1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. בחצרות חסידים

כשהאדמו"ר מויז'ניץ בחר לפרסם מכתב אישי

מרן האדמו"ר מויזניץ שליט"א בחר לפרסם מכתב אישי, המתפרסם הבוקר לבקשתו בעיתונות החרדית, בכדי להודות לרבבות עמך בית ישראל שנענו לקריאתו והרימו נדבה למגבית "תנו לבבכם" למען השלמת בית ויזניץ

בחדרי חרדים, ד' סיון תשע"ט 07/06/2019 12:13

הרבי מויז'ניץ בטיש נעילת חג הפסח בשנה שעברה הרבי מויז'ניץ בטיש נעילת חג הפסח בשנה שעברה צילום: שוקי לרר

טרם שככו הדי ההתרגשות מההצלחה האדירה של המגבית, שבוסס כל כולו על קריאתו של מרן האדמו"ר שליט"א, שביקש לעמוד לימינו תחת הקריאה: "לא למעני אני עושה ולא לכבודי אני דורש, כי אם למען כבוד שמו יתברך". קריאה שהדהדה וסחפה יהודים מכל רחבי העולם, כאשר כמעט 70 אלף איש נענו ותרמו למען השלמת בית ויזניץ, דבר שלא היה לו אח ורע, גם במספר התורמים וגם ביעד שהושג.

כלל ישראל נענה לקריאה והשיב אהבה למרן האדמו"ר שליט"א, כשהוא נפעם מכך שגם בדורות הללו נשמעת קריאה שכזאת למען כבוד שמים, לעשות ולפעול. ההתגייסות והחשיבות הרבה שראו מרן ורבנן גדולי ישראל במגבית, שחלחלה לכל שדרות הציבור, כשקראו במכתבם באופן חריג כי "כולנו מחוייבים להכיר לו טובה בהיותו נושא את משא דורנו בכל עת וזמן".

המכתב שפרסם הרבי מויז'ניץ'


אחד הרגעים הבלתי נשכחים שבלטו היה זה כשמרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א חרג ממנהגו ובירך באופן אישי את כל התורמים בברכה מפעימה "שיזכו לשמש בבית המקדש". קריאה יהודית שפשטה כאש בשדה קוצים בכל קצוות העם היהודי, כשרבבות רוצים לזכות לברכת מרן שר התורה.

מכלל התורמים התקבלה ההתרגשות והרצון להירתם ולקחת חלק במגבית המיוחדת, כמי שמרגישים חלק בלתי נפרד ממלכת החסידות ויזניץ שאותם מגדירים כביתם השני, לעיתים הראשון. כשבראש הממלכה עומד מרן האדמו"ר שליט"א שמקדיש ימים ולילות למען כבוד שמים ושלום בין הבריות.

אמש ביקש מרן האדמו"ר שליט"א להביע את התרגשותו וקורות רוחו המופלגת מההתגייסות של כלל ישראל, הרבה מעבר לגבולות ויזניץ ובני ברק, וביקש להביע הכרת הטוב במכתב אישי בכתב ידו, שהועבר לבקשתו למערכות העיתונים ואכן ביומונים החרדיים מופיע המכתב הנדיר הבוקר, בו מודה מרן האדמו"ר לכלל אחב"י ומעריף ברכתו מעומק לבבו לאלפי ישראל.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.