1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

בלב ים: העימות של צה"ל עם מחבלים מהחמאס • תיעוד דרמטי

הותר לפרסום: לפני כחודש שני כלי שיט פלסטינים עליהם מחבלי חמאס נכנסו לשטח האסור לכניסה בדרום רצועת עזה כשהם מנסים להבריח חומרים מסוכנים לרצועת עזה - שנועדו לסייע למערך הטילים של ארגון הטרור חמאס • צפו בעימות הדרמטי של צה"ל מול מחבלי החמאס בלב ים

אלי שלזינגר, ד' סיון תשע"ט 07/06/2019 09:58

הותר לפרסום כלי השיט חורגים לשטח האסור כלי השיט חורגים לשטח האסור צילום: דובר צה"ל

הותר לפרסום: לפני כחודש ב-11 במאי 2019, שני כלי שיט פלסטינים נכנסו לשטח האסור לכניסה בדרום רצועת עזה, תוך הפרת ההוראות הביטחוניות והנחיות זרוע הים.

לוחמי זרוע הים פעלו לעצור את כלי השיט. הכלים נתפסו וארבעת החשודים שעליהם הועברו לחקירת כוחות הביטחון.

מהחקירה בשב"כ עולה כי החשודים היו בדרכם מרצועת עזה לכיוון חוף סיני שבמצרים כחלק מניסיון הברחה של חומרים אסורים, 24 חביות "פיברגלס" לשטח הרצועה, אשר משמשים את ארגון הטרור חמאס לייצור טילים.

כמו כן, כתב האישום שהוגש כנגד החשודים מייחס להם ביצוע עבירות של חברות בארגון הטרור חמאס, קשירת קשר לרצח שהינו מעשה טרור, אימונים והדרכה למטרות טרור, ניסיון למתן שירות לארגון טרור ועבירות נוספות.

סיכול ההברחה שבוצע בשיתוף פעולה של לוחמי זרוע הים ביחד עם גופים נוספים בצה"ל וכוחות הביטחון, פגע ביכולותיו של ארגון הטרור חמאס והינו חלק מהמאמץ המתמשך לסיכול פעילות טרור מכל סוג נגד אזרחי מדינת ישראל.

צה"ל וכוחות הביטחון ימשיכו לפעול בכל עת במטרה להגן על אזרחי מדינת ישראל ועל גבולותיה הימיים.

"אנו מציבים במרחב הימי של רצועת עזה גבולות ברורים. גבולות המאפשרים לדייגים תמימים להתפרנס מפרי עמלם, ובה בעת למגר את מאמצי ארגוני הטרור המאיימים לפגע באזרחי מדינת ישראל באמצעות התווך הימי", אמר מפקד הזירה הימית הדרומית, אלוף-משנה יובל אילון.

לדבריו, "לוחמים ומפקדים מסורים ומקצועיים פועלים יומם וליל על מנת לקיים את בטחונה של ישראל בגבולותיה הימיים, וכך היטיבו לעשות לוחמי פלגה 916 בשילוב מערכי השליטה והמודיעין, עת סיכלו ניסיון הברחה מסוכן לתוככי רצועת עזה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;