1. עמוד הבית
 2. דעות
 3. יוסי אסולין

גן עדן של שוטים: ליברמן בגד בימין ובחרדים

גן עדן של שוטים: אביגדור ליברמן גילה את פרצופו האמתי - בגד בחרדים, בגד בימין, בגד בבוחריו והחזיק מדינה שלימה כבת ערובה לגחמותיו ופעולות הנקם שלו ◘ וגם: נתניהו משלם מחיר על הזחיחות שלו ◘ טור דעה מאת יוסי אסולין

יוסי אסולין, כ"ה אייר תשע"ט 30/05/2019 10:12

גן עדן של שוטים בגד באמון הציבור. ליברמן בגד באמון הציבור. ליברמן צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"בשביל מה היה צריך את זה?"; אין אזרח שלא שואל זאת את עצמו לאור ההכרעה התמוהה לצאת לבחירות חוזרות - כחודש בלבד לאחר שהכנסת נבחרה מחדש.

אבל לשערורייה הזאת יש כתובת אחת: אביגדור ליברמן. או אם לדייק: ליברמן ותחושת הנקם. לא חוק הגיוס היה בעוכריו של האיש, כי אם בנימין נתניהו. הא ותו לא. תאוות השליטה, הנקם והאגו גברו על השכל הישר והבריא. לא לחינם אמרו חז"ל: "הקנאה והתאווה והכבוד - מוציאין את האדם מן העולם" (אבות ד, כ"א).

לאורך הקמפיין הוא חזר ואמר שאין לו בעיה עם החרדים, יש לו בעיה עם "ההנהגה" הפוליטית החרדית. אבל דיבורים לחוד ומציאות לחוד; מסתבר שהייתה לו בעיה עם שניהם.

ליברמן דהר כל הדרך לנקמה. גם כשההנהגה החרדית הייתה סופר פרגמטית ומתחשבת והציעה לו פשרה מרחיקת לכת בדמות הסכמה לעמידה ביעדים - ליברמן, בעל מפלגה מצומקת של חמישה מנדטים, שקיבל עד חצי מלכות מההנהגה החרדית בת שישה עשר המנדטים - לא כרע ולא השתחווה.

אבל לא רק את ההנהגה החרדית הוא ביזה; ליברמן השתמש בציבור החרדי כולו כפיונים על לוח השחמט שלו בשידור חי; הכל על מנת להסתיר את המניע האמתי שעומד מאחורי המהלך השערורייתי - נקמה בנתניהו והשפלה פומבית.

ליברמן גילה את פרצופו האמתי: הוא בגד באמון החרדים שתמכו במועמדו משה ליאון לראשות העיר ירושלים; בגד באמון הימין כשהביא להפלת הממשלה עוד לפני שקמה; בגד באמון בוחריו כשהבטיח שימליץ על נתניהו - והחזיק מדינה שלימה כבת ערובה לגחמותיו ולפעולות הנקם.

זמן קצר לפני שפקע המועד הסופי להרכבת הממשלה, נשאל ליברמן במסדרונות הכנסת מה שלומו, והשיב: ״גן עדן״. אכן, גן עדן של שוטים. 

בשולי הדברים: כ-12 שעות לפני הבחירות האחרונות, ישבתי עם נתניהו בלשכתו שבבלפור - ושאלה הייתה בפי: "כבוד ראש הממשלה, האם אתה לא חושש שהקמפיין האגרסיבי של הליכוד ידמם מנדטים לימין?". "מה פתאום?" ענה רה"מ בביטחון השמור רק לו.

את הסוף כולנו יודעים. בנט - האיש שיכל להציל אותו מבחירות חוזרות - נמחק. ובדיעבד, נאום הניצחון של נתניהו "הקוסם" בגני התערוכה - הפך למגוחך יותר מנאום הניצחון של גנץ.

אולי פעם הבאה כדאי להיות פחות זחוח.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ויש גם דעה אחרת . ליברמן הציל את המדינה כל אחד ודעתו.  (ל”ת)


 2. פוליטקאים מושחתים במקום לעזור לחולים זורקים כסף לפח  (ל”ת)


  • עושים צחוק 


 3. הקב"ה משפיל ומרומם⁦  (ל”ת)


 4. צריך למחוק אותו  (ל”ת)


 5. ואם לא היו בחירות עכשיו - אף אגורה אחת לא היה הולך לקשישים ולרפואה - אז הפוליטיקאים המושחתים יפסיקו לבכות על הכסף שיזרקו עכשיו - ליברמן לימד את כולם לקח - אחרי שעשו מנו צחוק על מילה שלו  (ל”ת)

  גבאי

 6. ליברמן הצליח להכניע את החרדים ולהשפילם עד עפר  


  • רק טמבל לא מבין שזה היה טריק מכוון כדי שהוא לא יוכל להאשים את החרדים בבחירות החוזרות 

   יואל

  • לצערי הרב יש הרבה אמת בדברך.. 

   kk

 7. אי אפשר לדעת מה השמאל מתכנן עם ליברמן..  (ל”ת)

  רמי

 8. ליברמן  

  מצביע לכחול לבן

 9. אין מילים, כמה שאתם מחרטטים  


  • למגיב בתשלום של ליברמן, התשובה בפנים.. 


 10. ליברמן לא השפיל את ביבי הוא השפיל את עצמו.. כנסווו  

  מאיה

 11. ליברמן אדם חסר לב  

  יורם

 12. והרוסי היה ערום מכל חית השדה  (ל”ת)


 13. ליברמן+לפיד האוט..  

  ישי

 14. גם גנץ אשם. מעולם מפלגה לא הכריזה לא נשב עם מישהו, גנץ יודע טוב שביבי פי אלף יותר מוכשר ממנו, אבל הוא רצה למצוא בעיני השמאל, שנית עם הוא רוצה למשול לא מתחברים עם שונא ומסית נגד חרדים כמו לפיד,  (ל”ת)

  יצחק

 15. שנאת הדת  

  יצחק

  • בדיוק הפוך ללא ההפגנות שלהם הנורבגים היו מקבלים את מתווה ליברמן (ל”ת)

   שפוי

 16. לחזור לנקודת ההתחלה  

  יצחק

 17. בחירות טוב לכלכלה  

  יורם

 18. ליברמן שונא הלכה ויהדות ואת הקב"ה  


 19. גם החרדים צרכים מחשבון נפש  


 20. בוגד מסכן  

  יואב

 21. הוא לא בגד באף אחד  

  שפוי