1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

הסרטון המפתיע בערבית של יד לאחים מכה גלים ברשתות הערביות

צאצאי נשים יהודיות שהתחתנו עם בני מיעוטים לפני עשרות בשנים, נטמעו כמעט לחלוטין בערים ובמדינות ערביות ולא יודעים דבר על יהדותם • "אגף שורשים" ביד לאחים מקבלים עליהם מידע ממשפחותיהם היהודיות, יוצר עמם קשר ומכיר להם את יהדותם • השבוע עלתה פעילות האגף שלב נוסף כאשר הפייטן הבינלאומי זיו יחזקאל צולם בסרטון מושקע בשפה הערבית הפונה לאותם יהודים אובדים לקראת חג השבועות • וּבָאוּ הָאֹבְדִים

שימי פרקש, ג' סיון תשע"ט 06/06/2019 16:23

יחזקאל מצולם יחזקאל מצולם צילום: יד לאחים

סרטון מיוחד ומפתיע שהוציא השבוע ארגון יד לאחים בשפה הערבית מכה גלים ברשתות הערביות.

נענה בשמחה לאתגר • הפייטן זיו יחזקאל מצטלם לסרטון הוידאו

ל"אגף שורשים" במחלקה למניעת טמיעה ביד לאחים מגיעות פניות לא מעטות ממשפחות שזוכרות את יקיריהן שהתחתנו עם בני מיעוטים לפני שנים רבות, נשארו בכפרים הערביים וגידלו שם דור שני או שלישי. בחלק מהמקרים, צאצאי אותן נשים יהודיות אפילו לא יודעים על מוצאם היהודי. חלק מהם מתגוררים בארצות ערביות אחרות, לאחר שהיגרו אליהן מיהודה ושומרון או מעזה.

זיו יחזקאל מול הפרפומטר • קרדיט: יד לאחים

האגף הוקם במטרה ליצור קשר עם אותן נשים כמו גם עם צאצאיהם, להזכיר או לחשוף להם את יהדותם ולספר להם שהדלת תמיד פתוחה עבורם. פעילות זו נעזרת גם בדף פייסבוק ייעודי בשפה הערבית בשם "חזרה לשורשים היהודיים" שהוקם במיוחד ושמפעיליו דוברים את השפה הערבית ברמת שפת אם.

כך קמה לה משפחה וירטואלית, במסגרתה מתחילים חלק מאותם יהודים-ערבים להכיר את יהדותם באמצעות שיעורי יהדות וירטואליים.

בשל הרצון להגיע לקהל גדול יותר של צאצאים אבודים אלו, יצרו בעמותה קשר עם הפייטן זיו יחזקאל שמוכר מאוד בעולם הערבי ומופיע באינספור ערים ומדינות ערביות, וביקשו ממנו לערוך סרטון מיוחד המסביר בשפה הערבית על חג השבועות, על קבלת התורה ומשמעות העילאית של עשרת הדיברות ועל ייחודיותו של העם היהודי.

זיו יחזקאל • קרדיט: יד לאחים

ביד לאחים מעלים על נס את יחזקאל שנעתר בשמחה לאתגר. אמש שוחרר הקליפ ותוך שעות ספורות הוא הספיק להפוך לסיפור של הצלחה ברשתות החברתיות בשפה הערבית.

ביד לאחים מציינים כי הסרטון יצא לקראת חג השבועות, זמן מתן תורתנו והיותנו לעמו הנבחר של הקב"ה, בו מתקרב עם ישראל מחדש לאלוקיו ולתורתו.  עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. איזה ערבית משובחת יא אלללה  

    קובי

  2. חזק ביותר  


  3. כתבה יפה ומרגשת  (ל”ת)

    מוטי