזור לחרדים (מצד שמאל)  (ל”ת)