1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. תנצב"ה

אבל בחסידות: נפטרה אם האדמו"ר הציוני

בחסידות הציונית אבלים על פטירתה של הרבנית הישישה בתו של הרבי מויז'ניץ זצ"ל ורעייתו של הרבי מפאשקאן זצ"ל שנפטר בערב יום העצמאות תשע"ז • בת 92 בפטירתה

משה ויסברג, א' סיון תשע"ט 04/06/2019 08:43

הבת של האמרי חיים מויז'ניץ בעלה הרבי מפאשקאן זצ"ל בעלה הרבי מפאשקאן זצ"ל צילום: שוקי לרר

ברוך דיין האמת: מירושלים מגיעה הבשורה על פטירתה בשיבה טובה של הרבנית ציפורה פרידמן ע"ה, אשת זקן אדמו"רי בית רוז'ין האדמו"ר הרה"צ רבי ישראל שלום יוסף פרידמן מפאשקאן זצ"ל - ובתו של האדמו"ר בעל ה'אמרי חיים' מויז'ניץ זצ"ל והיא בת 92 בפטירתה. 

הרבנית ע"ה, בתו של 'ה'אמרי חיים' מויז'ניץ, נולדה ברמוניה בכ"ב אדר תרפ"ז - שם נישאה לבעלה הרבי מפאשקאן זצ"ל; השניים התגוררו בשכונת גילה בירושלים.

כל השנים שמרה על קשר עם אחיה האדמו"רים: בעל ה'ישועות משה' מויז'ניץ זצ"ל, בעל ה'תורת מרדכי' מויז'ני ץ ממונסי זצ"ל; וכן עם אחותה הרבנית ארנסטר ע"ה.

עמדה לימין בעלה שהחזיק בביתו עשרות חפצי ירושה נדירים מאדמו"רי בית רוז'ין; בין היתר קיבלה בירושה את החנוכייה של הרה"ק רבי פנחס מקוריץ זיע"א, ובכל שנה הייתה משאילה את החנוכייה לאדמו"רי ויז'ניץ שידליקו בה בפני החסידים. 

בעלה הרבי זצ"ל נודע כציוני אדוק, והיה אומר הלל ביום העצמאות. הותירה אחריה את בניה, ד"ר מנחם בן שלום - מחבר הספר "חסידים וחסידות בתקופת בית שני ובתקופת המשנה", מרצה במכללת ספיר ובקמפוס האקדמי אחוה.

ירמיהו פרידמן בן שלום - ממקימי הקיבוץ העירוני "ראשית". שמוליק בן שלום - פעיל חברתי בעיירות הפיתוח בנגב, מייסד ישיבת ההסדר ירוחם ובנתיבות. ובנה תא"ל הרב הושע פרידמן בן שלום - ממלא מקום אביו באדמו"רות פאשקאן. 

מסע ההלוויה יצא הערב בשעה 20:00 מבית המדרש הגדול בקרית ויז'ניץ בבני ברק והיא תיטמן בחלקת אבותיה מויז'ניץ, בבית העלמין שומרי שבת זכרון מאיר סמוך ונראה לאהל אדמו"רי בית ויז'ניץ. 

תהא נשמתה צרורה בצרור החיים. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אשה דגולה  

  אברהם

 2. למכור את כל הירושות ולא צריך מצינג  (ל”ת)


  • פרטי 

   חמי

 3. נולדה בכא שבט. זכותה תגן עלינו אמן.  (ל”ת)

  מוטי

 4. ברוך דיין האמת  


 5. 2019  


 6. מורה אהובה, דגולה, חלוצה, אצילה וחריפה - השראה לכל תלמידיה ותלמידותיה  (ל”ת)

  תלמידת תורה