י"ט תמוז התשפ"ד
25.07.2024
ספגה אלימות קשה

חרדית ניצלה בזכות הודעה ששלחה בשבת

אשה חרדית שספגה אלימות קשה מבעלה יחד עם ילדיה, נאלצה לחלל שבת מחשש לפיקוח נפש ושיגרה מסרון לשוטר הקהילתי בו דיווחה על המצוקה שלה. כך הסתיים הסיפור

חרדית ניצלה בזכות הודעה ששלחה בשבת
סמארטפון פתוח על טלגרם צילום: unsplash

זה היה יכול להיגמר באובדן חיי אישה אלמלא תושייתה ותושיית השוטר הקהילתי באחת משכונות ירושלים.

הכל החל בשעות הצהרים המוקדמות כאשר שוטר קהילתי באחת משכונות ירושלים מקבל למכשיר הטלפון שלו מיסרון ובו שאלה "האם אתה השוטר הקהילתי"? השוטר שמאשר את תפקידו מנסה להתכתב עם הפונה ומבקש ממנה לענות לטלפון אולם היא עונה כי אינה יכולה מאחר ועכשיו שבת.

השוטר הקהילתי מבין כי מדובר במקרה חריג שמאחוריו מסתתרת ככל הנראה מצוקה קשה.

האישה המתכתבת מתחילה לשתף את השוטר במספר פרטים שמהם השוטר מבין כי היא נתונה בסכנת חיים מוחשית. אולם למרות ניסיונותיו אין היא מוכנה בשלב זה לשתף אותו לגבי הכתובת בו היא נמצאת.

לאחר מספר ניסיונות שכנוע היא מוסרת את כתובת הדירה בו היא שוהה והתמונה מתבהרת. מדובר באישה שהותקפה באלימות וחוששת להתקשר כי הסכנה עדיין מוחשית. האישה מבקשת מהשוטר כי השוטרים שיגיעו למקום יעשו זאת ללא רעש וללא בולטות. ברגע הזה בו מעגל המיידע נסגר השוטר הקהילתי מזעיק צוות שוטרי סיור ומנחה אותם להגעה מהירה ושקטה לעבר הדירה המדוברת. השוטרים מבינים את רגישות האירוע ומגיעים תך מספר דקות לעבר הבניין חונים במרחק שימנע את זיהויים ונכנסים לדירה. המראה שניגלה לעיניהם לא מותיר ספק באשר לטרגדיה שהתרחשה כאשר דקות בודדות שקדמו לקריאת המצוקה של האישה, היא וילדיה הותקפו באלימות.

השוטרים עוצרים את הבעל בחשד לאירוע האלים ומסייעים לאישה ולבני הבית האחרים שהיו בו באותה העת.

מסתבר כי השוטר הקהילתי באותה שכונה הפך ברבות השנים לבן בית ברוב המשפחות המתגוררות האזור והוא המענה הראשוני של צרה וכל מצוקה בה נתקלים תושבי האזור. השוטר סיפר כי כל פעילותו במשך השנים באזור מכוונת לסייע לכלל הציבור וברגע קרות אירוע חרום הוא האיש הזמין בכל שעות היום לתת מענה מציל חיים.

פרויקט השוטרים הקהילתיים הינו אחד מההצלחות הגדולות של משטרת ישראל בקשרי הקהילה כאשר ההיכרות האישית בים המשפחות לבין השוטר מסייעת לפתרון סיכסוכים עיסקיים להשכנת שלום בית ולמגוון נושאים בהם המשטרה מסייעת לאזרח. במשטרה קוראים לציבור לא להסס ובכל אירוע גם אם הוא גבולי להיעזר בכל בשוטרים הקהילתיים שמספרי הטלפונים שלהם מופצים בכל מקום בו הם שוהים.

חרדית מסרון שבת קודש

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 20 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד