1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

שוב ישראל הצילה את אירופה מקטסטרופה

ה'דיילי טלגרף' מדווח כי "מדינה זרה" מסרה מידע לבריטניה על פיו ארגון חיזבאללה מקים מפעלים של פצצות בלונדון • כוחות מיוחדים פשטו על המפעלים - וגילו חומר נפץ בכמויות גדולות מאד • כל הפרטים

יענקי פרברז' סיון תשע"ט 10/06/2019 12:47

האם המוסד עומד מאחורי הסיכול? הפצצה צבאית. צילום אילוסטרציה: עבד ראחים חאטיב, פלאש 90 עבד ראחים חאטיב, פלאש 90

ה'דיילי טלגרף' מדווח כי "מדינה זרה" מסרה מידע לבריטניה על פיו ארגון חיזבאללה מקים מפעלים של פצצות בלונדון. את המידע מסרה "המדינה הזרה" לבריטים ב-2015. כוחות מיוחדים פשטו על המפעלים - וגילו חומר נפץ בכמויות גדולות מאד.

איתמר אייכנר מאתר Ynet חושף כי המוסד הוא זה שעומד מאחורי המילים "מדינה זרה", ושוב היו אלו הישראלים שהצילו מדינה אירופאית מאסון גדול.

על פי הדיווח, פעילים רדיקלים הקשורים לחיזבאללה, הטמינו אלפי חבילות קרח חד-פעמיות המכילות אמוניום חנקתי, חומר לפצצות שמרכיבים בבית, ועל פי הדיווח של ה'טלגרף', מקור מארגון הביון הבריטי מסר כי "המזימה היתה טרור מאורגן היטב".

המפעלים נחשפו על ידי סוכנות הביון הבריטית MI5, ויחד עם המשטרה הם פשטו ב-2015 על המפעלים, חודשים ספורים לאחר שנחתם הסכם הגרעין עם איראן.

שלושה טון של אמוניום התגלו, כמות גדולה יותר מאשר השימוש בחומר בפיגוע באוקלהומה סיטי שבו נהרגו 168 אנשים ב-1995, אז גם נפגעו מאות בניינים.

המשטרה פשטה על ארבעה נכסים בצפון מערב לונדון - שלושה בתי עסק, ובית פרטי. ועצרה גבר בשנות ה-40 לחייו, בחשד לתכנון טרור.

בהמשך שוחרר האיש בסופו של דבר ללא כתב אישום. הגילוי של המפעלים הביא אז את ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי, להודיע על כך במסיבת עיתונאים מיוחדת.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. עם כל הכבוד לכל אלו שיתעוררו ויבדקו בארץ מה הולך עם כל האוכלי חזיר  (ל”ת)


  2. שוחרר ללא כתב אישום. מוזר. כנראה פשוט פתח מפעל  


;