1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

החרדי הקיצוני שיבח את חמאס והפך ללעג

חרדי קיצוני המשתייך לנטורי קרתא שמחה יחד עם חבריו נגד צעדת ישראל בניו יורק, נשאל על ידי עיתונאי מקומי מה דעתו על החמאס וזה השיב כי "פיגועי התאבדות עם דקירות סכין זה בכלל ענין פוליטי" | הרשת לעגה לאיש ולאנגלית הרצוצה שלו

יענקי פרבר, כ"ט אייר תשע"ט 03/06/2019 07:18

הרשת התבדחה נטורי קרתא מפגינים נגד צעדת ישראל בניו יורק נטורי קרתא מפגינים נגד צעדת ישראל בניו יורק צילום: באדיבות המצלם

איש נטורי קרתא בהפגנה נגד מדינת ישראל, "אני לא חושב שחמאס זה ארגון טרור, פיגועי התאבדות ודקירות סכין זה עניין פוליטי".

איש נטורי קרתא נשאל אתמול (ראשון) על ידי איש תקשורת מול המצלמה, "האם החמאס הוא ארגון טרור", התשובה שלו היתה תחילה מפותלת באנגלית רצוצה, האיש שנראה לבוש כחסיד הרגיש כנראה לא בנוח להגיד את מה שרצה, אך כשכבר לא היה לו אפשרות לחמוק, הוא ענה שהוא "לא חושב שחמאס הוא ארגון טרור, ופיגועי התאבדות עם דקירות סכין זה בכלל ענין פוליטי".

את הדברים ההזויים והנבזים אמר איש הנטורי קרתא שלבוש כחרדי עם אנגלית חלשה, בצעדה שנתית למען ישראל בניו יורק בה צעדו למעלה מ-40,000 איש ובהשתתפות מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קואמו, ראש עיריית ניו יורק, ביל דה בלאזיו, הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק, דני דיין. משלחת הקונסוליה הכללית בניו יורק, יחד עם 250 ארגונים ו-30 משאיות מקושטות עם הופעות ואמנים.

ברשתות הפך איש נטורי קרתא ללעג וקלס, הגולשים הגיבו בבדיחות רבות על חשבונו ועל האנגלית שלו, באמצעותה ניסה להוציא את דיבת ישראל רעה בעולם.

מצעד ישראל, המכונה גם "מצעד הצדעה לישראל", הינו האירוע הציבורי הגדול ביותר בעולם לתמיכה בישראל, והוא מתקיים אחת לשנה בשדרה החמישית בניו יורק, משנת 1964. נציגויות של צועדים מגיעים מאזור המטרופולין של ניו יורק, כמו גם מחלקים אחרים ארצות הברית: בתי ספר יהודים, בתי כנסת, קבוצות נוער, נציגי ארגון הלל וארגונים אחרים.

השנה, הקונסוליה הכללית בחרה לשתף פעולה עם הראפר הצעיר, כוכב עולה בארה"ב, "Young Gravy" אשר הופיע על משאית הקונסוליה הישראלית עם מיטב להיטיו. יאנג גרייבי, צעיר יהודי ממוצא אפריקאי אמריקאי, ששר בגאווה על שורשיו, על החיבור בין הקהילה היהודית והקהילה השחורה ומייצג את היהדות המגוונת: בצבעים שונים, מזרמים שונים, אבל עם אותו סיפור שמאחד את כולנו מאז יציאת מצרים ועד ימינו. בשיר עמו התפרסם יאנג גרייבי "דיאספורה", הוא מדבר על השואה ועל תקופת העבדות שקירבו ביננו וחיזקו אותנו. "ירושלים ואפריקה אצלי בלב", הוא אומר ומוסיף כי הוא "אמריקני גאה וציוני גאה".

הכוכב השני הוא אושיית האינסטגרם ומעצב החולצות המפורסם בישראל, "Mismas " אשר עיצב חולצה בלעדית לרגל מצעד ישראל, תחת הכיתוב: "אם מישהו שואל - אני מישראל". לראשונה הוא מציג שיתוף פעולה עם הקונסוליה הישראלית כחלק ממסע הרצאות על המותג שמקיים ברחבי ארצות הברית.

דני דיין, הקונסול הכללי בניו יורק אמר לאחר הצעדה: "מרגש מאוד לצעוד כאן בניו יורק יחד עם עשרות אלפי אנשים ולחגוג את עצמאותה של ישראל והתמיכה בה. בימים מורכבים אלו, כאשר האנטישמיות והאנטי-ציונות מרימים את ראשם, המצעד מהווה תשובה ברורה, המצעד מנציח את הברית האיתנה בין ישראל לארה"ב בכלל ובין ישראל ליהודי ארה"ב בפרט."

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הוא לא חרדי הוא סתם דפוק  


 2. כתב בעייתי זה מה שאתה  

  יעקני

 3. לצערינו מתבטא כמו עוד הרבה חרדים עילגים שלא יודעים עברית ,כולל כתבים באתרים חרדים שמתבטאים בעילגות  (ל”ת)


  • אומרים "אתרים חרדיים" 

   דוד

 4. הרשעים הכי גדולים  (ל”ת)

  נטורי קרתא

 5. למה הוא נקרא חרדי, ולא ערב רב בחזות חרדית  


 6. האנגלית שלך בראיון היתה דומה  (ל”ת)

  אבי

 7. הם רודפים  

  צבי

 8. שוקי סלומון התותח  

  mosh

 9. ערב רב.  (ל”ת)

  הם לא יהודים

 10. עוכר ישראל ימ"ש וזיכרו "משנאיך ה' אשנא".  (ל”ת)

  יוחאי

 11. בזכותו יורד חרון האף...  (ל”ת)

  יהודי לא ציוני

 12. נטורי קרתא הם בעצם...  

  אחת שמבינה בזה

  • נטורי קרתא זה חילול השם 

   יצחק

  • צאלמר 

   חיע