1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

רמת גן סוערת: הדתיים יוצאים לרחובות

עצרת ברחובה של עיר: בעקבות כוונתו של ראש עיריית רמת גן להפעיל מערך תחבורה ציבורית בשבת - תושבי רמת גן יוצאים לרחובות

ארי קלמן, ג' סיון תשע"ט 06/06/2019 12:20

"פרצה גדולה" • מעקב ׳בחדרי׳ מחאה, הפגנה, הפגנת חרדים צילום: יעקב לדרמן, פלאש 90

בעקבות כוונתו של ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, להתחיל ולהפעיל בשבועות הקרובים מערך תחבורה ציבורית בשבת שיפעלו ממוקדים שונים בעיר למוקדי בילוי בתל אביב - תושבי רמת גן יוצאים לעצרת ברחובה של עיר.

ל׳בחדרי חרדים׳ נודע כי בשבוע הבא צפויים תושבי העיר הדתיים והמסורתיים לצאת לעצרת תפילה ברחובה של עיר בהשתתפות רבני העיר, הערב יעקב אריאל ורבנים נוספים; בהם: הרב יצחק בצרי, הרב אהרון כ״ץ, הרב שמעון בן חיים, הרב זמיר כהן והרב יגאל כהן.

בבתי כנסת ברחבי העיר נקראו התושבים להשתתף במחאה ובעצרת התפילה שתתקיים ביום שלישי הקרוב, לאחר חג השבועות. במודעה נכתב: ״אנו, תושבי העיר רמת גן – דתיים, חרדים ומסורתיים, עומדים נדהמים אל מול פרצה גדולה בצביון היהודי של רמת גן המתרחשת מול עינינו״.

עוד נכתב כי ״בתקופה האחרונה מבצעת עיריית רמת גן תכניות שונות המחללות את קדושת השבת ואת האווירה המסורתית של העיר, וישנו את פני העיר והצביון היהודי המיוחד שלה. במשך עשרות שנים חיים יחד דתיים וחילונים ללא מחלוקת״.

המודעה שהופצה ברחבי העיר

ל'בחדרי' נודע כי בקהילות הדתיות בעיר העבירו מסר לחברי העירייה ולעומד בראשה ובו דרישה: ״לחדול מיד מכל תכניותיה המשנות את הסטטוס-קוו בעיר, להשאיר את המצב על כנו ולא לגרום לפילוג ומחלוקת״. הגורמים ממתינים למוצא פיו של ראש העיר כרמל שאמה הכהן.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הכהן  (ל”ת)


 2. עוד ראש עיר מתאבד..........  (ל”ת)

  אברהם פיש

 3. מחר בבורסה צעדת הטמאה של כרמל שמאע ,מתחם איילון עיריית בני ברק לסיים חכירה בבית משפט תחנת אוטובוסים פעילה בשבתותיו קדוש  (ל”ת)


  • את הכדור לוקחים עם הצד הוורוד למטה. משוגע. (ל”ת)


 4. אתם אתר דפ** ומיותר  (ל”ת)


 5. מקנא בליברמן  

  צבי

 6. והכי מצחיק שהוא נבחר בגלל הדתיים  (ל”ת)


 7. חרדים, מה זה ענינכם? זה לא באזור המגורים שלכם?  (ל”ת)


 8. טוב מאד. חובה תחבורה בשבת. תנו לחיות  (ל”ת)

  יוסי

 9. דתיים וחרדים וכופים תשבו בשקט... אתם לא